کلاس‌های مجازی جبرانی در ایام عید برگزار شدند/سرعت اینترنت مانعی برای برگزاری کیفی کلاس‌ها

مدرسه، کنکور و دانشگاه 🔥 ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

کلاس‌های مجازی جبرانی در ایام عید برگزار شدند/سرعت اینترنت مانعی برای برگزاری کیفی کلاس‌ها

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا به دنبال شیوع ویروس کرونا و ابلاغ بخشنامه «شیوه‌نامه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی» از سوی دکتر طهرانچی، واحدهای استانی این دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی و غیرحضوری کردند؛ از جمله در دانشگاه آزاد استان زنجان روزانه ۶۰۰ کلاس مجازی و در دانشگاه آزاد استان‌ آذربایجان شرقی روزانه بیش از ۲ هزار کلاس مجازی برگزار می‌شود.
کلاس‌های مجازی جبرانی در ایام عید برگزار شدند/سرعت اینترنت مانعی برای برگزاری کیفی کلاس‌ها

به دنبال شیوع ویروس کرونا و ابلاغ بخشنامه «شیوه‌نامه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی» از سوی دکتر طهرانچی، واحدهای استانی این دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی و غیرحضوری کردند؛ از جمله در دانشگاه آزاد استان زنجان روزانه ۶۰۰ کلاس مجازی و در دانشگاه آزاد استان‌ آذربایجان شرقی روزانه بیش از ۲ هزار کلاس مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا فیروزفر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ارائه آموزش‌های غیرحضوری در دانشگاه‌ها تنها راه‌حل مناسب در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا است، گفت: پس از ابلاغ بخشنامه «شیوه‌نامه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی» از سوی دکتر طهرانچی، دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان خود را ملزم به برنامه‌ریزی و اجرای دقیق بخشنامه کرد؛ به طوری که در مرحله نخست ستاد آموزش‌های مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان شکل گرفت که در سه بخش برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل تقسیم کار شد.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی لیست اساتید و دروس مشخص شده و لیست دانشجویان نیز برای سازمان مرکزی برای تعیین کد درس و رمز کاربری ارسال شد. همچنین آموزش‌های لازم، اولیه و مقدماتی برای برگزاری دوره‌های مجازی به همکاران و اساتید ارائه شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه قطعاً برگزاری آموزش مجازی نیازمند زیرساخت‌هایی است، ادامه داد: ارتقای پهنای باند اینترنت، تجهیز فضاهایی در واحدهای استان به اینترنت، لپ تاپ، میکروفون و سایر ملزومات مورد نیاز برای اساتید متقاضی، از دیگر اقدامات این دانشگاه برای برگزای کلاس‌های آموزش مجازی است.

دکتر فیروزفر با اشاره به اینکه شبکه‌ای متشکل از رئیس استان، رؤسا و معاونین آموزشی واحدها و معاونت علمی استان، مدیرآموزش‌های مجازی، مسئولین انفورماتیک ، مدیران گروه و اساتید و … در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به منظور ارائه مطلوب و شایسته آموزش‌های مجازی تشکیل شده است، اظهار کرد: با هم‌اندیشی اعضای شبکه در امورمختلف، سیاستگذاری‌های لازم صورت می‌گرفت که از سوی مدیران گروه اجرایی شد.

وی با تأکید بر فعالیت شبانه‌روزی همه پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در زمینه ارائه آموزش‌های مجازی به دانشجویان، اظهار کرد: از پیش از تعطیلات نوروز، آموزش‌های مجازی را به طور مستمر در این دانشگاه ارائه کردیم. دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌های داخلی فراوانی در این زمینه صادر شد. سامانه پیامکی به منظور ارتباط با دانشجویان و در وب‌سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان نیز بخشی با عنوان “سامانه ثبت پیشنهادات و انتقادات آموزش‌های برخط” ایجاد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: گروهی به عنوان مسئول کنترل نحوه برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی در این دانشگاه تشکیل دادیم که حضور به موقع استاد و دانشجو در کلاس، کیفیت صدا و تصویر، محتوای درسی بارگذاری شده و موارد دیگر را رصد و گزارش می‌دهند. همچنین گروه پشتیبانی نیز اشکالات و مشکلات پیش آمده را برطرف می‌کنند.

دکتر فیروزفر ادامه داد: همچنین جلسه‌ای با تمامی رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به صورت مجازی و آنلاین برای رفع مشکلات موجود در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی و تبادل نظر به صورت مستمر داریم.

وی به برگزاری هزار و ۳۴۰ کلاس (جبرانی) در ایام عید از ۵ الی ۱۵ فروردین ماه سال جاری اشاره و تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده، هزار و ۵۵۹ کلاس مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان برای این ایام تعریف کردیم که از این تعداد هزار و ۳۴۰ کلاس با موفقیت برگزار شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان از ۲ هفته پیش از تعطیلات نوروز در این دانشگاه آغاز شده و همچنان به قوت خود باقی است، تأکید کرد: به طور متوسط روزانه ۶۰۰ کلاس آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی درسطح استان زنجان برگزار می‌شود.

دکتر فیروزفر بیماری کووید ۱۹ را عاملی برای تبدیل تهدید به فرصت به ویژه در زمینه آموزش عالی کشور عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌ها همچون گذشته در شرایط فعلی جامعه نقش خود را در زمینه تبدیل تهدیدها به فرصت به خوبی ایفا می‌کنند و با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی به توسعه علم و دانش کشور شتاب می‌دهند.

وی اظهار کرد: این دانشگاه از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی برای پشتیبانی و ساخت فایل‌های آموزشی بهره می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور در ارائه آموزش‌های مجازی پیشرو است، اظهار کرد: خانواده بزرگ این دانشگاه می‌توانند از موانع و مشکلات پیش رو پلی برای پیشرفت و توسعه کشور بسازند و قله‌های رفیع را یکی پس از دیگری با سرعت طی کنند.

برگزاری روزانه بیش از ۲ هزار کلاس آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از برگزاری روزانه بیش از ۲ هزار کلاس آموزش مجازی در واحدهای دانشگاهی این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر عزیز جوانپور با اشاره به شکل‌گیری ستاد آموزش مجازی پس از ابلاغ «شیوه‌نامه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی» در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به منظور ارائه آموزش‌های غیرحضوری به دانشجویان، گفت: کلاس‌های آموزش مجازی پس از ابلاغ این شیوه‌نامه و فراهم کردن مقدمات و زیرساخت‌های لازم در این دانشگاه آغاز و با استقبال خوب دانشجویان و اساتید روبه‌رو شد.

وی با بیان اینکه شیوه آموزش مجازی و غیرحضوری در دانشگاه آزاد اسلامی دارای محاسن بسیاری است، اظهار کرد: قطعاً چون در ابتدای کار هستیم و تجربه نسبتاً جدیدی است، مشکلاتی از قبیل سرعت اینترنت و … داریم که با گذشت زمان تمامی موانع موجود برطرف شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از برگزاری کلاس‌های جبرانی در تعطیلات عید نوروز خبر داد و افزود: برخی از دانشجویان و اساتید بنا به دلایلی موفق به شرکت در کلاس‌های آموزش مجازی اسفندماه سال گذشته نشدند که برای این دسته از افراد از ۵ الی ۱۵ فروردین ماه سال جاری کلاس جبرانی برگزار کردیم.

جوانپور از بارگذاری ۲۷ هزار شناسه درسی در استان اذبایجان شرقی- که ۶ هزار آن مربوط به واحد دانشگاهی تبریز است- خبر داد و گفت: کلاس‌های آموزش مجازی در تمامی واحدها و مراکز آموزشی و سما دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی دارای ۴۵ واحد دانشگاهی، مراکز آموزشی و سما است، تأکید کرد: به طور متوسط روزانه ۲ هزار کلاس آموزش مجازی در سطح دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برای دانشجویان مقاطع مختلف برگزار می‌شود.

برگزاری کلاس های آموزش مجازی بصورت متمرکز برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی پرچمدار آموزش مجازی در سطح دانشگاه‌های کشور است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود پوریوسف در این باره گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت دانشجویان و اعضای هیأت علمی، از اسفندماه سال گذشته کلاس‌های آموزش مجازی در واحدهای سطح استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه طبق دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ستاد آموزش مجازی در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی تشکیل شد، گفت: در این ستاد تمام امور مربوط به آموزش مجازی انجام شد و تمام واحدها و مراکز و آموزشکده‌های سما در سطح استان اطلاعات خود را به سامانه واحد الکترونیک انتقال دادند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه مسئولان حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی در طول تعطیلات عید به صورت شبانه‌روزی فعالیت داشته‌اند، گفت: سامانه‌ای به منظور طرح و رفع سؤالات و مشکلات اعضای هیأت علمی و دانشجویان سطح استان نیز راه‌اندازی شده تا کلاس‌های آموزش مجازی بدون هیچ گونه مشکلی برگزار شود.

دکتر پوریوسف با بیان اینکه در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان از تاریخ ۵ الی ۱۵ فروردین کلاس‌های جبرانی به صورت مجازی برگزار شد، گفت: این کلاس‌ها از ۱۶ فروردین ماه به صورت روزانه در تمام واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه در حال برگزاری است.

وی افزود: در فضای مجازی کانال‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی در حال فعالیت است تا مشکلات مربوط به آموزش و پژوهش دانشجویان و اعضای هیأت علمی را برطرف کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی در پایان با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی پرچمدار آموزش مجازی در سطح دانشگاه‌های کشور است، گفت: این دانشگاه با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود و به صورت متمرکز، از طریق واحد الکترونیکی توانسته کلاس‌های مجازی را به نحو مطلوب برگزار کند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments