۱۲ مفقودی در پی واژگونی قایق مهاجران در لیبی

حوادث 🔥 ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

۱۲ مفقودی در پی واژگونی قایق مهاجران در لیبی

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) اعلام کرد روز گذشته (شنبه) در پی واژگونی قایق مهاجران در سواحل غربی لیبی ۲۰ مهاجر نجات یافته و ۱۲ مهاجر دیگر مفقود شده‌اند.

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) اعلام کرد روز گذشته (شنبه) در پی واژگونی قایق مهاجران در سواحل غربی لیبی ۲۰ مهاجر نجات یافته و ۱۲ مهاجر دیگر مفقود شده‌اند.

به گزارش ایسنا، قایق این مهاجران از شهر غربی “زاویه” لیبی در حدود ۴۵ کیلومتری غرب طرابلس، پایتخت این کشور حرکت کرده بوده است.

به گفته مقامات سازمان بین المللی مهاجرت در لیبی، ۲۰ مهاجر نجات یافته اعلام کرده‌اند که ۱۲ مهاجر از جمله دو کودک هم‌چنان در آب‌ها مفقود هستند.

از زمان سقوط دولت رهبر سابق لیبی – معمر قذافی – در سال ۲۰۱۱ میلادی و به دنبال هرج و مرج و ناامنی، لیبی به نقطه عزیمت مهاجران غیرقانونی که قصد دارند از دریای مدیترانه به سمت اروپا بروند، تبدیل شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، هزاران مهاجر غیرقانونی در لیبی که یا از دریا نجات یافته یا توسط مقامات دستگیر شده‌اند، در پناهگاه‌های پر ازدحام در بازداشت به سر می‌برند این در حالیست که درخواست‌های بین‌المللی زیادی مبنی بر تعطیل کردن این پناهگاه‌ها وجود دارد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments