بقایای حدود ۶۰ ماموت در مکزیک کشف شد

گوناگون 🔥 ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بقایای حدود ۶۰ ماموت در مکزیک کشف شد

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا باستان‌شناسان استخوان‌های متعلق به حدود ۶۰ ماموت را در یک فرودگاه تحت ساخت و ساز واقع در شمال شهر «مکزیکو سیتی»‌ کشف کردند.
بقایای حدود ۶۰ ماموت در مکزیک کشف شد

باستان‌شناسان استخوان‌های متعلق به حدود ۶۰ ماموت را در یک فرودگاه تحت ساخت و ساز واقع در شمال شهر «مکزیکو سیتی»‌ کشف کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، استخوان‌های حدود ۶۰ ماموت درحالی کشف شدند که در نزدیکی تله‌های باستانی کاوش سال گذشته قرار داشتند.

این گروه باستان‌شناسان کاوش در این منطقه را از حفاری در سه نقطه متفاوت از ماه اکتبر آغاز کردند. در کم‌تر از ۶ ماه، استخوان‌های ۶۰ مومیایی عظیم و منقرض‌شده کشف شد.

قرار است ساخت این فرودگاه تا پایان کاوش‌های باستان‌شناسی در این منطقه یعنی تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد.

این حفاری‌ها در حقیقت در کناره‌های دریاچه باستانی که اکنون دیگر اثری از آن دیده نمی‌شود انجام شده است. به نظر می‌رسد این دریاچه منبع خوبی برای تامین غذا و آب آشامیدنی ماموت‌هایی که معمولا در هر روز ۱۵۰ کیلو غذا می‌خوردند بوده است.

این استخوان‌ها حدود ۱۰ کیلومتر با تله‌های ۱۵ هزار ساله‌ای که سال گذشته کشف شده بودند، فاصله داشتند.

سال گذشته این تله‌های باستانی در جریان ساخت یک گورستان ضایعات کشف شدند. بقایای دست کم ۱۴ ماموت در این تله‌ها قرار داشت.

باستان‌شناسان معتقدند این تله‌ها می‌توانند فرضیه‌های پیشین درباره نحوه شکار ماموت‌ها را تغییر بدهند.

در جریان اکتشاف سال گذشته، یکی از جمجمه‌های ماموت در حالی کشف شد که اثر ضربه شی تیزی همچون نیزه بر روی آن دیده می‌شد. یک باستان‌شناس درباره کشف این تله‌ها بیان کرد: «پیشتر تصور می‌شد انسان‌های اولیه صبر می‌کردند تا ماموت‌های به دام افتاده بمیرند، اما کشف این تله‌ها شواهدی از حمله مستقیم این شکارچیان به ماموت‌ها را نشان می‌دهد.»

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments