۱۰ درصد از کارکنان بوئینگ اخراج می‌شوند

اقتصادی 🔥 ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

۱۰ درصد از کارکنان بوئینگ اخراج می‌شوند

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا تحت تاثیر بحران کرونا از اخراج ۱۰ درصد از کارکنان و پرسنل خود خبر داده است.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا تحت تاثیر بحران کرونا از اخراج ۱۰ درصد از کارکنان و پرسنل خود خبر داده است.

به گزارش ایسنا، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا به تازگی اعلام کرده است که تحت تاثیر شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا حدود ۱۶ هزار شغل معادل ۱۰ درصد از نیروی انسانی و پرسنل خود را اخراج خواهد کرد.

دیوید ال کالهون، مدیر ارشد اجرایی بوئینگ با ارسال نامه و یادداشتی به پرسنل این شرکت خاطرنشان کرده است: شیوع گسترده و همه گیری ویروس کرونا تغییر و تحولات بسیاری را در نحوه زندگی و کاری جهان ایجاد کرده و بسیاری از شرکت های فعال در صنعت هوایی را با مشکلات و بحران‌های متعددی روبه رو کرده است.

طبق اخبار گزارش های منتشر شده در رسانه های خبری، ایرلاین ها، شرکت های هواپیماسازی و همچنین تامین کنندگان قطعات مورد نیاز آنها به شدت از شیوع گسترده این ویروس خطرناک و مرگبار صدمه و آسیب دیده اند و هم اکنون با بحران های مالی بزرگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بوئینگ که پیشتر بسیاری از کارخانه های هواپیماسازی خود را به علت شیوع کرونا تعطیل و خطوط تولید آنها را متوقف کرده بود، هم اکنون اعلام کرده که مجبور خواهد بود در راستای نجات یافتن از خطر ورشکستگی و فروپاشی، حدود ۱۰ درصد از کارکنان و پرسنل خود یعنی ۱۶ هزار نفر را اخراج و تعدیل نیرو کند تا بیشتر از این درگیر مشکلات و چالش‌های مالی نشود.

طبق گزارش نیویورک تایمز، بوئینگ که بدون شک یکی از بزرگترین شرکتهای هواپیماسازی در جهان به شمار می رود، پیشتر اعلام کرده بود که درآمدهای آن در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تحت تاثیر گسترده ویروس کرونا ۲۶ درصد کاهش یافته است و این روند کاهشی و نزولی در ماه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments