بازی های لیگ قهرمانان آسیا / بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف

ورزشی 🔥 ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

بازی های لیگ قهرمانان آسیا / بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف

بازی های لیگ قهرمانان آسیا ، طبق تایید فدراسیون فوتبال ایران بازی های تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف برگزار خواهد شد. از شب گذشته اخباری از سوی رسانه های عرب زبان منتشر شده بود که بازی های باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به دلیل آنچه ناامنی خوانده شده قرار است در زمین بی طرف و کشور ثالث برگزار شود.

این موضوعی است که فدراسیون فوتبال هم دقایقی پیش با انتشار یک بیانیه آن را تایید کرد:

۱٫ فدراسیون فوتبال امروز نامه ای رسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده است و به موجب آن اعلام شده که کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیم های ایرانی در فصل جدید را در کشور بی طرف برگزار کند.

۲٫ فدراسیون فوتبال بلافاصله پس از دریافت نامه و در روز جمعه جلسه ای را با حضور کلیه مسولین مرتبط با موضوع برگزار کرد و مراحل اولیه پیگیری ویژه در این باره به سرعت آغاز شد.
۳٫ همچنین مقرر گردید در روز شنبه جلسه دیگری در این باره با حضور مدیران ۴ باشگاه نماینده ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود و تصمیم مقتضی با اعلام نظر باشگاههای پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهر خودرو اتخاذ گردد.

۴_موضع نهایی باشگاههای ایرانی ظرف روزهای آینده و پس از تصمیم گیری قطعی کنفدراسیون فوتبال آسیا از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا


دیدار پرسپولیس-التعاون از برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) دیدار تیم‌های پرسپولیس و التعاون را از صفحه مربوط به بازی‌های هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا حذف کرد.

طبق برنامه قبلی که در صفحه مرتبط با برنامه بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ اعلام شده بود، قرار بود پرسپولیس ایران و التعاون عربستان ۱۲ اسفندماه در زمین «بی‌طرف» به مصاف یکدیگر بروند.

با این حال، در تازه‌ترین بروزسانی انجام شده توسط ای‌اف‌سی، در این روز مشخص تنها یک دیدار از گروه سوم به چشم می‌خورد؛ دیدار تیم‌های الدحیل قطر و الشارجه امارات که ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه روز دوشنبه ۱۲ اسفندماه در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه برگزار خواهد شد و هیچ خبری از دیدار تیم پرسپولیس مقابل نماینده عربستان نیست.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

دیدار پرسپولیس-التعاون از برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف شد


دیدارهای نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

دیدارهای تمام نمایندگان ایران در هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد.

به گزارش روز پنجشنبه باشگاه استقلال،‌ با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران، دیدارهای هر چهار نماینده ایران در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا که قرار بود هفته آینده برگزار شود، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

در دیدارهای این هفته در گروه اول تیم استقلال میهمان الوحده امارات بود. شهر خودرو ایران هم در گروه دوم باید در زمین حریف به مصاف شباب الاهلی امارات می‌رفت.

پرسپولیس در دبی میزبان التعاون عربستان در گروه سوم بود و در گروه چهارم هم سپاهان ایران باید مقابل النصر عربستان به میدان می‌رفت.

مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قرار بود که در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفند ماه( دو شنبه و سه شنبه هفته آینده) برگزار شود.


تصحیح بیانیه AFC به سود ایران

۱۳۹۸/۱۱/۰۹

کنفدراسیون فوتبال آسیا بیانیه سه ساعت پیش خود را تصحیح کرد.

درحالیکه دوباره بیانیه ای از ای اف سی منتشر شد که برگزاری بازیهای برگشت (دو بازی) تیمهای ایرانی در خاک کشورمان را تنها با بررسی های مجدد امنیتی قبال انجام می دانست ، این قسمت (بررسی های امنیتی) در بیانیه جدید ای اف سی حذف شده است.

به این ترتیب تیمهای ایرانی در دور برگشت از حریفان خود میزبانی خواهند کرد. البته بازی با نمایندگان عربستان همچنان در زمین بی طرف انجام می شود.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

تصحیح بیانیه AFC به سود ایران

بیانیه جدید به شرح زیر است: بدنبال نشست و مباحثه با نمایندگان باشگاه ‌های جمهوری اسلامی ایران که ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰ در کوالالامپور برگزار شد، این توافق حاصل شد که دیدارهای خانگی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در هفته‌های اول، دوم و سوم مرحله گروهی با بازی‌های برگشت جابجا و ابتدا در خارج از خانه آنان انجام شود.


AFC زیر قولش زد، میزبانی با شرط و شروط

۱۳۹۸/۱۱/۰۹

پس از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه‌ای تازه میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله برگشت این مسابقات را مشروط به بررسی مجدد شرایط امنیتی کشور ایران کرد، فدراسیون فوتبال ایران و چهار باشگاه ایرانی در نامه‌ای به دبیرکل AFC خواستار توضیح درباره دلایل این تغییر موضع شدند.

گفتنی است در جلسه ای که بین مدیران فدراسیون فوتبال و چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با مسئولان AFC برگزار شده بود، کمیته اجرایی AFC بر میزبانی تیم های ایرانی در دور برگشت رقابت ها تاکید کرده بود.


کنفدراسیون فوتبال آسیا اشتباه خود را اصلاح کرد

۱۳۹۸/۱۱/۰۳

براساس توافق صورت گرفته مابین نمایندگان باشگاه های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا، دیدارهای ۲ تیم استقلال و شهرخودرو مقابل تیم های الکویت کویت و الریفاع بحرین مطابق بیانیه پیشین در کشور امارات برگزار خواهد شد و دیدارهای تیم های ایرانی در هفته های اول، دوم و سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان در خارج از خانه برگزار شده و سپس دیدارهای خانگی در هفته های چهارم، پنجم و ششم در ایران انجام خواهد شد.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا اشتباه خود را اصلاح کرد

در بیانیه ای اف سی پیش از اصلاح، پیش شرطی دیده می شد که با توافقات صورت گرفته و اعلام شده مغایرت داشت و حالا نهاد اداره کننده فوتبال قاره کهن با تصحیح این بیانیه رفع ابهام کرد.


ایران به لیگ قهرمانان آسیا بازگشت

۱۳۹۸/۱۱/۰۳

مهمترین خبر چند روز اخیر فوتبال ایران میزبانی تیم های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود که از سوی AFC به فدراسیون ایران ابلاغ شد. پس از این اتفاق، دستگاههای ورزش و دیپلماسی کشور بررسی‌ها را آغاز کردند و به دنبال راهی بودند که این حق را به فوتبال ایران برگردانند.

نتیجه جلسه باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهر خودرو با فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش به اینجا رسید که درخواست یک جلسه فوری با کنفدراسیون فوتبال آسیا داده شود. AFC که اعلام کرده بود تیم های ایرانی در مسابقات پلی آف و دور رفت گروهی خارج از خانه بازی کنند و سپس بررسی های لازم صورت بگیرد تا تکلیف میزبانی آنها در دور برگشت مشخص شود، این درخواست را پذیرفت و نمایندگان ایران را برای یک جلسه به مالزی دعوت کرد.

از این رو مدیران سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و شهر خودرو به همراه سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و معاون وزارت ورزش راهی مالزی شدند تا این جلسه سرنوشت‌ساز را برگزار کنند. نشست ویژه با ویندسور جان، دبیرکل AFC امروز برگزار شد و دقایقی پیش به پایان رسید.

اولین خبری که از این نشست مخابره شد، حضور باشگاه‌های استقلال و شهر خودرو در بازی های پلی آف در کشور امارات بود. اما آنچه طرف ایرانی را به انجام بازی های پلی آف خارج از ایران راضی کرد، امتیازی بود که از AFC برای بازی‌های مرحله گروهی گرفته شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برخلاف موضع قبلی خود پذیرفت که ضمانت میزبانی تمام نمایندگان ایران در دور گروهی لیگ قهرمانان را بدهد. به این ترتیب تیم های پرسپولیس و سپاهان در هفته های چهارم، پنجم و ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان میزبان رقبای خود خواهند بود و استقلال و شهر خودرو هم در صورت رسیدن به مرحله گروهی دقیقاً همین شرایط را خواهند داشت و بدون مشکل در بازی های دور برگشت در تهران و مشهد میزبانی می‌کنند.


پاسخ باشگاه‌های ایران به AFC: فقط در خانه خودمان بازی می‌کنیم

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

در پی ارسال نامه جدید دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره میزبانی تیم‌های ایرانی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، امروز (دوشنبه) جلسه‌ای با حضور مسوولان فدراسیون و مدیران عامل باشگاه‌های پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهر خودرو در محل فدراسیون برگزار شد.

در این نشست، نامه باشگاه‌ها در پاسخ به نامه جدید دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا تهیه شد که متن آن بدین شرح است:

۱_ به اطلاع می‌رساند باشگاه‌های ایرانی با این استدلال که هیچ دلیل قانونی برای سلب حق امتیاز میزبانی آنان وجود ندارد، اعلام می‌کنند به هیچ عنوان میزبانی خود را به خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران منتقل نمی‌کنند.

۲_ کلیه باشگاه‌های ایرانی حاضر در مسابقات اعلام می کنند صرفا در شرایطی در مسابقات حاضر می‌شوند که کنفدراسیون به طور رسمی اعلام کند که این باشگاه‌ها از رقبای خود داخل سرزمین جمهوری اسلامی میزبانی می‌کنند.

۳_ در صورت قبول شرایط فوق توسط کنفدراسیون، باشگاه‌های ایرانی صرفا تغییر زمان برگزاری مسابقات داخل تقویم برگزاری را می‌پذیرند.

۴_ مدیران عامل باشگاه‌های ایرانی تقاضا دارند در اسرع وقت جلسه‌ای با رییس و دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کنند.

در نامه دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال آمده بود:

جناب آقای ابراهیم شکوری سرپرست محترم دبیرکلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

موضوع: مسائل ایمنی و امنیتی و برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مرحله گروهی

با سلام، با عنایت به رأی اخیر کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا مورخ ۱۷ ژانویه ۲۰۲۰ که در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۲۰ توسط کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تصویب رسیده است موارد ذیل را اعلام می نماییم:

در حال حاضر تمهیدات لازم برای برگزاری مسابقات مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در قطر به عنوان زمین بی‌طرف و در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ در حال انجام است که مقرر بود در تاریخ ۲۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ به میزبانی باشگاه‌های ایرانی برگزار شود.

برای مرحله آتی، در صورت صعود هر یک از باشگاه‌های ایرانی از مرحله پلی آف به مرحله گروهی به همراه دو باشگاه ایرانی دیگری که از پیش در مرحله گروهی حضور داشته اند، کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد می‌نماید تا تغییرات ذیل در بازی‌های خانگی باشگاه‌های ایرانی با هدف ایجاد فرصت های احتمالی بازی در داخل کشور ایران صورت پذیرد:

۱- زمان بازی های خانگی باشگاه‌های ایرانی شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا با بازی‌های خانگی باشگاه‌های رقیب جابه‌جا و در کشور باشگاه‌های مقابل برگزار خواهد شد. به این معنا که بازی های روز یک، دو و سه در خارج از خانه برگزار خواهند شد.

۲- بخش اداری کنفدراسیون فوتبال آسیا ارزیابی خود را از وضعیت موجود تا ماه مارس ۲۰۲۰ انجام خواهد داد. تاریخ دقیق بازدید متعاقباً اعلام خواهد شد.

۳- پیشنهاد فوق شامل تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد محل برگزاری مسابقات باشگاه‌های ایران و عربستان نمی گردد.

از فدراسیون شما درخواست می گردد موافقت کتبی خود را با پیشنهاد فوق الذکر تا پایان روز اداری ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ برای ما ارسال نماید. در صورت عدم دریافت پاسخ شما تا تاریخ ذکر شده این چنین در نظر گرفته می شود که باشگاه‌های ایرانی بازی‌های خانگی خود را طبق برنامه مسابقات اخیر در زمین های بی طرف برگزار می نمایند. با تشکر از همکاری شما.


آرفی: اگر ایران امنیت نداشت اینجا زندگی نمی‌کردم

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

اشپیتیم آرفی ستاره اسبق تیم فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی در خصوص نامه AFC مبنی بر اینکه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نمی‌توانند از حق میزبانی استفاده کنند، اظهار داشت: از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شدم و امیدوارم که هر چه سریع‌تر مشکلات به وجود آمده حل شود تا چهار نماینده ایران بتوانند در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از امتیاز میزبانی برخوردار باشند.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

آرفی: اگر ایران امنیت نداشت اینجا زندگی نمی‌کردم

وی درباره زندگی در ایران و امنیت کشورمان خاطرنشان کرد: من یعنی اشپیتیم آرفی مدت‌هاست که در ایران زندگی می‌کنم و اگر احساس راحتی و امنیت نداشتم قطعا این اتفاق رخ نمی‌داد و زندگی نمی‌کردم. من عاشق ایران هستم. دوست ندارم وارد مسائل سیاسی شوم و فوتبال نیز نباید با سیاست همراه باشد. این قانون فیفا است.

مهاجم اسبق پرسپولیس و تراکتور در ادامه بیان داشت: همه جای دنیا خوب و بد وجود دارد. اینجا هم مستثنی نیست. باید عدالت رعایت شود. اگر می‌خواهند ایران را محروم کنند، چرا کشوری مثل عربستان که درگیر جنگ است محروم نمی‌شود؟

وی در پاسخ به این سوال که طلبش را از پرسپولیس گرفته یا خیر گفت: نمی‌خواهم زیاد راجع به این مساله صحبت کنم. یکی از اعضای هیات مدیره پرسپولیس مصاحبه کرده بود و می‌گفت که AFC بر خلاف قانون نمایندگان ایران را محروم کرده است. من هم موافق هستم اما خودشان هم باید قانون را رعایت کنند. چندین بازیکن از استقلال و پرسپولیس طلب دارند و حکم کمیته انضباطی را هم دارند ولی پول به آنها داده نمی‌شود.

این بازیکن فوتبال ادامه د اد: به من می‌گویند پول نداریم اما بازیکن خارجی و مربی به خدمت می‌گیرند. قانون می‌گوید این ۲ باشگاه نمی‌توانند بازیکن استخدام کنند اما به راحتی این کار را انجام می‌دهند. بحث من کلی است. حتی اگر خودم هم نبودم بازهم این حرف‌ها را می‌زدم. فقط هم به استقلال و پرسپولیس کار ندارم. این مشکل تمام بازیکنان در ایران است که به حق خود نمی‌رسند.

آرفی در پایان اذعان داشت: بازیکن پرسپولیس سه سال پشت سر هم قهرمان شده و حالا هم صدرنشین است اما از فصل قبل طلب دارد و این فصل نیز تنها ۳۰ درصد پول گرفته است. متاسفانه در فوتبال ایران بازیکنان به حق خود که قانونی است، نمی‌رسند.


بررسی راهکارهای حل مسئله سلب امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایران

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر آموزش و فرهنگ این مرکز روز یکشنبه در گزارشی با عنوان «راهکارهای حل مسئله سلب امتیاز میزبانی باشگاه های ورزشی ایران» آورده است؛ کمیته اجرایی مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تحت نفوذ حاکمیت و سیاست‌های خصمانه برخی از دولت‌های منطقه، تصمیماتی را درخصوص سلب امتیاز میزبانی باشگاه‌های فوتبال ایران با ادعای واهی ناامن بودن ایران اتخاذ کرده است؛ ایرانی که خود تأمین‌کننده و تضمین‌کننده امنیت کشورهای منطقه است.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

بررسی راهکارهای حل مسئله سلب امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایران

این گزارش افزود: سوابق موضوع نشان می‌دهد که پیش از این کشورمان توسط نهادهای ورزشی آسیایی و جهانی با جرائم و محرومیت‌هایی مواجه شده است. پیگیری نه‌چندان جدی حقوق ورزشی کشورمان از سوی مسئولان مربوطه به‌ویژه حق میزبانی باشگاه‌های ایرانی و مواجهه‌ منفعلانه در مقابله با تصمیمات نهادهای مذکور، خسارات و پیامدهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بسیاری به همراه داشته است.

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد: عدم مدیریت صحیح، مواجهه منفعلانه و پذیرش تصمیم غیرمنطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا به معنای قبول وضعیت ناامن کشور توسط نهادهای داخلی می‌باشد که قطعاً این محرومیت می‌تواند تسری آن به دیگر رشته‌های ورزشی و تکرار آن در سال‌های آتی را در پی داشته باشد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در این گزارش جهت حل این مسئله و پایدارسازی امنیت ورزش کشور از گزند چنین تصمیمات سیاسی نهادهای ورزشی بین‌المللی و حفظ منافع ملی کشور، راهکارهایی را در دو سطح کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه کرده است.

میزبانی و برگزاری مسابقات دوستانه فوتبال باشگاهی بین تیم‌های ایرانی با تیم‌ها و باشگاه‌هایی از کشورهای دارای روابط حسنه دیپلماتیک و پوشش گسترده رسانه‌ای آن، دعوت رسمی نهادهای ورزشی ایران از ناظران بین‌المللی بی‌طرف برای بررسی شرایط کشور درخصوص امکان میزبانی مسابقات ورزشی فوتبال، رایزنی و مکاتبه مستقیم رییس کمیته ملی المپیک با کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا و کمیته بین‌المللی المپیک و اشاره به مغایرت محرومیت مذکور با بند «۷۲» اساسنامه فدراسیون فوتبال آسیا و مغایرت با جنبش المپیک، اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی و منطقه‌ای سایر رشته‌های ورزشی در ایران، اشاره به میزبانی مسابقات ورزشی در کشورهایی مانند عربستان سعودی، بحرین و عراق به‌رغم شرایط ناامن حاکم بر آنها را از راهکارهای کوتاه مدت در این زمینه عنوان کرده است.

مرکز پژوهشهای مجلس، ارائه شکایت از کنفدارسیون آسیا به دادگاه CAS وابسته به کمیته بین‌المللی المپیک مبنی‌بر مداخله برخی دول منطقه در اتخاذ تصمیمات مغایر با گسترش صلح و نوع‌دوستی مقرر در اساسنامه‌های نهادهای ورزشی بین‌المللی، ارائه تضمین ازسوی نهادهای دولتی ایران مبنی‌بر امن بودن فضای کشور و قبول برقراری امنیت و تأمین امنیت باشگاه‌های مهمان، ‌ تهدید به عدم شرکت در مسابقات آسیایی صرفاً ازسوی مدیران و ذی‌نفعان باشگاه‌ها و نه مسئولان فدراسیون و کمیته ملی المپیک را از دیگر راهکارهای پیشنهادی در موضوع سلب امتیاز از باشگاههای ایرانی ذکر کرد.
راه‌اندازی کمپین‌های مردمی اعتراضی نسبت به تصمیم گرفته شده در بستر فضای مجازی، ‌ اظهار مخالفت با تصمیم مذکور ازسوی اعضای فعلی و سابق تیم ملی فوتبال ایران و برخی از ورزشکاران دیگر کشورهای دوست و رایزنی با اسپانسرهای مسابقات باشگاه‌های آسیایی (تبلیغات و پخش مسابقات مربوط) جهت اعمال فشار بر کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به میزان بالای استقبال تماشاگران ایرانی از مسابقات مزبور، نیز از دیگر راهکارهای کوتاه مدت است که مرکز پژوهش‌های مجلس به آن اشاره کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین در ارائه راهکارهای بلند مدت در حل مسئله سلب امتیاز میزبانی باشگاه‌های ورزشی ایران به مواردی همچون ایجاد یک شبکه قدرت موازی مانند، کنفدراسیون فوتبال اوراسیا، کنفدراسیون فوتبال کشورهای حاشیه خزر، فلات ایران (حوزه تمدنی ایران) جهت حضور فعال و کنشگرانه مبتنی‌بر دیپلماسی قوی ورزشی، فعال‌سازی دیپلماسی سیاسی در سطح وزارت امور خارجه جهت کسب کرسی در کمیته‌ها و هیات‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز فدراسیون‌های ورزشی در سطح جهانی و آسیا را مطرح کرده است.

ایجاد کمیته مشترک دیپلماسی ورزشی متشکل از وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، کمیته ملی المپیک، حسب موضوع فدراسیون‌های ورزشی مربوط و استقرار دبیرخانه در وزارت امور خارجه، حضور شخصیت‌های مطرح و بین‌المللی فوتبال کشور در رأس مدیریت فدراسیون فوتبال و حمایت از عضویت آنها در کمیته‌ها و هیات‌های تصمیم‌گیری AFC و FIFA، عقد قراردادهای خواهرخواندگی فی‌مابین باشگاه‌های ایرانی و باشگاه‌های کشورهای دارای روابط حسنه و برگزاری اردوهای ورزشی مشترک در ایران و بسترسازی برای ایجاد کمپ‌ها و آکادمی‌های ورزشی توسط باشگاه‌های خارجی در داخل کشور، ‌نیز از دیگر راهکارهای بلندمدتی است که در مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس به آن اشاره شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه از سلب امتیاز میزبانی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد که این مساله با واکنش مسوولان ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو که در لیگ قهرمانان حضور دارند، مواجه شد.


نامه اعتراض‌آمیز صالحی‌امیری به رییس شورای المپیک آسیا

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه از سلب امتیاز میزبانی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد که این مساله با واکنش مسوولان ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو که در لیگ قهرمانان حضور دارند، مواجه شد.

بر این اساس، سیدرضا صالحی‌امیری در نامه‌ای به رییس شورای المپیک آسیا، مراتب اعتراض خود را اعلام کرد.

بازی های لیگ قهرمانان آسیا, بازی های لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف, لیگ قهرمانان آسیا, گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا, واکنش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

نامه اعتراض‌آمیز صالحی‌امیری به رییس شورای المپیک آسیا

در متن این نامه آمده است:

جناب شیخ احمد الفهد الصباح

ریاست شورای المپیک آسیا

موضوع: تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مسابقات لیگ فوتبال

ریاست محترم،

نظر شما را نسبت به تصمیم غیر منتظره اخیر کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص لغو برگزاری مسابقات لیگ قهرمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تهران و برگزاری این مسابقات در کشور سوم، که مغایر با قوانین و مقررات مربوطه کنفدراسیون فوتبال آسیامی باشد، جلب می‌نمایم.

این تصمیم یکطرفه و بدون مشورت با فدراسیون ملی فوتبال اتخاذ شده چرا که این فدراسیون می‌توانست عدم وجود مسائل و مشکل امنیتی برای سفر و شرکت تیم دیگر کشورها در مسابقات تهران و این که شرایط کاملا تحت کنترل است، را تضمین نماید.

خواهشمند است با استفاده از روابط حسنه و جایگاه خود، به کنفدراسیون فوتبال آسیا توصیه نمایید که در این تصمیم تجدید نظر کند تا حقوق باشگاه‌های ایرانی طبق منشور المپیک و اساسنامه فیفا و به دور ازتبعیض، حفظ شود.

آخرین نکته حائز اهمیت، این است که کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و سایر مقامات ذیصلاح تضمین می‌نمایند که به هیچ وجه خطری وجود ندارد و تیم‌ها می‌توانند در امنیت به ایران سفر کنند.

حمایت و میانجی گری شما در این امر مهم، باعث کمال امتنان خواهد بود.

در انتظار دریافت بازخورد شما می‌باشیم، شخصا مراتب ارادت خود را ابراز می نمایم.


واکنش مدیرعامل پرسپولیس به احتمال لغو میزبانی آسیا

۱۳۹۸/۱۰/۲۷

از ساعاتی پیش شایعه عجیبی درباره میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا شکل گرفته و این موضوع با واکنش مسوولان فوتبال ایران همراه شده است. محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل پرسپولیس با واکنش نسبت به این موضوع اعلام کرده: ایران امن‌ترین کشور در خاورمیانه و غرب اسیا است و اجازه نمی‌دهیم به میزبانی تیم‌های ایرانی در آسیا خدشه وارد شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: ایران تاکنون با امنیت کامل از تیم‌های دیگر در لیگ قهرمانان آسیا میزبانی کرده و برگزاری باشکوه فینال لیگ قهرمانان آسیا که با همکاری همه مسئولان انجام شد و تحسین ای اف سی در مراسم اخیر قرعه کشی لیگ قهرمانان را بهمراه داشت شاهدی بر این مدعاست. به هیچ وجه نه کوتاه خواهیم آمد و نه اجازه می‌دهیم که به میزبانی تیم‌های ایرانی خدشه وارد کنند.

او ادامه داد: نمی‌دانم که این جوسازی برخی در کویت تا چه حد صحت دارد ولی اگر صحت داشته باشد و ما کوتاه بیاییم و آنها بگویند در ایران بازی نمی‌کنیم اشتباه بزرگی است. یک روز مقابل عربستانی‌ها کوتاه آمدیم و الان هم اگر در قبال بازی استقلال کوتاه بیاییم، فردا این موضوع گریبان پرسپولیس و تیم‌های دیگر را هم می‌گیرد. باید جلوی این موضوع بایستیم و اجازه ندهیم که کشورهای دیگر از طریق فوتبال و به بهانه‌های واهی امنیت کشور را زیر سوال ببرند. در خاورمیانه و غرب اسیا هیچ جا امن‌تر از ایران نیست. وزیر ورزش هم تضامین لازم را به AFC اعلام کرده و ما هم در باشگاه پرسپولیس پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم. قویا باید جلوی این مسائل ایستاد.

وی با اشاره به حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان گفت: پرسپولیس در همان سالی که به فینال آسیا رفت متاسفانه بازی‌های زیادی را در کشور ثالث انجام داد. بازیکنان تیم خسته شدند و چند بازی در مراحل حذفی در کشورهای دیگر انجام شد و تیم از حمایت هواداران خود محروم شد. پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیاست و امنیت کامل در ایران برقرار است و باید جلوی شیطنت ها ایستادگی کرد و هشیار بود

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: این حق تیمهای ایرانی است که از حضور تماشاگرانشان بهره ببرند. این راهی است برای تضعیف فوتبال ایران و جریانات سیاسی در آن دخیل است ‌اما فکر می‌کنم بهتر است AFC به سابقه خوب ایران در برگزاری بازی‌های بین‌المللی نگاه کند و در برابر هرگونه جوسازی و ادعاها و درخواست های غیرواقعی بایستد.


تهدید استقلال به کناره گیری از لیگ قهرمانان

۱۳۹۸/۱۰/۲۷

اسماعیل خلیل زاده در مورد بازی های این تیم در زمین بی طرف در لیگ قهرمانان آسیا گفت: من قبل از این که نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا به دست فدراسیون فوتبال برسد گفتم ما به هیچ عنوان در زمین بی طرف بازی نمی کنیم و این سیاست باشگاه استقلال است.

او ادامه داد: ایران کشور امنی است و اعتقاد من این است که این مسائل بازی سیاسی است. ایران یکی از امن ترین کشورهای جهان است و ما به خاطر یک یا چند بازی عزت کشورمان را از دست نخواهیم داد.

سرپرست پست مدیرعاملی باشگاه استقلال در مورد اینکه انصراف باشگاه های ایرانی تبعاتی خواهد داشت یا نه گفت: به هرحال فردا با مدیران باشگاه های آسیایی و فدراسیون فوتبال در وزارت ورزش و جوانان جلسه داریم اما من با اطمینان می گویم هرتصمیمی که منجر به بازی کردن ما در زمین بی طرف بشود را قبول نمی کنیم، حاضر نیستیم در کشور ثالث بازی کنیم و تبعات آن را هم می پذیریم.

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد بازی باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشور بی طرف برگزار خواهد شد و این موضوعی است که با اعتراض باشگاه های ایرانی و تهدید آنها به کنارگیری از این رقابت ها شده است.

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments