تیم فوتبال امید / آخرین اخبار از تیم فوتبال امید / تیم فوتبال امید در مسیر المپیک ۲۰۲۰

ورزشی 🔥 ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

تیم فوتبال امید / آخرین اخبار از تیم فوتبال امید / تیم فوتبال امید در مسیر المپیک ۲۰۲۰

تیم فوتبال امید, آخرین اخبار تیم فوتبال امید, فوتبال امید, آخرین اخبار از فوتبال المپیک, فوتبال المپیک ۲۰۲۰, تیم ملی فوتبال امید ایران, فهرست بازیکنان, اسامی دعوت شدگان تیم ملی امید, ایران فوتبال امید

آشنایی با تیم فوتبال المپیک

تیم فوتبال امید ایران، نام تیم منتخب المپیک ایران است. این تیم، تیم فوتبالی بین‌المللی است که از سوی کمیته ملی المپیک ایران (و نه فدراسیون فوتبال) به نمایندگی از فوتبال ایران در مسابقاتی که برگزارکننده آن‌ها کمیته بین‌المللی المپیک یا کمیته المپیک آسیا (و نه فیفا) باشد شرکت می‌نماید.

تیم فوتبال امید, آخرین اخبار تیم فوتبال امید, فوتبال امید, آخرین اخبار از فوتبال المپیک, فوتبال المپیک 2020, تیم ملی فوتبال امید ایران, فهرست بازیکنان, اسامی دعوت شدگان تیم ملی امید, ایران فوتبال امید

تیم فوتبال امید, آخرین اخبار تیم فوتبال امید, فوتبال امید, آخرین اخبار از فوتبال المپیک, فوتبال المپیک ۲۰۲۰, تیم ملی فوتبال امید ایران, فهرست بازیکنان, اسامی دعوت شدگان تیم ملی امید, ایران فوتبال امید

نفرات و اعضای کادر فنی این تیم درست به مانند تیم ملی فوتبال ایران می‌توانند از میان بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های فوتبال داخلی یا خارجی و مربیان شایسته انتخاب شوند با این تفاوت که بازیکنان بایستی از محدوده سنی زیر ۲۳ سال باشند. البته مطابق آئین‌نامه المپیک، این تیم به مانند سایر تیم‌های فوتبال المپیک جهان، مجاز به استفاده از سه بازیکن بالاتر از این شرایط سنی می‌باشد.


برد تلخ ایران برابر چین و باز هم حسرت المپیک

۱۳۹۸/۱۰/۲۵

عدم صعود تیم امید به المپیک

عدم صعود تیم امید به المپیک

باز هم حسرت به دل المپیک ماندیم.

این جمله سالیان سال است که برای ایرانیان تمدید میشود و کسی نیست به این حسرت پایان دهد.

بعد از یک تساوی و یک شکست برابر ازبکستان و کره جنوبی همه چیز باز به اما و اگر کشیده بود تا شاید با برد پر گل برابر چین و شکست احتمالی ازبکستان برابر کره بالاخره به المپیک صعود کنیم. اما نشد که نشد.

تیم امید ایران در شرایطی به بازی سوم رسیده بود که یک امتیاز از دو بازی قبلی داشت و در سوی دیگر کره جنوبی ۶ امتیازی، با ازبکستان ۴ امتیازی مصاف می داد. ایران برای صعود باید مقابل چین با حداقل دو گل به برتری می رسید و امیدوار می بود که کره جنوبی بی انگیزه بتواند در آخرین بازی و علیرغم اینکه صعود کرده، ازبکستان را ببرد. البته کره جنوبی اگرچه باور نداشتیم ولی موفق به شکست ازبکستان با نتیجه ۲ بر ۱ شد و تنها کافی بود تا شاگردان استیلی با نتیجه ۲ بر صفر چین را شکست دهند تا کار به شمارش عملکرد دو تیم در کارت زرد برای رسیدن به مرحله بعدی برسد ولی امیدهای ایران که موقعیت های پرشماری را مقابل چین از دست دادند، تنها یک بار در دقیقه ۸۶ روی پنالتی نورافکن به گل رسیدند. با نتایجی که در بازی همزمان چهار تیم گروه سوم رقابت ها موسوم به گروه مرگ کسب شد، کره جنوبی با ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرد و امیدهای ازبکستان و ایران اگرچه هر دو ۴ امتیازی شدند ولی به دلیل تفاضل گل بهتر این تیم ازبکستان بود که صعود کرد تا همچنان حسرت صعود به المپیک ادامه دار باشد و حالا نیم قرن باشد که فوتبال ایران رنگ المپیک را ندیده است.

تیم امید ایران در شرایطی در هفته سوم برابر چین رسیده که برای صعود باید در این مسابقه پیروز باشد و در سوی دیگر امیدوار باشد که ازبکستان مغلوب کره جنوبی شود.
_نکته جالب توجه اینکه در دقایق ابتدایی کره جنوبی به ازبکستان گل زده و این گل می تواند شروعی برای امیدهای ایران باشد که در رقابت ها باقی بمانند.
_مربی هر دو تیم ایران و کره جنوبی بومی هستند.
_چین از دو بازی قبلی خود دو شکست در کارنامه دارد و شاگردان استیلی یک تساوی و یک شکست در کارنامه اشان دارند.
_با توجه به تساوی ایران و ازبکستان در هفته اول، در صورتی که ازبکستان مقابل کره جنوبی مغلوب شود و ایران مقابل چین به برتری برسد، کار صعود تیم دوم به گل شماری خواهد کشید.

_امید نورافکن در این مسابقه بر خلاف دو بازی پیشین در پست هافبک دفاعی توسط استیلی به کار گرفته شده و شاهین طاهرخانی به ترکیب اصلی رسیده تا در کنار آقاسی زوج قلب خط دفاعی تیم باشد.

_در دقیقه ۲۱ در بازی همزمان تیم فوتبال ازبکستان بازی را به تساوی کشانده است و در صورت باقی ماندن این نتیجه، شاگردان استیلی با هر نتیجه ای قادر به صعود نخواهند بود.

_در دقیقه ۶۸ داور مسابقه در یک برخورد میان مهدی خانی و مدافع کره جنوبی، از کمک داوران ویدئویی استفاده کرد که در نهایت رای به ادامه بازی داد.

_تیم ملی کره جنوبی با نتیجه ۲ بر ۱ از ازبکستان پیش افتاده و حالا شاگردان استیلی که از این نتیجه مطلع شده اند، فقط ۱۵ دقیقه برای زدن حداقل ۲ گل فاصله دارند.


شکست تلخ تیم امید برابر کره جنوبی؛ نیازمند معجزه هستیم

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

تیم فوتبال امید ایران از ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه امروز به وقت تهران در دومین دیدار خود در چارچوب مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف تیم امید کره جنوبی رفت و در پایان تیم حریف موفق شد با نتیجه ۲ بر یک از سد شاگردان حمید استیلی بگذرد و با ۶ امتیاز به مرحله بعدی صعود کند. در سوی مقابل تیم امید ایران نیز شانس بسیار کمی برای رسیدن به جمع هشت تیم پایانی خواهد داشت.

در حالی که تیم امید ایران بهتر از حریف کار را آغاز کرد و مهدی قائدی صاحب یک فرصت خوب شد اما در ادامه کره صاحب توپ و میدان شد. آنها ۲ بار در دقایق ۲۲ و ۳۵ توسط لی دونگ جون و چو گوئه سونگ به گل رسیدند تا کار تیم امید ایران برای بازگشت به مسابقه سخت شود. در نیمه دوم تیم امید ایران برای جبران ۲ گل خورده جلو کشید و حریف نیز به دفاع روی آورد تا بتواند از ضدحمله‌ها استفاده کند. ارسال‌های بلند بازیکنان ایران سرانجام جواب داد. سانتر رضا دهقانی با ضربه سر رضا شکاری همراه شد تا فاصله به حداقل برساند. شکاری بعد از این گل خوشحالی نکرد. در ادامه تیم ما بدون برنامه خاص و با ارسال‌های بلند سعی در به تساوی کشاندن بازی داشت که حاصل نداشت و نخستین باخت ما در این مسابقات به ثبت رسید.

شاگردان حمید استیلی با ترکیب حبیب فرعباسی، امید نورافکن، عارف آقاسی، متین کریم‌زاده، مجتبی نجاریان، رضا دهقانی، محمد محبی، رضا شکاری، اللهیارصیادمنش، محمد محبی و مهدی قائدی به میدن رفتند. در دقیقه ۴۱ محبی جای خود را به علی شجاعی داد. جعفر سلمانی در دقیقه ۷۶ به جای مهدی قائدی وارد زمین شد تا دومین تعویضی باشد. امیرحسین حسین‌زاده نیز در دقیقه ۸۱ به جای رضا شکاری به زمین آمد تا آخرین تعویض ما هم صورت گرفته باشد.

محمد مهدی مهدی‌خانی نیز اولین اخطاری بازی در ۴۵ دقیقه نخست بود که توسط ادهم مخادمه جریمه شد. صیادمنش، نورافکن و شکاری در ادامه توسط داور اردنی جریمه شدند.

تیم امید ایران هنوز روی کاغذ شانس صعود دارد و نتیجه دیدار ازبکستان و چین که از ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه آغاز می‌شود بسیار اهمیت خواهد داشت. با این حال شانس سرگروهی برای تیم حمید استیلی از بین رفت و در بهترین شرایط تیم امید به مقام دومی می‌رسد. کره جنوبی نیز با این نتیجه ۶ امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت و صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کرد. آنها در هر سه دوره قبلی این مسابقات موفق شدند از گروه خود بالا بروند و هیچ وقت در دور گروهی شکست نخوردند.

تیم فوتبال امید, آخرین اخبار تیم فوتبال امید, فوتبال امید, آخرین اخبار از فوتبال المپیک, فوتبال المپیک ۲۰۲۰, تیم ملی فوتبال امید ایران, فهرست بازیکنان, اسامی دعوت شدگان تیم ملی امید, ایران فوتبال امید

شکست تلخ تیم امید برابر کره جنوبی؛ نیازمند معجزه هستیم


تیم فوتبال امید در راه المپیک ۲۰۲۰

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو از دقایقی دیگر برای تیم ملی ایران آغاز می شود. تیم ایران امروز در اولین مسابقه اش در مرحله گروهی رقابت های قهرمانی زیر ۲۳ آسیا به مصاف تیم ازبکستان مدافع عنوان قهرمانی دوره قبل رقابت ها می رود. تیم امید ایران پیش از این و در یک بازی تدارکاتی با نتیجه ای عجیب و پرگل مغلوب حریف شده و این بازی برای بازیکنان تیم یک بازی انتقامی هم به حساب می آید.

اما فراتر از انتقام شکست در بازی دوستانه، اولین بازی تیم ایران که در گروه بسیار دشوار با تیم های کره جنوبی و چین و ازبکستان همگروه شده است می تواند در رسیدن این تیم بعد از چهاردهه به المپیک نقش کلیدی ایفا کند. پیروزی در این دیدار علاوه بر شکست یکی از مهمترین حریفان تیم امید ایران در راه صعود و رسیدن به نیمه نهایی، قدمی محکم در این رقابت ها خواهد بود.

تیم فوتبال امید, آخرین اخبار تیم فوتبال امید, فوتبال امید, آخرین اخبار از فوتبال المپیک, فوتبال المپیک 2020, تیم ملی فوتبال امید ایران, فهرست بازیکنان, اسامی دعوت شدگان تیم ملی امید, ایران فوتبال امید

تیم فوتبال امید, آخرین اخبار تیم فوتبال امید, فوتبال امید, آخرین اخبار از فوتبال المپیک, فوتبال المپیک ۲۰۲۰, تیم ملی فوتبال امید ایران, فهرست بازیکنان, اسامی دعوت شدگان تیم ملی امید, ایران فوتبال امید

ترکیب تیم فوتبال امید برای رویارویی با تیم امید ازبکستان

حمید استیلی برای این بازی تیمش را با ترکیب ۱-۳-۲-۴ به میدان فرستاده است. اولین تغییر مهم در ترکیب تیم امید درون دروازه رخ داده است. معراج اسماعیلی در آخرین تمرینات تیم دچار مصدومیت شد و در این بازی حبیب فرعباسی دروازه بان نفت مسجد سلیمان درون دروازه قرار می گیرد.
در خط دفاعی استیلی قلب دفاع را به کاپیتان امیدنورافکن و عارف آقاسی سپرده و متین کریم زاده را در سمت چپ و مجتبی نجاریان را در سمت راست دفاع به بازی فرستاده است.

اما در خط میانی و زوج وسط زمین تیم امید مهدی مهدیخانی و رضا دهقانی هستند.

دو وینگر که کادرفنی تیم امید برای این بازی در نظر گرفته است محمد محبی و علی شجاعی هستند و رضا شکاری پشت مهاجم بازی می کند. الهیار صیادمنش هم در این ترکیب در نوک خط حمله تیم ملی ایران بازی می کند. نکته مهم بخش تهاجمی تیم امید روی نیمکت نشستن مهدی قائدی ستاره تیم استقلال است که به احتمال زیاد در طول بازی یکی از تعویض های اصلی استیلی باشد.

ترکیب یازده نفره تیم امید:

حبیب فرعباسی‌، مجتبی نجاریان، مهدی مهدی‌خانی، الهیار صیادمنش، رضا شکاری، رضا دهقانی، محمد محبی، علی شجاعی، متین کریم زاده، امید نورافکن، عارف آغاسی

ترکیب ازبکستان:

عبدالوحید نعمتوف، خوجی اکبر علی جانف، حسن الدین علیکولوف، ایزلام کوبیلوف، ایلهوم علی جونوف،عزیزجان گانیف، اخمت عبدالله اف، سنجر کودیرکولوف،یاسوربک یاخشیبوئف، نوریلو تاختاسینوف،بوبیر عبدیخولیکوف


تساوی امیدوار کننده تیم فوتبال امید

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

تیم ملی امید ایران ظهر امروز پنج‌شنبه در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک به مصاف ازبکستان رفت و با وجود اینکه در نیمه اول با فرصت‌سوزی علی شجاعی نتوانست به گل برسد، دروازه‌اش را در دقیقه ۴۰ با یک پنالتی و گلزنی کوبیلوف باز شده دید تا با وجود نمایش خوبی که داشت، بازنده به رختکن برود.

اما در نیمه دوم با ورود مهدی قائدی نظم بیشتری بر خط حمله تیم ملی امید ایران حاکم شد و شاگردان استیلی موقعیت‌های بیشتر و خطرناک‌تری به وجود آوردند که در دقیقه ۵۷ توانستند توسط رضا دهقانی گل تساوی را بزنند؛ پس از این گل، با وجود فرصت‌هایی که ایران به دست آورد و به ویژه موقعیت مناسبی که محمد محبی داشت، ملی پوشان در زدن گل دوم به ازبکستان ناکام ماندند تا در نهایت بازی با تساوی یک بر یک خاتمه یابد.

شاگردان استیلی با وجود این تساوی، عملکرد درخشان‌تری نسبت به ازبکستان که یکی از مدعیان اصلی جام است، ارائه دادند و نمایش امیدوار کننده‌ای در شروع کارشان در مسابقات انتخابی المپیک داشتند؛ حالا آنها باید روی دو دیدار آینده مقابل چین و کره جنوبی تمرکز کنند تا با استفاده بیشتر از فرصت‌ها، به برد برسند و مسیر المپیکی شدن را هموار کنند.


ایران بازی را به تساوی کشاند

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

در دقیقه ۵۷ توپی که در شلوغی محوطه جریمه به الهیار صیادمنش رسیده بود را این مهاجم تیم ایران نتوانست بزند اما رضا دهقانی با سماجت زیاد و بعد از برگشت شوتی که از درون هجده قدم زده بود ، سرانجام دروازه ازبکستان را باز کرد.


ازبکستان با یک گل از ایران پیش افتاد

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

در دقیقه   ۳۸  یک پاس زمینی و مورب به هجده قدم ایران با حرکت مهاجم شماره ۱۰ ازبکستان همراه بود که با خطای نجاریان داور قطری ضربه پنالتی اعلام کرد.
کوبیلوف کاپیتان و شماره ۲ ازبکستان از روی نقطه پنالتی توپ را بر خلاف جهت حرکت فرعباسی تبدیل به گل اول بازی کرد.


مخالفت با یک دقیقه سکوت

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

مسوولان تیم المپیک ایران در جلسه هماهنگی پیش از دیدار اول ایران مقابل ازبکستان درخواست خود را برای انجام مراسم مربوط به یک دقیقه سکوت به احترام اتفاقات اخیر در ایران ( شهادت سردار سلیمانی، سقوط هواپیما و …) کرده بودند، این موضوع با موافقت کنفدراسیون آسیا همراه نشد تا ملی پوشان ایران تنها با بازوبند مشکی نسبت به این مساله واکنش نشان دهند و احترام خود را به حوادث اخیر نشان دهند.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments