بازداشت سفیر انگلیس در تهران / آخرین اخبار از بازداشت سفیر انگلیس

سیاسی 🔥 ۲۴ دی ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

بازداشت سفیر انگلیس در تهران / آخرین اخبار از بازداشت چند ساعته سفیر انگلیس

بازداشت سفیر انگلیس در تهران ، خبرنگار ایرنا درباره جزییات بازداشت و آزادی «مک ایر» سفیر انگلیس در تهران از وزارت امور خارجه کسب اطلاع کرد که این وزارتخانه در خصوص موضوع دستگیری، در انتظار گزارش نیروی انتظامی و اطلاع از جزییات امر است.

در جریان تجمع شامگاه گذشته جمعی از مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر، سفیر انگلیس در تهران که در میان تجمع‌ حاضر شده بود، برای ساعاتی بازداشت شد. مراتب اعتراض پس از بازداشت به وی گفته و بعد آزاد شد.

وزیر خارجه انگلیس بازداشت سفیر این کشور در ایران را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.

بازداشت سفیر انگلیس در تهران, آخرین اخبار از بازداشت سفیر انگلیس, بازداشت سفیر انگلیس, آخرین اخبار از بازداشت چند ساعته سفیر انگلیس, بازداشت مک ایر

بازداشت سفیر انگلیس در تهران, آخرین اخبار از بازداشت سفیر انگلیس, بازداشت سفیر انگلیس, آخرین اخبار از بازداشت چند ساعته سفیر انگلیس, بازداشت مک ایر


وزارت خارجه: هر خطای جدید انگلیس با واکنش متناسب ایران مواجه می‌شود

۱۳۹۸/۱۰/۲۴

وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام غیرقانونی و غیرحرفه‌ای سفیر انگلیس در تهران و حضور مشکوک او در یک تجمع داخلی و اظهارات نابجای دیگر مقامات انگلیسی، یک بار دیگر اظهارات غیرقابل قبول نخست وزیر و وزیران امور خارجه و دفاع رژیم انگلیس در رابطه با اقدام تروریستی دونالد ترامپ در به شهادت رساندن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمان ایشان، که به مثابه همراهی و مشارکت رژیم انگلیس در اقدام تروریستی آمریکا است را بشدت محکوم و تأکید کرده است که حضور سفیر انگلیس در یک تجمع داخلی را مداخله آشکار در امور داخلی کشور و خلاف اصول حاکم بر روابط دیپلماتیک می داند که شائبه مشارکت آن کشور در سیاست شکست خورده فشار حداکثری آمریکا را تقویت می‌کند.

در این بیانیه همچنین با اشاره به تهدیدات امروز وزیر امور خارجه انگلیس به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران آمده است: واضح است که رژیم انگلیس بر اساس یک اشتباه محاسبه خطرناک کماکان توهمات ضد ایرانی را در سر می پروراند و به دنبال افزایش تنش در منطقه و در روابط خود با ایران است. سردمداران انگلیس باید بدانند که اتهامات علیه ایران نمی تواند تبعیت کورکورانه آن رژیم از آمریکا و ناتوانی مفتضحانه انگلیس در انجام تعهداتش در برجام و حتی خودداری از اجرای حکم دادگاه انگلیس در بازپرداخت صدها میلیون پوند بدهی به مردم ایران به دلیل ترس از آمریکا را بپوشاند. هر خطای جدید انگلیس با واکنش شدید و متناسب ایران مواجه خواهد شد و مسؤولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت انگلیس است.

وزارت امور خارجه ایران با یادآوری سابقه استعماری انگلیس در خاورمیانه، اضافه کرده است که زمان دخالت سفرای انگلیس در امور داخلی دیگر کشورها و ایجاد تفرقه و دامن زدن به منازعات داخلی مدت‌هاست به سر رسیده و انگلیس باید این قبیل اقدامات مفتضحانه را کنار بگذارد و بدانند از دورانی که آفتاب در امپراتوری بریتانیا غروب نمی کرد دهه ها گذشته است. مردم هوشیار ایران با تمامی تفاوت سلیقه ها و دیدگاه ها، مداخله خارجی ها و به ویژه دولت هایی با سابقه استعمار و حمایت از دیکتاتورها را نمی پذیرند و فراموش نمی کنند که همین دولت انگلیس، حامی اصلی و تسلیح‌کننده قصابان جمال خاشقچی و کودک‌کشان یمن است.

دستگاه دیپلماسی خارجی کشورمان در پایان این بیانیه خواستار خاتمه فوری هر گونه اقدام مداخله‌جویانه و تحریک‌کننده از سوی سفارت انگلیس در تهران شده و هشدار داد؛ در صورت ادامه چنین رفتارهایی، وزارت امور خارجه دیگر تنها به احضار سفیر بسنده نخواهد کرد.

بازداشت سفیر انگلیس در تهران, آخرین اخبار از بازداشت سفیر انگلیس, بازداشت سفیر انگلیس, آخرین اخبار از بازداشت چند ساعته سفیر انگلیس, بازداشت مک ایر

وزارت خارجه: هر خطای جدید انگلیس با واکنش متناسب ایران مواجه می‌شود

 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments