مجوزی برای اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی حاجی‌آباد صادر نکردیم

گوناگون 🔥 ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مجوزی برای اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی حاجی‌آباد صادر نکردیم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: در صیانت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی با کسی تعارف نداریم.
مجوزی برای اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی حاجی‌آباد صادر نکردیم

ایسنا/هرمزگان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: در صیانت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی با کسی تعارف نداریم.

رضا برومند در گفت و گو با ایسنا، افزود: عملیات لوله‌گذاری در گورستان تاریخی حاجی آباد با دستور قضایی متوقف و میزان خسارت توسط کارشناس رسمی برآورد شده است.

وی با بیان اینکه هرگونه اجرای طرح ها عمرانی در سطح کشور توسط هر ارگان و بخش خصوصی ملزم به استعلام از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، ادامه داد: در سال ۹۱ در خصوص اجرای پروژه خط لوله گاز از گورستان حاجی آباد توسط شرکت نقش آوران طوس استعلام انجام شده و پاسخ این اداره کل به دلیل عبور خط لوله گاز از عرصه گورستان تاریخی منفی بوده که رونوشت آن به شرکت ملی گاز کرمان نیز ارسال شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان خاطرنشان کرد: علیرغم مکاتبات انجام شده هیچ گونه پاسخی از سوی شرکت گاز مبنی بر تغییر خط لوله گاز داده نشد.

برومند با بیان اینکه در تابستان ۹۸ جلسه ای با شرگت  مشاور طرح ملی گاز کرمان و این اداره کل برگزار شد، ادامه داد: در این جلسه ای مقرر شد پس از بررسی این اداره کل در خصوص اجرای پروژه اعلام نظر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان عنوان کرد: در همین حین، عملیات نجات بخشی گورستان با مجوز پژوهشکده باستان شناسی آغاز شد که باستان شناسان به آثار مادی شاخص دوره تاریخی در گورها برخوردند.

وی ادامه داد: طی مکاتبه با شرکت گاز کرمان مقرر شد تا نتیجه نجات بخشی و صدور مجوز از سوی دفتر فنی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شرکت ملی گاز هیچ گونه اقدامی جهت حفاری انجام ندهد که متاسفانه این شرکت، حفاری و لوله گازی در عرصه گورستان را آغاز نمود که با پیگیری های این اداره کل از طریق قضایی منجر به توقف عملیات لوله گذاری شد.

برومند اضافه کرد: بنا به وظیفه ای که این اداره بر عهده دارد کل هیچ گونه مجوزی در خصوص اجرای لوله گذاری در عرصه گورستان تاریخی داده نخواهد شد و پیگیری های قضایی در این راستا از سوی این اداره کل در حال انجام است و خسارت وارد شده بر گورستان حاجی آباد توسط کارشناسان در دست بررسی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در پایان بیان کرد: در صیانت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی با هیچ کسی تعارف نداریم و از تمام ظرفیت های قانونی برای جبران خسارت های احتمالی استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments