رخداد ۳ زلزله‌ پی‌درپی در فیروزکوه استان تهران

حوادث 🔥 ۲۲ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

رخداد ۳ زلزله‌ پی‌درپی در فیروزکوه استان تهران

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا رییس شبکه شتابنگاری کشور با اشاره به ۳ زلزله پی در پی با بزرگای سه و بالاتر از آن در فیروزکوه استان تهران، گفت: این زمین‌لرزه‌ها در دو ایستگاه شتابنگاری فیروزکوه و ارجمندی به ثبت رسیده‌اند.
رخداد ۳ زلزله‌ پی‌درپی در فیروزکوه استان تهران

رییس شبکه شتابنگاری کشور با اشاره به ۳ زلزله پی در پی با بزرگای سه و بالاتر از آن در فیروزکوه استان تهران، گفت: این زمین‌لرزه‌ها در دو ایستگاه شتابنگاری فیروزکوه و ارجمندی به ثبت رسیده‌اند.

به گزارش ایسنا از ساعت ۵ و ۱۵ دقیقه و ۳۳ ثانیه زلزله‌های متعددی در فیروزکوه استان تهران رخ داده است. اولین آن با بزرگای ۳.۶ و در عمق ۸ کیلومتری بوده است.

بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، رومرکز این زمینلرزه در ۲۰ کیلومتری فیروزکوه، ۲۳ کیلومتری ارجمند و ۴۱ کیلومتری کیلان استان تهران بوده است.

دومین زمینلرزه در ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه با بزرگای ۳.۳ در عمق ۸ کیلومتری و بعد از آن زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۸ کیلومتری رخ داده است. دو زلزله ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

مهندس اسماعیل فرزانگان، رییس شبکه شتابنگاری کشور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سه زلزله پی در پی با بزرگای ۳ و بالاتر از آن، گفت: سه زلزله پی در پی با شتاب‌های ۴، ۵ و یک سانتی‌متر بر مجذور ثانیه در ۱۵ دقیقه در ایستگاه شتابنگاری فیروزکوه به ثبت رسید و شتاب‌های این زمینلرزه در ایستگاه‌ “ارجمند” شامل ۲، ۳ و ۰.۲ بوده است.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments