عیدی کارگران / کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟ قانون پرداخت عیدی کارگران

اقتصادی 🔥 ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

عیدی کارگران / کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟ / قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران

عیدی کارگران ، بر اساس مطلب درج شده در سایت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در تاریخ سه شنبه ۲۶ آذر سال ۱۳۹۸ ، قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران به شرح ذیل می باشد.

متن قانون‌ کار مصوب ۲۹ آبان‌ ۱۳۶۹ ، قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران‌

لایحه اصلاحی قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران مصوب مورخ ۳۰/۵/۷۰

لایحه اصلاح لایحه قانون تامین منافع کارگران مشمول قانون سهیم کردن در منافع کارگاههای صنعتی و تولیدی مصوب ۱۳۴۱ و لغو قوانین سابق ، مصوب ۲۳/۴/۱۳۵۹

عیدی کارگران, کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟, قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران, روش محاسبه عیدی, پاداش و عیدی کارگران,

عیدی کارگران, کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟, قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران, روش محاسبه عیدی, پاداش و عیدی کارگران

 

ماده واحده – کلیه کارگاههای مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد ، بعنوان عیدی و پاداش بپردازند . مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند .

تبصره ها :

تبصره۱- مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید .

تبصره۲- در کارگاههائی که مطابق رویه جاری کارگاه بیش از مبالغ فوق پرداخت می نمایند. عرف کارگاه معتبر خواهد بود . تبصره۳- رسیدگی به اختلافات ناشی از اجرای این قانون در صلاحیت مراجع پیش بینی شده در فصل حل اختلاف قانون کار است .

تبصره۴- این قانون از تاریخ تصویب ، جایگزین لایحه قانونی تامین منافع کارگران مشمول قانون سهیم کردن در منافع کارگاههای صنعتی و تولیدی مصوب ۱۳۴۱ و لغو قوانین سابق مصوب ۲۳/۴/۱۳۵۹ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران می گردد


عیدی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

۱۳۹۸/۱۱/۰۶

عیدی امسال کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی، حداقل ۳ میلیون و ۳۲ هزار تومان و حداکثر ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان است.

کارمندان دولت، بازنشستگان و مستمری بگیران قرار است یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عیدی بگیرند.


زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

۱۳۹۸/۱۰/۱۳

عادل دهدشتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این سازمان نیازمند همراهی شرکای اجتماعی خود است که بخشی از آن بازنشستگان هستند.

دهدشتی گفت: خبر خوش برای بازنشستگان این است که علاوه بر پرداخت سر وقت حقوق ماهیانه آنها، به همت مدیریت سازمان منابع لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان نیز تهیه شده و در بهمن ماه به حساب آنها واریز خواهد شد.

عیدی کارگران, کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟, قانون پرداخت پاداش و عیدی کارگران, روش محاسبه عیدی, پاداش و عیدی کارگران

زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

 

وی با اشاره به طرح‌های فرهنگی و اجتماعی این سازمان افزود: یکی از این طرح‌ها طرح کرامت رضوی است که در قالب آن ۳۰ هزار نفر از بازنشستگان به سفر سیاحتی و زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند و هزینه سفر و اقامت آنان پرداخت خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: همچنین با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب ۲۰ هزار فقره تسهیلات بانکی ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments