حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیک است

ورزشی 🔥 ۱۴ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیک است

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم بانوی المپیکی کاراته ایران در گفت و گو با سایت کمیته بین المللی المپیک گفت: بزرگترین ارزوی من در کاراته کسب مدال در مسابقات المپیک است.
حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیک است

بانوی المپیکی کاراته ایران در گفت و گو با سایت کمیته بین المللی المپیک گفت: بزرگترین ارزوی من در کاراته کسب مدال در مسابقات المپیک است.

به گزارش ایسنا، سایت کمیته بین المللی المپیک در گزارشی مفصل به بررسی اخرین وضعیت حمیده عباسعلی کاراته کای المپیکی ایران پرداخته است.

در این گزارش که همراه با گفت و گویی با وی منتشر شده است، به چگونگی کسب سهمیه المپیک توسط کاراته کای ایران در فینال رقابت های کاراته وان اتریش اشاره شده است، مبارزه ای که عباسعلی توانست حریف ایتالیایی خود را ۲ بر یک شکست دهد اما از ناحیه زانو دچار مصدومیت شود.

عباسعلی درباره این مصدومیت گفت: مسابقات اتریش واقعاً پر استرس بود چرا که می دانستم با کسب مدال طلا می توانم سهمیه المپیک را بدست بیاورم. البته آسیب دیدگی در ورزش حرفه ای امری اجتناب ناپذیر است اما وقتی در آستانه مهمترین رویداد ورزشی این اتفاق رخ می دهد، فشار زیادی به ورزشکار وارد می شود.

ملی پوش المپیکی ایران در ادامه صحبت هایش، یادآور شد: تمام تلاش و برنامه ریزی من برای موففیت در المپیک است. پیش از این چنین برنامه ای را برای رقابت های کسب سهمیه داشتم و موفق شدم.

دارنده مدال نقره و برنز رقابت های جهانی کاراته در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ افزود: پس از مصدومیت شدید زانو هرگز ناامید نشدم زیرا به موفقیت در المپیک باور دارم. البته در این بین تعویق رقابت های المپیک برای من خبر امیدوار کننده ای بود.

عباسعلی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: مادرم قهرمان اصلی زندگی من است. او علاقه داشت دخترانش ورزشکار شوند، به همین دلیل در کودکی نام من و خواهرم را در یکی از باشگاه های نزدیک خانه مان ثبت نام کرد. اوایل علاقه ای به کاراته نداشتم اما در ادامه علاقه مند شدم.

دارنده مدال طلا و برنز بازیهای آسیایی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ درباره ویژگی برجسته خود در کاراته گفت: بزرگترین قدرت من در مسابقات داشتن صبر و امید است. من تا ثانیه های اخر برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنم و همیشه سعی می کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.

عباسعلی در پایان گفت: سالها قبل هرکسی از من می پرسید بزرگترین آرزوی تو چیست، می گفتم کسب مدال در المپیک اما از آنجا که کاراته در المپیک نبود تصور میشد به آرزویم نمی رسم . ولی حالا با حضور کاراته در مسابقات المپیک توکیو می توانم رویایم را به واقعیت تبدیل کنم.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments