چه کسانی مشمول طرح پذیرش بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی هستند؟

مدرسه، کنکور و دانشگاه 🔥 ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

چه کسانی مشمول طرح پذیرش بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی هستند؟

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به پذیرش در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی اعلام کرد: کلیه دستیارانی که توسط دانشگاه و گروه آموزشی مربوطه واجد شرایط فارغ‌التحصیلی و شرکت در آزمون گواهینامه سال جاری شناخته شوند، با لحاظ نمودن شرایطی از شرکت در آزمون گواهینامه شهریورماه سالجاری معاف خواهند بود.
چه کسانی مشمول طرح پذیرش بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی هستند؟

معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به پذیرش در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی اعلام کرد: کلیه دستیارانی که توسط دانشگاه و گروه آموزشی مربوطه واجد شرایط فارغ‌التحصیلی و شرکت در آزمون گواهینامه سال جاری شناخته شوند، با لحاظ نمودن شرایطی از شرکت در آزمون گواهینامه شهریورماه سالجاری معاف خواهند بود.

به گزارش ایسنا، در پی درخواستها و سوالات مکرر دانشجویان و دستیاران واجد شرایط شرکت در آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی سال ۹۹ پیرامون شرکت در طرح بدون آزمون و بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، کلیه دستیارانی که دوره آموزشی آنها تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ خاتمه پیدا کند و یا در آزمون تیرماه ۹۸ و آزمون ارتقاء سال ماقبل آخر شرکت نموده و حدنصاب نمره گواهینامه آزمون را کسب نموده‌اند و همچنین در سامانه معاونت درمان جهت شروع به طرح ثبت نام نموده و در موعد مقرر ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ، خدمات خود را شروع کرده و تا پایان دوره آموزش مصوب استمرار داشته باشد، از شرکت در آزمون گواهینامه شهریور ماه سالجاری معاف هستند.

در خصوص دستیاران مشمول نظام وظیفه، با هماهنگی معاونت درمان، مشمولین خدمت سربازی مشروط به اینکه از اول شهریورماه لغایت زمان اعزام به خدمت سربازی در محل های مورد نیاز معاونت درمان خدمت نمایند، می‌توانند از این طرح استفاده نمایند.

همچنین بخوانید:  شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی رشته‌های پزشکی و داروسازی انتقال از خارج کشور

معاونت آموزشی وزارت بهداشت همچنین منظور شدن ۵۰ امتیاز در اولویت تعیین محل خدمات ضریب k، محاسبه مدت طرح اضطراری دستیاری به عنوان خدمت در مناطق خاص، محاسبه حقوق و مزایای تخصصی در مدت طرح دستیاری و اختصاص مزیت‌های تشویقی در آزمون شفاهی شهریور ماه را از مزایای شرکت در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام کرد.

در خصوص افرادی که سال گذشته در آزمون شرکت کرده و یا حدنصاب نمره لازم را دریافت نکرده‌اند،نیز لازم بع ذکر است که این افراد می‌توانند از ابتدای شهریورماه وارد طرح بدون آزمون شوند ولی می‌بایست در آزمون پایان شهریورماه شرکت نمایند. این افراد به جز معافیت از آزمون گواهینامه از سایر مزایای مذکور برخوردار خواهند بود.

همچنین دستیارانی که همزمان از دو ارتقاء دانشنامه تخصصی استفاده می‌کنند با لحاظ شدن سایر شرایط میتوانند به طرح اضطراری بروند ولی می‌بایست در آزمون گواهینامه شهریورماه شرکت نمایند.

بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در خصوص دستیارانی که در استخدام دانشگاههای علوم پزشکی و یا در ماموریت آموزشی هستند هم افرادی که استخدام دانشگاههای علوم پزشکی هستند و دستیارانی که سهمیه مناطق محروم می‌باشند به شرط حضور در منطقه مورد تعهد می‌توانند از طرح معافیت امتحان گواهینامه استفاده نمایند. ضمن اینکه افرادی که در شهریورماه طرح را شروع نکنند برای اخذ گواهینامه و دانشنامه ملزم به شرکت در آزمون پایان شهریورماه خواهند بود.

انتهای پیام

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of