بختیاری‌زاده: ذهنیت «همه با استقلال مشکل دارند» باعث رفتار غیرحرفه‌ای شده است/ چشمی، کریمی و غلامی مبتدیانه رفتار می‌کنند

ورزشی 🔥 ۰۶ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بختیاری‌زاده: ذهنیت «همه با استقلال مشکل دارند» باعث رفتار غیرحرفه‌ای شده است/ چشمی، کریمی و غلامی مبتدیانه رفتار می‌کنند

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: رفتارهای بازیکنانی چون روزبه چشمی، علی کریمی و عارف غلامی مبتدیانه است و همین موضوع باعث شده تیم صربه بخورد.
بختیاری‌زاده: ذهنیت «همه با استقلال مشکل دارند» باعث رفتار غیرحرفه‌ای شده است/ چشمی، کریمی و غلامی مبتدیانه رفتار می‌کنند

سهراب بختیاری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شکست ۲ بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل فولاد خوزستان در دیدار معوقه هفته هفدهم لیگ برتر، اظهار داشت: با توجه به وقفه‌ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شده بود، بازی خوبی دیدیم که البته حواشی هم داشت که برجسته‌تر از مسائل فنی بود. در مجموع، فولاد مستحق پیروزی بود و به آن چیزی که می‌خواست، رسید.

آشفتگی استقلال به این تیم ضرر زد
وی افزود: چیزی که به استقلال ضرر زد و اجازه نداد به هدفش برسد، عصبی بودن و آشفتگی اعضای تیم بود و بازیکنان به لحاظ روحی – روانی تمرکز کافی برای انجام بازی سخت را نداشتند. ۱۵ دقیقه نخست استقلال خوب شروع کرد و به گل رسید، اما پس از آن با اخراج علی کریمی، تیم عصبی شد. اخراج دو بازیکن و سرمربی به بهم‌ریختگی فنی استقلال کمک کرد. فولاد اما، نظم خودش را حفظ کرد و بازیکنانش حرفه‌ای‌تر رفتار کردند.

رفتارهای چشمی، کریمی و غلامی مبتدیانه است
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به اعتراض استقلالی‌ها به تصمیمات داور تصریح کرد: کارشناس داوری نیستم، اما اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم، ضربه علی کریمی اخراج داشت. در شبکه‌های اجتماعی دیدم که بازیکن فولاد چسبیده به او بود و کریمی ضربه‌ای به بازیکن فولاد زد. چند سالی است که روزبه چشمی و علی کریمی در استقلال بازی می‌کنند که از نظر استعداد فوتبالی خوب هستند، اما در شرایط خاص و سخت خیلی مبتدیانه عمل می‌کنند و رفتارهای‌شان در زمین و صحبت با داور یا بازیکن حریف غیرحرفه‌ای است. بارها و بارها دیده‌ام که چشمی در شرایط سخت مدام در حال اعتراض به داور بوده و راحت کارت زرد گرفته یا اخراج شده و هیچ وقت هم اصلاح نشده است.

آقای کریمی! تجربه چه زمانی به دردت می‌خورد؟
بختیاری‌زاده با انتقاد از رفتار برخی از بازیکنان استقلال گفت: آقای عارف غلامی! شما که می‌دانی تیمت ۱۰ نفره است، چرا این طور اعتراض می‌کنی؟ چرا باید مبتدیانه رفتار و اعتراض کنی و به داور خوراک بدهی؟ آقای علی کریمی! می‌گویی بازیکن فولاد پیراهنت را کشیده و به همین دلیل ضربه زده‌ای. پس تجربه چه زمانی به دردت می‌خورد؟ باید اجازه می‌دادی پیراهنت را بگیرد تا داور خطا گرفته و بازیکن را جریمه کند. شما صاحب توپ بودی. آقای چشمی! شما دقایق آخر بازی به جای اینکه توپ را بکاری تا استقلال با تنها امید رسیدن به گل یعنی ارسال‌های توپ بلند، استفاده کند، در حال جر و بحث با داور هستی. بازیکنانی مثل چشمی و کریمی باید با آرامش کار کنند نه مبتدیانه، به خصوص وقتی تیم عقب است. وقتی شما بهم ریخته هستید، بازیکن جوان چه کار کند؟

بازیکنان استقلال از غفوری حرف‌شنوی ندارند
وی ادامه داد: استقلال تا چه زمانی می‌خواهد صاحب چند بازیکن حرفه‌ای شود که در شرایط سخت، درست رفتار کنند؟ وریا غفوری به عنوان کاپیتان زحمت می‌کشد، اما بازیکنان آن طوری که باید از کاپیتان تیم حرف شنوی داشته باشند؛ ندارند. بیشتر بازیکنان استقلال درگیر جر و بحث و اعتراض هستند. از طرفی، ذهنیتی در مجموعه استقلال ایجاد و تبدیل به باور شده است که همه با این تیم مشکل دارند. تا زمانی که این تفکر وجود دارد، رفتارهای خشونت آمیز و غیرحرفه‌ای ادامه خواهد داشت و به استقلال لطمه می‌زند. فولاد مستحق برد بود چون بازیکنانش آرامش داشتند و به وقت به داور اعتراض می‌کردند تا لطمه نخورند. چند سال است که برخی بازیکنان استقلال فقط خودشان را می‌بینند و به تیم ضربه می‌زنند.

مجیدی در آینده می‌فهمد که رفتارش اشتباه است
بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: فرهاد مجیدی باید آرامش خودش را حفظ می‌کرد و زمانی که استقلال ۱۰ نفره شد، کنار زمین با حفظ تمرکز تیم را هدایت می‌کرد تا تیم بیشتر لطمه نخورد. او در آینده متوجه می‌شود که کارش اشتباه بوده است. اینها مجموعه اشتباهات استقلال است. گرمای اهواز و بازی کردن پس از چند ماه، جزو سختی‌های کار بود، اما سال‌هاست که بازیکنان اصلی استقلال حرفه‌ای رفتار نمی‌کنند و اشتباهات را تکرار می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments