تشریح اقدامات معاونت عملیات ناجا در مبارزه با ویروس کرونا

حوادث 🔥 ۰۷ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

تشریح اقدامات معاونت عملیات ناجا در مبارزه با ویروس کرونا

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا معاون عملیات ناجا به تشریح اقدامات این پلیس در مبارزه با ویروس کرونا پرداخت و گفت: سرویس دهی همکاران ما در کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی و همچنین همکاری خوب مردم با پلیس نقش ویژه‌ای در کاهش شدت شیوع ویروس کرونا داشت.
تشریح اقدامات معاونت عملیات ناجا در مبارزه با ویروس کرونا

معاون عملیات ناجا به تشریح اقدامات این پلیس در مبارزه با ویروس کرونا پرداخت و گفت: سرویس دهی همکاران ما در کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی و همچنین همکاری خوب مردم با پلیس نقش ویژه‌ای در کاهش شدت شیوع ویروس کرونا داشت.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی نیا با بیان اینکه نیروی انتظامی از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تمام توان و امکانات در کنار مردم بوده است، اظهارکرد: سرویس دهی خوب همکاران ما در کلانتریها، پلیس های تخصصی از جمله  بهداری، پلیس پیشگیری، مواد مخدر، یگان ویژه و همچنین همکاری خوب مردم با پلیس نقش ویژه‌ای در کاهش شدت شیوع بیماری کرونا داشته است.

وی با اشاره به نقش و ماموریتهای معاونت عملیات ناجا در مبارزه با شیوع ویروس منحوس کرونا افزود: از اوایل اسفند سال ۱۳۹۸ که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، مجموعه نیروی انتظامی نیز با راه اندازی پدافند زیستی وارد میدان مبارزه شد و با تدبیر و دستور فرماندهی معظم کل قوا به ستاد کل مبنی بر شکل گیری قرارگاه امام رضا (ع) و بنا به ابلاغ فرمانده ناجا به معاونت عملیات ناجا، این قرارگاه در نیروی انتظامی هم شکل گرفت و کار خود را به طور جدی آغاز کرد.

همچنین بخوانید:  مهلت عدم جریمه «نداشتن معاینه فنی» و «گواهینامه فاقد اعتبار» در روزهای پایانی

معاون عملیات ناجا ادامه داد: این معاونت با تهیه پروتکلها و دستورالعملهای لازم به سراسر کشور در استانها ابلاغ کرد که این قرارگاه  شکل بگیرد همچنین به پلیسهای تخصصی هم ابلاغ شد که با تشکیل کمیتههایی و تعیین وظایف هر رده مثلا یگان ویژه چه اقداماتی انجام دهد، کلانتریها چگونه در این خصوص عمل کنند و حتی برای مرزبانی هم تعیین وظیفه کردیم.

ساجدی نیا با اشاره به اینکه در اجرای ماموریت مقابله با ویروس کرونا دو دیدگاه و رویکرد به کار بسته شد، اظهارکرد: رویکرد اول، دیدگاه درون سازمانی بود، بدین معنا که با توجه به شرایط به وجود آمده نمی توانستیم ماموریتهایمان را تعطیل کنیم ضمن اینکه بایستی کار مضاعف نیز انجام میدادیم بنابراین به تمامی کلانتریها و واحدهای اجرایی ناجا که با مردم در ارتباط بودند، ابلاغ شد که مانند گذشته به فعالیتها و خدمات رسانی خود ادامه دهند. بحث دیگر در این رویکرد آموزش و توانمندی سازی کارکنان بود و پروتکلهای لازم برای ضدعفونی و گندزدایی مجموعههای انتظامی به سراسر کشور ابلاغ شد.

وی افزود: تهیه و تولید ماسک و همچنین تهیه لوازم بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده از طریق واحدهای آمادی ناجا، گام دیگر معاونت عملیات در رویکرد اول بود.

ساجدی نیا با اشاره به رویکرد دوم معاونت عملیات در حوزه مقابله با ویروس کرونا، گفت: در بحث اقدامات برون سازمانی معاونت عملیات، مواردی همچون شرکت در جلسات برون سازمانی و اعلام آمادگی ناجا به عنوان یکی از اعضای جلسات دولت در ارتباط با بحث مقابله با شیوع کرونا بود.

معاون عملیات ناجا با اعلام این نکته که سرویس دهی از طریق پلیس ۱۱۰ تداوم داشت، گفت: به دلیل همین ارتباط نزدیک تعدادی از کارکنان ما درگیر بیماری شدند و جان خود را در این راه قرار دادند و شهید شدند، همچنان این خدمت رسانی و تلاش های مومنانه ادامه دارد.

همچنین بخوانید:  پلمب ۲۸۶ مرکز متخلف توزیع کالاهای بهداشتی

وی به سایر اقدامات پلیس در حوزه مقابله با شیوع کرونا پرداخت و گفت: متاسفانه بعضی از افراد سودجو در همان ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدام به احتکار مقادیر زیادی ماسک، مواد شوینده و ضد عفونی کننده، اقلام خوراکی  و … کردند که همکاران ما در استان ها و پلیس های تخصصی امنیت اقتصادی و پلیس آگاهی در مقابله با احتکارکنندگان خوش درخشیدند و در راستای مقابله با این افراد، مقادیر زیادی از اقلام احتکار شده را کشف و در اختیار مقامات قضائی و ذی صلاح قرار دادند.

ساجدی نیا درباره عملکرد ناجا در حوزه فضای مجازی خاطر نشان کرد: اهمیت و تاثیر فضای مجازی از دو بعد مثبت و منفی در خصوص بیماری کرونا مشهود بود، جنبه مثبت فضای مجازی در حوزه  اطلاع رسانی از بیماری بود و بعد منفی این حوزه، تشویش اذهان عمومی از طریق تکنیک های عملیات روانی از قبیل کوچک نمایی اقدام مسئولان در مواجهه و مقابله با بیماری و بزرگ نمایی کم و کاستیها در این حوزه بود که خوشبختانه با اقدامات به موقع پلیس فتا عده ای از این افراد شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: با تدابیر سردار فرمانده ناجا و ابلاغ معاونت عملیات ناجا، یگانهای ویژه ناجا تمامی نیروها و امکانات خودرویی و تجهیزات خود از قبیل خودروهای آبپاش را از ابتدا به میدان آورده و فعالیتهای گندزدایی و ضد عفونی کردن گذرگاهها و معابر عمومی را انجام دادند.

معاون عملیات ناجا در پایان با اشاره به آمادگی پلیس در مبارزه با شیوع ویروس کرونا گفت: به واسطه برگزاری رزمایشهای متعدد در استانها و شهرستانها، آمادگی نسبی را در مواقع بحرانی به دست آورده بودیم و طی این ۴ ماه که از پیدایش ویروس کرونا در کشور میگذرد، در واقع اقدامات پلیس یک رزمایش تمرینی برای شناخت نقاط قوت و ضعف بود که هر چه بگذرد آمادگی و توانمندی ما در این حوزه بیشتر می شود.

همچنین بخوانید:  تغییر در نحوه فعالیت ستادهای ترخیص موتورسیکلت در تهران

انتهای پیام

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of