امیری: سازمان لیگ باید لیگ را تعطیل و کنتور بازی‌ها را صفر کند/ انتخاب تیم قهرمان عادلانه نیست

ورزشی 🔥 ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

امیری: سازمان لیگ باید لیگ را تعطیل و کنتور بازی‌ها را صفر کند/ انتخاب تیم قهرمان عادلانه نیست

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران معتقد است سازمان لیگ باید فصل نوزدهم لیگ برتر را بدون معرفی تیم قهرمان نیمه‌تمام اعلام کند.
امیری: سازمان لیگ باید لیگ را تعطیل و کنتور بازی‌ها را صفر کند/ انتخاب تیم قهرمان عادلانه نیست

 علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره تعطیلی موقت مسابقات لیگ برتر فوتبال به دلیل شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: ابتدا از کادر درمانی کشور بابت زحمات‌شان تشکر می‌کنم. این بحران جهانی است. فوتبال هم مانند سایر فعالیت‌ها در جهان تعطیل شده است. رئیس فیفا هم پیامی صادر کرده بود که سلامتی انسان‌ها اولویت اصلی است و هیچ فوتبالی ارزش به خطر انداختن جان مردم را ندارد و شروع فوتبال اقدامی غیرمسئولانه است.

وی افزود:  به نظرم چون مشخص نیست چه زمانی کرونا فروکش خواهد کرد، باید لیگ امسال به طور کامل لغو شود. بازیکنان ربات نیستند که هر زمان خواستیم به آنها بگوییم به زمین بروند و بازی کنند. بازیکن باید آماده شود. ضمن اینکه تمام سرمایه یک بازیکن هم سلامتش است و اگر مصدوم شود مجبور است از فوتبال کنار برود. به همین دلیل به اعتقاد من باید سازمان لیگ هر چه زودتر لیگ را تعطیل و از شهریور ماه فصل جدید مسابقات را آغاز کند.

مدیرعامل باشگاه نساجی در پاسخ به این پرسش که در صورت تعطیلی چه تصمیمی برای سرنوشت این مسابقات باید گرفته شود گفت: شرایط کنونی فورس ماژور است و به اعتقاد من باید کنتور بازی‌ها را صفر کنند. یعنی نه قهرمانی مشخص شود و نه تیم سقوط کننده. انتخاب تیم قهرمان در حالی که ۱۰ بازی تا پایان فصل باقی مانده است، نمی‌تواند کاری عادلانه باشد. همان‌طور که گفتم طبق پیام رئیس فیفا جان انسان‌ها بر مسابقات ارجحیت دارد. ما اگر بازی‌ها را لغو کنیم اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. ضمن اینکه خلیلیان، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی هم اعلام کرده است تیم‌ها هفته اول اردیبهشت هم اجازه تمرین ندارند. به همین دلیل شرایط خیلی سخت است و نمی‌دانم چرا برخی‌ها اصرار به برگزاری لیگ دارند. به‌هرحال بازیکنان هم خانواده دارند و اگر خدای نا کرده آنها به خاطر برگزاری مسابقات ناقل بیماری شوند و جان خانواده‌های آنها در خطر باشد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

امیری در پایان درباره شرایط تیم نساجی توضیح داد: تمرینات تیم ما هم طبق دستور ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا تعطیل است و تمرینات فعلاً فقط به صورت مجازی برگزار می‌شود، اما همه می‌دانند تمرین مجازی با تمرین در زمین چمن فرق دارد. اعتقادم این است که سازمان لیگ باید هر چه زودتر تصمیم‌گیری کند. با این وضعیت باشگاه‌ها ضربه می‌بینند. شما می‌دانید بسیاری از تیم‌ها زمین تمرین ندارد و زمین‌ها را کرایه می‌کنند. الان در این وضعیت برخی از باشگاه‌ها نمی‌دانند قرارداد زمین‌های تمرینی خود را کنسل کنند یا خیر. همین موضوع باعث ضرر مالی باشگاه‌ها می‌شود. با این وضعیت باشگاه‌ها ضرر می‌کنند، اما همان‌طور که گفتم اولویت اول، دوم و سوم ما جان بازیکنان است.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments