قیمت سکه, نیم سکه, ربع سکه / قیمت طلا ۱۸ عیار، دلار و ارز آنلاین و لحظه ای

اقتصادی 🔥 ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

قیمت سکه, نیم سکه, ربع سکه / قیمت طلا ۱۸ عیار، دلار و ارز آنلاین و لحظه ای : آخرین اخبار مربوط به طلا ، سکه و ارز های رسمی کشور در وبسایت ویکی ویو

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه 

در این بخش از وبسایت ویکی ویو ، شما در جریان آخرین اخبار و رویدادهای بازار طلا و ارز قرار خواهید گرفت.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار 98, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه 

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

قیمت طلا و سکه و ارز و دلار آنلاینترمز قیمت ارز، سکه و طلا کشیده شد

۱۳۹۹/۰۲/۳۱

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۳۴ هزار و ۵۶۴ تومان
قیمت سکه طرح قدیم هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
قیمت نیم‌سکه ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
قیمت ربع سکه دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
قیمت سکه گرمی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
قیمت خرید هر دلار آمریکا را ۱۷ هزار و ۵۰ تومان و نرخ فروش آن را ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان است.


دلار به ۱۷۲۰۰تومان رسید/ هر یورو ۱۸۶۰۰تومان

۱۳۹۹/۰۲/۲۹

امروز قیمت دلار و یورو در صرافی ملی افزایش یافت.
به این ترتیب بهای هر اسکناس دلار آمریکا برای فروش به ۱۷۲۰۰ و برای خرید به ۱۷۱۰۰تومان رسید.
یورو امروز با قیمت ۱۸۶۰۰تومان فروخته می‌شود و نرخ خرید آن


آغاز مجدد اوج‌گیری طلا

۱۳۹۹/۰۲/۱۸

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز به ۶ میلیون ۶۷۵ هزار تومان رسید!


 

رییس انجمن طلا و جواهر خراسان رضوی:

۱۳۹۹/۰۲/۱۶

عملا میزان خرید و فروش طلا به سمت صفر میل کرده و یک فاجعه به تمام عیار است
اگر این وضعیت یکی، دو ماه دیگر ادامه پیدا کند این صنف تقریبا با ورشکستگی سراسری مواجه می‌شود
با تداوم شرایط قیمت طلا بالاتر خواهد رفت


کاهش قیمت دلار و سکه در بازار آزاد

۹۹/۰۱/۱۹

هم اکنون در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۵۲ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان و قیمت دلار ۱۶ هزار و ۳۲۰ تومان است.


عقبگرد دلار به کانال ۱۴ هزار تومانی

۱۳۹۸/۱۲/۲۰

دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (سه‌شنبه) با افت ۲۵۰ تومانی نسبت به آخرین روز معاملاتی به نرخ ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته شد.

نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان و فروش ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۶ هزار و ۷۵۰ تومان شد.


دلار ۲۲۰ تومان پایین آمد

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (سه شنبه) با افت حدود ۲۲۰ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۱۵ هزار و ۳۳۰ تومان به فروش رسید.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۵ هزار و ۲۳۰ تومان و فروش ۱۵ هزار و ۳۳۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۶ هزار و ۵۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان شد.


سکه به پنج میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید

۱۳۹۸/۱۲/۱۱

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه) با رشد حدود ۲۷۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای پنج میلیون و ۷۷۰ هزار تومان فروخته شد.

بر این اساس، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در ساعت ۱۳ امروز به قیمت پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۶۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۸۲ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۵۲۳ هزار تومان به فروش رسید.


خرید و فروش دلار در مرز کانال ۱۴ هزار تومانی

۱۳۹۸/۱۲/۱۱

دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (یکشنبه) با رشد حدود ۱۵۰ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۱۵ هزار و ۵۰ تومان به فروش رسید.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان و فروش ۱۵ هزار و ۵۰ تومان بود.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

خرید و فروش دلار در مرز کانال ۱۴ هزار تومانی

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۶ هزار و ۲۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۶ هزار و ۳۶۷ تومان و هر دلار ۱۵ هزار و ۲۲۷ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۴ هزار و ۹۶۶ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۳ هزار و ۴۵۲ تومان به فروش رسید.


سقوط ۵۵۰ هزار تومانی قیمت سکه در آغاز هفته

۱۳۹۸/۱۲/۱۰

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) تحت تاثیر کاهش قیمت دلار و اونس با افت حدود ۵۵۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته (پنجشنبه) به بهای پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد.

بر این اساس، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت و ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به نرخ پنج میلیون و ۴۷۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۶۰ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۴۲۸ هزار تومان به فروش رسید.


بهای دلار ۵۵۰ تومان کاهش یافت

۱۳۹۸/۱۲/۱۰

دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (شنبه) با افت حدود ۵۵۰ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسید.

نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۵ هزار و ۵۰ تومان و فروش ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۶ هزار و ۴۵۰ تومان شد.


همتی: نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود باز خواهد گشت

۱۳۹۸/۱۲/۰۸

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی در اینستاگرام تاکید کرد که نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود منطبق با متغیرهای واقعی اقتصاد کشور باز خواهد گشت.

همتی چهارشنبه شب در این یادداشت افزود: این روزها، برخی نوشته‌ها ومصاحبه‌های من درخصوص FATF مورد استناد افرادی از گرایش‌های مختلف قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: در این زمینه ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که بانک مرکزی، نهادی تخصصی وحرفه ای است و در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری نظرات کارشناسی خود را گفته و بر آن اصرار می ورزد. کما اینکه، در مورد FATF نیز در دولت، مجلس و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، موضع بانک را به صراحت بیان کردم.

وی افزود: لذا، همانطور که در مجمع، براساس مصالح ملی نظر خود را گفته ام، به همان صراحت در مقابله با جو روانی که دشمنان، با تکیه بر تصمیم FATF، برای لطمه زدن به اقتصاد کشور و بی ثبات کردن بازارها ، ایجاد می‌کنند، برمبنای وظیفه و مصالح ملی عمل کرده ام باز هم تأکید می‌کنم که کشورمان توانسته است تاحدود زیادی ارتباط تحریم ناپذیری با نظام پولی و مالی دنیا، خارج از چارچوب FATF ، برقرار کند و بانک مرکزی نیز با همراهی سایر بخش‌های اقتصادی، تلاش خود را در جهت تسهیل پایدار نیاز های تجاری کشور، بی وقفه ادامه خواهد داد.

همتی ادامه داد: در همین راستا طی چند روزگذشته صدها میلیون دلار ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه و واسطه ای کارخانجات توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه عرضه شده است، ولی به هر تقدیر حواشی تصمیم FATF،تلاش سودجویان و سفته بازان، نوسانات غیر ساختاری و نا پایداری در بازار ارز بوجود آورد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: این نوسانات برای بانک مرکزی جدید نیست و براساس تجارب گذشته و برنامه هایی که بانک مرکزی بر مبنای سازوکار بازار دارد، نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود منطبق با متغیرهای واقعی اقتصاد کشور باز خواهد گشت.


جهش ۸۰۰ تومانی نرخ دلار در روز چهارشنبه

۱۳۹۸/۱۲/۰۷

نرخ ارز در روزهای اخیر و پس از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF، روندی افزایشی یافته بود که انتظار می‌رفت همانند تجربه های گذشته، بانک مرکزی به سرعت ورود پیدا کرده و تعادل را به بازار بازگرداند، اما امروز، جهش ۸۰۰ تومانی نرخ دلار در صرافی‌های بانکی، بازار را شوکه کرد.

مهم‌ترین علت افزایش شدید نرخ ارز در صرافی های بانکی، ایجاد فاصله زیاد نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی های بانکی در روزهای گذشته بوده است. وجود فاصله زیاد میان نرخ بازار آزاد و صرافی های بانکی می تواند روند تامین و عرضه ارز را در بازارها مختل کرده و سود زیادی را عاید افراد سودجو و دلال کند.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و فروش ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۹۳۰ تومان و هر دلار ۱۴ هزار و ۸۳۳ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۴ هزار و ۶۴۹ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۳ هزار و ۳۵۶ تومان به فروش رسید.

نرخ دلار در روزهای اخیر با جوسازی سفته بازان، به دلیل نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی، رو به افزایش گذاشته بود که به دلیل قطعی شدن این موضوع، افزایش قیمت‌ها روند پرشتاب‌تری گرفت.

منبع : ایرنا


نرخ سکه به ۶ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید

۱۳۹۸/۱۲/۰۷

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه) با افزایش حدود ۲۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای ۶ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان فروخته شد.
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۶۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۶۲۴ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۷۰۵ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت اونس امروز در روندی کاهشی به یک هزار و ۶۵۱ دلار ارزش گذاری رسید.

رشد قیمت دلار و اونس مهم‌ترین عامل افزایش قیمت طلا و سکه هستند. قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF رشد قابل توجهی را تجربه کرد.

عبور قیمت اونس در بازارهای جهانی روز گذشته از مرز یک هزار و ۶۰۰ دلار نیز قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را بالا برد.

کارشناسان روند قیمت اونس را افزایشی می‌دانند که این موضوع، باعث افزایش جذابیت خرید طلا و سکه شده است.

منبع : ایرنا


نرخ سکه به ۵ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

۱۳۹۸/۱۲/۰۴

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه) تحت تاثیر رشد نرخ دلار با افزایش حدود ۲۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای پنج میلیون و ۹۷۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز پنج میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز سه میلیون و ۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۶۱۰ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۶۴۵ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت اونس به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی به نرخ دیروز یعنی یک هزار و ۶۴۳ دلار ارزش گذاری شد.

رشد قیمت دلار و اونس مهم ترین عامل افزایش قیمت طلا و سکه هستند. عبور قیمت اونس در بازارهای جهانی از مرز یک هزار و ۶۰۰ دلار قیمت ها در بازار طلا و سکه را بالا برد. کارشناسان روند قیمت اونس را افزایشی می‌دانند که این موضوع، باعث افزایش جذابیت خرید طلا و سکه شده است.

منبع : ایرنا


نرخ دلار ۲۲۰ تومان بالا رفت

۱۳۹۸/۱۲/۰۴

دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (یکشنبه) با رشد ۲۲۰ تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به قیمت ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان فروخته شد.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان و فروش ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۶۵۵ تومان و هر دلار ۱۴ هزار و ۵۲۱ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۴ هزار و ۲۱۶ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۲ هزار و ۸۴۱ تومان به فروش رسید.

نرخ دلار در روزهای اخیر با جوسازی سفته بازان، به دلیل نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی، رو به افزایش گذاشته بود که به دلیل قطعی شدن این موضوع، افزایش قیمت‌ها روند پرشتاب‌تری گرفت.

منبع : ایرنا


رشد قیمت‌ها در بازار ارز پس از تصمیم FATF

۱۳۹۸/۱۲/۰۳

دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (شنبه) با رشد ۳۳۰ تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به قیمت ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان فروخته شد. قیمت‌ها در بازار آزاد نیز حدود ۳۰۰ تومان بالاتر است.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان و فروش ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۵ هزار و ۴۸۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۵ هزار و ۵۸۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان و هر دلار ۱۴ هزار و ۲۴۶ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۴ هزار و ۱۰۲ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۲ هزار و ۹۶۴ تومان به فروش رسید.

نرخ دلار در روزهای اخیر با جوسازی سفته بازان، به دلیل نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی، رو به افزایش گذاشته بود که امروز به دلیل قطعی شدن این موضوع، افزایش قیمت‌ها روند پرشتاب‌تری گرفت.


کاهش قیمت سکه در نخستین روز اسفند

۱۳۹۸/۱۲/۰۱

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه) تحت تاثیر جهش رشد اونس در بازارهای جهانی با افت حدود ۳۶ هزار تومانی به بهای پنج میلیون و ۳۳۶ هزار تومان فروخته شد.

قیمت اونس با رشد حدود یک دلاری به بهای یک هزار و ۶۱۰ دلار معامله شد. بر این اساس، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز به بهای پنج میلیون و ۳۳۶ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز پنج میلیون و ۳۱۲ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۸۰۳ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۰۳ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۲ هزار تومان داد و ستد شد. علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۴۸ هزار و ۱۰۰ تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۳۷۴ هزار تومان به فروش رسید.


بهای رسمی ۱۵ ارز در نخستین روز اسفند ماه

۱۳۹۸/۱۲/۰۱

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در نخستین روز اسفند ماه ۹۸ قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۴ پول خارجی کاهش، ۱۵ ارز افزایش و نرخ مابقی ارزها ثابت ماند.

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۵ هزار و ۳۴۶ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۲۱۷ ریال است.


کاهش بهای رسمی ۲۶ ارز

۱۳۹۸/۱۱/۲۹

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۶ پول خارجی کاهش، ۹ ارز افزایش و نرخ بقیه ارزها ثابت ماند.

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۵ هزار و ۴۹۲ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۶۰۰ ریال است.


حرکت دلار به سوی کانال ۱۴هزار تومانی

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

نرخ دلار تحت تاثیر فضاسازی مربوط به نشست FATF در حال افزایش است، به طوری که در صرافی‌های بانکی امروز (دوشنبه) با رشد ۵۰ تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به قیمت ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته شد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

حرکت دلار به سوی کانال ۱۴هزار تومانی

نرخ دلار در روزهای اخیر با جوسازی سفته بازان، به دلیل نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی، رو به افزایش گذاشته است.

قرار است نشست اصلی FATF در روزهای پایانی بهمن امسال برگزار شود که در آن به موضوع تصویب نشدن لوایح FATF پرداخته می‌شود.

این گونه شایعه شده که ایران به دلیل تصویب نکردن همه لوایح FATF در لیست سیاه این نهاد قرار می‌گیرد، اما برخی دیگر معتقد هستند که بعید است این اتفاق در نشست پیش روی FATF رخ دهد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این باره می‌گوید: نمایندگان ایران در اجلاس مقدماتی شرکت کرده و نظرات خود را مطرح کردند.

بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان بود.

قیمت خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۵ هزار و۲۰۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۱۲۸ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۸۱۲ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۴ هزار و ۶۹ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۲ هزار و ۸۷۲ تومان به فروش رسید.


رشد دلار، قیمت طلا و سکه را بالا برد

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (دوشنبه) تحت تاثیر افزایش قیمت دلار با رشد حدود ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای پنج میلیون و ۹۰ هزار تومان فروخته شد.

مهم‌ترین عامل رشد قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد ارزیابی شده است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در بازار آزاد تهران پنج میلیون و ۶۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه براین هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۱۸ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۲۴۴ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت اونس نیز با رشد حدود چهار دلاری در برابر یک هزار و ۵۷۴ دلار معامله شد.


تمام دارایی خود را با شگرد سودجویان در معرض ریسک قرار ندهید

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی نوشت: این روزها، سفته‌بازان و رانت‌جویان بازار ارز نتیجه جلسه آتی FATF را بدون اطلاع از پیچیدگى‌هاى روند آن، عدم تمدید تعلیق قلمداد کرده و درخصوص تأثیرآن بر نرخ ارز تبلیغات زیادی در کانالهای تبلیغاتی خود راه انداخته‌اند.

نظرم را قبلاً در مورد اهمیت این موضوع گفته‌ام، لیکن، در شرایط فعلی که اغلب بانکهای خارجی به‌دلیل تشدید تحریمهای آمریکا، همکاری لازم با بانکهای ایران را ندارند و تبادلات ارزی ما از طریق مکانیزم‌های بانکى جایگزین و غیر قابل تحریم، انجام می‌شود، تصمیم آتیFATF (اعم از تمدید یا عدم‌تمدید) نمی‌تواند تأثیر قابل توجهی بر شرایط ارزی کشورمان داشته باشد و عمده خبرسازیها در این خصوص، با انگیزه سودجویی و نوسان‌گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد.

دستاویز قراردادن موضوع FATF برای اثرگذاری در نرخ ارز از طریق سفته‌بازان و فضای مجازی، با واقعیات بازار و روند تأمین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم‌انداز گشایش کانال‌هاى جدید همخوانی ندارد.

ضمن اینکه، بانک مرکزی نظارت بر جریان پول و مبارزه با پولشویی را نیز کنار مدیریت بازار ارز با قوت ادامه خواهد داد. مردم عزیز مراقبت نمایند که با شگرد جدید سودجویان، این بار تحت عنوان تأثیر FATF، دارایی آنها در بازار ارز در معرض ریسک قرار نگیرد.


بازار طلا تا پایان سال به کدام سمت می‌رود؟

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

بازار طلا و سکه به طور سنتی از گزینه‌های نخست خانواده‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود که معمولا با نزدیک شدن به ایام عید، رونق می‌گیرد؛ رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در روزهای پایانی سال رشد داشته باشد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

بازار طلا تا پایان سال به کدام سمت می‌رود؟

«ابراهیم محمدولی» روز یکشنبه درباره چشم انداز بازار طلا در روزهای پایانی امسال، افزود:بهای اونس طلا به نظر می رسد تحت تاثیر تحولات جهانی به ویژه خاورمیانه نوسان‌های مثبت یا منفی داشته باشد که بیشتر افزایشی ارزیابی می شود و موجب رشد تدریجی قیمت‌ها خواهد شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم انداز بازار طلا در روزهای پایانی امسال (۴۰ روز باقی‌مانده تا نوروز) گفت: تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که وضعیت بازار بهتر شده و رونق می‌گیرد.

محمدولی با بیان اینکه بازار طلا در ماه های گذشته دچار رکود شده بود، اضافه کرد: نوسان‌های شدید قیمت ارز و به تبع آن رشد قیمت‌ها از دلایل رکود بازار طلاست. وی اضافه کرد: انتظار می رود در روزهای باقی‌مانده تا پایان سال، شاهد نوسان های بازار ارز نباشیم تا بازار طلا به ثبات و تعادل رسیده و دچار هیجان نشود.

وی گفت: پیش بینی می‌شود که تا پایان امسال، بازار طلا، ثبات و تعادل خود را حفظ کرده و قیمت‌ها اندکی رشد کند و بعید است افزایش شدید قیمت‌ها را مشاهده کنیم.

افزایش قیمت‌ها تحت تاثیر رشد بهای اونس

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تحولات قیمت‌ها در بازار طلا، گفت: قیمت سکه و طلا در معاملات ابتدای این هفته، تحت تاثیر رشد قیمت اونس در بازارهای جهانی، روندی افزایشی داشته است.

محمدولی تصریح کرد: قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی، در حال حاضر نسبت به روز پنجشنبه ( هفته گذشته) رشد حدود هفت دلاری را تجربه کرده و از یک‌هزار و ۵۶۴ دلار به یک هزار و ۵۷۱ دلار رسید.

وی اضافه کرد: بهای هر مثقال طلای ۱۸ عیار نیز از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در روز پنجشنبه به دومیلیون و ۲۱۶ هزار تومان در روز شنبه (دیروز) افزایش یافت. بهای هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز از ۵۰۷ هزار تومان به ۵۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز از چهار میلیون و ۹۷۷ هزار تومان در روز پنجشنبه به پنج میلیون و ۱۵ هزار تومان در روز شنبه افزایش یافت. قیمت نیم سکه نیز از ۲ میلیون و۵۵۰ هزار تومان به دو میلیون و۵۵۶ هزار تومان رشد کرد.

وی درباره حباب سکه نیز گفت: با توجه به قیمت‌های جهانی و نرخ دلار، میزان حباب سکه به ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان رسیده که طبیعی است.

مطلوبیت طلا برای سرمایه‌گذاری دراز مدت

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت تقاضا در بازار طلا گفت: اکنون میزان خرید طلای ساخته شده (مصنوعات) توسط مردم افزایش یافته و خرید طلای آبشده کاهش یافته است.

محمدولی افزود: پارسال مردم بیشتر به سراغ طلای آبشده رفتند که بیشتر آنها اطلاعات و دانش کافی درباره طلا نداشتند.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، نداشتن اطلاعات کافی برخی از خریداران، مشکلاتی برای آنها ایجاد کرد و تخلفاتی رخ داد که باعث شد استقبال مردم از طلای آبشده کاهش یابد.

محمدولی به خریداران طلا توصیه کرد: تجربه سال های طولانی فعالیت در بازار طلا نشان می‌دهد که خریداران طلای ساخته شده در دراز مدت، سود خوبی را کسب می‌کنند به همین دلیل بهتر است که مردم به جای طلای آبشده، اقدام به خرید مصنوعات طلا کنند.

منبع : ایرنا


کاهش بهای رسمی ۲۹ ارز در آغاز هفته

۱۳۹۸/۱۱/۱۹

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۱۱ ارز افزایش، ۲۹ پول خارجی کاهش و نرخ بقیه ارزها ثابت ماند.

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۵ هزار و ۹۷۲ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۱۵۰ ریال است.


رشد قیمت سکه و طلا با وجود افت نرخ دلار و اونس

۱۳۹۸/۱۱/۱۴

چهاردهمین روز بهمن با وجود افت قیمت دلار و اونس طلا، قیمت سکه و طلا در بازار آزاد تهران افزایش یافت، به طوری که قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد حدود ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز امروز ( دوشنبه) در بازار آزاد تهران چهار میلیون و ۹۷۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۰۷ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت اونس نیز امروز با افت بیش از ۱۰ دلاری، یک هزار و۵۷۶ دلار معامله شد.

نرخ دلار امروز به ۱۳ هزار و ۳۸۰ تومان کاهش یافت.


ادامه روند کاهشی نرخ دلار

۱۳۹۸/۱۱/۱۲

بهای دلار در صرافی‌های بانکی امروز (دوشنبه) با افت حدود ۲۰ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به ارزش ۱۳ هزار و ۳۸۰ تومان فروخته شد.


نرخ رسمی ۱۹ ارز دیگر کاهش یافت

۱۳۹۸/۱۱/۱۲

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۶ ارز افزایش، ۱۹ پول خارجی کاهش و نرخ بقیه ارزها ثابت ماند.

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۶۰۰ ریال و پوند انگلیس ۵۵ هزار و ۴۶۳ ریال است.


کاهش نرخ رسمی ۲۶ ارز

۱۳۹۸/۱۱/۰۸

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۲۹۲ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۸۳۸ ریال است.


نرخ دلار و یورو امروز هفتم بهمن در صرافی ها

۱۳۹۸/۱۱/۰۷

قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است.
این صرافی‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان می‌خرند و ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشند.


 

افزایش قیمت در بازار طلا و سکه

۱۳۹۸/۱۱/۰۷

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (دوشنبه) با رشد حدود ۸۸ هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به بهای پنج میلیون و ۹ هزار تومان به فروش رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران امروز به بهای چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۰۹ هزار و ۸۰۰ تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۲۰۸ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت انواع سکه و طلا در بازارهای داخلی، امروز روندی افزایشی داشت که مهم‌ترین علت افزایش قیمت دلار و همچنین رشد بهای اونس طلا ناشی افزایش در بازارهای جهانی است.


افزایش قیمت‌ها در بازار طلا به پشتوانه رشد دلار و اونس

۱۳۹۸/۱۱/۰۵

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (شنبه) با رشد حدود ۱۵هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته ( پنجشنبه سوم بهمن ) به بهای چهار میلیون و ۹۱۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت انواع سکه و طلا در بازارهای داخلی، امروز روندی افزایشی داشت که مهم‌ترین علت افزایش قیمت دلار و همچنین رشد بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بوده است.

رشد حدود ۳۵۰ تومانی قیمت دلار و جهش ۱۷ دلاری اونس در مقایسه با روز پنجشنبه ( هفته گذشته)، زمینه افزایش قیمت‌ها را فراهم کرده است.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران امروز به بهای چهار میلیون و ۸۹۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۰۰ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۱۶۸ هزار تومان به فروش رسید.


رشد بهای رسمی ۲۶ ارز در آغاز هفته

۱۳۹۸/۱۱/۰۵

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۳۱۰ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۹۲۹ ریال است.

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۲۳۷ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۳۹۱ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۴۶۲ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۹۶ ریال، روپیه هند ۵۸۹ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۳۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۶۹ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۴۳۰ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۵ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۹۶۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۷۵۷ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۱۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۷۳ ریال، روبل روسیه ۶۷۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۶۷۹ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۸۲ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۸۷ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۳ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۶۲۸ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۷۱ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۹۸۶ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۵۴ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۷ هزار و ۴۷۶ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۳۲ ریال، یک هزار وون کره ۳۵ هزار و ۹۰۲ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۲۹ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۵۵۹ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۹۱ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۶ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۹۰۶ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۶۲۴ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۲ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۶ ریال ارزش گذاری شد.له با تحریم و سلطه دلار از طریق رمز ارزها


مقابله با تحریم و سلطه دلار از طریق رمز ارزها

۱۳۹۸/۱۱/۰۴

قابل رصد نبودن ارزهای دیجیتال باعث شده است که استفاده از این نوع ارزهای مجازی در شرایطی مانند تحریم، کارساز باشد.

برخی کارشناسان پس از تشدید تحریم‌های آمریکا پیشنهاد داده‌اند که استفاده از این نوع ارزها برای مبادلات خارجی بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا به این وسیله با تحریم‌ها مقابله شود.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

مقابله با تحریم و سلطه دلار از طریق رمز ارزها

سازوکار و فناوری مورد استفاده در رمزارزها و بلاکچین به گونه‌ای است که خارج از کنترل و نظارت بانک مرکزی آمریکا قرار داشته و تلاش‌های واشنگتن برای به حاشیه راندن و ممنوع کردن این ارزهای دیجیتال نیز تاکنون به نتیجه نرسیده است.

مهم‌ترین نگرانی آمریکا از این بابت است که رشد استفاده از رمزها می‌تواند سلطه دلار به عنوان ارز مسلط در مبادلات جهانی را به چالش کشانده و به تبع آن اقتدار سیاسی آمریکا را زیر سوال ببرد.

با توجه به اهمیت رمزارزها برای مقابله با سلطه مالی آمریکا در اقتصاد جهانی، چندی پیش رییس‌جمهوری اسلامی ایران نیز پیشنهاد استفاده کشورهای اسلامی از این رمزارزها را مطرح کرد.

«حسن روحانی» اواخر آذر امسال در اجلاس کشورهای اسلامی در مالزی، پیشنهاد استفاده از رمزارزها برای تبادل مالی میان کشورهای اسلامی را مطرح کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

بر این اساس، «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی موافقت خود را با طرح رییس‌جمهوری ایران در اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ مبنی بر ایجاد تاسیس «بازار مشترک کشورهای اسلامی در حوزه اقتصاد دیجیتال» و همکاری و تبادل تجربیات در زمینه رمزارزها اعلام کرد.

رمز ارز بومی آماده راه‌اندازی است

مدیرعامل بانک ملی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره ایجاد رمزارز ملی برای مقابله با تحریم‌ها، اظهار داشت: اکنون برای صادرات و واردات، نیاز به جابجایی و انتقال پول از طریق شبکه بانکی است، اما زمانی که بلاکچین و رمز ارز مورد استفاده قرار گیرد، دیگر این مشکلات و دردسرها وجود نخواهد داشت و می‌توان بخشی از مشکلات دوران تحریم را از این طریق رفع کرد.

«محمدرضا حسین‌زاده» درباره پیشنهاد ریس جمهوری به کشورهای اسلامی برای راه‌اندازی رمز ارز مشترک و نقش آن در دور زدن تحریم گفت: برای همکاری با سایر کشورها نیاز به توافق دولت‌ها با یکدیگر است که اگر این توافق ها انجام شود، در داخل کشور محدودیت و مشکلی نداریم و با سرعت می‌توانیم آن را آغاز کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در صورت راه‌اندازی این رمزارزها به شکل توافق با سایر کشورها، به راحتی می‌توان تبادل مالی انجام داد.

حسین‌زاده با بیان اینکه بسترهای لازم در کشور آماده است، اضافه کرد: در کشور ما دانش فنی خوبی وجود دارد و چهار بانک با مشارکت یکدیگر طرح رمز ارز ملی ققنوس را طراحی کرده‌اند.

وی اظهار داشت: تقریبا همه کارها آماده شده، اما برای آغاز فعالیت آن نیاز به قوانین و دستورالعمل‌های لازم است که باید توسط بانک مرکزی صادر شود.

حسین‌زاده درباره توسعه بانکداری الکترونیک و فناوری‌های جدید گفت: طرح «فینادات» برای حمایت از استارتاپ‌های مورد نیاز شبکه بانکی اجرا شده که از طریق آن در طرح‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین قراردادهایی با صندوق نوآوری و شکوفایی امضا شده تا استارتاپ‌هایی که نیاز به حمایت مالی دارند، مورد حمایت قرار گیرند.


نرخ یورو و ۲۴ ارز دیگر کاهش یافت

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۵۴۶ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۷۶۸ ریال است.

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۳۱۴ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۴۱۴ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۶۷۳ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۲۹ ریال، روپیه هند ۵۹۰ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۸۳ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۶۹ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۱۷۷ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۹۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۶۷۰ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۰۴ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۷۷ ریال، روبل روسیه ۶۷۹ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۴ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۷۲۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۵ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۱۲ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۷۷ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۵ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۷۰۰ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۶۳ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۹۴۰ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۸۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۲۵۳ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۱۱ ریال، یک هزار وون کره ۳۶ هزار و ۷۹ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۱۴ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۵۷۳ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۷۴ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۸۱۰ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۰۰ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش گذاری شد.


که ۳۵ هزار تومان پایین آمد

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

افت بهای اونس طلا در بازارهای جهانی باعث کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران شد. اونس طلا در بازارهای جهانی امروز حدود هشت دلار افت کرد و به نرخ یک هزار و ۵۵۶ دلار رسید.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه دقیقه امروز به بهای چهار میلیون و ۸۴۰ هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۹۴ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۱۴۰ هزار تومان به فروش رسید.


عقبگرد دلار به کانال ۱۲ هزار تومانی در آخرین روز دی‌ماه

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۴ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان و فروش ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان بود.

نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۴ هزار و ۵۴۷ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۹۵۹ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۳ هزار و ۱۴۸ تومان فروخته شد، نرخ حواله هر دلار نیز ۱۱ هزار و ۸۸۸ تومان بود.


بهای سکه ۴۰ هزار تومان افت کرد

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز ۲۹ دی ماه به بهای چهار میلیون و ۸۱۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۴۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۲۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۹۱ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۱۲۹ هزار تومان به فروش رسید.

اونس طلا در بازارهای جهانی امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی به قیمت دیروز یعنی یک هزار و ۵۵۷ دلار ارزش گذاری شد.

کاهش قیمت دلار از جمله دلایل افت قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی به شمار می رود.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

بهای سکه ۴۰ هزار تومان افت کرد


نرخ رسمی ۲۸ ارز در مسیر کاهش

۱۳۹۸/۱۰/۲۸

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۵۶۴ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۶۶۷ ریال است.

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۴۱۲ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۴۱۳ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۷۱۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۳۴ ریال، روپیه هند ۵۹۲ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۴۱۹ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۵۵ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۱۲۹ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۷ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۱۴۹ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۷۷۶ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۰۵ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۱۳۱ ریال، روبل روسیه ۶۸۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۸۷۵ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۴۷ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۳۹ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۸ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۷۷۷ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۵۸ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار ریال، یوان چین ۶ هزار و ۱۲۳ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۹۱ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۵۷ ریال، یک هزار وون کره ۳۶ هزار و ۱۶۴ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۰۲ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۶۳۵ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۷۷ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۷ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۸۱۲ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۴۸۷ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۲ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش گذاری شد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

نرخ رسمی ۲۸ ارز در مسیر کاهش


همتی: عملیات بازار باز از روز شنبه آغاز می‌شود

۱۳۹۸/۱۰/۲۶

«عبدالناصر همتی» روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات بازار باز و رونمایی از سامانه معاملاتی آن گفت: در آستانه شصتمین سال تاسیس بانک مرکزی، عملیات بازار باز را از شنبه آغاز خواهیم کرد و امروز این عملیات را رونمایی می کنیم. البته باید گفت که این کار به ما کمک خواهد کرد تا سیاستگذار و نظام سیاستگذاری پولی کشور را دچار تغییر و تحول عمده نماییم و نگرانی هایی که تا به حال در مورد اضافه برداشت و برداشت های بین بانکی و بازار بین بانکی وجود داشت از مان برداریم.

به گفته وی با اجرای عملیات بازار باز به سمتی پیش خواهیم رفت که آنچه در بانکهای مرکزی مدرن دنیا برای اعمال سیاست های پولی عمل می شود، اجرایی شود که نتایج مثبت آن به تدریج نمایان خواهد شد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف دشمنان حمله به بازار ارز کشور بود و با توجه به نقدینگی و انتظارات تورمی و شوک ناشی از کاهش درآمد نفتی، احتمال رکود تورمی می‌رفت. اعمال محدودیت در واردات کالاهای واسط، مواد اولیه و کالاهای سرمایه ای نیز اثر رکودی تورم را به همراه داشت اما در مدتی کوتاه و با وجود شرایط سخت تحریم توانستیم از زیر فشار خارج شویم.

همتی تصریح کرد: تورم تحمل شده توسط دهک پایین جامعه شدیدتر از تورم تحمل شده توسط دهک بالای جامعه است. آنچه از تابستان ۱۳۹۷ شروع شده بود حتی امکان بروز قحطی در تامین کالاهای اساسی را نیز فراهم می کرد. همچنین کاهش درآمدهای نفتی دولت و پیامد آن برای ترازنامه بانک مرکزی را هم باید در نظر داشت.

به گفته رییس کل بانک مرکزی، تداوم این شرایط سبب کاهش شدید رفاه مردم و به ویژه دهک‌های پایین از یک طرف و کاهش شدید اعتماد به نفس کشور در تحمل فشارهای آمریکا و کاهش قدرت چانه زنی آن شود و همه اینها بدان معنی بود که منافع ملی به شدت در معرض خطر قرار می گرفت.

تبعات افزایش نرخ سود بانک‌ها

وی با اشاره به پیشنهاد گروهی از اقتصاددانان برای به کارگیری سیاست های انقباضی به معنی افزایش قابل توجه نرخ سود و کاهش شدید رشد کمیته‌ پولی افزود: برای بانک مرکزی مسلم بود که تلاش برای افزایش نرخ سود می توانست به تشدید دشواری از منظر تشدید رکود، تشدید ناترازی بانکها و افزایش هزینه تامین مالی دولت بینجامد؛ بر همین اساس این راه را پیش نگرفت.

همتی در ادامه عنوان کرد: با توجه به نقش پر رنگ نرخ ارز در شکل دادن انتظارات تورمی و همچنین نا اطمینانی اقتصاد کلان، ترجیح داده شد که روشی برای کنترل نرخ ارز اندیشیده شود که اولا تقاضای سفته بازی را تا حد امکان محدود نماید، نیازمند تزریق مستمر از محل ذخایر ارزی و لذا از دست رفتن ذخایر ارزی نباشد، زمینه بازگشت ارزهای حاصل از صادرات غیرنفتی را فراهم نموده و سبب انتقال رانت به واردکنندگان از محل این عواید ارزی نشود، امکان تامین نیازهای وارداتی بخش تولید و همچنین نیازهای اساسی مصرفی را فراهم آورد، امکان نوسان شدید و آسیب پذیری نرخ ارز از تحولات سیاسی خارجی کشور را کاهش دهد، و در نهایت مانع خروج سرمایه از کشور و نگهداری ارز توسط اشخاص شود.

وی افزود: بر همین اساس، بانک مرکزی تعمدا به دنبال آن بوده است که عواید ارزی صرف تامین نیازهای اساسی و رفع موانع تولید شود و به چرخه اقتصاد برگردد. اما آنچه در پیش گرفته شد، روشهایی ابتکاری و تجربه نشده بود که در متون تحقیقاتی مربوطه موجود نبود.

حضور بانک مرکزی به عنوان بازار ساز

همتی در خصوص مهم‌ترین اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز خاطرنشان کرد: اولین اقدام بانک مرکزی آن بود که به عنوان بازارساز وارد بازار ارز شود و با خرید و فروش و نه صرفا تزریق به ثبات نرخ ارز بپردازد.

وی تصریح کرد: اقدام دوم بسیار مهم بانک مرکزی کنترل بر مبادلات ریالی بود با این اطمینان که بدون کنترل نقل و انتقالات ریالی امکان ایجاد ثبات در بازار ارز و کاهش تقاضای سفته بازی وجود ندارد و این اقدام نیز بسیار موثر افتاد.

همتی سومین اقدام بانک مرکزی را تلاش برای تامین تقاضای ارز عاملان اقتصادی با استفاده از بازار دوم یا سامانه نیما عنوان کرد و افزود: در این راستا، تفاوت شدید نرخ ارز در سامانه نیما و بازار آزاد برای تشویق برگشت ارزهای صادراتی و جلوگیری از فساد و آربیتراژ نیز کاهش تدریجی یافت.

به گفته وی، از جمله اقدامات دیگر بانک مرکزی مدیریت انتظارات از طریق خنثی کردن شایعات و تحریکات رسانه‌ای و شبکه های اجتماعی بوده است که به طور معمول افراد غیرحرفه ای را دچار زیان می‌کند.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به تشدید تدریجی نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری و توقف رفتار ریسک آمیز بانک ها و موسسات اعتباری تشریح کرد: ادغام بانک های وابسته به نیروهای نظامی، تعیین هیات سرپرستی برای برخی موسسات اعتباری دچار ناترازی شدید، عزل و تعیین اعضای هیات مدیره برای برخی بانکها و تشدید اقدامات هیات انتظامی در برخورد با بانک ها و موسسات اعتباری از جمله اقدامات بوده است و به نظر می رسد پیامدهای مثبت آن به تدریج در حال ظاهر شدن است.

به گفته همتی تاکنون ۸۰ درصد ادغام بانکهای وابسته به نیروهای نظامی انجام شده و به زودی نهایی خواهد شد.

وی در زمینه مدیریت نقدینگی ادامه داد: بانک مرکزی با درک این موضوع که شوک هزینه‌ای شدید وارد شده به اقتصاد، نیازهای سرمایه در گردش بنگاه‌ها را به شدت افزایش داده و در نتیجه تنگنای اعتباری را که از قبل هم وجود داشته، تشدید کرده است، کوشید تا از انقباض در رشد کمیته‌ای پولی پرهیز کند و اصطلاحا انبساط اسمی اقتصاد را همسازی کند که در غیاب آن می توانست عمق رکود بسیار شدیدتر باشد.

رییس شورای پول و اعتبار خاطرنشان کرد: از آنجا که بخش قابل توجهی از رشد نقدینگی متکی به نرخ سود بالای سپرده ها بود که مصلحت نبود در شرایط وجود انتظارات تورمی بالا کاسته شود و از آنجا که کاهش درآمدهای دولت به طور اجتناب ناپذیر به منابع بانکی فشار وارد می کرد، کافی بود بانک مرکزی مطمئن شود که رشد نقدینگی از محل رفتار ریسک آمیز بانکها و مسابقه نرخ سود دچار افزایش شدید نمی‌شود و در حدی که با انبساط اسمی اقتصاد هماهنگی داشته باشد، حفظ شود.

وی ادامه داد: با وجود آنکه ابزار رایج سیاست پولی در قالب هدف گذاری تورم و لذا هدف‌گذاری میانی نرخ سود به طور رسمی هنوز اجرایی نشده بود و اجرایی کردن آن به سرعت قابل انجام نبود، بانک مرکزی با مدیریت بازار بین بانکی سعی کرده است در جهت کاهش نرخ سود بازار بین بانکی و جلوگیری از افزایش نرخ سود سپرده ها متاثر از افزایش تورم انتظاری عمل کند و همچنین از اتکای بی قاعده بانک ها به منابع بانک مرکزی جلوگیری کند.

ثبات نرخ ارز در شرایط تحریم

همتی در خصوص آغاز سیاست‌های ثبات ساز بانک مرکزی از مهر ماه سال ۱۳۹۷ گفت: از مهر ۱۳۹۷ که بانک مرکزی اختیاراتی را از شورای هماهنگی سران قوا گرفت، نرخ ارز به تدریج تحت انقیاد درآمد و با وجود اقدامات آمریکا در تشدید تحریم های بی سابقه و حتی ایجاد تشکیلاتی گسترده برای پیش بردن و نظارت بر آنها در وزارت خارجه آمریکا و با وجود بروز شوک‌های متعدد سیاسی و حتی نظامی در این یک سال و نیم، نرخ ارز در دامنه نسبتا محدودی در حال نوسان بوده است.

وی تصریح کرد: این در شرایطی است که بسیاری از اقتصاددانان کشور در محافل علمی و کارشناسی تداوم چنین شرایطی را غیرقابل توضیح و چشمگیر می دانند و بسیاری از تحلیل های تابستان سال ۱۳۹۷ پیش بینی نرخ ارز بسیار بالا و غالبا در حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان برای پایان سال ۱۳۹۷ را داشتند.

ایران از شکل‌گیری ابرتورم نجات یافت

همتی با تاکید بر لزوم ثبات بخشی به بازار ارز عنوان کرد: نفس ثبات بخشی به بازار ارز از این جهت مهم بود که اولا اعتماد عمومی را به مدیریت اقتصادی کشور بازگرداند و یاس و ناامیدی ایجاد شده را برطرف کند و ثانیا همان چیزی که آمریکا برای به زانو درآوردن ایران به آن امید بسته بود را مرتفع نموده بود.

رییس شورای پول و اعتبار اظهار داشت: پیامد دیگر سیاستها و اقدامات بانک مرکزی تغییر روند نرخ تورم و جلوگیری از وقوع ابرتورم بود که بسیاری از تحلیل گران داخلی و خارجی آن را پیش بینی کرده بودند.


نرخ رسمی ۲۸ ارز در مسیر کاهشی

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۷۷۵ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۵۷۹ ریال است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۲۴۶ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۴۴۳ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۷۳۰ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۶۰ ریال، روپیه هند ۵۹۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۳۵۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۲۰ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۱۵۸ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۱۶۷ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۸۲۹ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۲۱ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۱۴۸ ریال، روبل روسیه ۶۸۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۹۸۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۵ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۸۷ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۷۱ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۵ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۸۶۶ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۸۵ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۷۰ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۹۷ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۸۵۴ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۴۵ ریال، یک هزار وون کره ۳۶ هزار و ۳۸۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۱۲ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۵۵۴ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۷۴ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۰ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۸۵۲ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۳ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۳ هزار و ۹۰ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و۹۶۷ ریال ارزش گذاری شد.


تداوم کاهش تدریجی نرخ دلار

۱۳۹۸/۱۰/۲۳

براین اساس، بهای خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۹۲۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۲۰ تومان بود. نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۵۲۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۶۲۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۴ هزار و ۶۲۴ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۲۴ تومان بود. همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۳ هزار و ۱۶۷ تومان فروخته شد، نرخ حواله هر دلار نیز ۱۱ هزار و ۹۰۶ تومان بود.

قیمت ارز از ۱۴ دی تحت تاثیر پیامدهای شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا افزایش یافت، اما به تدریج تحت کنترل درآمد و دوباره به تعادل رسید.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

تداوم کاهش تدریجی نرخ دلار


ثبات قیمت‌ها در بازار رسمی ارز

۱۳۹۸/۱۰/۲۲

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۶۸۷ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۸۶۸ ریال است.

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۱۸۱ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۴۲۲ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۷۲۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۵۰ ریال، روپیه هند ۵۹۲ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۱۳۶ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۱۱ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۷۱۳ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۵ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۱۷۹ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۸۶۵ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۲۴ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۱۴۸ ریال، روبل روسیه ۶۸۹ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۹۸۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۴۱ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۹۷ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۷ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۸۱۸ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۶۴ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۸ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۷۰ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۸۲۸ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۰۳ ریال، یک هزار وون کره ۳۶ هزار و ۲۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۸۷ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۵۵۹ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۵۵ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۳ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۸۱۲ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۳ هزار و ۷۹ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۲ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش گذاری شد.


عقبگرد دلار به سوی کانال ۱۲هزار تومانی

۱۳۹۸/۱۰/۲۱

براین اساس، بهای خرید هر دلار در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار تومان و فروش ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان بود.

نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۴ هزار و ۸۵۱ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۲۹۴ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۳ هزار و ۱۶۷ تومان فروخته شد، نرخ حواله هر دلار نیز ۱۱ هزار و ۸۱۵ تومان بود.

قیمت ارز از روز شنبه (۱۴ دی) تحت تاثیر پیامدهای شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا افزایش یافت، اما به تدریج تحت کنترل درآمد و دوباره به تعادل رسید.

منبع : ایرنا

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

عقبگرد دلار به سوی کانال ۱۲هزار تومانی


بهای رسمی ۱۷ ارز افت کرد

۱۳۹۸/۱۰/۲۱

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۶۸۷ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۸۶۸ ریال است.

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۱۸۱ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۴۲۲ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۷۲۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۵۰ ریال، روپیه هند ۵۹۲ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۱۳۶ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۱۱ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۷۱۳ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۵ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۱۷۹ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۸۶۵ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۲۴ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۱۴۸ ریال، روبل روسیه ۶۸۹ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۹۸۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۴۱ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۹۷ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۷ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۸۱۸ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۶۴ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۸ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۷۰ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۸۲۸ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۰۳ ریال، یک هزار وون کره ۳۶ هزار و ۲۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۸۷ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۵۵۹ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۵۵ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۳ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۸۱۲ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۳ هزار و ۷۹ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۲ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش گذاری شد.


همتی: بازار ارز به تخلیه شوک‌های سیاسی خود ادامه می‌دهد

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی با اشاره به رویدادهای چند روز اخیر، نوشت: در چند روز اخیر بی رحمی و چهره دهشتناک آمریکا بیش از پیش خود را نشان داد، ولی همزمان ثابت کرد که مقاومت و دلیری ملت ایران، توطئه همه‌جانبه و فشار حداکثری واشنگتن را به شکست کشیده است.

«عبدالناصر همتی» تاکید کرد که ادعای افزایش تحریم‌ها نیز یک طبل توخالی است که حتی خودشان نیز باور ندارند و نشانه مهمی است از اینکه آنچه که تاکنون کرده اند با شکست مواجه شده است.

وی در ادامه این پست اینستاگرامی تاکید کرد: بانک مرکزی در خط مقدم جبهه مقاومت اقتصادی با کمک دولت و سایر ارکان نظام شرایط را به گونه‌ای مدیریت کرده است که خنثی شدن تلاش‌های آمریکا در فشار حداکثری گواه آن است.

همتی تصریح کرد: بانک مرکزی با قدرت بیشتر و با تدبیر لازم تلاش خود را برای خنثی سازی هرگونه تلاش برای بی ثباتی بازارها خواهد کرد، اطمینان دارم مدیریت علمی و دقیق بازارها تاکنون موفق بوده و لذا با قوت ادامه پیدا خواهد کرد. بانک مرکزی سیاست‌های پولی و ارزی مورد نظر خود را برای کمک به رشد اقتصادی و کنترل تورم در ادامه سال جاری و سال آینده عملیاتی می‌کند.

رییس بانک مرکزی ادامه داد: لایحه بودجه ابزارهای مناسبی را برای تحقق این اهداف پیش‌بینی کرده است و این اقدامات کمک لازم به کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را خواهد کرد، همانگونه که قبلا اعلام کردم، بازار ارز همچنان با آرامش به تخلیه شوک های سیاسی خود ادامه می دهد و مردم عزیز نیز دریافتند که نباید اجازه سود جویی به فرصت طلبان در این بازار بدهند و دارایی خود را در معرض ریسک آن قرار دهند.


افت نرخ یورو و پوند و ۱۱ ارز دیگر

۱۳۹۸/۱۰/۱۹

به گزارش روز پنجشنبه بانک مرکزی، امروز هر دلار آمریکا بدون تغییر در مقایسه با دیروز ۴۲۰۰۰ ریال، هر پوند انگلیس با ۶۶ ریال کاهش به ۵۵,۰۵۳ ریال و هر یورو با ۱۳۰ ریال کاهش قیمت به ۴۶,۶۸۹ ریال رسید.

برپایه این گزارش، امروز هر فرانک سویس ۴۳,۱۱۹ ریال، کرون سوئد ۴,۴۴۵ ریال، کرون نروژ ۴,۷۴۲ ریال، کرون دانمارک ۶,۲۴۸ ریال، روپیه هند ۵۸۸ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱,۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸,۳۸۷ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷,۱۱۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸,۴۵۵ ریال، دلار هنگ کنگ ۵,۴۰۲ ریال و ریال عمان ۱۰۹,۲۳۵ ریال قیمت‌گذاری شد.

در تابلوی بانک مرکزی هر دلار کانادا ۳۲,۲۱۲ ریال، دلار نیوزیلند ۲۷,۹۱۸ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲,۹۶۴ ریال، لیر ترکیه ۷,۰۹۵ ریال، روبل روسیه ۶۸۶ ریال، ریال قطر ۱۱,۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳,۵۱۷ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸,۸۵۷ ریال، ریال سعودی ۱۱,۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱,۷۰۵ ریال، دلار سنگاپور ۳۱,۱۰۶ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۴۹۲ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲,۳۱۴ ریال، کیات میانمار (برمه) ۲۹ ریال، یکصد روپیه نپال ۳۶,۵۷۱ ریال، یکصد درام ارمنستان ۸,۷۶۳ ریال، دینار لیبی ۳۰,۰۵۷ ریال قیمت خورد.

همچنین هر یوان چین ۶,۰۵۰ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸,۶۶۰ ریال، رینگیت مالزی ۱۰,۲۶۶ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶,۱۹۲ ریال، دینار اردن ۵۹,۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱,۰۹۹ ریال، لاری گرجستان ۱۴,۶۵۸ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳,۰۳۰ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۹ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹,۹۲۰ ریال، منات آذربایجان ۲۴,۷۵۵ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲,۸۵۴ ریال، سومونی تاجیکستان ۴,۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴,۲۰۶ ریال و هر منات جدید ترکمنستان ۱۱,۹۶۷ ارزش‌گذاری شد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

افت نرخ یورو و پوند و ۱۱ ارز دیگر


آرامش بازار ارز پس از پاسخ موشکی ایران

۱۳۹۸/۱۰/۱۸

بامداد امروز ( ۱۸ دیماه)، سپاه پاسداران با شلیک ده‌ها فروند موشک، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» در عراق را هدف قرار داد. برخلاف انتظارات اولیه، این اقدام ایران، تاثیر چندانی بر معاملات بازار ارز نداشت و قیمت انواع ارز تغییر چندانی پیدا نکرد.

بر این اساس، بهای خرید هر دلار در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۲۸۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۳۸۰ تومان بود. نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۸۸۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۹۸۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۸۳ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۴۶۰ تومان بود. همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۳ هزار و ۹۱ تومان فروخته شد، نرخ حواله هر دلار نیز ۱۱ هزار و ۸۰۴ تومان بود.

«عبدالناصر همتی» امروز (چهارشنبه) درحاشیه نشست هیات دولت درباره پاسخ موشکی ایران به خبرنگاران گفت: آثار مثبت این اقتدار جمهوری اسلامی را در آینده مشاهده خواهیم کرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این بانک در بازار حضور دارد و اجازه نوسان زیاد در بازار را نمی‌دهد، اظهار امیدواری کرد: قیمت ارز بازگشت مجدد به پیش از شرایط کنونی داشته باشد، زیرا به دلیل شوک‌های سیاسی بالا رفته، اما ماندگار نیست. همتی افزود: امیدواریم که با تدابیر اتخاذ شده در بانک مرکزی و اقداماتی که انجام شده، شاهد ثبات و تعدیل نرخ ارز در بازار باشیم.

وی با بیان اینکه تقاضای واقعی ارز تامین می‌ شود، گفت: اکنون در صرافی‌های رسمی، نرخ ارز از نرخی که در سایت‌ها اعلام می‌شود، کمتر است. رییس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: آثار مربوط به شوک‌های روانی ناشی تنش‌های سیاسی سرجای خود است، اما به تدریج از بین خواهد رفت. همتی گفت: تلاش می‌ شود که نرخ ارز به ارزش ذاتی خود بازگشت داشته باشد و نرخ‌های فعلی، قیمت واقعی و ذاتی ارز نیست.


نرخ سکه پنج میلیون و ۱۷۵ هزار تومان شد

۱۳۹۸/۱۰/۱۸

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران در ساعت ۱۴ امروز به بهای پنج میلیون و ۱۷۵ هزار تومان به فروش رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران نیز به بهای پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۴۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۱۳ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۲۲۶ هزار تومان به فروش رسید.

رشد بهای دلار و اونس طلا باعث افزایش قیمت های طلا و انواع سکه در بازار شده است. شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا و پاسخ موشکی ایران، رشد شدید قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی را به دنبال داشته است.

نرخ اونس طلا امروز به یک هزار و ۵۸۱ دلار رسید.


شاخص دلار در پی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا ریزش کرد

۱۳۹۸/۱۰/۱۸

در پی حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع نیروهای آمریکایی در انتقام شهادت سردار سلیمانی، شاخص دلار ریزش کرد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با کاهش ۰.۴۷ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۶.۶۵۵ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۳۰۶ دلار اعلام شد.

منبع : ایسنا


برقراری آرامش و احتیاط در بازار ارز

۹۸/۱۰/۱۷

قیمت ارز از روز شنبه تحت تاثیر پیامدهای شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا افزایش یافت، اما به تدریج تحت کنترل درآمد و دوباره به تعادل رسید.

سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بامداد روز جمعه توسط پهبادهای آمریکایی به شهادت رسید. این اقدام جنایتکارانه رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا در حالی رخ داد که سپهبد سلیمانی به دعوت رسمی نخست وزیر عراق و برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای، به این کشور رفته بود.

برخلاف التهاب های اولیه در بازار ارز، اکنون ثبات نسبی در بازار برقرار شده و دلالان بازار ارز از اعلام قیمت‌های بالا برای ارز خودداری می‌کنند، بطوری که نرخ دلار در بازار آزاد و غیر رسمی، مقداری بالاتر از نرخ اعلام شده توسط صرافی‌های ‌بانکی است.

بر این اساس، نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (سه‌شنبه) با رشد ۵۰ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته(یکشنبه) به ۱۳ هزار و ۳۸۰ تومان رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که نرخ اعلام شده توسط دلالان در بازار آزاد برای دلار بین ۱۳ هزار و ۴۰۰ تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که به نظر برخی از فعالان این بازار، این نرخ‌ها به دلیل نگرانی از تشدید تنش‌هاست و پس از آرام شدن شرایط سیاسی، قیمت‌ها به سرعت کاهش خواهد یافت.

رییس کل بانک مرکزی در این باره گفته است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این مرحله از جنگ اقتصادی دشمن، از هیچ تلاشی برای خنثی سازی فشارحداکثری آنها به مردم ایران، برای حفظ و تداوم ثبات در بازار ارز و پول و نیز سایر بازارها، فروگذار نخواهد کرد.

«عبدالناصر همتی» دیروز تاکید کرد: بانک مرکزی به طور قطع، همچون ماه‌های گذشته با قدرت، برای ناکام سازی افرادی که برای بی‌ثبات سازی بازارها تلاش می کنند، وارد عمل می شود.

قیمت‌ انواع ارز در تابلو صرافی های بانکی

بهای خرید هر دلار در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۲۸۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۳۸۰ تومان درج شد.

نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۸۸۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۹۸۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۴۲۱ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۸۴۵ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۲ هزار و ۷۹۰ تومان فروخته شد، اما برای خرید و فروش حواله دلار معامله‌ای ثبت نشده است.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

قیمت‌ انواع ارز در تابلو صرافی های بانکی


چرا قیمت «طلا» به بالاترین سطح ۷ سال اخیر رسید

۹۸/۱۰/۱۷

روز جمعه روند تمام بورس‌های جهان نزولی شد. روز شنبه با آغاز به کار بازار ایران، شاخص بورس ریزش جدی داشت، قیمت تمام ارزها، طلا و سکه نیز افزایش یافت. امروز(سه‌شنبه) در بازار تهران هر دلار ۱۳۵۰۰ تومان است و سکه تمام بهار طرح قدیم نیز ۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمتی حدود ۵۰۵ هزار تومان به فروش می‌رسد که متاثر از بازار طلای جهان است.

اما چرا قیمت طلا تا این حد افزایش یافت؟ بر اساس گزارش نشریه «اکونومیست» قیمت طلا به بالاترین سطح در ۷ سال اخیر رسیده است. اکونومیست در گزارشی که متن کامل آن در ادامه می‌آید، عوامل اصلی تغییر قیمت طلا را بررسی کرده و نشان داده است که حوادث سیاسی، چطور این بازار را متاثر می‌کند.

نمودار زیر از پایگاه اینترنتی همین نشریه به فارسی برگردانده شده که نشان می‌دهد از سال ۱۹۷۰ تا کنون با هر حادثه سیاسی، قیمت طلا تا چه حد افزایش یافته است:
روایت اکونومیست از عوامل افزایش قیمت طلا

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا ۱۸ عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی, آخرین اخبار مربوط به دلار، سکه و ارز, بروزترین قیمت دلار, پیشبینی قیمت دلار, قیمت دلار ۹۸, قیمت سکه امامی, قیمت خرید سکه, قیمت سکه پارسیان, قیمت طلا در حال حاضر, قیمت طلای ۱۸عیار, نمودار قیمت سکه

روایت اکونومیست از عوامل افزایش قیمت طلا

«هیچ‌کس واقعیت قیمت‌ طلا را درک نمی‌کند و من هم نمی‌خواهم تظاهر به درک آن کنم.» «بن برنانک»، رئیس وقت فدرال رزرو در سال ۲۰۱۳ بعد از چند ماه آشفته در بازار، این جمله را به کمیته بانکی سنای آمریکا گفت.

در آن زمان قیمت این فلز به اوج خود از سال ۲۰۱۱ بعد از بحران منطقه یورو و پایین آمدن رتبه اعتباری آمریکا رسیده بود.

با این حال هنوز هم درک اینکه چرا قیمت طلا در روز دوشنبه، ۶ ژانویه با ۱۵۸۸ دلار در هر اونس به بالاترین سطح یک سال اخیر رسید، سخت نیست.

در روز ۳ ژانویه موشک‌های آمریکا سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران را ترور کردد. سرمایه‌گذاران به طور ذاتی در شرایطی که تنش‌های ژئوپلتیکی اوج می‌گیرد، به دنبال پناهگاه امن در بازار طلا می‌گیرند. صعود ۲.۸۵ درصدی قیمت طلا تنها در دو روز نیز نشان از برافروختن خاورمیانه دارد. ترور سردار قاسم سلیمانی همچنین قیمت‌های نفت را هم افزایش داد تا جایی که در روز وشنبه، قیمت هر بشکه نفت خام برنت ۵ درصد رشد کرد و به ۷۰ دلار در هر بشکه برای اولین بار از ماه می رساند.

در واقع، قیمت طل از نوامبر ۲۰۱۸ تا کنون بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است. ترور سردار سلیمانی، حداقل تا کنون یک عامل فزاینده بوده است. به نظر می‌رسد که عوامل ریشه‌ای روند صعودی بازار طلا در نرخ‌های بهره نهفته باشد. رایج‌ترین مقیاس در این مورد، مربوط به بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکاست. نرخ بهره این اوراق از ۱.۱ درصد در نوامبر سال ۲۰۱۸، بعد از کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، به حدود صفر در ماه آگوست رسید. این پایین‌ترین نرخ از سال ۲۰۱۳ بود؛ یعنی آخرین باری که طلا بسیار عزیز شده بود.

تحلیل‌گران در PIMCO، یک شرکت بزرگ مدیریت دارایی، طلا را به مثابه یک دارایی بدون دردسر یا ریسک تورمی می‌پندارند(در شرایط تورمی، سرمایه‌گذاران از طلا به عنوان حصاری در مقابل افزایش قیمت استفاده می‌کنند). همین نگرش، باعث می‌شود که طلا شبیه به سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه باشد، با این تفاوت که هیچ نرخ بهره‌ای ندارد. اگر نرخ واقعی این اوراق افزایش یابد، جذابیت نسبی طلا کاهش می‌یابد. اگر آن‌ها سقوط کنند، طلا جذاب‌تر می‌شود. بنابراین افت کامل یک درصد نرخ هره در سال‌های گذشته، باعث بالا رفتن قیمت طلا شده است.

طلا برای هیچ‌کسی نیست. «وارن بافت»، مشهورترین سرمایه‌گذار آمریکا یک بار گفت: «طلا از آفریقا یا جایی دیگر از زمین حفر می‌شود. سپس ما آن را ذوب می‌کنیم، سوراخ دیگری در آن حفر می‌کنیم، دوباره آن را دفن می‌کنیم و به مردم برای حفاظت از آن پول می‌دهیم. این هیچ کاربردی ندارد.»

«جان پیرپونت مورگان»، بنیان‌گذار مشهورترین بانک سرمایه‌گذاری در آمریکا اما نظر دیگری دارد. او می‌گوید: «طلا، پول است. هرچیز دیگری اعتبار است.» و هنگامی که بازپرداخت برای تامین اعتبار صفر باشد، جای تعجبی ندارد که سرمایه‌گذاران بخواهند پول‌هایشان را به طلا تبدیل کنند.


بهای سکه به ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید

۹۸/۱۰/۱۷

رشد بهای دلار و اونس طلا باعث افزایش قیمت های طلا و انواع سکه در بازار شده است. شهادت سردارسپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا، رشد شدید قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی را به دنبال داشته است.

نرخ اونس طلا نیز امروز به یک هزار و ۵۶۷ دلار افزایش یافت.

بر این اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران در ساعت ۱۴ امروز به بهای پنج میلیون و ۱۴۰ هزار تومان به فروش رسید که رشد ۱۸۵ هزار تومانی را نسبت به روز معاملاتی گذشته (یکشنبه) نشان می‌دهد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران نیز به بهای پنج میلیون تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۰۷ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

بهای سکه به ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید


همتی: بانک مرکزی از هیچ تلاشی برای حفظ ثبات بازار ارز دریغ نمی‌کند

۹۸/۱۰/۱۶

«عبدالناصر همتی» روز دوشنبه با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، نوشت: امروز ۱۶دی ماه ۹۸، یکی از حماسی ترین و باشکوه ترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی بود. خیل عظیم مردم، از همه گرایش‌ها و تمام کسانی که به کشورشان واهداف انقلاب اسلامی ایران علاقمند هستند برای تشییع و تجلیل از قهرمان ملی خود، سردار سرفراز مقاومت اسلامی، حاج قاسم عزیز به میدان آمدند.

وی افزود: خون شهید سلیمانی فصل جدیدی از عظمت و شکوه ملت ایران در سراسر کشور ایجاد و همبستگی عمیق ملی راموجب شده است.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: این روزها و لحظات را قدر بدانیم و اتحاد و همبستگی ملی ایجاد شده را برای پیشبرد آنچه که حاج قاسم نیز یک عمر برای آن تلاش کرد، حفظ و تقویت کنیم.

همتی تصریح کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در همین مسیر و در این مرحله از جنگ اقتصادی دشمن، از هیچ تلاشی برای خنثی سازی فشار حداکثری آنها به مردم ایران و برای حفظ و تداوم ثبات در بازار ارز و پول و نیز سایر بازارها، فروگذار نخواهد کرد.

رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به طور قطع، همچون ماه‌های گذشته با قدرت، تلاش کسانی که در آرزوی بی‌ثبات کردن بازارها هستند را ناکام خواهد گذاشت.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

همتی: بانک مرکزی از هیچ تلاشی برای حفظ ثبات بازار ارز دریغ نمی‌کند


قیمت دلار کاهش یافت / نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

۹۸/۱۰/۱۵

قیمت دلار آمریکا (اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳,۳۳۰ تومان رسید.

در عین حال، هر دلار آمریکا (اسکناس) برای خرید نیز ۱۳,۲۳۰ تومان است.

همچنین هر یورو (اسکناس) برای خرید در صرافی‌های بانکی ۱۴,۷۳۰ تومان و برای فروش ۱۴,۸۳۰ تومان است.

منبع : گزارش میدانی خبرگزاری مهر


جزئیات نرخ رسمی انواع ارز / قیمت ۴۷ ارز ثابت ماند

۹۸/۱۰/۱۵

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «یکشنبه ۱۵ دی ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۵۴ هزار و ۹۵۶ ریال و هر یورو نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۸۶۶ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۱۸۰ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۶۹ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۷۵۲ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۷۲ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۵۴۷ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۲۰ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۸۵۸ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۴۰۰ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۳۱۳ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۷ هزار و ۹۹۱ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۳۵ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۳۲ ریال، روبل روسیه ۶۷۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۱۹۸ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۱۴ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۳۹ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۶ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۰۶ ریال تعیین شد.

همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۷۳ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۵ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۳۰ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۹ هزار و ۲۲۳ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۴۰ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۳۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۵۹ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۶۸۶ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۱۴ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزارو ۹۴۹ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۸۰ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۵ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز / قیمت ۴۷ ارز ثابت ماند

منبع : خبرگزاری مهر


کاهش نرخ رسمی ۲۷ ارز

۹۸/۱۰/۱۴

امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۸۶۶ ریال و پوند انگلیس ۵۴ هزار و ۹۵۶ ریال است.

بانک مرکزی اعلام کرد: هر فرانک سوییس ۴۳ هزار و ۱۸۰ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۴۶۹ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۷۵۲ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۷۲ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۵۴۷ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۱۲۰ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۸۵۸ ریال، دلار هنگ کنگ پنج هزار و ۴۰۰ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار ۳۱۳ ریال ارزش‌گذاری شد.

دلار نیوزلند ۲۷ هزار و ۹۹۱ ریال، راند آفریقای جنوبی دو هزار و ۹۳۵ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۳۲ ریال، روبل روسیه ۶۷۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق سه هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۱۹۸ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۱۴ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۴۳۹ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا دو هزار و ۳۱۶ ریال، کیات میانمار ۲۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۰۶ ریال نرخ گذاری شد.

یکصد درام ارمنستان هشت هزار و ۷۷۳ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۵ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۳۰ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۹ هزار و ۲۲۳ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۴۰ ریال، یک هزار وون کره ۳۶ هزار و ۳۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۵۹ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۶۸۶ ریال و یک هزار روپیه اندونزی سه هزار و ۱۴ ریال تعیین قیمت شد.

افغانی افغانستان ۵۴۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۹۴۹ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۸۰ ریال، سامانی تاجیکستان چهار هزار و ۳۳۵ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا چهار هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش گذاری شد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

کاهش نرخ رسمی ۲۷ ارز

منبع : ایرنا


نرخ دلار تا پایان امسال چقدر بالا می‌رود؟

۹۸/۱۰/۱۴

تلاطم بازار ارز پس از سهمیه‌بندی بنزین که منجر به جهش قیمت‌ها در بازار ارز شد، این نگرانی را ایجاد کرده که شاید ثبات بازار ارز پایدار نبوده و احتمال دارد که دوباره قیمت‌ها بالا برود. در این میان شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها و پیامدهای پس از آن، به این نگرانی ها افزوده است.

بر این اساس، برخی احتمال رها شدن دوباره فنر قیمت ارز و ثبت رکوردهای جدید قیمتی برای دلار را مطرح می‌کنند که دلالان بازار ارز به این گمانه‌زنی‌های بدبینانه دامن می‌زنند. در موج جدید افزایش قیمت ارز که پس از سهمیه بنزین در ۲۴ آبان ماه آغاز شد، قیمت دلار از حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان تا مرز ۱۴ هزار تومان نیز بالا رفت که البته به سرعت مهار شده و تا رقم ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان کاهش یافت.

«میثم رادپور» روز شنبه درباره وضعیت بازار ارز و نوسان‌های هفته‌های اخیر، اظهار داشت: در افزایش نرخ ارز در هفته‌های گذشته عوامل مختلفی نقش داشتند که از جمله آنها می‌توان به شکل‌گیری اعتراضات در برخی شهرها پس از سهمیه بندی بنزین اشاره کرد.

وی ادامه داد: عامل دیگر نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۹ و لزوم تسویه ارزی شرکت‌ها بود، زیرا طرف‌های خارجی شرکت‌های ایرانی از آنها می خواستند که حساب های خود را سریعتر تا پایان سال میلادی تسویه کنند.

این کارشناس بازار ارز اضافه کرد: اما باید توجه داشت که تاثیر همه این عوامل، موقتی و زودگذر است و نمی‌تواند برای طولانی مدت ماندگار باشد. رادپور با بیان اینکه تنها عوامل بنیادی (فاندامنتال) می‌توانند تاثیر اساسی و پایدار در رشد نرخ ارز داشته باشند، ادامه داد: بررسی‌ها نشان نمی‌دهد که در هفته‌های گذشته هیچ عامل بنیادی که باعث رشد قیمت‌ها شده باشد، رخ نداده است.

وی یادآور شد: تاثیر عوامل بنیادی در رشد نرخ ارز، پایدارتر اما طولانی مدت‌تر است؛ به عنوان مثال، نقدینگی و رشد تورم جزو عوامل بنیادی به شمار می‌روند که نرخ ارز را بالا می‌برند، اما تاثیر آنها به سرعت، ظاهر نمی‌شود.

رادپور با اشاره به سرکوب قیمت ارز توسط دولت‌ها گفت: نظام ارزی کشور ما نظام «تثبیت- جهش» است، یعنی برای مدتی طولانی قیمت‌ها توسط دولت سرکوب شده و ثابت نگاه داشته شده، اما به یکباره، دچار جهش شدید می‌شود.

چرا نرخ ارز فعلا بالا نمی‌رود؟

این کارشناس بازار ارز گفت: جهش دوباره نرخ ارز، نیاز به گذشت زمان دارد، بنابراین نمی‌توان انتظار رشد قیمت آن را در شرایط کنونی داشت. وی یادآور شد: نرخ ارز از اواخر سال ۹۶ شروع به رشد کرد که از آن موقع تاکنون حدود ۲۲۵ درصد بالا رفته، اما حجم نقدینگی کشور حدود ۳۵ درصد رشد کرده و به حدود ۲۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده و درآمد ارزی ما نیز حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

رادپور اضافه کرد: نگاهی به بازارهای کالایی و خدماتی نیز نشان می‌دهد که قیمت کالا و خدمات نیز متناسب با رشد قیمت دلار، افزایش زیادی یافته است.

این کارشناس بازار ارز اظهار داشت: رشد دلار (۲۲۵ درصد) در یک سال و نیم گذشته خیلی بیشتر از میزان رشد نقدینگی (۳۵ درصد) بوده به همین دلیل، شرایط برای جهش دوباره بهای دلار فراهم نیست. وی گفت: البته دوره کنونی ررشد قیمت ارز در مقایسه با دوره‌های گذشته، تفاوت‌هایی دارد که از جمله آنها می‌توان به تحریم ها و کاهش درآمدهای ارزی و نفتی کشور اشاره کرد.

رادپور افزود: بر این اساس، در گذشته یک فاصله چهار تا پنج ساله برای جهش های نرخ ارز را در نظر می‌گرفتند اما این بار، فاصله جهش ارزی بعدی، کمتر خواهد شد. وی با اشاره به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: تخصیص این ارز، باعث گسترش رانت و تخلیه شدید ذخایر ارزی کشور می‌شود.

چشم انداز بازار ارز تا پایان امسال

این کارشناس بازار ارز درباره چشم انداز بازار ارز تا پایان امسال، گفت: تا پایان امسال، ثبات بازار ارز حفظ خواهد شد و به جز نوسان‌های کوتاه مدت و محدود، شاهد تلاطم‌ها و جهش قیمت‌ها نخواهیم بود. رادپور ادامه داد: شاید در اواخر سال ۹۹ و ۱۴۰۰ رشد قیمت ارز رخ دهد که البته وقوع آن به شرایط اقتصادی و وضعیت درآمدهای ارزی بستگی خواهد داشت.

موانع پیش روی کاهش قیمت ارز

این کارشناس بازار ارز درباره احتمال کاهش قیمت ارز و عقب نشینی قیمت به سوی کانال ۱۰ یا ۱۱ هزار تومانی نیز گفت: موانع زیادی برای کاهش قیمت ارز وجود دارد و وقوع آن به معنای کاهش قیمت کالا و خدمات نخواهد بود. وی اضافه کرد: اکنون کالاها و خدمات، خود را بر اساس ارز ۱۲ هزار تومانی تطبیق داده‌اند و به آن چسبندگی پیدا کرده‌اند، بنابر این کاهش قیمت ارز باعث افت قیمت کالاها نمی‌شود.

رادپور ادامه داد: افت زیاد قیمت دلار، تنها باعث افزایش جذابیت واردات خواهد شد، زیرا کالاهای داخلی در مقابل کاهش قیمت‌ها مقاومت می کنند، بنابراین تمایل به واردات کالا با نرخ ارز ارزانتر افزایش می‌یابد.

وی گفت: همچنین کاهش قیمت ارز باعث افزایش روند خروج سرمایه از کشور می‌شود که آن نیز مشکل ساز خواهد شد.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

نرخ دلار تا پایان امسال چقدر بالا می‌رود؟

منبع : ایرنا


بازار طلا در آستانه سال نو میلادی

۹۸/۱۰/۱۰

امروز  آخرین روز سال ۲۰۱۹ میلادی است و بر این اساس بازارهای جهانی از چندی پیش به پیشواز تعطیلات سال نو میلادی رفته‌اند.

بازار طلا از جمله بازارهایی محسوب می شود که همواره تحت تاثیر تحولات سال نو میلادی قرار دارد و همواره با رشد قیمت‌ همراه است و با توجه به پیوستگی قیمت طلا در ایران، هر گونه نوسان قیمت در اونس طلا، باعث نوسان قیمت سکه و طلا در داخل کشور می شود.

«ابراهیم محمدولی»  درباره چرایی رشد قیمت اونس و به تبع آن طلا گفت: نزدیک شدن به زمان سال نو میلادی و تعطیلات مربوطه از عوامل تاثیرگزار بر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه است. وی افزود: افزایش قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی بر نرخ طلا در بازارهای داخلی موثر است و به همین دلیل بهای طلا و سکه در کشور افزایش یافت. بسیاری از سایت های اعلام قیمت اونس و شاخص‌های اقتصادی در زمان سال نو میلادی، تعطیل می‌شوند و دسترسی به قیمت را دشوار می کنند که این موضوع در ایجاد جو روانی رشد قیمت ها تاثیر دارد.

به اعتقاد رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین نیز در این ارتباط موثر بوده و باعث افزایش تقاضا برای طلا و به تبع آن رشد قیمت این فلز قیمتی شده است. وی خاطر نشان کرد: اونس طلا در بازارهای جهانی هفته گذشته نوسان زیادی را تجربه کرد و روند افزایشی داشت به طوری که از حدود یکهزار و ۴۹۷ به یکهزار و ۵۱۱ دلار رشد کرد. همچنین برخی عوامل داخلی نیز در رشد قیمت‌ها موثر بوده اند که البته بیشتر باعث تردید در دادوستدها و رکود شده‌اند.

قیمت سکه, قیمت نیم سکه, قیمت ربع سکه, قیمت طلا 18 عیار, قیمت دلار, قیمت ارز, آخرین قیمت دلار، سکه و ارز در بازار , آخرین قیمت دلار، سکه و ارز بانک مرکزی

بازار طلا در آستانه سال نو میلادی ۲۰۲۰

سکه و حباب صفر

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره قیمت سکه و طلا نیز گفت: بررسی ها نشان می دهد با توجه به نرخ اونس طلا در بازارهای جهانی، اکنون میزان حباب سکه به صفر رسیده و واقعی شده است. وی یادآور شد: روز گذشته ( دوشنبه) قیمت طلا و سکه برای سکه تمام بهار آزادی رقم چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه هم به یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید. هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز ۴۶۸ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۳۰ هزار تومان به فروش رسید.

رکود در بازار طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه بازار طلا اکنون دچار رکود شده، تصریح کرد: نوسان‌های بازار طلا در هفته‌های گذشته باعث تردید خریداران و رکود در بازار طلا شده است. تجربه دوره‌های گذشته نیز نشان می‌دهد که هر زمان نوسان در بازار طلا زیاد شده، میزان معاملات بازار کاهش یافته و رکود حاکم شده است.

به گفته وی، کاهش استقبال مردم از طلای آبشده ناشی از مشکلاتی است که برای برخی خریداران طلای آبشده ایجاد شد و میزان تقاضا برای این نوع طلا با هدف سرمایه‌گذاری کاهش یافته است. اکنون به دلیل از بین رفتن حباب سکه و واقعی شدن قیمت آن، میزان تقاضا برای سکه رشد کرده است.

محمدولی اضافه کرد: میزان تقاضا برای خرید طلای آبشده اکنون به ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته، در حالی که در دوره‌ای حتی به ۶۰ تا ۷۰ درصد از مجموع معاملات بازار طلا رسید.


سکه امسال چقدر گران شد؟

۹۸/۱۰/۵

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت سکه از ابتدای سال تا اوایل دی ماه، حدود ١٠٠ هزار تومان معادل ٢درصد ارزان‌تر شده است.

بهای سکه در این مدت از چهار میلیون و ۶۵٠هزار تومان به چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده است.

بالاترین قیمت سکه مربوط به اواخر اردیبهشت ماه به ارزش پنج میلیون و ٢٠٠ هزار تومان و کمترین قیمت آن در تیر ماه به ارزش سه میلیون و ٨۵٠هزار تومان بوده است./ اقتصادآنلاین


چرا قیمت سکه و طلا بالا رفت؟

۹۸/۱۰/۳

قیمت سکه و طلا امروز در بازار تهران افزایش یافت

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار ۱۵ هزار تومان افزایش یافت؛ به طوری که با قیمت ۴ میلیون و ۵۵۶ هزار تومان به فروش رفت

حباب سکه امروز در بازار ۱۰۳ هزار تومان بود.

به نظر می‌رسد افزایش قیمت طلا و سکه در بازار به دلیل افزایش اونس طلا در بازار جهانی اتفاق افتاده است. هر اونس طلا در بازار جهانی ۶.۰۱ دلار افزایش قیمت داشت. افزایش قیمت اونس نسبت به روز معاملاتی گذشته حدود ۰.۴ درصد بوده است/ خبرآنلاین


کمپ سه روزه دلار در مرز ۱۳۰۰۰ تومان

۹۸/۱۰/۳

بازار ارز در روزهای اخیر به ثبات رسیده و این سومین روزی است که قیمت‌ها در این بازار ثابت مانده است، بر همین اساس امروز (سه‌شنبه) نیز قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۲ هزار و ۸۸۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۹۸۰ تومان است.


قیمت سکه از ۴٫۵ میلیون تومان رد شد

۹۸/۹/۳۰

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با افزایش ۶۹ هزار تومانی به ۴ میلیون و ۵۶۱ هزار تومان رسید

هر قطعه سکه طرح قدیم نیز ۷۰ هزار تومان افزایش یافت و به قیمت ۴ میلیون و ۵۲۶ هزارتومان دادوستد شد

نیم سکه ۲ میلیون و ۳۵۲ هزارتومان و ربع سکه ۱ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان شد که به ترتیب ۲۰ هزار تومان و ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۶۲ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت خورد/ خبرآنلاین


دلار به ۱۲۸۰۰ تومان رسید

۹۸/۹/۲۵

قیمت دلار امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۲۸۰۰ تومان رسید


نرخ دلار در صرافی بانک‌ها

۹۸/۹/۲۳

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست‌وسوم آذرماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۲هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان خریداری می‌کنند/ایلنا


دلار وارد کانال ۱۲ هزار تومان شد

۹۸/۹/۲۱

در بازار ارز امروز بهاى هر دلار با ۲۰۰ تومان کاهش به ۱۲۹۵۰ براى فروش رسید.

قیمت یورو نیز با همین مقدار کاهش، براى فروش ۱۴۲۵۰ تومان است.

بهاى دلار و یورو نسبت به اوج گیرى قیمت‌ها در اواسط هفته جارى حدود ۱۰۰۰ تومان ارزان تر شده است/ اقتصادآنلاین


قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز

۹۸/۹/۲۰

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۶۰۲ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.


دلار کوتاه آمد

۹۸/۹/۲۰

قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانکی ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شد و قیمت فروش این ارز نیز ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان است.

هر یورو در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری و ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان فروخته می‌شود که قیمت این ارز نیز ثابت مانده است.


توضیحات رئیس کل بانک مرکزی درباره بازار ارز:

۹۸/۹/۲۰

مردم دارایی خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند.

بانک مرکزی توانایی لازم را برای ایجاد تعادل در بازار دارد.

به زودی ثبات در بازار ارز ایجاد می‌شود.


دژپسند: نرخ واقعی دلار ۹۰۰۰ تومان است/ نوسانات زودگذر بازار ارز

۹۸/۹/۱۹

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه نوسانات بازار ارز کوتاه مدت و زودگذر است، گفت: براساس متغیرهای بنیادی اقتصاد نرخ واقعی دلار بین ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان است.


دلار در نیمه کانال ۱۳ هزار تومان تثبیت شد

۹۸/۹/۱۹

امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود که تغییری را نسبت به روز گذشته نشان نمی‌دهد

هر یورو نیز بدون تغییر به قیمت ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش می‌رسد/ خبرآنلاین


افزایش ۶۴هزار تومانی قیمت هر گرم طلا طی ۷۸روز

۹۸/۹/۱۹

بهای هر گرم طلای ۱۸عیار نسبت به ابتدای مهر ماه امسال حدود ۶۴هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت طلا ابتدای مهر ماه گرمی ۴۰۶هزار تومان بود و حالا بعد از گذشته دو ماه نیم، با ۱۶درصد افزایش به گرمی ۴۷۰هزار تومان رسیده است.

پایین‌ترین قیمت طلا از ابتدای پاییز تا کنون مربوط به اوایل آبان ماه با قیمت هر گرم ۳۹۳هزار تومان است./الف


قیمت طلا و سکه در پایان هفته

۹۸/۹/۱۴

قیمت طلا و سکه در بازار امروز نسبت به اول هفته و روز گذشته با افزایش همراه بوده است.

امروز قیمت هر قطعه سکه تمام طرح امامى به چهار میلیون و ۵٧٠هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته ٧٠ و نسبت به ابتداى هفته ١٨۵هزار تومان گران تر شده است.

سکه طرح قدیم در آخرین روز هفته به چهار میلیون و ۴۴٠هزار تومان رسید.

قیمت نیم سکه در آخرین روز هفته به دو میلیون و ۴٠٠، ربع سکه یک میلیون و ۵۴٠ و سکه یک گرمى به ٩٠٠هزار تومان رسید.

بهاى طلاى ١٨عیار در آخرین روز هفته به گرمى ۴۵٣هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته سه هزار تومان و در مقایسه با ابتداى هفته ١٣هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت اونس جهانى طلا امروز ١۴٧۵دلار تعیین شد که نسبت به دیروز ٨دلار گران تر شده است./اقتصادآنلاین


آخرین قیمت سکه، طلا و ارز

۹۸/۹/۱۲

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

سکه طرح جدید، چهار میلیون و ۴۲۰ هزار تومان

نیم سکه، دو میلیون و ۳۳۰ هزار تومان

ربع سکه، یک میلیون و ۵۱۰ هزار تومان

سکه یک گرمی، ۸۹۰ هزار تومان

طلای ۱۸ عیار، ۴۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان/ایسنا


ثبات بازار دلار و ارز

۹۸/۸/۲۲

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ثبات نسبت به دیروز ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان است.

۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

قیمت درهم برای فروش در بازار آزاد در روز جاری ۳هزار و ۱۶۹ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۸۷۵ تومان تعیین شده است؛ ضمن اینکه صرافی‌های آزاد، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام می‌کنند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۱۹۹ تومان ، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۲۶۹ تومان و ۶ ریال  و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۲۹۹ تومان و یک ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش! ضمن آنکه قیمت های خرید بانک هم برای موجودی ارز کمتر از ۵ هزار دلار است.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۶۹۷ تومان می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل ثابت مانده است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند./ تسنیم


پیشروی دلار به سمت نیمه کانال یازده هزار تومان

۹۸/۸/۲۰

امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی یک پله بالاتر رفت و به قیمت ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

به این ترتیب هر دلار بالاتر از سد مقاومتی تعیین شده یعنی ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان ایستاده است و پیشروی آن به سمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، از نظر فعالان بازار، کاهش قیمت را با دشواری های بیشتری روبرو می کند.

هر دلار امریکا در صرافی های مجاز به قیمت ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌شود. قیمت هر یورو نیز در صرافی های بانکی ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان است. نرخ خرید یورو در این صرافی ها برابر با ۱۲۵۵۰ تومان اعلام شد/خبر آنلاین


قیمت ارز ثابت ماند

۹۸/۸/۱۹

قیمت ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نسبت به روز ثابت ماند.

صرافی‌های بانک‌ها امروز (شنبه) دلار را ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان می‌فروشند و ۱۱هزار و ۲۵۰ تومان می‌خرند.

همچنین در این صرافی‌ها هر یورو ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان خریده می‌شود/ایسنا


دلار امروز چقدر قیمت خورد؟

۹۸/۸/۱۸

امروز هر دلار در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان فروخته می شود. نرخ خرید دلار نیز در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است. این فاصله صد تومانی به طور سنتی بین قیمت خرید و فروش وجود دارد.

بر اساس این گزارش قیمت یورو نیز در صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است. قیمت خرید یور نیز ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شده است/خبر آنلاین


قیمت طلا و سکه در بازار امروز

۹۸/۸/۱۱

هر قطعه سکه امامی امروز چهار میلیون تومان و هر سکه بهار آزادی سه میلیون و ٩٩٠ هزار تومان معامله می‌شود.

نیم سکه و ربع سکه به ترتیب، دو میلیون و ٧٠ و یک میلیون و ٢٧٠ هزار تومان قیمت خورده است و بهای سکه یک گرمی به ٨١٠ هزار تومان رسید.

طلا در بازار امروز گرمی ۴٠٧ هزار تومان قیمت‌گذاری شد که نسبت به آخرین روز معاملات حدود ٨ هزار تومان گران شده است./اقتصادآنلاین


دلار هفته را با افزایش قیمت آغاز کرد

۹۸/۸/۱۱

امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان فروخته شد. این قیمت با قیمت فروش دلار در بازار آزاد تفاوتی ندارد.

بر این اساس نرخ خرید دلار از صرافی‌های بانکی نیز ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شده است.

لاغری با قدرت ذهن بدون رژیم،دمنوش،ورزش(ویژه بانوان)

نرخ فروش یورو در صرافی‌های بانکی نیز برابر با ۱۲ هزار و ۵۰۰ توکان اعلام شد. صرافان بانکی همچنین هر دلار را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری می کنند/خبر آنلاین


بازگشت طلا به کانال ٣٠٠هزار تومان/ کاهش ۵٠هزار تومانى قیمت سکه

۹۸/۸/۸

در معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت طلا و سکه با کاهش نسبى همراه شد.

امروز قیمت سکه امامى با ۵٠هزار تومان کاهش به سه میلیون و ٨٨۵هزار تومان رسید.

سکه بهار آزادى نیز با قیمت سه میلیون و ٨٨٠هزار تومان معامله مى شود.

بهاى نیم سکه و ربع سکه به ترتیب دو میلیون و ١٠هزار و یک میلیون و ٢١٠هزار تومان است.

قیمت سکه یک گرمى به ٨٢٠هزار تومان رسید.

طلا در بازار امروز در پى کاهش ١٢دلارى قیمت اونس جهانى حدود ٣هزار تومان ارزان شد و به گرمى ٣٩٨هزار تومان رسید.

قیمت اونس جهانى طلا نیز ١۴٩٠دلار و ۴٣سنت است./ اقتصادآنلاین


طلا گران شد

۹۸/۸/۸

به دنبال انتشار خبرهایی از به تاخیر افتادن امضای توافق تجاری آمریکا و چین و در حالی که سرمایه گذاران به شکلی محتاطانه در انتظار تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در اواخر امروز هستند، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۴۸۸ دلار و ۸۸ سنت رسید. البته قیمت طلا در بازار آمریکا با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۴۹۰ دلار و ۶۰ سنت رسید/خبر آنلاین


طلا و سکه کمی گران شد

۹۸/۸/۶

به‌رغم ثبات نرخ ارز، امروز در بازار آزاد تهران شاهد سیر آرام افزایش قیمت طلا و سکه هستیم به طوریکه بهای سکه تمام طرح امامی با ۳۰هزار تومان افزایش به سه میلیون و ۹۳۰هزار تومان رسید.

سکه بهار آزادی هم امروز با قیمت سه میلیون و ۹۲۰هزار تومان معامله می‌شود.

امروز قیمت نیم سکه و ربع سکه به ترتیب دو میلیون و ۲۰ و یک میلیون و ۲۲۰هزار تومان است و بهای سکه یک گرمی به ۸۲۰هزار تومان رسید.

طلا امروز گرمی ۴۰۱هزار تومان قیمت خورد که نسبت به معاملات روز شنبه دو هزار تومان گران‌تر شده است.

بهای اونس جهانی نیز امروز به ۱۵۰۶دلار و ۳۳سنت رسید./ اقتصادآنلاین


کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه دارد؟

۹۸/۸/۵

محمد لاهوتی، عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران گفت:

با توجه به شرایط ارزی کشور، فروش نفت و تحریم هایی که به اوج رسیده است، کاهش نرخ ارز را تا کانال ده هزار تومانی می‌توان پیش‌بینی کرد؛ ضمن اینکه پایین آمدن بیش از حد آن را هم باید غیرمحتمل دانست؛ چرا که نیازهای ریالی کشور و درآمدهای ارزی نیز، خود تعیین کننده قیمت ارزبوده و پایین تر آمدن آن، بستگی به برخی عوامل از جمله توافقات جدید سیاسی، اجرایی شدن اینستکس و افزایش درآمدهای ارزی دارد تا بتوان امیدوار بود که کاهش بیشتر نرخ ارز اتفاق بیفتد./مهر


پیش بینی قیمت طلا تا پایان ماه صفر / بازار طلا تا پایان هفته تعطیل است

۹۸/۸/۴

رئیس اتحادیه طلا :

به دلیل نزدیک بودن تعطیلات پایان صفر بازار طلا هم به طور کلی تا پایان این هفته تعطیل است. از این رو قیمت طلا و سکه تغییر چندانی نخواهد کرد.

همچنین بخوانید:  سایپا : آخرین اخبار مربوط به سایپا / فروش، پیش فروش و قیمت محصولات

در ماه صفر تقاضا برای خرید طلا به طور چشمگیری کاهش یافته و از طرفی تولید کنندگان هم برای ساخت طلا دست نگه داشته اند. ممکن است تا پایان این هفته قیمت طلا و سکه به طور جزئی دوباره ارزان شود.


سکه چقدر ارزان شد؟/ طلا گرمی ۳۹۶ هزار تومان

۹۸/۸/۴

قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز با ریزش قیمت ارز ، در کانال سه میلیون تومان عقب‌تر رفت و قیمت هر قطعه سه تمام بهار آزادی به ۳ میلیون و ۸۶۹ هزار تومان رسید.

هرقطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به قیمت ۳ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان فروخته می شود که در قیاس با روز کاری هفته گذشته کاهشی نزدیک به ۳۱ هزار تومان را نشان می دهد.

هر قطعه نیم سکه تمام بهار ازادی یک میلیون و ۹۸۲ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود . ربع سکه نیز یک میلیون و ۱۸۲ هزار تومان و سکه گرمی نیز به قیمت ۸۱۱ تومان فروخته خواهد شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار به قیمت ۳۹۶ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورده است.


سد مقاومتی دلار تغییر کرد

۹۸/۸/۴

در حالی که صرافی های بانکی قیمت هر دلار را برابر با ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرده اند، صرافان عادی و دلالان نرخ خرید دلار را به یازده هزار تومان اعلام می کنند.

نرخ اعلامی صرافان عادی و دلالان برای خرید دلار نیز کمتر از نرخ اعلامی صرافان بانکی است چرا که برای خرید قیمت ۱۰ هزار و ۹۰۰ تا ۱۱ هزار تومان را پیشنهاد می دهند.

گزارش میدانی از فردوسی و سبزه میدان نشان می دهد خرید و فروش ارز به رغم ریزش قیمت‌ها در بازار به کف رسیده است و در این میان برخی احتمال کاهش بیشتر قیمت و برخی دیگر نیز تعطیلات پیش رو را عامل مهم این وضعیت می دانند.

▫️قیمت دلار در اولین روزهای آبان کاهشی سیصد تومانی را نسبت به آخرین روزهای مهر ماه نشان می دهد.


آغاز روند کاهشی طلا و سکه در هفته جدید / طلا در آستانه ورود به کانال ۳۰۰هزار تومان

۹۸/۰۷/۲۸

امروز قیمت طلا و سکه نسبت به آخرین روز معاملات هفته گذشته کاهش یافت.

به این ترتیب قیمت هر قطعه سکه تمام طرح امامی به سه میلیون و ۹۶۰ و سکه بهار آزادی به سه میلیون و ۹۵۵هزار تومان رسید.

نیم سکه و ربع سکه هر کدام به ترتیب با قیمت دو میلیون و ۲۰ و یک میلیون و ۲۲۰هزار تومان معامله می‌شود و قیمت سکه یک گرمی ۸۱۰هزار تومان است.

بهای هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در بازار امروز به ۴۰۳هزار و ۹۸۰تومان رسید./اقتصادآنلاین


رئیس بانک مرکزی‌: نرخ ارز کنترل شد‌ / شاهد ثبات در بازار هستیم

۹۸/۰۷/۲۲

همتی: در صورت عدم رشد نقدینگی، تورم کنترل و شرایط برای بهبود اشتغال بیش از پیش فراهم می‌شود

به لحاظ صنعتی آمارها نشان از نرخ رشد مثبت دارند و در بخش کشاورزی نیز ۶ درصد رشد مثبت بود را شاهد بودیم و روابط منطقه‌ای بهبود پیدا کرده است./تسنیم


قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز

۹۸/۰۷/۱۷

سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون , ۹ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۸ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است/تسنیم


بازار ارز کاهشی شد

۹۸/۰۷/۱۶

بازار ارز در نیمه اولین ماه از پاییز، روندی نزولی را در پیش گرفت. قیمت دلار امروز در بازار تهران با کاهش ۹ تومانی نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱۱ هزار و ۳۹۱ تومان به فروش رفت.

این در حالی است که دلار دیروز در بازار تهران با قیمت ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان خرید و فروش می‌شد.
از سوی دیگر، قیمت یورو در بازار تهران با کاهش ۱۰ تومانی نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱۲ هزار و ۵۹۰ تومان در بازار دیده می‌شود.

پوند انگلیس نیز با کاهش ۱۸ تومانی نسبت به روز گذشته، در بازار ۱۴ هزار و ۱۸۷ تومان قیمت دارد. این در شرایطی است که قیمت درهم امارات امروز ۳ تومان بالا رفت و یوان چین ۵ تومان بالا رفت.

درهم امارات در بازار ۳ هزار و ۱۶۴ تومان و یوان چین یک‌هزار و ۶۲۴ تومان است/خبر آنلاین


قیمت دلار ۵.۹ درصد یک ماهه کم شد

۹۸/۰۷/۱۲

متوسط قیمت دلار آمریکا در مرداد ماه ۱۳۹۸ در بازار آزاد شهر تهران ۱۱ هزار و ۸۹۶ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل ۵٫۹ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶٫۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین حداقل و حداکثر قیمت دلار آمریکـا در ماه مذکور به ترتیب ۱۱ هزار و ۶۳۰ تومان و ۱۲ هزار و ۲۹۲ تومان بوده است.

در پنج ماه نخست امسال، متوسط قیمت دلار آمریکا و یک یورو در بازار آزاد شهر تهران به ترتیب ۱۳ هزار و ۱۹۳ تومان و ۱۴ هزار و ۹۸۲ تومان بوده است.


قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز

۹۸/۰۷/۱۰

سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۳ میلیون و ۹۸۲ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران گفت: بازار اقتصاد، طلا و ارز آرامش نسبی پیدا کرده ‌و امیدواریم با حمایت مسئولان گره مشکلات باز شود/تسنیم


دلایل ثبات بازار ارز چیست؟

۹۸/۷/۸

رئیس کانون صرافان: از آنجایی که بانک مرکزی برنامه های لازم را از قبل اجرا کرده بود، تحریم‌های اخیر آمریکا و جریان های سیاسی هیچ تأثیری در قیمت ارز نداشت

میزان ارز تزریقی در بازار ارز از محل های مختلف از جمله ارز صادراتی و … پاسخگوی تقاضای موجود است؛ ثبت سفارش و ارز نیمایی نیز باعث مدیریت عرضه و تقاضا شده است

بانک مرکزی نشان داده برای تمام نیازهای ارزی، ارز در اختیار دارد و می تواند با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها نیازهای کشور را تأمین کند به همین دلیل هر چقدر هم تحریم شویم حداقل در بازار ارز و قیمت دلار تأثیری نخواهد داشت


رشد نسبی قیمت طلا در بازار امروز ۴ مهرماه

۹۸/۷/۴

قیمت جهانی طلا که روز چهارشنبه با افت شدیدی روبرو شده بود امروز پنجشنبه ۲۶ سپتامبر ۴ مهرماه با رشد نسبی همراه شده است.
قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۵۰۸ دلار رسیده است. قیمت طلا پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا با افزایش روبرو شده است.


قیمت ارز ثابت ماند

۹۸/۰۶/۳۰

این روزها آرامش خاصی بر بازار ارز حکم‌فرماست؛ به طوریکه مدتی است قیمت‌ها در این بازار تغییرات چشم‌گیری نداشته است. بر همین اساس بانک‌ها امروز (۳۰ شهریور) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۳۰۲ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۲۰ تومان می‌خرند.


قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز

۹۸/۰۶/۲۷

سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۳۰ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.


قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز

۹۸/۰۶/۲۵

سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۲۳ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۶ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.


قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز

۹۸/۶/۲۳

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز ۴ میلیون و ۷۹ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان شده است. /تسنیم


طلا ٧ ساله چقدر گران شد؟

۹۸/۶/۱۶

بررسی قیمت طلا از شهریور ماه سال ٩١ تا کنون حاکی از این است که این فلز گرانبها طی ٧ سال حدود ٣۶۶ درصد معادل ٣٢۴ هزار تومان گران شده است.

همچنین بخوانید:  گوشت و مرغ : آخرین اخبار و قیمت توزیع مرغ و گوشت ارزان، وارداتی، تنظیم بازاری

قیمت طلا در شهریور ٩١ حدودا معادل ٨٨ هزار و ۴٠٠ تومان بود و قیمت روز آن به ۴١٢ هزار تومان رسیده است.

بالاترین نوسان قیمت مربوط به سال ٩٧ است، طلا در این سال حدود ١٧۵ درصد افزایش یافته است.


صرافان بانکی دلار را چند می‌خرند؟

۹۸/۶/۱۶

قیمت دلار در صرافی های بانکی امروز با نوسانی اندک نسبت به آخرین روز هفته کذشته ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شد.

این قیمت در قیاس با متوسط قیمت اعلامی در آخرین روز هفته گذشته افزایشی کمتر از چهل تومان را نشان می دهد.

صرافان بانکی هر دلار را به قیمت ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان از مردم خریداری می کنند که این قیمت در قیاس با قیمت پیشنهادی دلالان و صرافان عادی بالاتر است.

▫️قیمت هر یورو در صرافی های بانکی ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است.نرخ خرید اسکناس یورو از مردم نیز صد تومان پایین تر از این رقم یعنی ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان است.

بسیاری از واحدهای فعال صرافی این روزها با نصب اطلاعیه ای از عدم خرید دلار خبر می دهند.مهمترین دلیل این اتفاق از سوی فعالان این بازار پیش بینی تداوم نزول قیمت دلار در روزهای آتی است/خبر آنلاین


ثبات بازار ارز ادامه‌دار است

۹۸/۶/۱۳

وزیر اقتصاد و دارایی:

با اعمال روش‌هایی، عرضه ارز تقویت و افزایش پیدا کرد به طور مثال صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات را بیشتر به چرخه تولید کشور بازگردانند

عواملی که موجب تحریک غیرمنطقی و غیراقتصادی تقاضای ارز می‌شد، مدیریت شد.

با اعمال روش‌های مذکور و برقراری سیاست محیطی، بازار ارز مدتی است که در ثبات به سر می‌برد، به نظر ما این روند ماندگار بوده و ادامه دارد.


قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۶/۱۲

۹۸/۶/۱۲

سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۱۱۱ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است/تسنیم


اژه‌ای: برهم‌زنندگان بازار ‌ارز زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کردند/ متهمان ارز ‌دولتی گرفتند و مطلقا جنسی وارد نکردند‌

۹۸/۶/۱۲

معاون اول قوه قضائیه:

قوه قضاییه نمی‌خواهد با بگیر و ببند تاثیر منفی ایجاد کند، ما استقبال می‌کنیم که در آخرین مرحله وارد شویم، اما تا جایی که دستگاه اجرایی کارشان را به نحو احسن انجام بدهند.

در سال ۹۷ و ۹۶ حدود ۳۰ میلیارد دلار برای کنترل بازار ارز کشور هزینه شده که ۱۸ میلیارد آن برای سال ۹۶ بوده، از این مبلغ چقدر گره‌گشا برای کار مردم بوده، چقدر به دست مصرف‌کننده رسیده؟ چقدر به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده است؟

نیروی انتظامی با کمبود نیرویی که دارد تعداد قابل توجهی از نیروهای آگاهی خودش را به صورت آشکار اختصاص به این کار داد و شبانه‌روز تلاش کردند تا برهم‌زنندگان بازار را پیدا کنند‌ و در نهایت به این رسیدیم که زیر نظر بانک مرکزی دارند این کار را می‌کنند./ایسنا


یورو ۱۲.۶۰۰ تومان شد / دلار چقدر قیمت خورد؟

۹۸/۶/۱۰

قیمت دلار امروز در دومین روز هفته با افزایشی محدود مواجه شد و هر دلار در صرافی ملی به قیمت ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان فروخته شد و ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می شود.

افزایش اندک قیمت دلار در پی تحریک بازار در اولین ساعات روز برای افزایش قیمت رخ داد اما با رشد قیمت دلار در صرافی ها، دامنه افزایش قیمت مهار شد.

بر این اساس هر یورو نیز به قیمت ۱۲ هزار ۶۰۰ تومان فروخته می شود. نرخ خرید یورو برابر با ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

صرافان می‌گویند رفت و برگشت قیمت دلار در بازار ادامه دار است و به دلیل نبود مشتری در بازار، به قیمت هایی پایین تر از این رقم نیز، دلار و یورو و سایر ارزها در حجم بالاتر فروخته می شود/ایسنا


انهدام دو باند قاچاق طلا و ارز در آذربایجان غربی

۹۸/۶/۹

مدیرکل اداره اطلاعات آذربایجان غربی:

باند مسلح و سازمان یافته قاچاق ارز که در شهرستانهای ارومیه، مهاباد، بوکان و شهر تهران فعالیت داشت با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و متلاشی شد.

در این عملیات پنج تن از قاچاقچیان از جمله سرکرده باند دستگیر و مقادیر قابل توجهی ارز، سلاح جنگی، دستگاه فرستنده بی سیم، پلاک خودرو و دلار جعلی کشف شد.

سربازان گمنام امام زمان (عج) همچنین باند قاچاق طلا و نقره به داخل کشور که با همکاری برخی مسئولان ادارات نظارتی فعالیت می کردند را شناسایی و متلاشی کردند.


قیمت ارز به سمت کاهش حرکت می‌کند

۹۸/۶/۹

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس : مدتی است کشور در آرامش و ثبات نسبتا خوبی پیش می‌رود و قیمت ارز به سمت کاهش حرکت می‌کند.


دلایل کاهش نرخ دلار و سکه

۹۸/۶/۶

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق معتقد است آنچه در روزهای گذشته در بازار ارز و طلا رخ داده حاصل جو روانی مثبت شکل گرفته در جامعه است و نمی‌توان برای آن دلایل اقتصادی قطعی پیدا کرد. / خبر آنلاین


دلار۱۱ هزار تومان شد

۹۸/۶/۵

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی های بانکی نسبت به روز قبل کاهش یافته و برهمین اساس قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۱هزار تومان و قیمت یورو ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است/تسنیم


قیمت‌ دلار در بازار آزاد از صرافی‌های بانکی کمتر شد/ تقویت انتظارات برای ریزش بیشتر قیمت‌ها

۹۸/۶/۴

ریزش قابل توجه نرخ دلار در صرافی‌های بانکی، در اولین ساعات روز، موقعیت بازار ارز را تحت تاثیر قرار داد و سبب شد قیمت‌ها در بازار آزاد نیز همزمان با ریزش قیمت ارز در صرافی‌ها، دستخوش کاهش شود.

یکی از صرافان در پاسخ به این سئوال که دلار را به چه قیمتی می‌خرید؟ گفت: خرید نداریم اما به قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان می‌فروشیم. قیمت پیشنهادی وی صد تومانی کمتر از قیمت تعیین شده در صرافی‌های بانکی است.

یکی از دستفروشان حاشیه خیابان حتی نرخ ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان را برای خرید دلار پیشنهاد داد.

کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد نسبت به صرافی‌ها نشان می‌دهد شیب کاهش قیمت دلار در شرایط کنونی تندتر از گذشته شده است/خبر آنلاین

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments