گزارش هواشناسی / آخرین اخبار هواشناسی / گزارش هواشناسی تهران

گوناگون 🔥 ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

گزارش هواشناسی / آخرین اخبار هواشناسی / گزارش هواشناسی تهران

گزارش هواشناسی یا meteorology (به زبان انگلیسی) پدیده‌های هواشناسی با تغییرات اتمسفر زمین توضیح و تفسیر می‌شوند: دما، فشار هوا، بخار آب، جریان باد و اختلاف و ارتباط این متغیرها و اینکه در زمان چطور تغییر می‌کنند.مطالعه و پژوهش دربارهٔ تمامی جنبه‌های جو زمین که به‌طور تفصیلی از سطح زمین تا سطح بالایی جو را در بر می‌گیرد بوده و امروزه تحت عنوان علوم جوی نامیده می‌شود و البته هدف اصلی آن تمرکز بر پیش‌بینی هوا می باشد.

مطالعهٔ هواشناسی به هزاران سال قبل برمی‌گردد اما فرایندهای اصلی در این زمینه تا قرن ۱۸ انجام نشده بود. در قرن ۱۹ فرایندهای نسبتاً کمی در این زمینه بعد از شبکه‌های مشاهدهٔ هوا که در محل‌های خارجی ایجاد شده بود، انجام شد. تلاش‌های اصلی در پیش‌بینی وضع آب و هوا بستگی به اطلاعات و داده‌ها داشت. تا قبل از بیان قوانین فیزیک و مهم‌تر از آن استفاده از کامپیوتر کاری انجام نشده بود. دلیل استفاده از کامپیوتر در فرایند هواشناسی حل بسیاری از معادلات برای مدل‌سازی آب و هوا می باشد.

هواشناسی، اقلیم‌شناسی، فیزیک جوی و شیمی جوی زیر شاخه‌های علوم جوی هستند. هواشناسی و آب‌شناسی باهم حوزهٔ جدیدی به اسم آب و هواشناسی به وجود می‌آورند. تعامل‌های بین جو زمین و اقیانوس‌ها بخشی از سیستم جو اقیانوسی است. هواشناسی در حوزه‌های مختلفی مثل ارتش، تولید انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و ساخت و ساز کاربرد دارد.

با توجه به ضرورت اطلاع از وضعیت آب و هوایی ، تصمیم داریم شما را در جریان آخرین گزارش هواشناسی قرار دهیم.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده


هواشناسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۱

از امروز تا یکشنبه دما به تدریج در اغلب مناطق کشور افزایش می‌یابد.
رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در شرق چهارمحال و بختیاری، شرق اصفهان، غرب یزد، شمال شرق فارس و شمال و مرکز کرمان پیش‌بینی می‌شود.
امروز در برخی نقاط سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


شدت بارندگی در تهران تا ظهر امروز ادامه دارد

۱۳۹۹/۰۲/۳۱

کارشناس سازمان هواشناسی از شدت بارندگی‌ها در تهران و شش استان دیگر در آخرین روز اردیبشهت ماه خبر داد و گفت: بارندگی در تهران تا ظهر امروز ادامه دارد.

امروز شدت بارش‌ها در استان‌های مازندران، قزوین، زنجان، تهران، البرز، شمال‌غرب سمنان و شمال استان مرکزی وجود دارد.


هواشناسی

۱۳۹۹/۰۲/۲۶

امروز جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹ در ارتفاعات البرز واقع در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران همچنین در جنوب شرق بویژه در ارتفاعات استان کرمان بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

فردا علاوه بر مناطق فوق در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز بارش پراکنده رخ می دهد و در استانهای ساحلی خزر افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی رخ خواهد داد.

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد همراه و


کاهش نسبی دما و وزش باد شدید در ۴ استان

۱۳۹۹/۰۲/۱۸

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش نسبی دما در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان گفت: برای امروز (پنجشنبه) برای این استان‌ها وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود/ ایسنا


هواشناسی برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه

۱۳۹۹/۰۲/۱۶

سامانه بارشی که امروز وارد کشور می‌شود ابتدا در شمال غرب و غرب و به تدریج در دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و غرب کشور سبب رگبار باران، رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ می‌شود.
امروز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، لرستان و ایلام همچنین روز چهارشنبه علاوه بر استان‌های مذکور در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، مرکزی، همدان، زنجان، مازندران، گیلان، قزوین، تهران و البرز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
امروز و فردا در برخی نقاط آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام وخوزستان وزش باد شدید، گرد و خاک،‌کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا، پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران امروز نیمه ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


امروز آسمان در اغلب شهرها صاف و دما به نسبت افزایش می‌یابد.

۱۳۹۹/۰۲/۱۵
وزش باد شدید در استان‌های تهران، سمنان، البرز، قزوین، مرکزی، قم، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، یزد، خراسان رضوی و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.
فردا با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب و غرب به کشور به‌تدریج بارش‌ها در این مناطق آغاز خواهد شد.
آسمان تهران امروز صاف تا بعدازظهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.


فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور (به جز جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان) ادامه دارد.

۱۳۹۹/۰۲/۱۴

رگبار باران، رعد و برق و وزش شدید باد در تهران، البرز، سمنان، قزوین، خراسان‌های شمالی و رضوی و ارتفاعات کرمان

بارش فردا در مناطقی از خراسان‌های شمالی و رضوی ادامه دارد و این سامانه به‌تدریج از شرق کشور خارج می‌شود.

هشدار درباره آب‌گرفتگی معابر، بالاآمدن آب رودخانه‌ها، بارش تگرگ و برخورد صاعقه

هموطنان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.


آسمان بیشتر استان‌های کشور بارانی می‌شود

۱۳۹۹/۰۱/۱۹

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور گفت: طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور به جز هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان بارش باران خواهیم داشت.


وضعیت آب و هوای امروز ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۹

۱۳۹۹/۰۱/۱۲

امروز در شمال شرق، شرق، نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.
بارش در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت دارد.
در برخی نقاط استانهای سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و یزد وزش باد نسبتا شدید رخ خواهد داد.
نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز نیز امروز مواج می باشند.


بارش‌های شدید در ۱۸ استان

۱۳۹۹/۰۱/۰۸
به گزارش روز جمعه سازمان هواشناسی، بارش شدید باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

امروز (جمعه) بارش باران و رعد و برق در جنوب آذربایجان غربی، شمال و غرب کردستان (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر)، غرب اصفهان، مرکزی، کرمانشاه و مرکز کرمان (حداکثر ۱۵ تا ۲۵ میلی‌متر) رخ خواهدداد.

همچنین در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام و لرستان (حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر)، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و نیمه غربی فارس (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر)، آذربایجان شرقی و زنجان (حداکثر ۱۵ تا ۲۵ میلی‌متر)، غرب هرمزگان، غرب و مرکز کرمان، جنوب مرکزی، غرب اصفهان و بوشهر (حداکثر ۱۵ تا ۳۰ میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمال بارش بیش از ۳۰ میلی‌متر) شاهد بارش باران همراه با رعد و برق هستیم.

این سازمان افزود: روز یکشنبه ۱۰ فروردین نیز شاهد بارش باران در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس (حداکثر ۴۰ تا ۸۰ میلی‌متر)، چهارمحال و بختیاری و لرستان (حداکثر ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر)، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال شرق سمنان، شمال و شرق یزد، کرمان، هرمزگان و بوشهر (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر) ، شرق تهران، همدان، مرکزی، مرکز و غرب اصفهان (حداکثر ۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر)، سیستان و بلوچستان (حداکثر ۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمال بارش بیش از ۲۰ میلی‌متر) خواهیم بود.

روز دوشنبه ۱۱ فروردین بارش باران در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان، شرق اصفهان، شمال یزد، جنوب و شرق سمنان (حداکثر ۳۰ تا ۶۰ میلی‌متر)، شمال خوزستان و جنوب لرستان (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر) رخ خواهدداد.

این سازمان نسبت به سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی معابر شهری و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی و بارش تگرگ در مناطق مستعد هشدار داده است.

سازمان هواشناسی نسبت به مدیریت سدها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور از سیلاب های احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در تردد جاده‌ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری، بر اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی تاکید کرده است.


بارش برف و باران خفیف در غرب و شمال غرب

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه ۱۷ اسفندماه با ورود سامانه بارشی به کشور شاهد بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب خواهیم بود که به تدریج دامنه بارش ها گسترش می یابد.

کبری رفیعی افزود: امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود، همچنین با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

وی اظهار داشت: همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و بعدازظهر در جنوب خوزستان وزش باد شدید رخ می‌دهد که در بعضی ساعات موجب گرد و خاک در برخی از این مناطق خواهد شد.

رفیعی ادامه داد: اما امروز با ورود سامانه بارشی به کشور بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب آغاز می‌شود، گستره بارش علاوه بر شمال غرب و غرب و مناطقی از دامنه های مرکزی، زاگرس و مرکز را دربرمی‌گیرد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: یکشنبه نیز در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و بعدازظهر در ارتفاعات جنوب شرق بارش پراکنده رخ خواهد داد، این سامانه دوشنبه در بخش هایی از جنوب شرق موجب رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق شده و از اواخر وقت از کشور خارج می شود.

وی گفت: از دوشنبه و طی روز سه‌شنبه با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود، همچنین یکشنبه دمای هوا در شمال غرب و سواحل شمالی بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد.

تهران صاف و غبار محلی

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف در بعضی ساعات غبار محلی در بعدازظهر افزایش ابر خواهد داشت و شب صاف خواهد بود. کمینه دمای امروز صبح تهران ۹ درجه بالای صفر شد و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۸ درجه بالای صفر خواهد رسید.

رفیعی افزود: شهرکرد با دمای ۷ درجه زیر صفر و اهواز ۳۱ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

منبع : ایرنا


بارش برف در ۶ استان و لزوم استفاده از زنجیر چرخ

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

پلیس راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۶ استان کشور خبر داد و به هموطنان توصیه کرد برای تردد در مسیرهای برف گیر از زنجیر چرخ استفاده کنند.

به گزارش روز سه شنبه پلیس راهور ناجا، در استان های گلستان محور جنگل گلستان-چمن بید، خراسان شمالی اکثرمحورها، خراسان رضوی محور سرولایت-سبزوار، قزوین محور قزوین –رشت گردنه کوهین، گیلان محورهای دیلمان، رودسر و اسالم-خلخال و ارتفاعات محورکرج-چالوس بارش برف گزارش شده است.

بر اساس این گزارش اکثر محورهای استان‌های خراسان رضوی و گیلان بارانی است.

تردد با زنجیر چرخ در استان های اردبیل محور اردبیل –سراب گردنه صائین، خراسان شمالی محورهای بجنورد –آشخانه و بجنورد-اسفراین هم از توصیه های پلیس راهوار ناجا با شهروندانی که قصد عبور از این مناطق را دارند، است.

مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز در ارتفاعات استان قزوین محور قزوین-رشت گردنه کوهین گزارش شده است.

بر اساس این گزارش آزادراه قزوین به کرج از پل استاندارد تا پل فردیس و آزاد راه کرج به تهران از پل فردیس تا پل کلاک دارای ترافیک نیمه سنگین است.

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با شماره تلفن ۱۲۰و ۸۸۲۵۵۵۵۵ (۱۰ خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.

در سایت www.rahvar۱۲۰.ir نیز آخرین اطلاعات ترافیکی قابل دسترسی است.


بارش‌ برف و باران و بروز گرد و خاک در برخی نقاط کشور

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز سه شنبه ۱۳ اسفندماه، در بخش هایی از شمال شرق و دامنه های البرز شرقی بارش برف و باران و وزش باد رخ می دهد، اما در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

امین حسین نقشینه روز سه شنبه افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در روز سه شنبه در استان‌های واقع در شمال شرق و دامنه های البرز شرقی بارش برف و باران و وزش باد و در بخش‌هایی از شرق استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: چهارشنبه سامانه بارشی در شمال شرق و بخش‌هایی از شرق فعال بوده و در اواخر این روز از کشور خارج می‌شود.

نقشینه ادامه داد: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و تا صبح پنجشنبه هوای سرد در شمال شرق و شرق کشور ماندگار است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه در بیشتر کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهیم داشت و از اواخر وقت جمعه سامانه بارشی دیگری وارد کشور می شودو در روز شنبه شمال غرب، برخی نقاط جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و به تدریج دامنه های البرز مرکزی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی اظهارداشت: روز سه شنبه دریای خزر و طی روزهای آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی شده است.

آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و شب صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه دمای امروز صبح تهران ۱ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۰ درجه بالای صفر می رسد.

نقشینه گفت: شهرکرد با دمای ۶ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


سامانه بارشی از فردا وارد آسمان تهران می‌شود

۱۳۹۸/۱۲/۱۰

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از فردا (یکشنبه) با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب، بتدریج وزش باد و افزایش ابر پیش بینی می شود.

به گزارش روز شنبه اداره کل هواشناسی استان تهران، تا فردا آسمان این استان صاف تا قسمتی ابری و در مناطق شهری و پرتردد همراه با غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

همچنین از یکشنبه شب تا اواخر وقت دوشنبه در بعضی ساعات بارش باران در استان انتظار داریم که بارندگی در نواحی شمالی بصورت باران و برف و در ارتفاعات و نواحی کوهستانی بصورت بارش برف و کولاک برف خواهیم داشت.

فعالیت سامانه بارشی گاهی بشکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. شایان ذکر است شرایط بارش در نیمه شمالی مناسب تر است و از روز دوشنبه تا سه شنبه کاهش دما بطور میانگین بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس انتظار می شود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب (۱۶ و ۷)، (۱۸ و ۸)، (۱۱ و ۲)، (۱۲ و ۳) و (۱۳ و ۳) درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ورامین با ۱۶ درجه و فیروزکوه با منفی ۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند


سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود

۱۳۹۸/۱۲/۱۰

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز بعدازظهر شنبه ( ۱۰ اسفندماه ) سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که موجب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

فریبا گودرزی افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود اما از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق آغاز خواهد شد.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود

وی اظهار داشت: یکشنبه در مناطق شمال غرب و غرب استان‌های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد، در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی ادامه داد: دوشنبه بارش در شمال غرب کشور تضعیف خواهد شد و در بخش هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و همچنین شمال شرق فعال می‌شود. دوشنبه کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود، سه شنبه این سامانه در شمال شرق سبب ریزش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش باران می شود و اواخر روز چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

وی گفت: از بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج است، روزهای دوشنبه غرب خلیج فارس و روزهای سه شنبه و چهارشنبه مرکز و شرق خلیج فارس مواج است.

تهران صاف کمی ابری

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی است و در شب صاف و کمی ابری گاهی با وزش باد همراه است. کمینه دمای امروز صبح تهران ۵ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۵ درجه بالای صفر می رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۷ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور از فردا

۱۳۹۸/۱۲/۰۹

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز (جمعه) برای اغلب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود، بعد از ظهر شنبه (فردا) با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور بارش باران و برف در این مناطق شروع خواهد شد.

بر اساس گزارش های پیش بینی کلی بر اساس نقشه های هم دیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از روز یکشنبه در مناطق شمال غرب و غرب و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد خواهیم داشت و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از روز دوشنبه هفته آینده بارش در غرب کشور تضعیف خواهد شد و در بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر دامنه های البرز و همچنین شمال شرق فعال خواهد بود و روز دوشنبه کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود و در روز سه شنبه این سامانه در شمال شرق موجب ریزش برف و باران در سواحل شرقی دریای خزر می شود.

در این گزارش تاکید شده است که از بعدازظهر یکشنبه هفته آینده و طی روز دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

شروع بارندگی در تهران از یکشنبه

بر اساس این گزارش در استان تهران بررسی‌های داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده نشان می دهد، آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری در برخی مناطق شهری و پر تردد همراه با غبار محلی رقیق پیش بینی می‌شود.

از یکشنبه شب با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب استان شروع بارندگی پیش‌بینی می‌شود که تا دوشنبه شب به خصوص در صبح دوشنبه در سطح استان بارش باران و وزش باد گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات و شمال استان بارش برف و باران گاهی با کولاک برف و یخ خواهد داد و همچنین در روز دوشنبه کاهش دما حدود ۵ تا ۸ درجه پیش بینی می شود.


جاده کندوان باز شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۹

فرمانده پلیس راه ولی آباد کندوان گفت که محور چالوس – کرج (کندوان) پس از سه روز بسته بودن عصر امروز برای تردد خودروها باز شد.

سروان محمد احمدی عصر امروز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که این مسیر ارتباطی یک ساعت پیش پس از هماهنگی با پلیس راه مرکز استان برای تردد خودروها و مسافران باز شده است.

محور چالوس – کرج ساعت ۱۸ روز چهارشنبه هفته جاری به علت شرائط نامساعد جوی ، سقوط پی در پی بهمن و ریزش سنگ تاکنون بسته شده بود.

وی با اشاره به شرایط پایداری هوا و احتمال سقوط بهمن از مسافران خواست از سفرهای غیر ضروری در این مسیر خودداری کنند.

پیش از این پلیس راه ولی آباد اعلام کرده بود که طی ۲ روز گذشته با توجه به شرایط آب و هوایی دستکم ۱۵ مورد سقوط بهمن در کندوان ثبت شد.

از طول مسیر حدود ۱۸۰ کیلومتری جاده کرج چالوس حدود نیمی از او جزو مازندران منطقه چالوس است .


پیش بینی سقوط بهمن و لغزندگی راه های کوهستانی البرز

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

مدیر کل هواشناسی البرز اعلام کرد که با توجه به روند افزایش دما طی سه روز آینده سقوط بهمن ، لغزندگی جاده ها و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی این استان پیش بینی می شود.

منصور رحمانیان روز پنجشنبه اظهارداشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از جوی پایدار در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن طی امروز آسمانیصاف تا کمی ابری و با توجه به روند افزایش دما طی سه روز آینده ریزش سنگ ، سقوط بهمن و لغزندگی سطح جاده برای ارتفاعات و جاده های کوهستانی خواهیم داشت.

آسمان روز جمعه قسمتی تا ابری، مه رقیق، شنبه کمی تا قسمتی ابر، یکشنبه قسمتی ابری تا ابری، مه رقیق، اواخر وقت ابری و رگبار پراکنده باران و برف ، دوشنبه نیمه ابری تا ابری، وزش باد شدید، بعضی ساعات رگبار باران و برف وجود دارد.

همچنین دمای کمینه و بیشنیه امروز استان البرز بین صفر تا ۱۰ ، فرداجمعه بین یک تا ۱۳، شنبه ، سه تا ۱۵ ، یکشنبه یک تا ۱۶ ودوشنبه هفته آینده بین منفی یک تا ۱۶ درجه بالای صفر است.

سرعت وزش باد عصر امروز ، فردا و پس فردا استان البرز ۲۰ کیلومتر در ساعت، یکشنبه ۲۴ کیلومتر در ساعت و دوشنبه هفته آینده ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.


انسداد چالوس،تردد از آزادراه تهران – شمال را به تعویق انداخت

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: تردد از قطعه یک آزادراه تهران – شمال که قرار بود از امروز برای مردم امکان پذیر باشد به دلیل انسداد چالوس، فعلا ممکن نیست.

«خیراله خادمی » ظهر پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ضمن اعلام بازدید خود از قطعه یک آزادراه تهران – شمال، گفت: قطعه یک آزادراه تهران – شمال برف روبی شده است و آماده تردد است اما به دلیل انسداد محور قدیم «چالوس» امکان عبور از آزادراه فراهم نیست.

خادمی گفت: به محض بازگشایی چالوس، تردد از آزادراه ممکن می شود.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، گفت: عملیات برف روبی در قطعه تازه افتتاح شده آزادراه تهران- شمال از شب گذشته انجام شد و تمام ۳۲ کیلومتر آزادراه توسط دو دستگاه برف خور پاک شده است و منتظر بازگشایی چالوس برای آغاز عبور از آزادراه هستیم.


جاده چالوس همچنان مسدود است

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

بر اساس گزارش مرکز مدیریت راههای کشور از آخرین وضعیت جاده‌های شمالی، جاده چالوس که از عصر روز چهارشنبه مسدود شد، هم‌چنان بازگشایی نشده است.

آخرین وضعیت جوی از بارش پراکنده برف در برخی از جاده‌های استان خراسان رضوی و همچنین بارش پراکنده باران در برخی از جاده‌های استان خراسان جنوبی خبر می‌دهد.

مرکز مدیریت راههای کشور امروز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر کشور، همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای رانندگان الزامی است.

این گزارش می‌افزاید هم اکنون ترافیک سنگینی در جاده هراز مسیر(جنوب به شمال)محدوده منظریه وجود دارد.

همچنین ترافیک در جاده فیروزکوه مسیر(شمال به جنوب) حدفاصل گدوک تا شهر فیروزکوه نیمه سنگین است.

تردد در آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) روان است و جاده‌های هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت که روز گذشته همراه با باران و برف گزارش شده بود، اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است.


سقوط ۱۵ مورد بهمن در جاده کندوان

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

فرمانده پلیس راه ولی‌آباد کندوان گفت که از ۲ روز پیش تاکنون حدود ۱۵ مورد سقوط بهمن در جاده چالوس – کرج (کندوان ) رخ داده است.

جاده کندوان از دو روز پیش به دلیل بارش شدید برف و سقوط بهمن بسته شده و همچنان بسته است. در این محور در محدوده استان مازندران به دلیل وجود روستاهای حاشیه این جاده تردد با احتیاط کامل و با نظارت پلیس راه و نیروهای راهداری انجام می شود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

سقوط ۱۵ مورد بهمن در جاده کندوان

سروان محمد احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چنین حوادثی بیشتر در مناطقی از این جاده از جمله “پیج سیاه ” ، “پل زنگوله” و “دونا ” به وقوع پیوسته است و خوشبختانه به علت انسداد این مسیر ارتباطی از عصر سه شنبه هفته جاری از لحاظ خسارت جانی و مالی به عابران سواره رو جای نگرانی وجود نداشت.

وی اظهار داشت : هم اینک نیروهای راهداری با همکاری پلیس راه منطقه حجم انبوه برف ناشی از سقوط بهمن که امروز نیز چندین مورد شاهد آن بودیم، کاملا پاکسازی نمودند و برای آمد و شد خودروها همزمان با شرائط مساعد شدن هوا این محور ارتباطی کاملا آماده است و مشکلی ندارد.

فرمانده پلیس راه ولی آباد کندوان با اشاره به آنکه طبق وعده های داده شده قرار است تا حوالی ظهر این مسیر به روی مسافران بازگشایی شود ، به مسافران توصیه و هشدار داد با توجه به پیش بینی افزایش دما ،پایداری جوی برای روزهای آینده و نیز احتمال ریزش سنگ و بهمن در این جاده از هرگونه توقف در حاشیه جاده بویژه مناطق صخره ای اجتناب کنند.

هواشناسی مازندران نیز روز گذشته پیش بینی کرده که دمای هوای استان از امروز / پنجشنبه / به تدریج افزایش یافته و تا روز جمعه هفته جاری شهروندان مازندرانی در مناطق مختلف شاهد افزایش ۶ تا ۱۴ درجه‌ای دما خواهند بود.

از طول مسیر حدود ۱۸۰ کیلومتر جاده چالوس – کرج حدود نیمی از آن جزو حوزه جغرافیایی شهرستان چالوس منطقه غرب مازندران است .


ادامه استقرار توده هوای سرد در شمال شرق و شرق کشور تا صبح جمعه

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: استقرار توده هوای سرد در شمال شرق و شرق کشور تا صبح جمعه تداوم دارد و در سایر مناطق کشور تا روز شنبه افزایش نسبی دما را خواهیم داشت که در استان‌های گیلان و اردبیل با وزش باد نسبتا شدید جنوبی همراه خواهد بود.

«کبری رفیعی» روز پنجشنبه ادامه داد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی روز پنجشنبه در برخی نقاط استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش برف و باران و وزش باد شدید تداوم داشته و به تدریج این سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

به گفته رفیعی، در روز جمعه احتمال ریزش بهمن برای جاده چالوس پیش بینی می شود. از بعدازظهر شنبه با ورود یک سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور، بارش باران و برف در این مناطق شروع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: روز یکشنبه در مناطق شمال غرب، غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد و در استان های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه این سامانه در سواحل شرقی خزر، شمال شرق و دامنه های شرق البرز فعال بوده و سپس از کشور خارج می شود. در روز دوشنبه کاهش دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می شود.

رفیعی در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه دمای تهران امروز یک درجه سانتی گراد و بیشینه دمای پایتخت به ۱۱ درجه سانتی گراد می رسد.

وی در مورد سردترین و گرم ترین مراکز استان های کشور نیز گفت: زنجان با دمای منفی۷ درجه سانتی گراد و بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین مراکز استان های کشور هستند.


جاده‌های کرج – چالوس و فیروزکوه تا اطلاع بعدی مسدود شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۷

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور جاده‌های کرج – چالوس و فیروزکوه تا اطلاع بعدی مسدود شد.

همچنین جاده هراز و آزادراه قزوین – رشت دارای بارش برف و باران گزارش شده است.

بر اساس گزارش این مرکز از وضعیت جوی راه‌ها، هم اکنون بارش برف و باران در برخی ازجاده‌های استان‌های اردبیل، کردستان ، لرستان، همدان، اصفهان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه دارد.

بارش باران در برخی از جاده‌های استان‌های گیلان، قم و چهارمحال و بختیاری نیز ادامه دارد.

جهت تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر کشور همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است.


بارش باران و برف در ۲۰ استان و انسداد ۶ محور مواصلاتی کشور

۱۳۹۸/۱۲/۰۷

رییس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهور اعلام کرد: هم اکنون در ۲۰ استان کشور بارش باران و برف ادامه دارد و ۶ محور مواصلاتی کشور به دلیل نبود ایمنی و طغیان رودخانه مسدود است.

سرهنگ نادر رحمانی روز چهارشنبه افزود: هم اکنون جاده اندیکا- شهرکرد در خوزستان، زنجان – قزوین به علت کولاک شدید در لاین شمالی، پلدختر – کوهدشت در لرستان به دلیل طغیان رودخانه، محور میانه- تبریز به علت ریزش کوه، محور کرج – چالوس به دلیل نبود ایمنی و محور قزوین- زنجان به دلیل تصادف زنجیره ای مسدود است براین اساس از هموطنان درخواست داریم از تردد در محور قزوین – زنجان تا بازگشایی کامل جدا خودداری کنند.

وی اضافه کرد: جاده هراز که به دلیل نبود ایمنی مسدود شده بود، بازگشایی شد. در محور انار استان کرمان نیز شاهد طولان شن هستیم.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا گفت: اکنون در استان های مازندران درمحورهای هراز، کرج-چالوس، فیروزکوه و ساری-کیاسر، کردستان در محورهای بیجار-دیواندره، سقز-دیواندره و بانه-سقز، خراسان شمالی درمحور بجنورد-اسفراین گردنه اسدلی، قزوین در محورهای قزوین-رشت گردنه کوهین، قزوین-همدان گردنه آوج و قزوین-ساوه گردنه هجیب، قزوین ساوه، ارتفاعات لرستان، ارتفاعات گلستا، ن محور درگز قوچان خراسان رضوی، اهر – تبریز بارش برف گزارش شده است.

رحمانی ادامه داد: هموطنان در صورت تردد در محورها و ارتفاعات برف گیر حتما خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده، از مه شکن استفاده کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و از عجله و شتاب، سبقت و سرعت غیر مجاز نیز پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: در استان‌های تهران، البرز، ایلام، خراسان شمالی، فارس، سمنان، قم، قزوین، کهگیلویه بویراحمد، گلستان، لرستان، کرمانشاه، بوشهر و اصفهان دراکثر محورها بارش باران گزارش شده است و هموطنان به دلیل لغزنده بود جاده ها در صورت تردد در این مسیرها با سرعت مجاز رانندگی کنند.

به گفته رحمانی، تردد در استان‌های زنجان در محورهای زنجان-تهم، زنجان-طارم و زنجان-دندی، گلستان، توسکستان و شاهرود تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است. در اکثر محورهای کرمان نیز گرد و خاک گزارش شده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل راهور گفت: ترافیک در آزادراه قزوین به کرج از مهرویلا تا پل فردیس، کرج -تهران، تهران کرج و آزادراه کرج به تهران درمحدوده پل فردیس تا پل گرمدره نیمه سنگین و سایر محورهای مواصلاتی از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار است.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با شماره تلفن ۱۲۰و ۸۸۲۵۵۵۵۵ (ده خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است. در سایت www.rahvar۱۲۰.ir نیز آخرین اطلاعات ترافیکی قابل دسترسی است.

منبع : ایرنا


ادامه شدت بارش‌ها در غرب و جنوب غرب

۱۳۹۸/۱۲/۰۷

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه شدت بارش ها در استان های واقع در غرب و جنوب غرب کشور همچنان ادامه دارد، بنابراین امکان آبگرفتگی معابر ، سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌ها ، لغزندگی جاده و کاهش دید در محورهای مواصلاتی این مناطق وجود دارد؛ هموطنان مراقب باشند.

فریبا گودرزی روز چهارشنبه افزود: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، سامانه بارشی مستقر در کشور طی امروز در نوار غربی کشور، دامنه های البرز، زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و با شدت کمتر در مرکز شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود.

وی اظهار داشت: بارش در غرب و جنوب غرب گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات البرز و زاگرس و بخش هایی از شمال غرب به شکل برف، در سواحل دریای خزر به شکل باران و در شمال شرق به شکل برف و باران پیش‌بینی می‌شود که شدت آن در لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پیش بینی می شود که به تدریج از اوایل شب از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کاسته شود، این سامانه پنجشنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی سبب بارش برف و باران و در شمال خراسان جنوبی بارش باران پراکنده می‌شود و از اواخر وقت به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

گودرزی گفت: جمعه و شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است، از بعدازظهر شنبه تا اواسط یکشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود و به تدریج از بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در نوار شمالی کشور و بخش‌هایی از غرب بارش باران، در مناطق مرتفع و سرد بارش برف و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: طی دو روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در همین مدت خلیج فارس به ویژه نیمه شرقی آن و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

باران و رگبار در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز تهران ابری همراه با بارش باران در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد شدید خواهد بود که در شب کاهش ابر خواهد داشت اما وزش باد رخ می‌دهد و به تدریج صاف می‌شود. کمینه دمای امروز صبح تهران ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: چالدران با دمای ۱۰ درجه زیر صفر و برازجان و راسک با دمای ۳۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

منبع : ایرنا


بارش برف و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور

۱۳۹۸/۱۲/۰۵

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر امروز دوشنبه (۵ اسفندماه ) تا پنجشنبه ۸ اسفندماه شاهد بارش برف، باران و تگرگ در نقاط مختلف کشور خواهیم بود که موجب لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی، آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، کولاک برف و کاهش دید به ویژه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، بارش تگرگ در مناطق مستعد و وقوع صاعقه خواهد شد؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.

به گزارش سازمان هواشناسی، با توصیف ورود سامانه بارشی که از بعدازظهر دوشنبه ۵ اسفندماه آغاز می‌شود شاهد بارش برف در استان های جنوب غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل و ارتفاعات استان‌های تهران، مازندران، قزوین، البرز و غرب اصفهان، رگبار و رعد و برق و وزش باد در خوزستان، ایلام، لرستان، جنوب همدان و کهگیلویه و بویراحمد و بارش باران گاهی رعد و برق در چهارمحال و بختیاری و نوار غربی اصفهان، مرکزی و قم خواهیم بود.

همچنین سه‌شنبه ۶ اسفندماه در استان های اردبیل، کردستان، همدان، شرق لرستان، شمال استان‌های چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و ارتفاعات استان های تهران، مازندران، البرز، قزوین، سمنان، گیلان، غرب اصفهان و ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بارش برف، استان های ایلام، کرمانشاه، شمال غرب فارس، خوزستان، لرستان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رگبار و رعد و برق و وزش باد با احتمال تگرگ و خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، سمنان، تهران، قم، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، مرکزی و زنجان بارش باران رخ می‌دهد.

چهارشنبه ۷ اسفندماه بارش برف و باران در استان های کرمانشاه، کردستان، شرق لرستان، همدان، زنجان، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گیلان، مازندران، تهران، البرز، سمنان و شمال غرب فارس، رگبار و رعد و برق و وزش باد با احتمال تگرگ در خوزستان، شمال فارس، لرستان و ایلام و بارش باران در یزد، شمال خراسان جنوبی پیش بینی شده است.

پنجشنبه ۸ اسفندماه در خراسان رضوی بارش برف و باران رخ می‌دهد که این شرایط طی چند روز آینده موجب لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، کولاک برف و کاهش دید به ویژه گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، بارش تگرگ در مناطق مستعد و وقوع صاعقه در استان های یاد شده می شود، بنابراین توصیه می شود احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی جدی گرفته شود.

همچنین این گزارش با توصیف وزش باد شدید در کشور اعلام کرد که دوشنبه ۵ اسفندماه در اردبیل، گیلان و خوزستان، سه‌شنبه خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، شمال بوشهر، فارس، کرمان، خوزستان و جنوب اصفهان ، چهارشنبه فارس، یزد، سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال بوشهر، شرق سمنان، کرمان و شرق هرمزگان و پنجشنبه سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی کرمان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود که موجب آسیب رساندن به گلخانه‌ها و سازه‌های موقت، ایجاد گردوخاک و کاهش دید خواهد شد که توصیه می شود به‌ کارگیری تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی فراموش نشود.

منبع : ایرنا


خطر وقوع سیل و طوفان در کدام استان‌ها وجود دارد؟

۱۳۹۸/۱۲/۰۵

بر اساس هشدار سازمان هواشناسی یک سامانه بارشی شدید غرب کشور را طی روزهای آینده تحت تاثیر قرار می‌دهد.

منبع : ایرنا

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

خطر وقوع سیل و طوفان در کدام استان‌ها وجود دارد


سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۵

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ۵ اسفندماه سامانه بارشی جدیدی از غرب و جنوب غرب وارد کشور شد که ابتدا این مناطق و سپس بخش‌های دیگر کشور را در بر خواهد گرفت و موجب بارش برف و باران در نقاط مخلتف می‌شود.

کبری رفیعی افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران آغاز می شود و به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده خواهد شد.

وی اظهار داشت: سه شنبه با تقویت این سامانه بخش‌های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را فرا می‌گیرد و چهارشنبه بارش علاوه بر این مناطق بخش هایی از جنوب کشور را نیز در بر خواهد گرفت. پنجشنبه بارش در شمال شرق و شرق کشور ادامه دارد و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج خواهد شد، جمعه جو نسبتا پایدار در کشور حاکم می شود.

رفیعی ادامه داد: روز دوشنبه بر روی زاگرس مرکزی، سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی دامنه‌های جنوبی البرز و غرب کشور و از چهارشنبه در شمال شرق بارش شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین از بعدازظهر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد در دریای خزر این دریا مواج خواهد شد، خلیج فارس نیز از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است.

به گفته وی همچنین سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق و جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق جنوبی و شرقی با گرد و غبار همراه خواهد بود.

بارش پراکنده در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران کمی ابری به تدریج با افزایش ابر، در بعدازظهر بارش پراکنده و شب ابری در بعضی ساعات بارش باران خواهد داشت. کمینه دمای امروز صبح تهران ۱۱ بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۸ درجه بالای صفر می رسد.

رفیعی گفت: بجنورد و شهرکرد با دمای ۱ درجه زیر صفر ، زنجان صفر ، اهواز و بوشهر ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

منبع : ایرنا


بارش شدید باران و برف در پیش است

۱۳۹۸/۱۲/۰۴

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اعلام هشدار زود هنگام خطاب به استانداران و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران سراسر کشور از آن‌ها خواست با توجه به پیش‌بینی بارش شدید باران و برف در روزهای دوشنبه و سه شنبه (پنجم و ششم اسفند ۹۸) اقدامات پیشگیرانه را با قید فوریت اجرا کنند.

به گزارش روز یکشنبه سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار با اعلام این هشدار زودهنگام خطاب به استانداران و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران افزود: در مورد اخطاریه هواشناسی این سازمان با توجه به پیش بینی بارش شدید باران و برف در نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، غرب اصفهان جنوب و غرب لرستان (حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر) از عصر دوشنبه پنجم اسفند پیش بینی های لازم را اعمال کنند.

وی ادامه داد: بارش باران و برف در ارتفاعات از روز سه شنبه ۶ اسفند جاری در چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال شرق خوزستان، نیمه شرقی لرستان، مازندران، ارتفاعات تهران (حداکثر ۸۰ تا ۱۳۰ میلی‌متر)، کرمانشاه، کردستان، نیمه شمالی ایلام، نیمه غربی لرستان، مرکزی، گیلان، ارتفاعات در استان‌های تهران، جنوب اردبیل، زنجان، قزوین و البرز (حداکثر ۵۰ تا ۸۰ میلی‌متر)، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، شمال سمنان، نیمه جنوبی ایلام، جنوب اصفهان، شمال کهگیلویه و بویراحمد، گلستان (حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر) که احتمال سیلاب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، کاهش دید، آب‌گرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، ذوب برف و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و همچنین احتمال وقوع بهمن در جاده‌های کوهستانی وجود دارد، در آماده باش کامل باشند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این اطلاعیه ای تاکید کرد با توجه به اثر مخاطرات یادشده باید تمام راه‌های منتهی به رود خانه هایی که سیل در آن‌ها جریان دارد؛ در صورت ریسک بالا، با همکاری پلیس راهور مسدود شود و از تجمع مردم در کنار رود خانه های خروشان و ناایمن، با همکاری نیروهای انتظامی جلوگیری شود.

نجار در این اطلاعیه هشدار زودهنگام آورده است: همچنین باید نحوه هشداردهی سیلاب به مسئولان محلی بخصوص دهیاران یاد آوری تا در صورت مشاهده سیلاب به ساکنان پایین دست هشدار داده شود.

وی افزود: سیستم های ارتباطی خود از جمله بیسیم، تلفن همراه، تلفن کابلی و نظایر آن را با بخشداران، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان، مدیران استانی و و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چک کرده تا در صورت نیاز با مشکل مواجه نشوند.

نجار در این اطلاعیه هشدار زودهنگام آورده است: در صورت ورود سیلاب به مناطق مسکونی و به منظور جلوگیری از برق گرفتگی حتی الامکان برق سراسری قطع و از وصل کردن و راه اندازی شبکه های تخریب شده جدا خودداری و تا زمان برقراری شرایط ایمن این وضعیت ادامه یابد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این اطلاعیه تاکید کرده است: با توجه به احتمال خروج آب از محل پیچانرودها (محل پیچ رودخانه ها) نسبت به افزایش دیواره رودخانه (سیل بند) اقدام لازم انجام شود.

منبع :ایرنا


وقوع سیلاب‌های شدید در برخی استان‌ها از عصر فردا

۱۳۹۸/۱۲/۰۴

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: وقوع سیلاب‌های شدید به همراه وزش باد برای تعداد زیادی از استان‌های کشور از عصر دوشنبه (فردا) پیش‌ینی می‌شود.

«سیف الله آقا بیگی» روز یکشنبه افزود: سازمان هواشناسی برای عصر دوشنبه بارش های بیش از حد طبیعی را برای بیشتر مناطق کشور پیش بینی کرده است.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

وقوع سیلاب‌های شدید در برخی استان‌ها از عصر فردا

وی اضافه کرد: بر اساس این پیش بینی، جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت برگزار شده تا تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط آب و هوایی اتخاذ شود.

آقابیگی افزود: سازمان هواشناسی بارش های شدید برای استان های واقع در جنوب و جنوب غرب، مرکز و شمال غرب به همراه وزش باد های شدید را پیش بینی کرده و بر این اساس، مجموعه شرکت های وابسته به وزارت نیرو برای مقابله با هرگونه وضعیتی به حالت آماده باش درآمده اند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت منابع آب ایران افزود: اوج بارش ها در روز سه شنبه استان‌های مرکز و شمال شرق را در بر خواهد گرفت که لازم است شهروندان در این استان ها توجه جدی تری به اخطارها داشته باشند.

وی گفت: بارش ها در استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری، مناطق شمال و شرق خوزستان، ایلام، همدان، قم، مرکزی، تهران، البرز، کرمانشاه، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی خواهد بود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو و پدافند غیرعامل شرکت منابع آب ایرانادامه داد: حجم بالای ریزش ها همراه با ذوب برف در مناطق مرتفع این استان ها، افزایش جریان رودخانه های این مناطق را به همراه خواهد داشت.

به گفته آقابیگی، مدیریت سیلاب در این استان ها ضروری است و باید همراه با مراقبت های بیشتر باشد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو و پدافند غیرعامل شرکت منابع آب ایران، از اعمال تدابیر لازم بر روی سدها خبر داد و گفت: رهاسازی کنترل شده سدها با هدف ایجاد ظرفیت برای جذب سیلاب ها توسط سدها در دست اقدام است.

وی ادامه داد: به استان های درگیر جبهه بارشی، آماده باش حداکثری اعلام شده و لازم است، بستر ردوخانه ها از تجهیزات و ماشین آلات به طور کامل پاک شود تا سیل به سمت شهر ها و منازل مردم تغییر مسیر ندهد.

آقابیگی بر اعلام هشدار از سوی رسانه های استانی تاکید گرد و گفت: امید است با توجه بیشتر مردم، این بارش ها، بدون حادثه ای خاص سپری شود.

منبع : ایرنا


بارش شدید برف و باران در بیشتر استان‌های کشور

۱۳۹۸/۱۱/۲۹

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، با تشدید فعالیت سامانه بارشی طی سه روز آینده چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ( ۳۰ بهمن ، ۱ و ۲ اسفند) شاهد بارش برف و باران شدید در بیستر استان‌های کشور خواهیم بود، بنابراین هموطنان مراقب باشند.

به گزارش سازمان هواشناسی، با تشدید فعالیت سامانه بارشی که از روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه آغاز می شود شاهد بارش برف در جنوب آذربایجان غربی (حداکثر ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر)، نیمه غربی آذربایجان شرقی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری ، شمال کردستان (حداکثر ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر) و باران و وزش باد شدید در شمال خوزستان، جنوب لرستان، چهار محال و بختیاری ( حداکثر ۱۵ تا ۳۰ میلیمتر ) خواهیم بود.

همچنین در پنجشنبه ۱ اسفندماه بارش برف و باران در چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال شرق خوزستان(حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر)، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات استان های سمنان، گیلان، لرستان و مازندران (حداکثر ۲۰تا ۴۰ میلیمتر)، غرب استان مرکزی، همدان، زنجان، کردستان (حداکثر ۱۰ تا ۲۰ میلیمتر ) و بارش باران گاهی رعد و برق در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، شمال غرب فارس (حداکثر ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر )، ایلام و کرمانشاه (حداکثر ۱۵تا ۲۵ میلیمتر ) پیش بینی شده است.

جمعه ۲ اسفندماه شاهد بارش برف در مناطق سردسیر استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گلستان (حداکثر ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر) خواهیم بود و این شرایط تا اواخر وقت جمعه ادامه دارد که موجب لغزندگی جاده های کوهستانی، کاهش دید، آبگرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده های مواصلاتی، ذوب برف و بالا آمدن آب رودخانه ها می‌شود؛ بنابراین توصیه می شود در تردد جاده‌ای احتیاط و از سفرهای غیر ضروری اجتناب شود.


هموطنان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، به علت فعالیت سامانه بارشی شاهد بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور خواهیم بود که موجب لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، کاهش دید و اختلال تردد در معابر شهری و جاده‌های مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها می شود؛ بنابراین هموطنان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

به گزارش سازمان هواشناسی، از بعدازظهر چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه شاهد بارش برف و باران و وزش باد در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و چهارمحال و بختیاری، پنجشنبه ۱ اسنفدماه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال فارس، خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات ایلام و شمال شرق خوزستان، کهگیلویه وبویراحمد، قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران و گلستان و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ایلام، خوزستان و نیمه شمالی فارس خواهیم بود.

همچنین جمعه ۲ اسفند ماه بارش برف و باران و وزش باد در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال شرق سمنان، بارش باران و وزش باد در گلستان پیش‌بینی شده که این شرایط تا اواخر وقت جمعه ادامه دارد.

شرایط جوی موجب لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، کاهش دید و اختلال تردد در معابر شهری و جاده‌های مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها و جاده های کوهستانی، آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها می‌شود.

بنابراین توصیه می شود تا هموطنان در تردد جاده‌ای احتیاط و از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و رعایت نکات ایمنی و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی نیز فراموش نشود.


بارش سنگین برف در شمال غرب و غرب کشور از امشب

۱۳۹۸/۱۱/۲۷
فریبا گودرزی ، کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش سنگین برف برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محورهای کوهستانی می‌شود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

بارش سنگین برف در شمال غرب و غرب کشور از امشب

این کارشناس هواشناسی گفت: از بعدازظهر امروز یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که باعث می‌شود ابتدا در شمال غرب و به تدریج در غرب کشور بارش برف آغاز شود.

وی افزود: از اواخر وقت امروز یکشنبه با شمالی شدن جریان در غرب دریای خزر بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما را برای اردبیل و گیلان پیش بینی می‌کنیم؛ دوشنبه این سامانه تقویت می‌شود و علاوه بر این مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد و اواخر وقت دوشنبه این سامانه از کشور خارج می‌شود.

به گفته گودرزی، سه‌شنبه در پاره‌ای از نقاط شمال شرق، شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش‌های پراکنده وجود دارد؛ چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود.

بارش برف سنگین در غرب کشور از امشب

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش برف سنگین برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محورهای کوهستانی، همچنین مه آلود بودن، کاهش دید و لغزندگی در این مسیرها می‌شود. احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای در این محورها توصیه می‌شود؛ همچنین به افرادی که قصد تردد در این مناطق را دارند توصیه می شود تجهیزات زمستانی همراه خود داشته باشند.

گودرزی در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان امروز تهران کمی ابری و گاهی با وزش باد همراه است. از اواخر امشب با نفوذ این سامانه بارشی به استان تهران، آسمان به تدریج ابری می‌شود و تهران فردا در برخی ساعات بارش باران دارد؛ کمینه دمای هوای تهران امروز ۱ درجه سانتی گراد بود و بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

وی همچنین در مورد سردترین و گرم ترین مراکز استان کشور نیز گفت: شهرکرد امروز با دمای منفی ۹ درجه سانتی گراد سردترین و بندرعباس با ۲۷ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین مراکز استان کشور بودند.


سرپرست پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان:

۱۳۹۸/۱۱/۲۴

طی ساعات آینده تا فردا با توجه به بارش های پیش بینی شده در استان احتمال بالا آمدن سطح آب و طغیان رودخانه ها وجود دارد.
به تدریج از اواخر وقت پنجشنبه با شمالی شدن جریانات سطح زمین و نفوذ موج ناپایدار تراز میانی جو شرایط برای کاهش دما، افزایش ابر، وزش باد و بارندگی (ارتفاعات و دامنه ها بارش برف) تا اوخر وقت جمعه مهیا می باشد.


مسدود بودن راه‌ها، برق‌رسانی را در گیلان کند کرد

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو می‌گوید: مسدود بودن راه‌ها در گیلان، مانع دسترسی تیم‌های عملیاتی برای برق دار کردن شهرها و روستاهای این استان شده است.

«میثم جعفرزاده» امروز چهارشنبه اظهار داشت: اکنون برق هفت شهر و ۲۸۰ روستا در استان گیلان قطع است.

وی اضافه کرد: به جز تیم‌های عملیاتی استان گیلان، ۵۴ تیم از سایر استان‌ها اعزام شده‌اند اما مسدود بودن راه‌ها، دست آنها را برای برقدار کردن شهرها و روستاهای گیلان بسته است.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو تاکید کرد: در صورت برطرف شدن مشکل راه ها، امشب بسیاری از خاموشی‌ها را برطرف می‌کنیم. قطعی برق در کنار مشکلاتی که برای زندگی روزمره گیلانی‌ها ایجاد کرده، موجب اختلال در ارتباط مخابراتی این استان نیز شده است.

«مهرداد ترابیان» مجری توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات نیز در این زمینه گفت: اگر قطعی برق ادامه پیدا کند با قطعی ارتباطات مخابراتی در استان گیلان مواجه خواهیم شد.

به گفته وی، نزدیک به ۳۰۰ سایت تلفن همراه در استان گیلان قطع شده که ۱۰۰ سایت، با کمک ژنراتور وصل شده است.

وی عمده مشکل کنونی را قطعی برق دانست و افزود: امروز قول داده‌اند تا ظهر برق متصل شود اما نگرانی ما از این است که با توجه به کمبود گازوئیل، سوخت ژنراتورهایی که برای سایت‌های تلفن همراه فرستاده‌ایم تمام شود و دوباره شاهد قطعی اتصال تلفن همراه و ثابت در برخی از مناطق استان باشیم. ژنراتورهایی که به مناطق مختلف فرستاده‌ایم تا عصر دوام می‌آورند اما پس از آن اگر قطعی برق ادامه پیدا کند با بحران ارتباطی مواجه خواهیم شد.

بارش برف که از یکشنبه شب ( ۲۰ بهمن ) در گیلان آغاز شد، موجب قطع برق و آب شماری از مشترکان ساکن گیلان شد. ارتفاع برف در مناطق جلگه ای و شهرهای شرقی و مرکزی استان بین ۵۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ارتفاعات این استان تا دو متر گزارش شد.


محورهای اصلی گیلان بازگشایی شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

استاندار گیلان با بیان اینکه تلاش ها برای رفع مشکلات ناشی از برف ادامه دارد، گفت: از اواخر دیشب تمامی محورهای اصلی به ویژه محور رودبار به رشت بازگشایی شد.

ارسلان زارع روز چهارشنبه در گفت و گویی تلویزیونی اظهار داشت: از ساعات پایانی شب گذشته خودروهای گرفتار در برف، رها سازی شدند و به غیر از محور اسالم – خلخال سایر محورها باز است.

وی افزود : در پی بارش برف که از یکشنبه شب آغاز و تا دیروز ادامه یافت ارتفاع برف در ارتفاعات از دو متر هم فراتر رفت و در بسیاری از شهرها از جمله شهر رشت رودسر ، لاهیجان بیش از یک متر برف بارید.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

ارتفاع برف در شهرهای رشت ، رودسر ، لاهیجان به بیش از یک متر برف رسید

وی ادامه داد: بر اثر بارش برف سنگین محورهای مواصلاتی دچار مشکلات شدیدی شد ، به طوری که دو محور اصلی استان مسدود شد اما با تلاش های صورت گرفته از اواخر دیشب تمامی محورهای اصلی به ویژه محور رودبار به رشت بازگشایی شد اما تردد به کندی صورت می گیرد.

وی به امدادرسانی به در راه ماندگان نیز اشاره و بیان کرد: امدادرسانی به کسانی که در راه های استان مانده اند ، ادامه دارد و تا کنون یک هزار و ۶۳۰ نفر اسکان اضطراری یافتند ؛ ضمن آنکه یک هزار و ۸۰۰ پتو و دو وعده غذای چهار نفره هم توزیع شده است.

وی در ادامه با اشاره به قطع برق بیش از ۲۵۰ هزار مشترک گیلانی طی روز گذشته و بدنبال بارش سنگین برف گفت: از ۲۵۰ هزار مشترکی که برق آنها قطع شده بود، با تلاش های انجام شده برق ۸۵هزار مشترک وصل شد.

استاندار گیلان تصریح کرد: همچنین از ۱۲ هزار مشترکی که آب شرب آنها قطع شده بود، در حال حاضر آب شرب شش هزار مشترک وصل شده است.

وی با بیان اینکه از امروز تلاش برای بازگشایی راههای روستایی آغاز می شود، گفت: البته در پی قطعی برق ، مشکلات ارتباطی هم در استان ایجاد شده که حدود ۵۰ درصد از شهروندان و روستاییان ما با مشکل قطعی اینترنت و تلفن ثابت روبرو شده اند.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: دستورات لازم از سوی رئیس جمهوری صادر شده و رئیس سازمان برنامه بودجه ، وزیر کشور و وزیر نیرو همواره پیگیر موضوعات و مشکلات ایجاد شده ناشی از بارش برف از روز گذشته تا کنون بوده اند.

استاندار گیلان از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری به گیلان تا عادی شدن وضعیت خودداری کنند.


احتمال سقوط بهمن در جاده‌های شمالی کشور؛ رانندگان مراقب باشند

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما رخ می‌دهد که احتمال خطر سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی این مناطق وجود دارد، بنابراین رانندگان مراقب باشند.

کبری رفیعی افزود: امروز در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ می‌دهد. در بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان و شرق هرمزگان بارش باران و وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است اما از بعدازظهر امروز این ناپایداری‌ها در این مناطق کاسته می‌شود و در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما رخ می دهد.

وی اظهارداشت: فردا در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی و در استان‌هایی مانند تهران، البرز، قزوین، گیلان و مازندران بارش برف خواهیم داشت. روز جمعه برای بخش‌هایی از مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز بارش پراکنده باران و برف پیش بینی شده و روز شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت.

به گفته وی، از روز یکشنبه دوباره سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود.

رفیعی ادامه داد: از روز پنجشنبه – فردا – در بیشتر مناطق کشور افزایش دما ۵ تا ۱۰ درجه‌ای رخ می‌دهد. امروز و فردا خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکزی و شرقی، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وزش باد شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش خواهد بود که در برخی ساعات وزش باد شدید پیش بینی شده است، کمینه دمای امروز صبح تهران ۷ درجه زیر صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

رفیعی گفت: زنجان با دمای ۲۱ درجه زیر صفر، همدان و ارومیه ۱۶ درجه زیر صفر، تبریز ۱۵ درجه زیر صفر، قزوین ۱۴ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۴ درجه بالای صفر؛ به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


احتمال وقوع کولاک و بهمن در نواحی کوهستانی گیلان

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به همزمانی پدیده یخبندان و وزش باد های جنوبی در استان هشدار داد : احتمال وقوع بهمن و کولاک در نواحی کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

 

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

احتمال وقوع کولاک و بهمن در نواحی کوهستانی گیلان

حمد دادرس اظهار داشت : نقشه های هواشناسی نشان دهنده آنست که شرایط برای وزش باد جنوبی شدید (بویژه ارتفاعات و دامنه ها، خیلی شدید) و طی روز روند افزایش نسبی دما تا روز پنجشنبه فراهم می باشد.

وی افزود: با وزش باد گرم بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها نیز دور از انتظار نیست ؛ از این رو توصیه می شود ، شهروندان از ترددهای غیر ضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند.

وی سرعت وزش بادهای جنوبی را نیز امروز( چهارشنبه) در نواحی جلگه ای بین ۳۰- ۶۰ کیلومتر بر ساعت و نواحی کوهستانی بین ۶۰- ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد.

به گفته دادرس؛ براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز چهارشنبه صاف تا نیمه ابری، یخبندان، طی روز افزایش نسبی دما، وزش باد جنوبی (گاهی شدید بویژه ارتفاعات و دامنه ها گاهی خیلی شدید) و پنجشنبه قسمتی ابری تا ابری، برخی نقاط وزش باد جنوبی (گاهی شدید)، اواخر وقت احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود.


سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا:

۱۳۹۸/۱۱/۲۲
با توجه به بارش‌ شدید برف در کشور، شرایط جاده‌های کشور نامساعد است، هموطنان سفر‌های غیر ضروری را کنار گذاشته و به زمان دیگری موکول کنند
در برخی از محور‌ها برخی رانندگان محدودیت‌های پلیس را رعایت نکرده و از راه‌های فرعی وارد محدوده‌های ممنوع می‌شوند، توصیه می‌کنیم محدودیت‌های ترافیکی را رعایت و با پلیس همکاری کنید.


هشدار افزایش ارتفاع موج دریا

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

زمان شروع:سه شنبه ۹۸/۱۱/۲۲

نوع مخاطره: وزش باد شدید موقت و تلاطم دریا

منطقه اثر:
سه شنبه ۹۸/۱۱/۲۲ : مرکز و شرق خلیج فارس
چهارشنبه ۹۸/۱۱/۲۳: خلیج فارس و تنگه هرمز
پنج شنبه ۹۸/۱۱/۲۴: خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان

زمان پایان: پنج شنبه ۹۸/۱۱/۲۴

اثر مخاطره: مواج شدن دریا با ارتفاع ۲ تا ۳ متر به ویژه در مناطق مرکزی خلیج فارس با ارتفاع سه و نیم متر

توصیه: از هرگونه تردد شناور ، فعالیت های شیلاتی، عملیات دریایی و صنایع فراساحلی اجتناب گردد.

منبع : سازمان هواشناسی کشور


ادامه فعالیت سامانه بارشی

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

دوشنبه: ۹۸/۱۱/۲۱

بارش برف: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، همدان، زنجان، قزوین، شمال مرکزی، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز، چهارمحال و بختیاری و لرستان

بارش برف و باران: تهران، البرز، مازندران و گلستان

بارش باران گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقت: جنوب شرق فارس، هرمزگان، شمال سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی

سه شنبه: ۹۸/۱۱/۲۲

بارش برف: زنجان، شمال قزوین، البرز، تهران، گیلان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سمنان و ارتفاعات البرز

بارش برف و باران: مازندران و گلستان

بارش باران گاهی رعدوبرق : هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف و کاهش دید، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و آبگرفتگی معابر عمومی

توصیه: احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی

 

کاهش محسوس دما

از امروز تا سه شنبه ۹۸/۱۱/۲۲ کاهش ناگهانی دما ۱۰تا ۱۵درجه در استان های واقع در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه های البرز و سواحل دریای خزر و کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه ای دما در استانهای واقع در جنوب غرب

از امروز تا چهارشنبه ۹۸/۱۱/۲۳ کاهش ناگهانی دما از ۱۰ تا ۱۵درجه در استان های واقع در شمال شرق، شرق و جنوب

اثر مخاطره: سرمازدگی و یخ زدگی

توصیه: مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی

وزش باد شدید

دوشنبه ۹۸/۱۱/۲۱: خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان

سه شنبه ۹۸/۱۱/۲۲: فارس، بوشهر، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قزوین، البرز، مرکزی، تهران، قم، اصفهان و سمنان

اثر مخاطره: آسیب رساندن به گلخانه ها و سازه های موقت

توصیه: بکارگیری تمهیدات لازم برای کاهش خسارات محتمل

زمان پایان: پایان روز سه شنبه ۹۸/۱۱/۲۲

منبع : سازمان هواشناسی کشور


تشدید فعالیت سامانه بارشی

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

زمان شروع: دو شنبه ۹۸/۱۱/۲۱

نوع مخاطره: بارش برف، وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش محسوس دما و یخبندان

دوشنبه: بارش برف در شهرهای گیلان (حداکثر ۳۰ تا ۷۰ سانتی متر) و ارتفاعات(حداکثر تا ۱۱۰ سانتی متر)، مناطق مرکزی آذربایجان غربی و نیمه شرقی آذربایجان شرقی و زنجان (حداکثر ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر)، شمال خراسان شمالی و شمال شرق خراسان رضوی(حداکثر ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر)

بارش باران و برف در نیمه غربی مازندران (حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلی متر)

رگبارو رعدو برق و وزش باد شدید در مرکز و شمال هرمزگان و جنوب کرمان(حداکثر ۲۵ تا ۳۵ میلی متر)

سه شنبه: بارش برف در گیلان، مازندران و گلستان (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ سانتی متر)

رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید در نیمه شرقی هرمزگان، جنوب کرمان و نوار غربی سیستان وبلوچستان(حداکثر ۱۰ تا ۳۰ میلی متر)

اثر مخاطره: یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با کولاک برف و کاهش دید و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی

توصیه: احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی، نمک پاشی، برف روبی و سایر اقدامات پیشگیرانه

وزش باد شدید

زمان شروع: دوشنبه ۹۸/۱۱/۲۱

نوع مخاطره: وزش باد شدید(۵۰ تا ۸۰ کیلومتربرساعت)

منطقه اثر:

دوشنبه: شمال فارس، کرمان ، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی

سه شنبه: تهران ، قم، مرکزی، کرمان، سیستان وبلوچستان ، خراسان جنوبی و فارس

اثر مخاطره: آسیب رساندن به گلخانه ها و سازه های موقت

توصیه: بکارگیری تمهیدات لازم برای کاهش خسارات محتمل

زمان پایان: اواخر سه شنبه ۹۸/۱۱/۲۲

منبع : سازمان هواشناسی کشور


توصیه های پلیس راه البرز به مسافران فصل سرما

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

رییس پلیس راه البرز گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر برودت هوا و بارش شدید برف به ویژه در مناطق کوهستانی این استان، رانندگان ازسفرهای غیرضروری در این مسیرها خودداری کنند.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

توصیه های پلیس راه البرز به مسافران فصل سرما

سرهنگ رضا گودرزی روز یکشنبه اعلام کرد: درصورت ضرورت سفر به ویژه در محور کرج – چالوس، رانندگان و مسافران با تجهیزات کامل سفر کنند. اطمینان از سلامت فنی خودرو، همراه داشتن سوخت کافی از مهمترین توصیه ها برای پیشگیری از مشکلات سفر است و رانندگان قبل سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروی خود اطمینان حاصل کنند تا سبب حوادث احتمالی نشود.

وی افزود: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه البرز به رانندگان است .

گودرزی تاکید کرد: رانندگان باید از توقف در محدوده هایی که احتمال ریزش سنگ دارد، پرهیز کنند. محدوده امام چشمه تا کندوان در جاده کرج – چالوس یکی از مهمترین نقاط حادثه خیز در زمینه سقوط سنگ است.

وی گفت : پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظر مستقر شده است.

استان البرز دارای یک هزار و۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد. نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری جاده کرج- چالوس درحوزه استان البرز و نیمی دیگر درحوزه استان مازندران واقع شده است.

محمدرضا فلاح نژاد، مدیرکل بحران استانداری البرز نیز اعلام کرد که بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان البرز و تحلیل الگوی های پیش یابی حاکی از گذر امواج عمیق ناپایدار بارشی و بسیار سرد تا ۲۲ بهمن ماه در استان البرز است.

بر اساس این گزارش، بعضی ساعات رگبار برف و باران، وزش باد گاهی شدید و در ارتفاعات کولاک برف مورد انتظار است.

با توجه به اثر قابل ملاحظه دما، علاوه بر اختلال در تردد جاده ای و معابر عمومی، لغزندگی سطح جاده ها و معابر شهری، احتمال خسارت بر سازه های موقت، احتمال شکستن و افتادن درختان، کاهش محسوس دمای کمیته، احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، یخبندان، ریزش سنگ و رانش کوه وجود دارد.


بارش برف و باران در شمال؛ وزش باد شدید در بیشتر استان‌ها

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا دوشنبه ۲۱ بهمن ماه بارش برف در استان‌های شمالی به ویژه استان گیلان رخ می‌دهد که در ارتفاعات حداکثر حدود یک متر و ۳۰ سانتیمتر و جلگه حدود ۳۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

کبری رفیعی روز یکشنبه اعلام کرد: امروز سواحل دریای خزر، شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی بارش برف و باران رخ می دهد که گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود، کاهش نسبی دما نیز در این مناطق رخ می دهد.

وی اظهارداشت: امروز در بخش هایی از استان های فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان در برخی ار ساعات رگبار و رعد و برق پراکنده رخ می دهد که گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود. اما توده گرد و خاک بر روی کشور عراق تشکیل شده که حرکت آن به سمت مرزهای ایران خواهد بود بنابراین امروز بخش هایی از غرب و جنوب غرب کشور تحت تاثیر این پدیده قرار خواهد گرفت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا دوشنبه نیز بارش برف و باران همراه با وزش باد در سواحل دریای خزر، شمال غرب و نقاطی از غرب کشور در استان های قزوین، زنجان، البرز ، تهران، سمنان، دامنه های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور رخ می دهد ، در اواخر وقت فردا به تدریج از شدت بارش ها در مناطق غربی کاسته می شود و بارش ها برای جنوب کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود که گاهی با گرد و خاک همراه است چون وزش باد در این مناطق شدید پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: روز سه شنبه نیز ادامه بارش ها در سواحل دریای خزر خواهد بود، بخش هایی از شمال غرب کشور، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، البرز، تهران، زنجان، قم، مرکزی، همدان ، کردستان، خوزستان و شمال غرب اصفهان بارش ها به شکل برف و باران خواهد بود این مناطق نیز وزش باد خواهند داشت.

رفیعی افزود: اما از روز چهارشنبه این سامانه از کشور خارج می شود بنابراین بیشتر مناطق کشور جوی نسبتا آرام خواهند داشت و از امروز تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید رخ می دهد به ویژه امروز در استان های تهران، سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، یزد ، فارس و خراسان جنوبی وزش باد شدید خواهد بود، فردا هم وزش باد در استان های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان ، فارس و روز سه شنبه استان های مرکزی، تهران، قم، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی و هرمزگان وزش باد شدید است.

به گفته وی امروز تا چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور کاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه ای خواهیم داشت ضمن اینکه از امروز تا سه شنبه دریای خزر و خلیج فارسی مواج است.

وزش باد و بارش پراکنده در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران قسمتی ابری تا نیمه ابری خواهد بود که گاهی با وزش باد شدید همراه است، احتمال بارش پراکنده نیز وجود دارد، کمینه دمای امروز تهران ۷ درجه بالای صفر و بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۳ درجه بالای صفر می شود.

رفیعی گفت: ارومیه با ۳ درجه زیر صفر و ساری ۳۱ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بود.


یخبندان و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور

۱۳۹۸/۱۱/۱۹

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز شنبه ۱۹ بهمن ماه تا سه شنبه ۲۲ بهمن ماه شاهد بارش برف، وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش محسوس دما، یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی خواهیم بود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

یخبندان و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور

به گزارش سازمان هواشناسی، شنبه ۱۹ بهمن ماه شاهد بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان و نیمه شمالی کرمانشاه (حداکثر ۳۵ تا ۷۰ سانتیمتر)، یکشنبه بارش برف در مناطق مرتفع استان های گیلان، مازندران و گلستان(حداکثر ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر ) و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، دوشنبه بارش برف در شهرهای گیلان (حداکثر ۳۰ تا ۷۰ سانتیمتر) و ارتفاعات (حداکثر تا ۱۱۰ سانتیمتر)، جنوب آذربایجان غربی (حداکثر ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر )، غرب زنجان و شرق کردستان (حداکثر ۱۵ تا ۲۵ سانتیمتر )، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی (حداکثر ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر ) و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش باران و برف در نیمه غربی مازندران(حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر ) خواهد بود که شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در هرمزگان و جنوب کرمان(حداکثر ۲۰ تا ۳۰ میلمیتر ) نیز خواهیم بود.

سه شنبه بارش برف در گیلان و غرب مازندران (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر ) و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نیمه شرقی هرمزگان، جنوب کرمان و نوار غربی سیستان و بلوچستان (حداکثر ۱۰ تا ۳۰ میلیمتر ) رخ خواهد داد که بر اثر این پدیده‌ها شاهد یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با کولاک برف و کاهش دید و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی این مناطق خواهیم بود. بنابراین توصیه می‌شود تا در تردد شهری و جاده‌ای احتیاط لازم صورت گیرد، خودروها به تجهیزات زمستانی مجهز شوند، همچنین مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی، نمک پاشی، برف روبی و سایر اقدامات پیشگیرانه فراموش نشود.

همچنین شنبه ۱۹ بهمن ماه شاهد شروع وزش باد شدید (۵۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت) در استان های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، لرستان، همدان و مرکزی خواهیم بود که با گرد و خاک همراه است. همچنین این شرایط در قم، سمنان، اصفهان، یزد، خراسان رضوی و شمال فارس نیز پیش بینی شده است. یکشنبه کردستان، جنوب آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد داشت که در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان، سمنان، جنوب اصفهان، شمال فارس، قم و مرکزی نیز شاهد چنین شرایطی خواهیم بود.

دوشنبه زنجان و با گردوخاک در شمال فارس، نیمه غربی کرمان و جنوب یزد و سه شنبه البرز و تهران و با گرد و خاک در قم، مرکزی، یزد، کرمان، سیستان وبلوچستان و فارس خواهد بود که موجب آسیب رساندن به گلخانه‌ها و سازه‌های موقت می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات محتمل به کار گرفته شود. این شرایط تا اواخر وقت سه شنبه ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.

کاهش محسوس دما

همچنین از یکشنبه ۲۰ بهمن ماه تا سه شنبه ۲۲ بهمن ماه کاهش ناگهانی دما ۱۰تا ۱۵ درجه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر و کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه‌ای دما در استان‌های واقع در جنوب غرب، از دوشنبه تا چهارشنبه کاهش ناگهانی دما از ۱۰ تا ۱۵درجه در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق و جنوب رخ می‌دهد که موجب سرمازدگی و یخ زدگی در این مناطق می‌شود که توصیه می‌شود مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی جدی گرفته شود.


کاهش ۱۵ درجه‌ای دما در بیشتر نقاط کشور

۱۳۹۸/۱۱/۱۹

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا یکشنبه ۱۹ بهمن ماه تا سه شنبه ۲۲ بهمن ماه هوا در بیشتر مناطق کشور بین ۸ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود بنابراین هموطنان مراقب یخ‌زدگی، مه‌آلودگی و لغزندگی جاده‌ها باشند.

فریبا گودرزی افزود: سامانه بارشی دیروز جمعه وارد کشور شد و امروز شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی برف و باران خواهد داشت، اواسط روز این بارش ها به سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی را در بر می گیرد.

وی اظهار داشت: فردا بارش برف و باران بر روی نوار شمالی ادامه دارد، در برخی نقاط جنوب کشور نیز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود، شمال غرب، غرب و شمال شرق نیز بارش پراکنده برف و باران دارند که موجب یخیندان، لغزندگی، مه آلودگی جاده ها و کاهش دید می شود.

وی ادامه داد: دوشنبه بارش ها در این مناطق ادامه دارد و سه شنبه علاوه بر این مناطق بارش ها به مرکز کشور نیز می رسد، چهارشنبه فقط نوار شرقی بارش دارد و سپس سیستم از کشور خارج می شود.

گودرزی اظهار داشت: از یکشنبه تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور هوا بین ۸ تا ۱۵ درجه سردتر می شود، از امروز تا سه شنبه بیشتر مناطق کشور در برخی ساعات وزش باد های شدید دارند.

به گفته وی یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و توفانی و مواج است و دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

وزش باد شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران به تدریج افزایش ابر گاهی رگبار باران خواهد داشت، بعدازظهر وزش باد شدید خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبح تهران ۷ درجه بالای صفر شد و بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۹ درجه بالای صفر می شود، در تهران بارش ها تا سه شنبه با شدت و ضعف ادامه دارد و هوا نیز سردتر می شود.

گودرزی گفت: بجنورد با دمای صفر درجه و رشت ۲۹ بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


وزش باد شدید در نوار شمالی و احتمال شکستن درختان

۱۳۹۸/۱۱/۱۴

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از بعد از ظهر امروز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه تا فردا سه‌شنبه شاهد وزش بادهای شدید جنوبی و افزایش دما بین ۵ تا ۷ درجه در استان‌های گیلان و اردبیل خواهیم بود که احتمال خسارت بر سازه‌های موقت و شکستن و افتادن درختان وجود دارد، بنابراین هموطنان تمهیدات لازم را بیاندیشند.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

وزش باد شدید در نوار شمالی و احتمال شکستن درختان

فریبا گودرزی افزود: از امروز تا روز جمعه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام با افزایش محسوس دما خواهیم داشت، امروز به ویژه در بعدازظهر جنوب شرق مانند سیستان و بلوچستان بارش‌های پراکنده و وزش بادهای شدید موقتی دارد که این شرایط فردا در شرق خراسان رضوی رخ خواهد داد.

وی اظهارداشت: پنجشنبه در زاگرس مرکزی، برخی نقاط آذربایجان غربی و شمال گلستان بارش‌های پراکنده و خفیف رخ می‌دهد که جمعه سامانه بارشی بعدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و جمعه شب نوار غربی برف و باران خواهد داشت.

آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۲ درجه زیر صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۱۴ درجه زیر صفر، زنجان ۱۲ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۳ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


برف و باران به نوار غربی کشور رسید

۱۳۹۸/۱۱/۱۲

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز (۱۲ بهمن ماه) در استان‌های نوار غربی کشور، زاگرس مرکزی و البرز غربی و مرکزی، بارش برف و باران همراه با ورزش باد را داریم که شدت بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه و کردستان خواهد بود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

بارش برف و باران به نوار غربی کشور رسید

«کبری رفیعی» روز شنبه در گفت‌ و گویی افزود: فردا بارش‌ها به شمال شرق و بخشی‌هایی از شرق کشور محدود می‌شود و در استان‌هایی مانند خراسان رضوی، شمالی و نیمه شمالی خراسان جنوبی و یزد و شرق استان سمنان شاهد بارش خواهیم بود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه این هفته، بارش‌های پراکنده در این مناطق از جمله خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود و علاوه بر این مناطق، در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان هم بارش پراکنده همراه با وزش باد خواهیم داشت.

بارش باران در سواحل دریای خزر

وی افزود: برای سواحل دریای خزر شامل استان‌های گیلان و مازندران طی امروز (شنبه) با توجه به شمالی شدن جریانات، بارش باران داریم و کاهش موقتی دما و وزش باد را در این مناطق انتظار خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا (۱۳ بهمن ماه) هم همین شرایط برای استان‌های گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دریای خزر مواج پیش‌بینی شده است، بیان داشت: فردا دریای خزر و همچنین بخشی مرکزی خلیج فارس مواج و توفانی پیش‌بینی می‌شود و روز دوشنبه هم نیمه شرقی خلیج فارس این وضعیت خواهد داشت.

تهران فردا سردتر می‌شود

رفیعی ادامه داد: حداکثر دمای امروز تهران به ۹ درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دما هم امروز به ۴ درجه بالای صفر بود که پیش‌بینی می‌شود با توجه به ورود سامانه جدید، فردا کاهش دما را تا ۲ درجه سانتی‌گراد داشته باشیم.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: تهران هم امروز نیمه ابری است که از ساعت‌های بعدازظهر به تدریج بارش‌ها به شکل باران و برف آغاز خواهد شد و گاهی هم وزش باد در این منطقه خواهیم داشت.

جو پایدار و صاف از روز دوشنبه تا پایان هفته

رفیعی اظهار داشت: از روز دوشنبه تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار و صاف را خواهیم داشت و در سواحل دریای خزر و استان اردبیل نیز شاهد افزایش دما و وزش باد شدید خواهیم بود.

وی به سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌ها اشاره کرد و گفت: سردترین مرکز استان امروز کرمان و یاسوج با ۵ درجه زیر صفر بودند و همچنین اصفهان ۴ درجه زیر صفر و مراکزی مانند بیرجند و زاهدان هم دمای ۳ درجه زیر صفر را پشت سر گذاشتند، گرم‌ترین مرکز استان هم دیروز بندرعباس با دمای حداکثر ۲۴ درجه بالای صفر بود.


برف ۳ روزه ۲۱ استان را فرا می‌گیرد

۱۳۹۸/۱۱/۱۱

سازمان هواشناسی کشور با اعلام بارش برف ۳ روزه در ۲۱ استان نسبت به لغزندگی و اختلال تردد وسایل نقلیه در معابر شهری و محورهای مواصلاتی هشدار داد.

بر اساس نقشه‌های سازمان هواشناسی امروز بارش‌های پراکنده باران و برف در شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی روی می‌دهد و در دیگر مناطق کشور جو به نسبت آرام و پایداری برقرار است.

بعدازظهر فردا با ورود سامانه بارشی از غرب کشور برای استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود.

روز شنبه هفته آینده بر گستره و میزان بارش‌ها افزوده شده و علاوه بر مناطق ذکر شده در جنوب غرب کشور و استان‌های تهران،‌ البرز،‌ قم، قزوین، زنجان و سواحل دریای خزر همراه با افزایش سرعت وزش باد، بارش برف و باران و کاهش نسبی دمای هوا روی می‌دهد.

روز یکشنبه با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق، از شدت ناپایاداری‌های جوی در نیمه غربی کشور کاسته شده و بارش باران و برف در شمال شرق و شرق و استان‌های گلستان، مازندران و سمنان پیش بینی شده است. براساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه هفته آینده سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف

سازمان هواشناسی در اطلاعیه از بارش برف و مه‌آلودگی طی روز جمعه در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی و نیمه شمالی کرمانشاه، شنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال خوزستان، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان و مازندران و روز یکشنبه در استان‌ها ی خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات در استان‌های سمنان، مازندران و گلستان خبر داده است.

این سازمان پایان بارش برف در استان‌های مذکور را اواخر وقت روز یکشنبه هفته آینده اعلام کرده و با اشاره به لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با مه آلودگی و کاهش دید طی سه روز آینده بر احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی تاکید کرده است.


هشدار ریزش بهمن بدلیل گرم شدن نسبی هوا

۱۳۹۸/۱۱/۱۰

امروز دهم بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در اغلب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت.
سکون نسبی هوا موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در کلان‌شهرها می‌شود.
درباره خطر ریزش بهمن در جاده‌های کوهستانی شمال کشور به علت گرم شدن هوا هشدار داده می شود.


آخرین وضعیت آب و هوا امروز ۹ بهمن ماه

۱۳۹۸/۱۱/۰۹

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز ۹ بهمن ماه برای شهرهای تهران،‌کرج، قزوین، اراک و اصفهان کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس پیش بینی شده است.

فردا در شمال شرق بارش‌های پراکنده روی می‌دهد. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب،‌برای شمال غرب و بخش‌هایی از غرب بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌ها در روز شنبه علاوه بر شمال غرب، مناطقی از غرب، جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، زاگرش مرکزی و شمالی و همچنین سواحل غربی و مرکزی دریای خزر را در بر خواهد گرفت.

روز یکشنبه هفته آینده در شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق و بخش‌هایی از مناطق مرکزی کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت.


آخرین وضعیت آب و هوایی به گزارش سازمان هواشناسی کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۶

توصیف: افزایش قابل توجه دما

زمان شروع: سه شنبه ۹۸/۱۱/۰۸

نوع مخاطره: احتمال وقوع بهمن

منطقه اثر: جاده های ارتباطی به شمال کشور

زمان پایان: اواخر وقت روز جمعه ۹۸/۱۱/۱۱

اثر مخاطره: احتمال وقوع بهمن و انسداد جاده ها به ویژه در بعدازظهر چهارشنبه تا جمعه

توصیه: پرهیز از ترددها و توقف های غیرضروری و احتیاط در رانندگی بویژه در راههای فرعی کوهستانی و پرهیز از صعود به ارتفاعات


آخرین وضعیت راه های کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۶

آخرین وضعیت محورهای شمالی :

– تردد روان در محورهای چالوس ، هراز ، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت)
درضمن محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی می باشند.

آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها :

– ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل مهرویلا تا پل کلاک
– ترافیک نیمه سنگین در محور شهریار-تهران در برخی از مقاطع

آخرین وضعیت جوی :

– بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های فارس،کرمان و یزد
– بارش باران در استان خراسان جنوبی

لازم به ذکر است جهت تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور به همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است.

محور مسدود شریانی :

۱) شهداد – نهبندان

محدودیت تردد با تغییر مسیر:

۱) محور بندرلنگه – بندرخمیر (آبنمای کنخ) مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور دژگان انجام می گردد.

محورهای دارای انسداد فصلی :

۱) شمشک – دیزین

۲) اولنگ – شاهرود

۳) سی سخت – پادنا

۴) وازک – بلده

۵) گنجنامه – تویسرکان

۶) پونل – خلخال

۷) سروآباد – پاوه

محورهای مسدود غیر شریانی :

۱) فنوج – کتیج – رمشک

۲) جاسک – بشاگرد

۳) میل نادر – سفیدآبه

مرکز مدیریت راه های کشور


کاهش ۵ درجه‌ای دما در نوار شرقی کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۶

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: اواخر وقت امروز یکشنبه (۶ بهمن ماه) سامانه بارشی فعال در کشور از مرزهای شرقی خارج می‌شود که با خروج آن بر روی نوار شرقی سه تا پنج درجه کاهش دما خواهیم داشت و هوا در این مناطق سردتر می‌شود، همچنین وزش باد برای این مناطق پیش‌بینی شده است.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

کاهش ۵ درجه‌ای دما در نوار شرقی کشور

فریبا گودرزی روز یکشنبه افزود: امروز سامانه بارشی در جنوب شرق، شرق و جنوب کشور فعال است که موجب رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های بوشهر، هرمزگان، جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و جنوب سیستان و بلوچستان می‌شود، همچنین در استان‌های فارس، کرمان، جنوب یزد، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان نیز برف و باران به همراه دارد.

وی اظهارداشت: چهارشنبه موج ضعیفی از روی شمال غرب و غرب کشور عبور می‌کند که در شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس بارش‌های پراکنده به همراه خواهد داشت و پنجشنبه اواخر وقت یک سامانه بارشی دیگری وارد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: فردا و پس فردا (دوشنبه و سه‌شنبه) این هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت که در شهرهای پرجمعیت، صنعتی و کلان‌شهرها افزایش غلظت آلاینده‌ها را به همراه دارد.

به گفته وی خلیج فارس از امروز تا سه‌شنبه مواج است.

غبار محلی در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز کمی ابری و در برخی ساعات با غبار محلی همراه است، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۱ درجه زیر صفر شد و بیشینه دمای امروز تهران ۸ درجه بالای صفر می‌شود.

گودرزی گفت: تبریز با دمای ۱۳ درجه زیر صفر، ارومیه ۱۲ درجه زیر صفر، بندرعباس ۲۱ درجه بالای صفر و بوشهر ۲۰ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


آخرین وضعیت راه های کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۵

آخرین وضعیت محورهای شمالی :

تردد روان در محورهای چالوس ، هراز ، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت)

درضمن محورهای چالوس ، هراز و فیروزکوه دارای بارش برف و باران و آزادراه قزوین – رشت دارای بارش باران می باشد.

آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها :

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج حدفاصل پایانه کلانتری تا پل فردیس

آخرین وضعیت جوی :

بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های آذربایجان شرقی،اردبیل،گیلان،خراسان شمالی،سمنان و گلستان

بارش باران در برخی از محورهای استان ایلام

لازم به ذکر است جهت تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است.

محورهای مسدود شریانی :

شهداد – نهبندان

رودبار – ایرانشهر

کنارک – جاسک

محدودیت تردد با تغییر مسیر:

محور بندرلنگه – بندرخمیر (آبنمای کنخ) مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور دژگان انجام می گردد.

محورهای دارای انسداد فصلی :

شمشک – دیزین

اولنگ – شاهرود

سی سخت – پادنا

وازک – بلده

گنجنامه – تویسرکان

پونل – خلخال

سروآباد – پاوه

محورهای مسدود غیر شریانی :

فریمان – ژرف – زاوه

مهاباد – بوکان

فنوج – کتیج – رمشک

جاسک – بشاگرد

میل نادر – سفیدآبه

۵ بهمن ماه ۹۸ – ساعت ۰۹:۰۰ – مرکز مدیریت راه های کشور


آخرین وضعیت راه‌ها / ترافیک در محور هراز

۱۳۹۸/۱۱/۰۴

بر اساس گزارش روز جمعه مرکز مدیریت راه‌های کشور از آخرین وضعیت محورهای شمالی؛ ترافیک در محور هراز حدفاصل مبارک آباد تا پیست آبعلی سنگین و محورهای چالوس، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت روان است.

گزارش آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها نیز از ترافیک سنگین در آزاد راه قزوین – کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس و نیز ترافیک سنگین در آزاد راه کرج – قزوین محدوده ساسانی حکایت دارد.

آخرین وضعیت جوی راه ها نیز بیانگر بارش برف و باران در برخی محورهای استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و زنجان و بارش باران در برخی از محورهای استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان است.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

آخرین وضعیت راه‌ها / ترافیک در محور هراز

مرکز مدیریت راهها به هموطنان توصیه کرده است برای تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

  • محورهای مسدود شریانی نیز شهداد – نهبندان، رودبار – ایرانشهر، جاسک – میناب، زهکلوت – ایرانشهر و جاسک –چابهار گزارش شده است.
  • محدودیت تردد با تغییر مسیر نیز محور بندرلنگه – بندرخمیر (آبنمای کنخ) را شامل می شود که تردد از مسیر جایگزین «محور دژگان» خواهد بود .
  • محورهای دارای انسداد فصلی نیز محور شمشک – دیزین، اولنگ – شاهرود، سی سخت – پادنا، وازک – بلده، گنجنامه – تویسرکان، پونل – خلخال و سروآباد – پاوه است.
  • محورهای مسدود غیر شریانی شامل فریمان – ژرف – زاوه، مهاباد – بوکان، فنوج – کتیج – رمشک و جاسک – بشاگرد گزارش شده است.

برای مشاهده آخرین وضعیت و پرداخت هزینه عوارض آزادراهی خودروی خود می‌توانید به وب سایت آنیرو مراجعه نمائید.


هشدار رئیس پلیس راه راهور ناجا در خصوص خطر واژگونی

۱۳۹۸/۱۱/۰۴

سردار سید تیمورحسینی : با توجه به اینکه اغلب استان های کشور شاهد بارندگی است ، لذا سطح محورهای مواصلاتی کشور لغزنده است

به گزارش خبرنگار پلیس راهور ، سردار سید تیمورحسینی در خصوص آخرین وضعیت راه های مواصلاتی کشور اظهار داشت : با توجه به اینکه اغلب استان های کشور شاهد بارندگی است ، لذا سطح محورهای مواصلاتی کشور لغزنده است .

وی افزود : اکثر محورهای استان های اردبیل و کرمانشاه وهمچنین ارتفاعات محورهای هراز ، کرج _چالوس و فیروز کوه با مه گرفتگی و کاهش دید همراه است .

سردار حسینی ادامه داد: با توجه به لغزنده بودن سطح جاده ها لذا هموطنان عزیز از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و تاکید ما این است که رانندگان محترم حتماً باسرعت مطمئنه رانندگی کنند .

وی در ادامه با بیان اینکه رانندگان حتما قبل از سفر از سالم بودن وسایل گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند ، افزود: موضوع وضعیت فنی وسیله نقلیه بسیار مهم است که از جمله آن می توان به آج لاستیک ها که در صورت فرسودگی شرایط را درخصوص کنترل وسیله نقلیه سخت می کند ، تیغه برف پاک کن که بسیار مهم است اشاره کرد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی کشور بیان کرد: در راه های مواصلاتی کشور محدودیتی اعمال نشده و تردد در محورها در جریان است و نیز عمدتاً به لحاظ ترافیکی مشکل خاصی وجود ندارد ولی رانندگان محترم ملاحظات مذکور را در هنگام رانندگی حتماً داشته باشند.

سردار حسینی در خصوص مسافران مشهد توصیه کرد: رانندگانی که در مسیرهای منتهی به مشهد هستند ضمن استعلام از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی حتماً مراقب زائرین عزیز پیاده باشند.

وی در خصوص تمهیدات ترافیکی مشهد بیان کرد: محدودیت های ترافیکی در معابر ورودی هسته مرکزی مشهد و اطراف حرم مطهر رضوی از امروز اعمال می شود و پارکینگ های حرم مطهر پذیرش نخواهند داشت و همچنین محدودیت های عبور و مرور وسائط نقلیه در اطراف معابر حرم اعمال و خودروهای پارک شده در این معابر از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح پاکسازی خواهد شد همچنین لازم به ذکر است که این محدودیت های ترافیکی تا پایان روز سه شنبه اجرا می شود.


بروز سرمای قطبی در ایران، صحت ندارد

۱۳۹۸/۱۱/۰۳

چند روزی که در سایت های خبری مختلف هشدارهایی مشاهده می شود نسبت به بروز سرمای وحشتناک قطبی در ایران و اینکه دمای هوا در بعضی از مناطق و استان های کشور ۱۵ تا ۲۰ درجه سردتر خواهد شد. همچنین در این خبرها آمده است که در مناطق کوهستانی ۱۰۰ درصد یخ زدگی گسترده رخ می دهد و خطر یخ زدگی و قطع گاز در خطوط بسیار بالا است؛ بر همین اساس آن دسته از هموطنان که در مناطق کوهستانی و سردسیر کشور سکونت دارند از قبل وسایل گرمایشی غیر از بخاری های گازی را آماده داشته باشند که در مواجهه با قطع گاز دچار مشکل و زحمت نشوند.

مجید آزادی روز پنجشنبه در این باره توضیح داد که تا یکشنبه دمای کشور در برخی مناطق کشور به ویژه در بخش های کوهستانی سردتر از دمای کنونی می شود اما نه تا ۲۰ درجه سردتر بلکه در نهایت تا هفت درجه سردتر از دمای فعلی را شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال امروز دمای شهرکرد ۱۵ تا ۱۶ درجه زیر صفر است که یکشنبه هفته آینده نیز همین دما در نوسان خواهد بود نه اینکه مثلا ۲۰ درجه سردتر شود. یا اینکه تبریز ۱۲ تا ۱۳ درجه زیر صفر، اردبیل حدود ۹ تا ۱۰ درجه زیر صفر و زنجان ۱۳ درجه زیر صفر می شود مثلا الان زنجان حدود ۸ تا ۹ درجه زیر صفر است که یکشنبه به ۱۳ درجه زیر صفر می رسد، یا دمای تهران تا یکشنبه ۲ تا ۳ درجه کم و زیاد می شود، در واقع اکنون نیز دمای این شهرها خیلی کمتر از این نیست؛ بنابراین در نهایت هفت درجه سردتر می شوند. آن هم پیش بینی شده که این افزایش دما در بخش های کوچکی از شمال غرب رخ دهد.

آزادی درباره اینکه گفته می شود یخبندان خواهیم داشت نیز گفت: همین الان هم یخبندان داریم و سرما نیز از قطب وارد کشور می شود اما سرمای وحشتناک قطبی نیست.

معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی تاکید کرد: پیش بینی ها نشان می دهد دما در مراکز استان ها حدود هفت درجه سردتر از آن دمایی است که امروز دارند اما نه ۲۰ درجه، البته پیش بینی ما می گوید که در برخی مناطق مرتفع و مناطق کوهستانی در نهایت تا ۱۲ درجه سردتر شود.

وی درباره نحوه بارندگی ها در کشور گفت: امروز پنجشنبه در استان های فارس، بوشهر، کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و کردستان بارش داریم بعد از آن بارش ها به سمت کرمان می رود که از شدت زیادی برخوردار خواهد بود و حالت سیلابی خواهد داشت، جمعه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و شمال غرب همچنان بارندگی داریم.

آزادی افزود: بارش ها تا شنبه در شمال غرب و غرب ادامه دارد و یکشنبه از شدت بارش ها کاسته می شود؛ به طوری که یکشنبه و دوشنبه مناطق کمی درگیر باران هستند و فقط شمال کشور بارانی خواهد بود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

بروز سرمای قطبی در ایران، صحت ندارد


پلیس راه :مردم از سفرهای غیرضروری درجاده کرج- چالوس پرهیز کنند

۱۳۹۸/۱۱/۰۳

سرهنگ رضا گودرزی روز پنجشنبه اعلام کرد : طی شب گذشته تا کنون چند حادثه سقوط بهمن در جاده کرج – چالوس رخ داده که خوشبختانه خسارت و تلفاتی نداشته است .

وی بیان داشت: ضرورت دارد رانندگان در محدوده هایی که احتمال سقوط بهمن وجود دارد، توقف نکنند.

گودرزی گفت: رانندگانی که قصد سفر به شهرهای شمالی کشور را دارند از سایر محورهای ارتباطی و جایگزین بهره گیرند.

جاده گردشگری کرج – چالوس یکی از محورهای پردد و پرحادثه کشور است

استان البرز دارای یک هزار و۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.


آخرین وضعیت جاده‌ها و بارش برف در سراسر کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۳

رئیس پلیس راه و مدیران راهداری برخی استان های کشور با اعلام اینکه در جاده‌های استان‌های زنجان ، قزوین ، کرمانشاه ، همدان ، آذربایجان غربی ، مرکزی ، اردبیل ، البرز ، سمنان ، لرستان و کردستان از روز گذشته بارش برف و باران آغاز شده است از رانندگان خواستند به دلیل بارش برف زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

در ادامه مروری داریم بر وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور:

راه ارتباطی ۲۷۰ روستای الیگودرز مسدود است

فرماندار الیگودرز گفت:‌ بارش سنگین برف و یخبندان موجب انسداد راه ارتباطی ۲۷۰ روستای این شهرستان شده است.

حمید کشکولی افزود: راه ارتباطی این روستاها از شب گذشته مسدود شده که هم اکنون تیم های راهداری با تجهیزات سنگین در حال بازگشایی این محورها هستند.

وی با بیان اینکه راههای اصلی منتهی به شهرستان الیگودرز باز است ادامه داد: بارش سنگین برف موجب بسته شدن راه بخش های سه گانه از جمله ززو و ماهرو و ذلقی شده که انتظار می رود با انجام عملیات مستمر این ارتباط تا ۴۸ ساعت آینده برقرار شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تمامی مسیرها و گردنه های کوهستانی الیگودرز برفی و بسیاری از آنها مسدود است اما تمام خدمات زیرساختی از جمله برق و گاز در نقاط برفگیر الیگودرز برقرار است و بنا بر مصوبات جلسه ستاد بحران، نیروهای امدادی و راهداری به همراه تجهیزات مورد نیاز در حالت عملیات هستند.

برف راه ارتباطی ۳۰ روستای کردستان را مسدود کرد

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: بارش برف و یخبندان شامگاه گذشته در این استان راه ارتباطی ۳۰ روستا را مسدود کرده است.

رامبد نوذری اظهار داشت: راه این تعداد روستا به صورت مقطعی و بدلیل بارش برف و کولاک شدید شب گذشته در شهرستان‌های مختلف و در انتهای مسیرهای روستایی ومسدود شده است.

وی گفت: بیشتر روستاهای مسدود شده در مسیرهای کوهپایه‌ای و سخت گذرواقع شده است و راهداران روستایی به همراه راهداران این اداره در مسیرها مستقر شده و پیش بینی می‌شود تا ظهر امروز موفق به بازگشایی راه‌ها شوند.

وی با بیان اینکه روز گذشته نیز راه ارتباطی ۴۰ روستای این استان بر اثر بارش برف مسدود شده بود اضافه کرد: ۸۶ راهدار با ۵۷ دستگاه ۷۱۵ کیلومتر باند را با استفاده از ۴۴۰ تن شن و نمک برف روبی کرده اند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با بیان اینکه وجود کولاک در روز گذشته موجب مسدود شده دوباره برخی محورهای روستایی شده بود یادآور شد: راهداران در روز گذشته در ۶۳ نوبت اقدام به بازگشایی راه ارتباطی روستاهای مسدود شده کرده بودند.

لغزندگی جاده‌های همدان منجر به ۸۰ فقره سوانح رانندگی شد

رییس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر لغزندگی سطح جاده و بی‌احتیاطی رانندگان ۸۰ فقره سانحه رانندگی، ۱۲ ساعت گذشته در جاده‌های برون‌ شهری این استان رخ داده است.

سرهنگ رضا عزیزی اظهار داشت: ۷۰ فقره از سوانح رانندگی ۱۲ ساعت گذشته از نوع واژگونی بوده که به علت تردد با سرعت غیرمطمئنه و بی توجهی به جلو رخ داده است.

وی اضافه کرد: در یک سانحه خودروی سواری که ساعت ۶ صبح از گردنه اسدآباد به سمت همدان در حال تردد بود به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و انحراف به چپ با ۲ دستگاه خودرو به صورت رخ به رخ برخورد کرد که در این سانحه ۲ تن به شدت زخمی شدند.

راه ۱۲ روستای مهاباد بسته شد

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: راه ارتباطی ۱۲ روستای بخش مرکزی و خلیفان این شهرستان به علت کولاک و ریزش بهمن مسدود شد.

محسن خادمی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته بروز کولاک شدید باعث مسدود شدن راه ارتباطی روستاهای «قورغان»، «سیچان‌بلاغ»، «چمول»،«اصحاب»، «سرخاب»، «کارگ»، «هه‌رمی» و چند روستای دیگر در بخش‌های مرکزی و خلیفان این شهرستان شده است.

وی اضافه کرد: کولاک شدید باعث تجمع زیاد برف بر روی محورهای روستایی این شهرستان شده و در برخی مناطق ارتفاع برف به بیش از ۲ متر رسیده است و عوامل راهداری برای بازگشایی این محورهای روستایی اعزام شدند.

جریان کولاک و مه در گردنه‌های کوهستانی زنجان

رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون گردنه های صعب‌العبور و کوهستانی این استان پوشیده از مه غلیط و با جریان کولاک همراه است تردد در جاده‌ها ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است.

محمد محمدی افزود: مه غلیظ در گردنه های بادامستان و ذاکر در جاده زنجان – طارم، قلی کندی در مسیر زنجان – دندی، آق گدیک و خانچایی در زنجان – تهم – چورزق و جاده دندی – تخت سلیمان و زنجان – بیجار موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر مه غلیظ کولاک شدیدی نیز در این مسیرهای بیان شده جریان دارد.

رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: همراه داشتن لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی، مجهز کردن خودروها به چراغ های مه شکن الزامی است.

محمدی افزود: از فردا/جمعه/ سامانه بارشی جدیدی وارد استان زنجان می شود.

تردد در جاده های لرستان برقرار شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: با اتمام عملیات پاکسازی جاده ها از برف اکنون تردد در تمام محورهای اصلی و شریانی استان بجز آزادراه خرم آباد – پل زال برقرار است.

عباس شرفی اظهار داشت: بارش برف که از ظهر چهارشنبه تا بامداد امروز در اغلب جاده های استان ادامه داشت موجب کند شدن تردد و یا بسته شدن اغلب جاده های استان شده بود.

به گفته وی اکنون در جنوب استان شهرستانهای کوهدشت محور بلوران، چگنی، خرم آباد و آزادراه خرم آباد پل زال و همچنین گردنه های ایواندر الشتر، گشور دلفان و گردنه رازان در محور خرم آباد بروجرد بارش برف گزارش شده است.

شرفی گفت: تنها محور آزادراه خرم آباد پل زال مسدود است و مابقی محورهای اصلی و شریانی استان باز است.

تردد در محور شهمیرزاد- کیاسر با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

رییس پلیس راه استان سمنان گفت: جاده‌های کوهستانی در گردنه‌های استان به دلیل بارش برف از شامگاه گذشته لغزنده و تردد در محور شهمیرزاد- کیاسر فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

سرهنگ تقی کبیری اظهار داشت: گردنه آهوان در محور سمنان- دامغان، گردنه خوش ییلاق در محور شاهرود- آزاد شهر و محور شهمیرزاد- کیاسر به دلیل بارش برف لغزنده است.

وی ادامه داد: تردد در تمام محورهای مواصلاتی استان سمنان برقرار است، ولی به دلیل لغزنده بودن جاده و برای جلوگیری از رخداد حوادث، شهروندان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

رییس پلیس راه استان سمنان بیان کرد: تردد در محور شهمیرزاد- کیاسر به دلیل بارش برف فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

همه راه‌های استان کرمانشاه باز است

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: باوجود بارش برف از روز گذشته تاکنون با حضور به موقع نیروهای راهداری هیچ‌گونه راه مسدودی در استان نداریم و همه راه‌ها باز است.

فریبرز کرمی افزود: اکنون بیش از ۱۶۴ نیرو و ۱۰۹ دستگاه ماشین‌آلات در مناطق برفگیر استان مشغول عملیات راهداری هستند.

رانندگان از سفر غیرضرور در جاده‌‎های خراسان شمالی پرهیز کنند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش‌ها به مردم توصیه می‌شود در دو سه روز آتی، از سفرهای غیر ضرور در جاده‌های استان بویژه محورهای کوهستانی پرهیز کنند.

محمد اظهار داشت: از صبح امروز، کولاک در گردنه اسدلی در محور بجنورد-اسفراین، سبب کندی تردد خودروها در این مسیر شده که البته هم اکنون از شدت آن کاسته شده است.

وی توصیه کرد: رانندگان برای جلوگیری از بروز حادثه، با احتیاط برانند.

وی افزود: بارش های پراکنده در محورهای مختلف، سبب لغزندگی سطح جاده ها شده است از این رو انتظار می رود با احتیاط حرکت کنند.

تردد از جاده‌های همدان نیازمند زنجیرچرخ است

رییس پلیس راه استان همدان گفت: با توجه به ریزش شدید برف و یخ‌زدن سطح جاده‌ها تردد از جاده‌های این استان نیازمند زنجیرچرخ است.

سرهنگ رضا عزیزی بیان کرد: برف تمامی جاده های این استان را فرا گرفته و هم اینک تمامی جاده های این استان لغزنده هستند.

وی بیان کرد: با توجه به یخ بستن سطح جاده و لغزندگی، محدودیت تردد برای تریلی ها ایجاد شده و ماموران پلیس راه از ادامه تردد این قبییل وسایل نقلیه جلوگیری می‌کنند.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: همچنین ماموران پلیس راه از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ جلوگیری می کنند و تاکنون بیش از یک هزار خودرو توقیف و به علت همراه نداشتن زنجیر چرخ اعمال قانون شدند.

راه‌های خراسان جنوبی لغزنده است

رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: برخی محورهای استان از جمله دیهوک، طبس، فردوس و بیرجند به علت ریزش برف و باران لغزنده اما باز است و رانندگان با احتیاط تردد کنند.

سرهنگ علیرضا رضایی افزود: تمام محورهای ارتباطی استان باز است و تردد عادی و روان در آنها جریان دارد.

کولاک شدید محور تکاب – دوراهی ایران‌خواه را مسدود کرد

دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت: بارش برف و کولاک شدید محور تکاب – دوراهی ایران‌خواه در جنوب آذربایجان غربی را مسدود و تردد در آن را غیرممکن کرد.

حبیب‌الله شیوخی افزود: کولاک شدید از عصر چهارشنبه گردنه‌های سخت‌گذر محور تکاب – دوراهی ایرانخواه را مسدود کرده است از این رو لازم است رانندگان از تردد شبانه در این محور خودداری کنند.

وی با بیان اینکه اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دیواندره از عبور و مرور خودروها از این محور برای جلوگیری از گرفتار شدن در کولاک ممانعت کرده است اظهار داشت: محور روستایی علی‌آباد – نخوددره تکاب نیز که به‌عنوان مسیر جایگزین محور تکاب – دوراهی ایران‌خواه استفاده می‌شد نیز بر اثر کولاک شدید مسدود است.

وی ادامه داد: شهروندان و مسافرانی که قصد عزیمت به شهرهای سقز و دیواندره را دارند از تردد در محور تکاب – دوراهی ایران‌خواه خودداری کرده و از مسیرهای دیگر از جمله جاده تکاب – شاهین‌دژ و تکاب – بیجار استفاده کنند.

رفت و آمد در محورهای شاهرود – گلستان با زنجیر چرخ ممکن است

فرمانده انتظامی شاهرود گفت: براثر بارش برف ، رفت و آمد خودروها در راه‌های این شهرستان به استان گلستان فقط با زنجیر چرخ ممکن است.

سرهنگ علی کریمی افزود: بارش برف از بامداد روز پنجشنبه آغاز شده و نیروهای پلیس راه و راهداری در راه های شاهرود به استان گلستان مستقر شده و به مردم خدمات می دهند.

وی ادامه داد: رانندگانی که قصد رفت و آمد در راه های شاهرود به آزادشهر و نیز شاهرود – گرگان دارند، حتما باید از زنجیر چرخ استفاده کنند.

سرهنگ کریمی گفت: راه شاهرود – به آزادشهر از محور جنگل النگ بسته است.

تردد در تمامی جاده‌های برون‌شهری استان مرکزی جریان دارد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل حاده‌ای استان مرکزی گفت: تمامی جاده‌های برون‌شهری این استان باوجود بارش برف سنگین در شبانه‌روز اخیر باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.

«علی زندی‌فر» افزود: بارش برف سنگین و کولاک به جز جاده اراک- بروجرد در بقیه جاده‌های استان متوقف شده و همه جاده‌های اصلی استان باز است و رانندگان ضمن رعایت نکات ایمنی می‌توانند در آن‌ها عبور و مرور کنند.

وی ادامه داد: تردد در جاده‌های روستایی استان مرکزی نیز با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

تمام جاده‌های استان کرمانشاه لغزنده است

رییس پلیس راه کرمانشاه گفت: براثر بارش باران و برف ۲۴ ساعت گذشته همه جاده‌های استان به ویژه گردنه‌ها لغزنده و به علت مه دارای محدودیت دید هستند.

سرهنگ محمد حیدری افزود: رانندگی در منطقه اورامانات به ویژه سمت شهرستان پاوه با زنجیر چرخ امکان پذیر است و دیگر جاده های منطقه دچار مه گرفتگی غلیظ و دارای محدویت دید است.

وی در ادامه گفت: باتلاش پلیس راه و راهداری هم اکنون هیچ یک از جاده ها و گردنه های استان مسدود نیست و همه جاده ها برای تردد باز است.


هشدار کاهش دما،‌ مه‌آلودگی و لغزندگی جاده‌های کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

به گزارش سازمان هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور در بعدازظهر امروز، چهارشنبه دوم بهمن ماه شاهد بارش برف، باران و مه‌آلودگی در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، فارس، شمال خوزستان، غرب یزد و غرب کرمان، پنجشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان، فارس، شمال خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، البرز، تهران، سمنان، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان خواهیم بود که موجب لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، مه‌آلودگی و کاهش دید، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی می‌شود.

همچنین در روز چهارشنبه شاهد بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال خلیج فارس، شرق هرمزگان، بوشهر و خوزستان، پنجشنبه در بوشهر، هرمزگان، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، کرمان، یزد، جنوب خراسان جنوبی، وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان و جمعه در شرق هرمزگان، تنگه هرمز، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان خواهیم بود که لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، آب‌گرفتگی معابر عمومی و تلاطم در دریا را به همراه دارد بنابراین به هم‌وطنان توصیه شده است در ترددهای شهری و جاده‌ای احتیاط کنند و خودروها به تجهیزات زمستانی مجهز شود.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید، بارش برف، کاهش دما و مه‌آلودگی را در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، زنجان، قزوین، کرمانشاه، ایلام، لرستان، ارتفاعات البرز در استان‌های البرز و تهران و شنبه در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، ارتفاعات خوزستان خواهیم داشت که موجب رعد و برق و وزش باد شدید موقتی می‌شود.

همچنین شنبه در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر شاهد بارش باران، رعد و برق و وزش باد موقتی خواهیم بود که موجب لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، آب‌گرفتگی معابر عمومی می‌شود که با توجه به احتمال تغییر در الگوی بارش‌های اخیر و نفوذ سامانه دیگر از جمعه در روزهای آتی از سوی سازمان هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بارش برف و باران از امروز در تهران پیش‌بینی می‌شود


بارش برف و باران از امروز در تهران پیش‌بینی می‌شود

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز چهارشنبه هواشناسی تهران، بارش ها در نیمه شمالی استان بصورت بارش برف خواهد بود و شدت بارش از امشب تا صبح فردا و همراه با مه پیش بینی می‌شود.

از بعدازظهر فردا بتدریج با عبور سامانه بارشی کاهش ابرناکی و افزایش وزش باد دور از انتظار نیست که با افت محسوس دما (بویژه در ارتفاعات و نیمه شمالی استان) همراه خواهد بود.

همچنین در بعدازظهر شنبه با عبور موجی نسبتا ضعیف بارش پراکنده انتظار می رود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای چهارشنبه (۶و ۰)، پنجشنبه (۵ و ۱- )، جمعه (۶ و ۱-)، شنبه و یکشنبه (۶ و ۲-) درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ورامین با ۷ درجه و فیروزکوه – امین آباد با منفی ۱۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.


جاده‌های ۱۳ استان کشور برفی و بارانی است

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

گزارش روز چهارشنبه مرکز مدیریت راه‌ها از آخرین وضعیت جوی، حاکی از بارش برف و باران در برخی از جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، قزوین، قم، چهارمحال و بختیاری، فارس و سمنان است.

همچنین بارش باران در برخی از جاده‌های استان‌های گیلان، خوزستان و لرستان ادامه دارد.

مرکز مدیریت راه‌های در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: جهت تردد در جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر کشور همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است.

بر اساس گزارش این سازمان از آخرین وضعیت جاده‌های شمالی هم اکنون تردد روانی در جاده‌های چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت مشاهده می شود.

همچنین ترافیک در آزادراه قزوین- کرج- تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک، سنگین است.

انسداد در ۱۰ جاده کشور

جاده فرعی شمشک – دیزین، محور رامیان- اولنگ – شاهرود، محور قدیم خرم‌آباد-پل دختر، جاده شهداد- نهبندان‌ و محور سی‌سخت- پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

همچنین اکنون جاده وازک- بلده در استان مازندران، ‌محور گنجنامه- توسرکان در استان همدان، محور پونل -خلخال در استان‌های گیلان و اردبیل و محور سروآباد -پاوه‌ واقع در استان کردستان‌ و محور بندرلنگه- بندرخمیر در استان هرمزگان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود ‌است.


بارش برف و باران در اغلب مناطق نیمه غربی کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

«فریبا گودرزی» کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: برای پاره ای از مناطق جنوب، جنوب غرب و استان هرمزگان امروز رگبار رعد و برق پیش بینی می‌شود. پنجشنبه شدت بارش ها از سمت غرب کم شده و به تدریج نیمه شرقی کشور را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

وی با اشاره به خروج این سامانه بارشی در اوایل وقت روز جمعه از نوار شرقی کشور گفت: در روز پنجشنبه اغلب مناطق کشور، آسمانی ابری گاهی همراه با بارش خواهند داشت که در شرق و جنوب کشور از شدت بیشتری برخوردار است.

به گفته گودرزی، جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال غرب کشور بارش در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی آغاز خواهد شد. شنبه بارش ها برای نوار غربی و شمالی ادامه خواهد داشت. همچنین در این روز افت محسوس دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد. یکشنبه بارش‌ها برای برخی از مناطق شرق و جنوب کشور پیش بینی می‌شود. امروز خلیج فارس و شرق تنگه هرمز، پنجشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان و جمعه غرب دریای خزر مواج است.

این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد آسمان پایتخت افزود: آسمان تهران امروز نیمه ابری و در بعضی ساعات مه آلود خواهد بود اما به تدریج ابری می‌شود و اوایل شب با بارش باران و برف همراه است؛ کمینه دمای تهران امروز صبح یک درجه سانتی گراد بود و بیشینه دمای پایتخت امروز به ۶ درجه سانتی گراد می رسد.

گودرزی در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استان نیز گفت: اردبیل با ۱۲ درجه زیر صفر و بندرعباس با دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین مراکز استان کشور بودند.


اطلاعیه شماره ۳۵ سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۱ سازمان هواشناسی کشور ویژه هواشناسی دریایی

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

توصیف: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج
نوع مخاطره: تلاطم دریا
منطقه اثر:
چهارشنبه ۹۸/۱۱/۰۲: غرب خلیج فارس و شرق تنگه هرمز
پنج شنبه ۹۸/۱۱/۰۳: خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان
جمعه ۹۸/۱۱/۰۴: نواحی غربی دریای عمان، غرب سواحل دریای خزر
شنبه ۹۸/۱۱/۰۵: سواحل دریای خزر
اثر مخاطره: مواج شدن دریا ( ارتفاع موج ۱/۵ تا ۲ متر)
توصیه: احتیاط در تردد شناورهای کوچک و تفریحی
زمان بروزرسانی:سه شنبه ۹۸/۱۱/۰۱

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

اطلاعیه شماره ۳۵ سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۱ سازمان هواشناسی کشور ویژه هواشناسی دریایی

اطلاعیه شماره ۱۴۶ سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۱ سازمان هواشناسی کشور

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

توصیف : کاهش قابل ملاحظه دما
زمان شروع: جمعه ۹۸/۱۱/۰۴
نوع مخاطره : کاهش ۱۰-۵ درجه ای دما (بویژه کمینه)
منطقه اثر:
جمعه ۹۸/۱۱/۰۴: فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری
شنبه ۹۸/۱۱/۰۵: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی فارس و خوزستان
یکشنبه ۹۸/۱۱/۰۶: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی فارس و خوزستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و کرمان
اثر مخاطره: افزایش مصرف حامل های انرژی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی
توصیه: مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی، اداری و صنعتی


مه‌گرفتگی و لغزندگی جاده‌ها؛ رانندگان مراقب باشند

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

به گزارش سازمان هواشناسی، بعدازظهر دوشنبه ۳۰ دی ماه شاهد بارش برف و باران، تداوم سرما و پدیده‌ی مه در خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان خواهیم بود که این وضعیت تا پایان همین روز ادامه دارد که موجب آبگرفتگی معابر و لغزندگی سطح جاده‌های مواصلاتی می‌شود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

مه‌گرفتگی و لغزندگی جاده‌ها؛ رانندگان مراقب باشند

همچنین روز سه شنبه ۱ بهمن ماه شاهد بارش برف و باران و وقوع مه در جنوب کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، همدان و غرب لرستان، چهارشنبه در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، نیمه غربی اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، فارس و شمال خوزستان و پنجشنبه در غرب کردستان، ایلام، لرستان، شمال غرب چهارمحال وبختیاری، جنوب کهگیلویه وبویراحمد، شمال خوزستان، فارس، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، البرز، تهران، سمنان و شمال سیستان و بلوچستان خواهیم بود که موجب وقوع رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

چهارشنبه شمال خلیج فارس، شرق هرمزگان، بوشهر و خوزستان و پنجشنبه بوشهر و هرمزگان، مرکز، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز این شرایط را خواهند داشت که موجب لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، آب گرفتگی معابر عمومی و تلاطم دریا می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود در تردد شهری و جاده‌ای احتیاط لازم صورت گیرد و خودروها به تجهیزات زمستانی مجهز شوند.

با توجه به احتمال تغییر در الگوی بارش‌های اخیر و نفوذ سامانه دیگری از جمعه در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.


تداوم بارش برف و باران طی ۷۲ ساعت آینده در گیلان

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه سرد و بارشی در این منطقه است، گفت :بر این اساس طی ۷۲ ساعت آینده اکثر نقاط استان شاهد تداوم بارندگی ها، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهد بود. مازیار غلامی افزود: ضمن آنکه طی این ایام هوا اکثر نقاط استان ابری و مه آلود است.

وی بیشینه و کمینه دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت گذشته را به ترتیب در رودبار با ۱۳ درجه سانتیگراد و در دیلمان و جیرنده با سه درجه زیر صفر عنوان کرد.

وی اضافه کرد : همچنین حداقل دمای هوای شهر رشت در شبانه روز گذشته هفت درجه بالای صفر و حداقل چهار درجه سانتیگراد ثبت شده است.

غلامی بیشترین میزان بارندگی استان در ۲۴ ساعت گذشته را نیز مربوط به بندر انزلی با ۳۹.۴ میلیمتر و در رشت ۲۲ میلیمتر و کمترین را در شهر جیرنده با ۴ میلیمتر و لوشان بدون هیچ بارندگی، عنوان کرد.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده


توصیه سازمان راهداری برای پرهیز از سفرهای غیرضروری جاده‌ای

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

به گزارش عصر یکشنبه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای «حیدر مطاعی» اعلام کرد: اکنون تردد روان در جاده‌های چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) جریان دارد. این در حالی است که جاده‌های شمالی دارای بارش برف و باران و مه گرفتگی در ارتفاعات هستند.

وی در خصوص وضعیت سایر جاده‌های دارای بارش گفت: بر اساس اطلاعات مرکز مدیریت راه‌های سازمان در حال حاضر، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج حد فاصل پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس وجود دارد و همچنین ترافیک سنگین در آزادراه کرج – تهران حدفاصل گرمدره تا ایران خودرو، ترافیک سنگین در محور شهریار – تهران و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه ساوه – تهران وجود دارد.

مطاعی افزود: اکنون بارش برف و باران در محورهای استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، مازندران، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی وجود دارد و محورهای مواصلاتی استان‌های گیلان، کرمانشاه و بوشهر دارای بارش باران است.

وی خاطرنشان کرد: در پی تغییرات جوی در روزهای اخیر که در ۲۲ استان کشور منجر به بارش باران و برف و کولاک شده است، با آماده باش کامل نیروهای راهداری و به کارگیری ماشین آلات راهداری زمستانی، اقدام به نمک پاشی و برف روبی شده است و راهداران برای باز نگاه داشتن راه‌های مواصلاتی و تردد روان در آنها تلاش می کنند.


دمای هوا در بوشهر کاهش می‌یابد

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

پیام مساعدی روز یکشنبه اعلام کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که تا اواخر وقت امروز در سطح استان بارش پراکنده باران، گاهی رگبار، رعد و برق و در برخی مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ همراه است و از بامداد فردا با شمالی شدن جهت وزش باد سامانه بارشی نیز بتدریج از استان بوشهر خارج خواهد شد.

مساعدی ادامه داد: از ابتدای فعالیت این سامانه بارشی تاکنون گناوه، دیلم، خارگ و برازجان به ترتیب با ۸.۹، ۳.۷، ۳.۴ و ۱.۳ میلی متر باران داشتند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا تا بامداد سه شنبه به دلیل وزش بادهای شدید شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روز چهارشنبه نیز با ورود سامانه بارشی جدید به استان بوشهر، آسمان این استان ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

مساعدی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و بصورت پراکنده بارش باران، گاهی رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ و در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی شده‌است.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوبی غربی و فردا شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ گاهی بیش از ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود. در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا نیز ۶۰ تا ۱۲۰ و گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.

وی اضافه کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۲:۵۲ بامداد، جزر اول ۰۸:۲۱، مد دوم ۱۵:۵۲ و جزر دوم ۲۳:۴۱ خواهد بود.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

دمای هوا در بوشهر کاهش می‌یابد


بارش برف و باران تا پایان هفته در کشور

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

فریبا گودرزی ، کارشناس سازمان هواشناسی امروز یکشنبه اعلام کرد: به جز جنوب شرق در بیشتر مناطق کشور بارندگی داریم، بارش‌ها در جنوب کشور با رعد و برق همراه خواهد بود و در سایر مناطق به شکل برف است، فردا این سیستم بارشی به سمت نیمه شرقی و سواحل می‌رود و بارش‌ها در این مناطق ادامه خواهد داشت و اواخر وقت فردا از مرزهای شرقی خارج می‌شود.

وی اظهارداشت: از بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و بارش‌های پراکنده برف و باران در این مناطق آغاز خواهد شد و سه‌شنبه شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی، غرب دریای خزر و برخی از مناطق مرکز را در بر می‌گیرد و چهارشنبه تمام نیمه غربی و جنوب کشور بارندگی خواهند داشت.

وی ادامه داد: پنجشنبه این بارش‌ها تشدید می‌شود و به غیر از شمال غرب و جنوب شرق در بیشتر مناطق بارندگی داریم، شرق و جنوب شرق برای سه روز آینده وزش بادهای شدید خواهند داشت و دریای خزر و خلیج فارس نیز امروز مواج است.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

بارش برف و باران تا پایان هفته در کشور

ادامه برف تهران تا آخر وقت امروز

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارش برف در تهران تا بعدازظهر امروز ادامه دارد، بعد از آن کاهش ابر خواهیم داشت، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۱ درجه بالای صفر بود و و بیشینه دمای امروز تهران به ۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: اردبیل با دمای ۸ درجه زیر صفر، آبعلی و مرند ۷ درجه زیر صفر و میناب ۲۵ درجه بالای صفر و رودان ۲۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


آخرین وضعیت جاده‌ها و بارش برف در سراسر کشور

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

رئیس پلیس راه و مدیران راهداری برخی استان های کشور با اعلام اینکه در جاده‌های استان‌های کرمانشاه ، زنجان ، قزوین ، همدان ، اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، البرز ، لرستان و کردستان از روز گذشته بارش برف و باران آغاز شده است از رانندگان خواستند به دلیل بارش برف زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

در ادامه مروری داریم بر وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور:

برف راه ارتباطی ۱۶۰ روستای آذربایجان‌شرقی را بست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش سنگین برف روز و شب گذشته راه ارتباطی ۱۶۰ روستای استان را بست. اورجعلی علیزاده، افزود: با توجه به تداوم بارش و لغزندگی راه ها عوامل راهداری با استقرار در راه های اصلی و فرعی و آزادراه تبریز – زنجان در حال برف روبی، تیغ زنی و نمک پاشی هستند.

وی با بیان اینکه با تلاش راهداران تمامی راه های اصلی، فرعی و شریانی استان باز است، اظهار داشت: راهداران در ۴۸ ساعت گذشته به حدود ۱۰۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی کرده اند.

تردد در محورهای مواصلاتی نقده با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نقده گفت: بر اثر بارش شدید و بی‌سابقه برف و کاهش دمای هوا تردد در محورهای شهری و روستایی شهرستان نقده فقط با زنجیرچرخ ممکن است.

علیرضا اکبری‌پور افزود: راهداران در تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی هستند اما بارش‌های پراکنده همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: همچنین در محورهای نقده به سمت اشنویه، ارومیه – مهاباد حوزه زیر نظر نقده، سه راهی حیدرآباد به سمت سه راهی محمدیار، محور نقده به پیرانشهر به علت لغزندگی شدید جاده و برف و کولاک بی‌سابقه، رانندگان باید از زنجیرچرخ, لوازم ایمنی و امدادی استفاده کنند.

برف راه ارتباطی تمامی روستاهای هشترود را بست

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود گفت: بارش برف و کولاک شدید راه ارتباطی تمامی روستاهای شهرستان را مسدود کرد.

علی ابوالحسنی افزود: تداوم بارش برف که از ۲ روز گذشته آغاز شده امر بازگشایی راه های ارتباطی روستایی را با مشکل مواجه کرده است اما تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی بیش از ۱۹۰ روستای شهرستان همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تمامی اکیپ ها و ماشین آلات راهداری شهرستان در مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان در حال مسیرگشایی هستند.

ابوالحسنی گفت: در حال حاضر تردد در محور آزاد راه پیامبر اعظم(ص) به سختی انجام می شود و در صورت تداوم بارش ها، این مسیر نیز مسدود خواهد شد.

برف سبب اختلال تردد در البرز شده است

بارش برف از که بامداد امروزیکشنبه در استان البرز آغاز شده ، سبب اختلال در تردد خودروها و مردم این استان شده است .

این بارش ها سبب شد تا امروز مدارس مقطع ابتدایی استان البرز تعطیل و سایر دانش آموزان نتوانندبه موقع در کلاسهای درس حاضر شوند.

سروان مسعود خانجانی کارشناس پلیس راه اظهار داشت: اکنون بارش برف در جاده کرج – چالوس از محدوده گچسر تا کندوان شدت بیشتری دارد که استفاده از زنجیر چرخ در این مسیر الزامی است.

وی اضافه کرد: همچنین آزادراه های استان البرز نیز به علت بارش برف لغزنده است.

همراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی، پوشاک گرم و مواد غذایی در محور کرج – چالوس از نیازهای اساسی رانندگان و مسافران است.

تردد در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری با زنجیرچرخ امکانپذیر است

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش برف در بسیاری از محورهای ارتباطی این استان گفت: تردد در این محورها با زنجیرچرخ و رعایت نکات ایمنی امکانپذیر است.

شهرام ندیمی افزود: برف در محورهای ارتباطی سه راهی گوشنگلی و کوشکی لردگان، سه راهی جونقان، شمس‌آباد، گردنه‌های زردی‌ها و چری، تنگ پردنجان، گردنه خلک، تونل رخ و محور ارتباطی ناغان در این روز در حال بارش است.

وی تصریح کرد: با وجود بارش برف در بسیاری از محورهای ارتباطی هیچ از این مسیرها مسدود نیست و تردد در حال انجام است.

برف و کولاک جاده‌های خراسان رضوی را فراگرفت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش برف که از عصر شنبه در برخی جاده‌های این استان آغاز شده بود صبح یکشنبه با شدت بیشتر و به شکل کولاک اغلب راه‌های اصلی استان را تحت تاثیر قرار داده است.

ابراهیم نصری افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارت تصویری هم اکنون بارش برف راه‌های شهرستان‌های باخرز، مه‌ولات، تربت‌جام، سرخس، بردسکن، کاشمر، تربت‌حیدریه، بجستان، سرولایت، خوشاب و جغتای را سفیدپوش کرده است.

وی ادامه داد: جاده‌های خواف – تایباد، شادمهر – کاشمر، تربت‌حیدریه – باغچه تا محدوده گرماب، کاشمر – نیشابور در محدوده ریوش، سبزوار – بردسکن، سبزوار – اسفراین در محدوده بید برغمد، درگز – قوچان بویژه در گردنه تیوان و آزادراه مشهد – باغچه نیز با بارش برف همراه است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین از بارش باران در جاده‌های شهرستان سبزوار خبر داد و گفت: دید افقی در راه‌های شهرستان جغتای و جاده‌های تربت‌جام – صالح آباد، مشهد – کلات، باغچه – تربت‌حیدریه و درگز – قوچان به دلیل وجود مه کاهش یافته است.

تردد تریلی در محور بجنورد – اسفراین ممنوع شد

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از ممنوعیت تردد تریلی و کامیون در محور کوهستانی بجنورد – اسفراین، به دلیل بارش برف و کولاک شدید خبر داد.

سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار داشت: هم اکنون بارش شدید برف و نیز وجود کولاک باعث یخ زدگی سطح این محور شده که لزوم استفاده از زنجیر چرخ را برای خودروهای عبوری ضروری کرده است.
وی افزود: از سویی بارش برف که با وزش شدید باد همراه شده، دید رانندگان عبوری را به شدت کاهش داده است.

سرهنگ حسین زاده از رانندگان عبوری از محورهای استان، به ویژه محور جنوبی استان خواست با توجه به شرایط این مسیر، از ترددهای غیرضرور پرهیز کرده و در صورت ضرورت سفر، حتما رعایت نکات ایمنی را داشته باشند.
وی افزود: هم اکنون در گردنه امین الله در محور بجنورد – آشخانه نیز مه غلیظی حاکم است که باعث کاهش دید افقی رانندگان شده است.

تردد در سه مسیر ارتباطی زنجان با زنجیرچرخ امکانپذیر است

جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: از شنبه شب تردد در مسیرهای ارتباطی تهم – چورزق، زنجان – طارم و دندی – تخت سلیمان، با زنجیر چرخ انجام می‌شود.

سرهنگ محمدعلی عظیمی، افزود: هم اکنون تمام مسیرهای ارتباطی استان زنجان به دلیل وجود برف، لغزنده بوده و گردنه دهجلال در جاده سلطانیه – خدابنده نیز با کولاک مقطعی مواجه است که رانندگان باید در آمد و شد دقت و احتیاط بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر تردد وسایط نقلیه در کلیه مسیرهای ارتباطی این استان جریان دارد، از هموطنان خواست از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند و در صورت لزوم از وسایط نقلیه عمومی به ویژه قطار استفاده کنند.

برف و کولاک ۱۰۳ راه روستایی استان زنجان را بست

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: برف و کولاک شدید از روز گذشته تا امروز/ شنبه/ راه ۱۰۳ روستای این استان را بست که تاکنون ۸۰ راه بازگشایی شده است.

جواد یوسفی افزود: هم اکنون از ۱۰۳ راه روستایی بسته شده ناشی از برف و کولاک شدید ۸۰ راه بازگشایی شده و تردد در آن برقرار است.

وی تاکید کرد: این راه های بسته شده در شهرستان های خدابنده، زنجان، ابهر، ایجرود، خرمدره، طارم، سلطانیه، ماهنشان و زنجانرود است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه نیروهای راهداری به همراه ماشین آلات در تلاش برای بازگشایی راه ۳۰ روستای باقی مانده هستند.

یوسفی تاکید کرد: بیشترین راه روستایی بازگشایی شده در شهرستان ابهر با ۱۷ راه است.

بارش برف و کولاک جاده‌های استان قزوین را فرا گرفت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بارش برف و کولاک سطح تمامی راه‌های ارتباطی استان را که از شب گذشته با بارش برف همراه بوده، فرا گرفته است.

جواد حق‌لطفی افزود: همزمان با آغاز بارش برف که از شب گذشته سطح تمامی جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی قزوین را فرا گرفته، عملیات نمک‌پاشی و برفروبی توسط ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و ۳۵۰ راهدار به مورد اجرا گذاشته شده است.

وی با اعلام آماده‌باش ۱۰۰ درصدی نیروهای راهداری استان قزوین، اضافه کرد: با توجه به ادامه بارش‌ها، از رانندگان و مسافران درخواست می‌شود تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری، در صورت سفر از هرگونه عجله و شتاب در رسیدن به مقصد اجتناب ورزند.

وی بارش‌ برف را در گردنه‌های کوهین، آوج، الموت و هجیب از شدت بیشتری برخوردار دانست و تصریح کرد: در حال حاضر تمامی راه‌های ارتباطی استان باز و تردد در آن به کندی صورت می‌گیرد.

گردنه گله بادوش الیگودرز مسدود شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: به دلیل بارش برف سنگین گردنه گله بادوش الیگودرز تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

عباس شرفی اظهار داشت: با توجه به بارش سنگین برف و کولاک شدید در گردنه گله بادوش محور الیگودرز – شول آباد، به دلیل مسائل ایمنی و حفظ جان مسافرین این گردنه تا اطلاع ثانوی مسدود و تردد از مسیر جایگزین سپیددشت- شول آباد امکان پذیر است.

وی گفت: هم اکنون راهداران مشغول برفروبی در گردنه گله بادوش هستند.

مه‌گرفتگی و بارش برف در جاده‌های استان مرکزی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: برخی جاده‌های این استان روز یکشنبه با پدیده مه‌گرفتگی مواجهند و در چند جاده نیز برف می‌بارد که این امر ضرورت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را دو چندان کرده است.

«علی زندی‌فر» افزود: با توجه به تصاویر دریافتی از دوربین های نظارت تصویری و گزارشات گشت‌های راهداری، هم اینک جاده‌های اراک- سلفچگان، اراک- خمین ، ساوه- همدان، ساوه- تهران، سلفچگان- دلیجان و سلفچگان- ساوه شاهد مه‌گرفتگی هستند.

وی با بیان اینکه در جاده‌های شهرستان‌های زرندیه و« دلیجان – نراق» نیز بارش برف گزارش شده، اظهار داشت: اکنون تمامی جاده‌های استان باز است و تردد وسائل نقلیه به صورت عادی و روان در آن‌ها در جریان است.

جاده‌های همدان لغزنده‌اند

جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: ریزش برف موجب لغزنده شدن تمامی جاده‌های برون شهری این استان شده است.

سرهنگ غلامعلی همایی بیان کرد: هم اینک در بیشتر جاده های برون شهری این استان شاهد بارش خفیف برف و باران هستیم.

وی اضافه کرد: بر اثر لغزندگی جاده ها در ۲۴ ساعت گذشته ۶ سانحه خسارتی رخ داده که منجر به مصدوم شدن ۶ تن شده همچنین در این مدت زمان هفت فقره سانحه خسارتی اتفاق افتاده است.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: در حال حاضر برای تردد در جاده های این استان نیازی به استفاده از زنجیرچرخ نیست اما همراه داشتن آن الزامی است.

سرهنگ همایی افزود: در حال حاضر تمامی جاده های برون شهری به غیر از مسیر همدان- گنجنامه – تویسرکان، باز بوده و تردد در آن جریان دارد.

راه‌های خراسان جنوبی لغزنده است

جانشین رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: برخی محورهای استان بر اثر ریزش باران و برف لغزنده است و رانندگان با احتیاط تردد کنند.

سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا افزود: در حال حاضر ریزش برف در محور قاین – گناباد و در محورهای فردوس – بشرویه، فردوس – سریان و فردوس – بجستان بارش باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه محور بیرجند – سربیشه و ماهیرود نیز بارانی و لغزنده است گفت: سایر محورهای استان در حال حاضر ابری و جاده خشک است.

جانشین رییس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار داشت: محورهای فردوس – بشرویه، طبس – بشرویه، دیهوک – بشرویه نیز با پدیده مه مواجه شده و دید افقی کاهش یافته است.


بارش برف و باران در جاده‌های ۲۰ استان کشور

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

بر اساس اعلام روز یکشنبه مرکز مدیریت راهها از آخرین وضعیت جوی راه های کشور، هم اکنون بارش برف و باران در جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، مازندران، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کهگیلویه بویراحمد، فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی گزارش شده است.

بارش باران در جاده‌های استان‌های گیلان، کرمانشاه و بوشهر نیز آغاز شده است.

این گزارش می‌افزاید که هم اکنون تردد روانی در جاده‌های چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت مسیر رفت و برگشت وجود دارد.

همچنین در تمام جاده‌های شمالی بارش برف و باران و مه گرفتگی در ارتفاعات گزارش شده است.

بر اساس اعلام خبر مرکز مدیریت راه ها ترافیک سنگینی در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس وجود دارد.

همچنین ترافیک نیمه سنگینی در آزادراه کرج – تهران حدفاصل گرمدره تا ایران خودرو گزارش شده است.

ترافیک سنگین در جاده شهریار- تهران محدوده شهر قدس نیز وجود دارد.


تداوم بارش برف و باران در جاده‌های ۱۳ استان

۱۳۹۸/۱۰/۲۸

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راهها از آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور بارش برف و باران در برخی از جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، قم، مازندران، اصفهان، البرز و زنجان آغاز شده است. همچنین بارش باران در برخی از جاده‌های استان‌های ایلام، کردستان، گیلان و چهارمحال و بختیاری ادامه دارد.

بر اساس این خبر جاده هراز و چالوس دارای بارش برف و آزادراه قزوین – رشت دارای بارش باران و جاده فیروزکوه فاقد هرگونه مداخلات جوی گزارش شده است.

آخرین وضعیت راه‌های کشور همچنین از ترافیک نیمه سنگین در جاده هراز(مسیر شمال به جنوب) محدوده مبارک آباد خبرمی‌دهد.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

تداوم بارش برف و باران در جاده‌های ۱۳ استان


هفته‌ای بارانی در پیش است، ورود سه سامانه بارشی به کشور

۱۳۹۸/۱۰/۲۸

امین حسین نقشینه روز شنبه اعلام کرد: امروز سامانه بارشی برای مناطقی از شمال غرب ، غرب، جنوب غرب ، شمال ، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور فعال خواهد بود و برای این مناطق بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: امروز شدت بارش‌ها در مناطق غربی کشور در استان‌های لرستان، کهیگلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال و شرق خوزستان و نقاطی از ایلام خواهد بود و چون بارش‌ها بیشتر به شکل برف است از این موجب اختلال در تردد جاده‌ای می‌شود.

وی ادامه داد: فردا با ادامه فعالیت این سامانه در بیشتر نقاط کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش خواهیم داشت که بارش‌ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود و در مناطق جنوبی گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه است.

نقشینه گفت: دوشنبه سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوب البرز، شمال شرق، شرق، شمال بارش برف و در جنوب و جنوب شرق بارش پراکنده رخ می‌دهد که دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود و سه‌شنبه فعالیت آن در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، غرب دریای خزر و برخی نقاط از مرکز کشور خواهد بود، چهارشنبه گستره فعالیت این سامانه نیمه غربی و قسمت‌هایی از جنوب کشور را در بر می‌گیرد.

وی افزود: از روز دوشنبه تا آخر این هفته استقرار هوای سرد بر روی نیمه شمالی کشور و ماندگاری آن موجب کاهش نسبی دما در این مناطق می‌شود، از امشب و فردا غرب و دریای خزر و امروز شمال خلیج فارس مواج و متلاطم است و طی سه روز آینده شرق و جنوب کشور وزش باد شدید خواهد داشت.

تهران برفی می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز تهران در برخی از ساعات باران و برف خواهد داشت که در ارتفاعات برف همراه با کولاک خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود فردا بارش برف حتی در شهر تهران نیز ادامه یابد؛ هوا ابری و مه‌آلود خواهد شد، دوشنبه بارش‌های پراکنده و سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی ساعات بارش برف و باران خواهد داشت، کمینه دمای امروز در تهران ۲ درجه بالای صفر بود که بیشینه دمای امروز به ۶ درجه بالای صفر می‌رسد اما فردا دو درجه سردتر می‌شود.

نقشینه گفت: بجنورد و مشهد با دمای ۶ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۳ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


هفته‌ای پر بارش در پیش است

۱۳۹۸/۱۰/۲۷

طبق اعلام کارشناس سازمان هوا شناسی ، امین حسین نقشینه: امروز (۲۷ دی ماه) در سواحل غربی دریای خزر هم بارش‌های پراکنده را خواهیم داشت.

فردا ( شنبه ) بارش نوار غربی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور را هم فرا می‌گیرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شدت بارش‌های فردا در غرب و جنوب غرب خواهد بود، بیان داشت: بارش در مناطق جنوبی کشور به صورت رگبار، رعد و برق و ورزش باد شدید همراه خواهد شد.

نقشینه افزود: روز یکشنبه هفته آینده به جز استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان برای بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت. بارندگی در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی همراه رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه هفته آینده هم برای نوار شمالی کشور، بخش‌هایی از غرب و جنوب شرق، بارش باران و برف خواهیم داشت و بارش در مناطق مرکزی کشور در این روز به صورت پراکنده می‌باشد. این سامانه سه شنبه ( اول بهمن ماه ) در سواحل دریای خزر، غرب و بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب و شمال شرق فعالیت اش تداوم می‌یابد.

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

گزارش هواشناسی, آخرین اخبار هواشناسی, گزارش هواشناسی تهران, آخرین اخبار از وضعیت آب و هوایی ایران, گزارش هواشناسی کشور, پیش بینی وضع هوا در هفته آینده, وضعیت آب و هوای کشور در هفته آینده, پیش بینی وضع هوای کشور در چند روز آینده

ماندگاری هوای سرد تا اواخر هفته آینده در نیمه شمالی کشور

وی با اشاره به اینکه ماندگاری هوای سرد را تا اواخر هفته آینده در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت، افزود: اواخر وقت شنبه تا اواخر هفته شاهد نفوذ هوای سرد بر روی نیمه شمالی کشور خواهیم بود و با کاهش دما در این مناطق مواجه خواهیم شد. هر چند کاهش دما برای مناطق مختلف، متفاوت می‌باشد اما پیش بینی می‌شود بین ۵ تا ۷ درجه‌ای کاهش دما طی این مدت در این مناطق رخ خواهد داد.

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

وی ادامه داد: طی ۲ روز آینده شرق، جنوب شرق، غرب و جنوب غرب، وزش باد شدید رخ خواهد داد. فردا شب و یکشنبه هفته آینده غرب دریای خزر مواج و متلاطم می‌شود و همچنین فردا ( شنبه) شمال خلیج فارس هم مواج خواهد بود.

بارش پراکنده در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: برای تهران هم پیش بینی می‌شود طی ساعات آینده بارش برف و باران را به صورت پراکنده داشته باشیم. امشب هم بارش پراکنده در تهران پیش بینی می‌شود. فردا شب تا روز دوشنبه هم در برخی ساعات در تهران بارش پراکنده برف و باران را خواهیم داشت.

وی در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استان گفت: بیرجند و زنجان با ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان بودند و بیشینه دمای بندرعباس دیروز به ۲۲ درجه رسید که گرم‌ترین مرکز استان بود. برای تهران هم پیش بینی می‌شود که فردا بیشینه دمای حدود ۶ تا ۷ درجه را داشته باشد. یکشنبه هفته آینده تهران خنک تر خواهد بود و بیشینه دما یکی دو درجه کاهش خواهد یافت.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز سواحل شرقی استرالیا هم با باران شدید مواجه است که این موضوع سبب شده تا مقداری از آتش سوزی در این مناطق فروکش کند.

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments