اختصاص چندین پرواز خارجی برای بازگشت دانشجویان ایرانی/آمادگی انتقال آنها در دانشگاه‌های داخل

مدرسه، کنکور و دانشگاه 🔥 ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

اختصاص چندین پرواز خارجی برای بازگشت دانشجویان ایرانی/آمادگی انتقال آنها در دانشگاه‌های داخل

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان از اختصاص چندین پرواز اختصاصی برای بازگشت دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در خارج از کشور در شرایط کرونا ویروس خبر داد و گفت: این آمادگی را داریم که در صورت درخواست دانشجویان، آنها را به دانشگاه‌های داخل منتقل کنیم.
اختصاص چندین پرواز خارجی برای بازگشت دانشجویان ایرانی/آمادگی انتقال آنها در دانشگاه‌های داخل

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان از اختصاص چندین پرواز اختصاصی برای بازگشت دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در خارج از کشور در شرایط کرونا ویروس خبر داد و گفت: این آمادگی را داریم که در صورت درخواست دانشجویان، آنها را به دانشگاه‌های داخل منتقل کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم حاجی زاده در نشست مجازی رایزنان علمی ایران در خارج از کشور ضمن بیان این مطلب گفت: رایزنان علمی ایران در کشورهای مختلف در شرایط کرونا وظیفه سنگینی را برای حل مشکلات دانشجویان ایرانی بر عهده داشتند و با دانشجویان و خانواده‌های آنان در تماس بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: در نتیجه فعالیت رایزنان علمی بود که با همکاری وزارت امور خارجه و ستاد ملی مقابله با کرونا چندین پرواز اختصاصی برای بازگشت دانشجویان ایرانی اختصاص یافت.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به دامنه گسترش فضای مجازی و اثرگذاری آن در ارتباطات و تعاملات علمی و آموزشی نیاز هست شرح وظایف رایزن‌های علمی بازنگری و باز تعریف شود.

وی تاکید کرد: تعامل خوب رایزن‌های علمی و اساتید اعزامی زبان و ادبیات فارسی به دانشگاه‌های خارج کشور می‌تواند هم‌افزایی بسیار موثری در انجام امور بین‌الملل داشته باشد.

دکتر حاجی زاده گفت: بورس‌های مشترک دولت‌های خارجی با جمهوری اسلامی ایران بستر مناسبی را برای ارتقاء و همکاری‌های علمی و فناوری دو جانبه فراهم خواهد کرد.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف، این آمادگی را داریم که در صورت درخواست دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، آنان را به دانشگاه‌های داخل منتقل کنیم.

در ادامه دکتر سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در این نشست مجازی، با توجه به وضعیت مناسب ایران در مدیریت شرایط کرونا و مکاتباتی که دانشگاه‌های ایرانی با دانشگاه‌های طرف خارجی خود داشته‌اند، ابراز امیدواری کرد که شکل جدیدی از همکاری‌های علمی بین‌المللی به‌ویژه در فضای مجازی صورت پذیرد و از فرصت پیش رو نهایت بهره‌مندی برای تقویت همکاری‌های علمی با طرف‌های خارجی به عمل آید.

در ادامه این نشست دکتر فریدون، رایزن علمی ایران در مالزی تاکید کرد: با توجه به شرایط جدید باید ماموریت‌های رایزنان علمی بازتعریف شود و موضوعاتی مانند انتقال علم و فناوری محور فعالیت‌ها تعیین شود.

وی افزود: ظرفیت‌های مناسبی برای همکاری‌های علمی در جنوب شرق آسیا قرار دارد و سازمان امور دانشجویان و مرکز علمی و بین‌المللی وزارت علوم می‌توانند با تکیه بر تجربیات گذشته نوع جدیدی از همکاری‌های علمی و تبادل دانشجویان را بازتعریف کنند.

همچنین دکتر نجفی، رایزن علمی ایران در روسیه نیز در این ارتباط گفت: اتحادیه دانشگاه‌های خزر فرصت مناسبی برای همکاری دانشگاه‌های ایران با روسیه و سایر کشورهای شمالی ایران است و تشکیل اتحادیه دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه می تواند قدم دیگری در این زمینه باشد.

وی تاکید کرد: گنجاندن زمینه‌های علمی در تفاهم‌نامه‌های رسمی و مفاد مصوبات کمیسیون‌های مشترک ایران و کشورهای روسیه و سایر همسایگان شمالی می‌تواند در سرعت و تعمیق همکاری‌ها با این کشورها بسیار موثر باشد.

دکتر قربانی، رایزن علمی ایران در اروپا نیز اظهار کرد: شیوع کرونا یک فرصت و زمینه برای همکاری‌های علمی ایران و کشورهای اروپایی را در موضوع سلامت و بهداشت ایجاد کرده است که باید از آن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید همکاری علمی در رشته‌های علوم انسانی و بین رشته‌ای و رشته‌هایی که نیاز به آزمایشگاه ندارند را به شکل غیرحضوری گسترش دهیم.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments