بیشتر آزمون‌های پایان ترم مجازی است

مدرسه، کنکور و دانشگاه 🔥 ۰۵ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بیشتر آزمون‌های پایان ترم مجازی است

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: با توجه به اینکه در آستانه پایان ترم جاری هستیم، معاونت آموزشی در مورد آزمون پایان ترم دانشجویان، مطالعات مفصل و جامعی را انجام دادند و در هیئت رییسه دانشگاه این موضوع، بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به احتمال زیاد آزمون ها عمدتا به صورت مجازی برگزار شود زیرا تجربه دانشگاه هایی که بر آزمون حضوری تاکید داشتند با پیچیدگی ها و گرفتاری های زیادی همراه شد و آنها نیز به سمت آزمون مجازی سوق پیدا کردند.
بیشتر آزمون‌های پایان ترم مجازی است

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: با توجه به اینکه در آستانه پایان ترم جاری هستیم، معاونت آموزشی در مورد آزمون پایان ترم دانشجویان، مطالعات مفصل و جامعی را انجام دادند و در هیئت رییسه دانشگاه این موضوع، بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به احتمال زیاد آزمون ها عمدتا به صورت مجازی برگزار شود زیرا تجربه دانشگاه هایی که بر آزمون حضوری تاکید داشتند با پیچیدگی ها و گرفتاری های زیادی همراه شد و آنها نیز به سمت آزمون مجازی سوق پیدا کردند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدتقی احمدی، در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، علاوه بر  بیان اخبار مهم دو هفته اخیر دانشگاه به نشست سراسری روسای دانشگاه های کشور با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور اشاره و تصریح کرد: در این نشست مشکلات دانشگاه ها و نیازها و مسائل جاری کشور مورد بررسی قرار گرفت. دکتر جهانگیری در این نشست باوجود مشکلات اقتصادی کشور و کاهش درآمدها و بودجه تخصیصی سازمان‌ها، قول قبلی خود مبنی بر برخورداری ۱۰۰ درصد دانشگاه ها از بودجه خود را مجددا تکرار و بر آن تاکید کردند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس افزود: معاون اول رییس جمهور همچنین افزایش حقوق اعضای هیات علمی با توجه به وضعیت تورمی موجود را در سال گذشته ناکافی دانستند و وعده دادند تا قبل از پایان دوره دولت تدبیر و امید، گام مهمی در جهت بهبود وضعیت حقوق اعضای هیات علمی برداشته شود.

وی در ادامه به برگزاری سومین آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این مراسم که یکم تیرماه با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و برخی از مسئولان دانشگاهی، با تقدیر از اساتید منتخب تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه برگزار شد، از دکتر مسعود سلیمانی از اساتید بنام دانشکده علوم پزشکی دانشگاه نیز تقدیر به عمل آمد و ایشان در جرگه اساتید تراز انقلاب اسلامی قرار گرفت.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری جلسه نظارت و ارزیابی دانشگاه تصریح کرد: در این جلسه گزارش دکتر نهاوندی، مدیر دفتر نظارت و ارزیابی در خصوص عملکرد سال ۹۸-۹۷ دانشکده ها ارائه شد که حاوی اطلاعات مهمی است و ما امسال نیز پشتیبانی ویژه از دانشکده هایی که در این خوشه بندی ها رتبه عملکرد بهتری داشتند خواهیم داشت.

رییس دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان کرد: در فاز نخست بازگشایی دانشگاه‌ها، برگزاری دروس عملی در سطح دکتری با احتیاط از حدود سه  هفته پیش آغاز شد و خوابگاه‌ها را به صورت محدود بازگشایی کردیم، اما به دلایل مختلف از جمله نگرانی خانواده‌ها از سلامت فرزندانشان و عدم تاکید و الزام برخی گروه‌ها و اساتید نسبت به حضور دانشجویان در دوره‌های عملی، حدود نیمی از این تعداد در این کلاس‌ها شرکت نکردند که در این راستا از روسای دانشکده‌ها خواهشمندیم با برنامه‌ریزی مناسب مانع از انباشت فعالیت‌های دانشجویان شوند و هر برنامه در زمان خود به انجام برسد تا دانشجویان با برنامه منظم بتوانند فارغ التحصیلی موفقی داشته باشند و با آسودگی خاطر پروسه دفاع رساله و پایان نامه خود را پشت سر بگذارند.

احمدی با تاکید بر پشتیبانی دانشکده ها از برنامه های اعلام شده از سوی معاونت آموزشی اظهار کرد: برنامه هایی که معاونت آموزشی با مطالعه مفصل و بررسی آماری اعلام می دارد و در خصوص آن تصمیمی اتخاذ می کند باید از سوی دانشکده ها و مدیران گروه ها مورد پشتیبانی قرار گیرد زیرا ما راهی جز این نداریم و دروس عملی دوره کارشناسی ارشد را نیز در فاز بعدی در ماه جاری برگزار خواهیم کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه در آستانه پایان ترم جاری هستیم، معاونت آموزشی در مورد آزمون پایان ترم دانشجویان، مطالعات مفصل و جامعی را انجام داد و در هیئت رییسه دانشگاه این موضوع، بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به احتمال زیاد آزمون‌ها عمدتا به صورت مجازی برگزار شود زیرا تجربه دانشگاه‌هایی که بر آزمون حضوری تاکید داشتند با پیچیدگی‌ها و گرفتاری‌های زیادی همراه شد و آنها نیز به سمت آزمون مجازی سوق پیدا کردند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس یادآور شد: برگزاری آزمون الزامی است تا ترم جنبه قانونی داشته باشد و فرمت برگزاری آزمون مجازی می‌تواند به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار LMS یا روش‌های دیگر باشد و جزئیات آن را معاونت آموزشی تدوین خواهد کرد تا در اختیار دانشکده‌ها و گروه‌ها قرار بگیرد و نظر اعضای هیات علمی و روسای دانشکده ها در این راستا بسیار حائز اهمیت است تا با اعتماد پذیری بالا و کیفیت مناسب بتوانیم طبق تقویم آموزشی دانشگاه امتحانات را برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: ترم آینده با فراز و نشیب‌های زیادی روبه رو خواهد بود و آغاز ترم ورودی‌های جدید دانشگاه از آبان ماه و احتمالا به صورت مجازی خواهد بود و دانشجویان جاری نیز ترم خود را از ۱۵ شهریور ماه آغاز خواهند کرد که ممکن است به صورت گروه بندی و حضوری و غیرحضوری برگزار شود.

رییس دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: همچنین تمهیداتی برای دانشجویانی که در ترم آخر پژوهشی هستند صورت گرفته است تا در صورت نیاز به آزمایش های تکمیلی و نیاز به خوابگاه،‌ خوابگاه مناسب و کافی در اختیار آنها قرار گیرد تا با خیالی آسوده از رساله و پایان نامه خود دفاع کنند.

در ادامه نشست، اعضای شورا به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل جاری دانشگاه پرداختند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر موسوی، معاون پشتیبانی و منابع انسانی نیز در اظهاراتی بر لزوم استفاده بهینه از درآمدهای اختصاصی دانشکده ها تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت هایی که امسال از نظر بودجه داریم و بخش عمده بودجه صرف حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و کارکنان می شود،‌ بودجه اندک باقی مانده باید در موارد مهم جاری دانشگاه صرف شود که در این خصوص لازم است هزینه های دانشکده ها بر هزینه های آموزشی و پژوهشی،‌ پشتیبانی از پایان نامه ها و ‌تجهیزات آزمایشگاهی متمرکز شود و از هزینه های غیرضروری پرهیز شود تا بتوانیم مدیریت بهینه ای روی منابع مالی داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments