اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌ها

مدرسه، کنکور و دانشگاه 🔥 ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ بدون دیدگاه

اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌ها

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا زمان ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امروز جمعه ۵ شهریور ماه ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.
اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌ها

زمان ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امروز جمعه ۵ شهریور ماه ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا، مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون‌ آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ساعت ۲۴ امروز جمعه ۵ شهریور پایان می‌یابد داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده یا نکرده‌اند می‌توانند در این رشته‌ها ثبت‌نام کنند.

متقاضیان برای پذیرش در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی یا کل دیپلم) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید همزمان با ثبت‌نام، فرم انتخاب رشته(حداکثر ۱۵۰ کدرشته) را به روش اینترنتی تکمیل کنند و متقاضیانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرده و غایب جلسه آزمون بوده‌اند نیازی به ثبت‌نام مجدد برای رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) است، ندارند.

این گروه از متقاضیان می‌توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ که قبلاً در آن ثبت‌نام کرده‌اند و با مراجعه به لینک مربوط به انتخاب رشته آزمون مذکور، نسبت به انتخاب حداکثر تعداد ۱۵۰ کدرشته محل از رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی(تمامی گروه‌های آزمایشی) اقدام و در فرم انتخاب رشته درج کنند.

تعداد ۱۸ هزار و ۱۶۳ در دوره روزانه، ۴۹۵۱ در نوبت دوم شبانه، ۱۷۱ هزار و ۸۵۰ در دانشگاه پیام نور، ۳۲۲ در مناطق محروم، ۱۲۹ هزار و ۶۰۶ در موسسات غیرانتفاعی، ۶۳۵ در پردیس خودگردان، ۱۶۱۰ مجازی، ۱۹۱۳ مجازی غیرانتفاعی نفر بر اساس سوابق تحصیلی در دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرش خواهند شد.

به طور کلی در  سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۲۹ هزار و ۵۰ نفر به صورت سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرش می‌شوند.

بر این اساس تعداد ۵۳۴ هزار و ۹۱۹ نفر به صورت(با آزمون و با سوابق تحصیلی) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرش خواهد شد که با احتساب پذیرش ۴۵۸ هزار و ۳۱۵ نفر به صورت(با آزمون و با سوابق تحصیلی) توسط دانشگاه آزاد اسلامی ۹۹۳ هزار و ۲۳۴ نفر می‌باشد.

در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت‌نام برای رشته‌های صرفا براساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) اقدام به ثبت‌نام و انتخاب رشته برای این رشته‌ها کند، ثبت‌نام و انتخاب رشته وی در رشته‌های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments