معافیت بنگاههای مشمول وام کرونا از شمول چک برگشتی

اقتصادی 🔥 ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

معافیت بنگاههای مشمول وام کرونا از شمول چک برگشتی

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا معاون اشتغال وزیر کار از فرصت یک هفته‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: بنگاههایی که مشمول دریافت وام و تسهیلات کرونا می‌شوند از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.
معافیت بنگاههای مشمول وام کرونا از شمول چک برگشتی

معاون اشتغال وزیر کار از فرصت یک هفته‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: بنگاههایی که مشمول دریافت وام و تسهیلات کرونا می‌شوند از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.

عیسی منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیش‌بینی حمایت از صاحبان مشاغل آزاد که دارای بیمه اختیاری هستند و از بحران کرونا آسیب دیده‌اند اظهار کرد: از قبل در مورد این دسته مشاغل تصمیماتی گرفته بودیم و با توجه به اینکه خود این افراد اطلاعاتشان را در سامانه‌های مربوطه به طور دقیق ثبت نکرده و شغل خود را آزاد اعلام کرده بودند مثلا گفته بودند که شغلشان آرایشگری است لذا در حال احصای اطلاعات آنها هستیم که رشته فعالیتشان را دقیقا مشخص می‌کند و طبعا با احصای دقیق اطلاعات و بر مبنای رشته فعالیتها می‌توانیم به راحتی به این افراد تسهیلات پرداخت کنیم.

وی پیش‌بینی کرد تا پایان هفته آتی صاحبان این دسته کسب و کارها و مشاغل آزاد شناسایی و پیامک مشمول شدن به آنها ارسال شود تا بتوانند فرایند ثبت نام خود را دنبال کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در عین حال با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات کرونا به کارفرمایان متقاضی از روز شنبه، گفت: بانکها یک هفته فرصت دارند که تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماه است که پس از تنفس سه ماهه پرداخت آن به متقاضیان و بنگاههای مشمول آغاز خواهد شد.

منصوری همچنین از معافیت بنگاههای مشمول دریافت تسهیلات کرونا از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق خبر داد و گفت: اگر چه در این خصوص الزامات قانونی داریم و محدودیتهایی ایجاد می‌شود ولی پرداخت وام به بنگاههای مشمول که دارای چک برگشتی و اقساط معوق هستند. فعلا متوقف نیست.

معاون اشتغال وزیر کار در پایان از تدوین برنامه پساکرونا خبر داد و گفت: با بررسی هایی که صورت دادیم دوران پساکرونا را در سه سناریو تعریف کرده‌ایم که در سناریوری اول، کوشش ما این است که واحدهای اقتصادی همراه با رونق به حالتی بهتر از حالت قبل از کرونا برگردند. در سناریوی دوم،  یک دوره افول و سپس بازگشت سریع به رونق را پیش‌بینی کرده‌ایم و در سناریوی سوم بازگشت به روال قبل از کرونا اما درگیر شدن دوباره با کرونا است که بر مبنای این سه سناریو ۱۱ مؤلفه را در قالب برنامه بلند مدت پساکرونا تدوین کردیم که البته هنوز به مرحله تصویب نرسیده و به محض تصویب آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments