بانوی بسکتبالیست: ایران زنگ‌خطری برای تیم‌های آسیایی است

ورزشی 🔥 ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بانوی بسکتبالیست: ایران زنگ‌خطری برای تیم‌های آسیایی است

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم بازیکن‌تیم‌گروه بهمن می‌گوید حضور تیم سه نفره ایران در مسابقات برون مرزی و عملکرد آن‌ها باعث شده به چشم‌ بیاد تا جایی که می‌تواند برای سایر تیم‌های آسیایی زنگ خطری باشد.
بانوی بسکتبالیست: ایران زنگ‌خطری برای تیم‌های آسیایی است

بازیکن‌تیم‌گروه بهمن می‌گوید حضور تیم سه نفره ایران در مسابقات برون مرزی و عملکرد آن‌ها باعث شده به چشم‌ بیاد تا جایی که می‌تواند برای سایر تیم‌های آسیایی زنگ خطری باشد.

گلشید امیدیان، بازیکن تیم گروه بهمن در گفت‌وگو با ایسنا به وضعیت بسکتبال بانوان اشاره کرد و گفت: لیگ‌مان از زمانی که مجوز بازی با حجاب را از فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) گرفته‌ایم، پویاتر شده است، آمارها منظم روی سایت می‌رود، فیلم بازی‌ها به ما داده می‌شود، اقوام درجه یک‌مان در یکسری از بازی‌ها اجازه حضور در سالن مسابقه را دارند و در کل خیلی پیشرفت کرده‌ایم. علاوه بر این استعدادهای جدیدی شناسایی شده‌اند که شاید پیش از این دیده نمی‌شدند.

او در ادامه افزود: سایت فیبا هم به تازگی از بانوان ایران تعریف و از این که مسابقات‌مان تا این حد دقیق و منظم برگزار می‌شود، تعجب کرده است. این بررسی از طریق آماری که اعضای فدراسیون اطلاع رسانی کرده‌اند، انجام شده و خانم تالین طهماسیان (مسوول کمیته مسابقات بانوان) در این زمینه خیلی زحمت کشیده است.

امیدیان به تغییر دیدگاه کشورهای دیگر از بانوان بسکتبالیست ایران اشاره و بیان کرد: شاید پیش از حضور در میادین رسمی هیچ شناختی از ما نداشتند اما در چند سال اخیر به مسابقات برون مرزی‌ بیش‌تری اعزام شده‌ایم که سهم بسکتبال سه نفره بیش‌تر بوده است. در نتیجه تیم ایران بیش‌تر به چشم آمده تا جایی که شاید زنگ خطری برای تیم‌های آسیا باشد. از تیم ملی باید حمایت بیش‌تری صورت بگیرد و بسکتبال پنج نفره را هم به مسابقات مختلف اعزام کنند.

او با اشاره به محدودیت‌های بسکتبال بانوان گفت: ما محدودیت‌های زیادی چون نبود اسپانسر داریم؛ شاید تنها چهار تیم حامیان خوبی داشته باشند. قرارداها نیز خیلی پایین است. امیدوارم اسپانسرها بیش‌تر شوند و بسکتبال بانوان را حمایت کند چون پتانسیل حضور قوی‌تر در میادین رسمی و بین‌المللی را دارد.

امیدیان در این مورد افزود: ضعف دیگرمان این است که به بازی‌های رسمی کمی اعزام می‌شویم و دیر به دیر در مسابقات برون مرزی شرکت می‌کنیم که این هم به نبود اسپانسر برمی‌گردد. اگر آن‌ها بیش‌تر حمایت کنند بسکتبال بانوان سریع‌تر پیشرفت می‌کند. بازیکن باید از نظر مالی آرامش خاطر داشته باشد و دغدغه دیگری جز ورزش کردن، نداشته باشد.

این بازیکن تیم گروه بهمن در مورد شانس المپیکی شدن تیم سه نفره بانوان ایران بیان کرد: تلاش زیادی در بسکتبال سه نفره انجام شده است و به نظرم کار غیرممکنی نیست. هرچند با حضور تیم‌هایی چون استرالیا کار خیلی سخت است و شاید کسب سهمیه دور از ذهن باشد اما چیزی غیرممکن نیست. امیدوارم که این اتفاق بیفتد تا روزنه روشنی برای بسکتبال باشد.

امیدیان در مورد وضعیت دیدار فینال لیگ برتر که به تعویق افتاده است، بیان کرد: اگر قرار بر اعلام پایان لیگ باشد، قهرمانی حق تیم ما است چون تنها تیم بدون باخت لیگ هستیم و دیدار رفت فینال را هم در خانه حریف برنده شدیم اما تیم گرگان از مرحله مقدماتی تا فینال، سه باخت داشته است. تعداد برد و باخت‌ها ربطی به مرحله گروهی و سختی یک‌گروه در مقایسه با گروه دیگر ندارد چون با همه تیم‌ها بازی کرده‌ایم.

او افزود: اگر قرار بر برگزاری باشد باید حداقل یک ماه فرصت آمادگی داشته باشیم چون در دوره اوج آمادگی بازی‌ها کنسل شد به همین دلیل باید زمان لازم‌ را به ما بدهند. البته در این شرایط برگزاری بازی ریسک است. این بیماری تمام دنیا را درگیر کرده است و لیگ‌های معتبر هم‌ تعطیل شده‌اند. بنابراین باید منطفی تصمیم‌بگیرند چون اگر یک نفر به این بیماری مبتلا شود خانواده‌ او هم‌ در معرض خطر قرار می‌گیرند.

این بازیکن تیم‌ گروه بهمن در مورد وضعیت تمرین‌های خود در شرایط تعطیلی مسابقات ورزشی گفت: تمریناتم را در خانه انجام می‌دهم. البته کامل نیست اما سعی می‌کنم تا جایی ممکن تمرین کنم. علاوه بر این در خانه حلقه بسکتبال دارم و تمرین شوت هم انجام می‌دهم.

انتهای پیام‌

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments