آنالیز و تمرینات خوبی در خانه داشتم

ورزشی 🔥 ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

آنالیز و تمرینات خوبی در خانه داشتم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم ملی پوش تیم اسلالوم قایقرانی جوانان از تمرینات خوبی که در روزهای کرونایی در خانه گذرانده و تاثیرات آن در پیشرفتش می‌گوید.
آنالیز و تمرینات خوبی در خانه داشتم

ایسنا/اصفهان ملی پوش تیم اسلالوم قایقرانی جوانان از تمرینات خوبی که در روزهای کرونایی در خانه گذرانده و تاثیرات آن در پیشرفتش می‌گوید.

فائزه روناسی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا تمرینات بدنی و تخصصی را زیر نظر مربی خود در خانه آغاز کردم، همچنین با توجه به توانایی و نیازهایم تمرینات دیگری را هم انجام می دادم.

ملی‌پوش اسلالوم قایقرانی جوانان گفت: در این مدت دو نوبت صبح و عصر روزانه ۳ ساعت تمرینات بدنسازی و شبیه‌سازی داشتم، چون قایق و پارو داشتم علاوه بر اینکه از آن‌ها به عنوان وزنه استفاده کردم که در تمرینات شبیه سازی نیز کاربرد خوبی داشت.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال از پارو و توپ برای تمرینات تعادلی بر روی آب استفاده کردم، این نحوه تمرین تجربه جالبی بود که در این مدت انجام دادم و من را در موقعیت تازه ای قرار داد که بتوانم نیازها و علاقمندی‌هایی که دارم را بر اساس امکانات موجود طراحی کنم. تمرین در خانه هرچند سختی‌های خاص خود را داشت، اما استرس بحث کرونا را نداشتم و با خیال راحت تمرین می‌کردم. محدود بودن در فضای خانه موجب شده بود که تمریناتم تا حدی تکراری شود و به دنبال ایجاد تنوع در آن باشم که تا حدی موفق بودم.

روناسی اظهار کرد: ماندن و تمرین در خانه فرصت خوبی بود که بتوانم فیلم مسابقاتم را ببینم و آن‌ها را آنالیز کنم تا بر روی نقاط ضعف و قوتم تمرکز کنم، همچنین با دیدن فیلم دیگر قهرمانان این رشته و دیدن تکنیک‌های خوبشان از آن‌ها الگو برداری کردم، حتی در چند مورد همزمان با دیدن فیلم با پارو هم تمرین کردم.

وی افزود: از اواسط هفته گذشته با توجه به اطلاعیه جدیدی که از سوی ستاد ملی مبارزه با شیوع ویروس کرونا و فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام شد، ورزشکاران قایقرانی مجوز آغاز تمرینات را پیدا کردند و من نیز بعد از سالها بی آبی رودخانه زاینده رود، فرصت پیدا کردم بر روی این رودخانه در شهرم پارو بزنم و تمرین کنم، طی این چند جلسه تمرین آبی احساس می‌کنم نه تنها افت نکرده ام بلکه پیشرفت‌هایی هم داشته‌ام.

ملی‌پوش اسلالوم قایقرانی جوانان گفت: شنیدم که قرار است اسلالوم نیز وارد لیگ شود و مسابقاتی را برگزار کند، البته چند پیشنهاد نیز داشتم که هنوز تصمیم‌گیری نکردم. متاسفانه فروردین ماه مسابقات کسب سهمیه داشتیم که کنسل شد و هنوز هیچ خبری در این خصوص اعلام نشده است.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments