حقوق بازنشستگان : آخرین اخبار مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان سال ۹۹

اقتصادی 🔥 ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

حقوق بازنشستگان : آخرین اخبار مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان سال ۹۹ / حقوق بانشستگان لشکری و کشوری

حقوق بازنشستگان, آخرین اخبار حقوق بازنشستگان سال ۹۹, جدیدترین اخبار حقوق بازنشستگان, افزایش حقوق بازنشستگان, اخبار حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری, تاریخ واریز حقوق بازنشستگان, www.cspf.ir فیش حقوقی بازنشستگان, چرا حقوق بازنشستگان پرداخت نشده, مشاهده فیش حقوق بازنشستگان, زمان واریز حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش, افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۸, جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان, فیش حقوقی بازنشستگان اموزش و پرورش

حقوق بازنشستگان, آخرین اخبار حقوق بازنشستگان سال 99, جدیدترین اخبار حقوق بازنشستگان, افزایش حقوق بازنشستگان, اخبار حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری, تاریخ واریز حقوق بازنشستگان, www.cspf.ir فیش حقوقی بازنشستگان, چرا حقوق بازنشستگان پرداخت نشده, مشاهده فیش حقوق بازنشستگان, زمان واریز حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش, افزایش حقوق بازنشستگان در سال 98, جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان, فیش حقوقی بازنشستگان اموزش و پرورش

حقوق بازنشستگان, آخرین اخبار حقوق بازنشستگان سال ۹۹, جدیدترین اخبار حقوق بازنشستگان, افزایش حقوق بازنشستگان, اخبار حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری, تاریخ واریز حقوق بازنشستگان, www.cspf.ir فیش حقوقی بازنشستگان, چرا حقوق بازنشستگان پرداخت نشده, مشاهده فیش حقوق بازنشستگان, زمان واریز حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش, افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۸, جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان, فیش حقوقی بازنشستگان اموزش و پرورش

کفِ حقوق بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد

۱۳۹۹/۰۱/۱۲

سازمان برنامه و بودجه کشور، کفِ حقوق بازنشستگان را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر خوش وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

۱۳۹۹/۰۱/۱۰

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی نوشت:
با تامین منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان،‌ حقوق بازنشسته‌های کشوری و لشکری بین ۱۵.۸ تا ۷۷.۳ درصد اضافه می‌شود.

منبع : فارس


۶۳ درصد بازنشستگان حداقل بگیرند

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ۶۳ درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند گفت: با ارسال نامه ای به وزیر رفاه، خواستار افزایش واقعی حقوق متناسب با تورم شده ایم.

علی اصغر بیات در گفتگو با خبرنگار مورد افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده گفت: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال یکی از مهمترین مسائل و دغدغه‌هایی که اقشار مختلف بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد تعیین میزان افزایش حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار و مشمولان سایر سطوح مزدی است به همین دلیل در نامه‌ای به محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار افزایش قابل قبول مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران شده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۳ درصد از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند افزود: این افراد با توجه به مشکلات و مسائل عدیده درمانی و معیشتی به سختی روزگار می‌گذرانند و از آسیب پذیران محسوب می‌شوند.
رئیس شورای عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی ادامه داد: در نامه ارسالی به وزیر رفاه آمده است این قشر زحمت کش که در دوران اشتغال مدافع تولید و سازندگی کشور بوده و با هزاران امید و آرزو مواقع راستین و حافظ ذخایر و سرمایه‌های سازمان تامین اجتماعی در ایام سخت بوده‌اند انتظار دارند در ایام بازنشستگی مستحق توجه باشند و مسئولان امر با اتخاذ تصمیم‌های منطقی و در عمل پشتیبان آنها در شرایط سخت باشند.
به گفته بیات، متاسفانه افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان در سال‌های گذشته مبتنی بر تورم واقعی و نرخ بالای هزینه‌های زندگی نبوده است و افزایش چندین باره میزان تورم بسیاری از آنها را حتی در تامین مایحتاج اولیه زندگی ناتوان کرده است.
وی با اشاره به اینکه از وزیر رفاه خواسته‌ایم افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با واقعیت و تورم باشد اظهار داشت: بنابراین انتظار می‌رود در این شرایط حساس تمهیداتی در نظر گرفته شود تا با لحاظ جمیع شرایط افزایش حقوق و مزایای جانبی مستمری این افراد متناسب با واقعیات و نرخ تورم واقعی جامعه در نظر گرفته شود تا با حفظ قدرت خرید آنها بخشی از مشکلات و تنگناهای معیشتی که روز به روز بر حجم آنها افزوده شده است جبران شود.

منبع : خبرگزاری بازار


همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان در دو سطح دنبال می‌شود

۱۳۹۸/۱۱/۳۰

دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: بحث تعیین حقوق و دستمزد از موضوعات مهم کارگری است. فاصله زیادی بین دستمزد حقیقی و دستمزد واقعی کارگران وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در بین اعضای خانه کارگر منطقه ۱۶ تهران با اشاره به اینکه در فراکسیون کارگری مجلس مسائل مختلف را پیگیری می‌کنیم، گفت: یکی از اصلی ترین مباحث مطروحه در این زمینه بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است که بر اساس توافق صورت گرفته قرار است به محضی که تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی صورت گرفت، همسان‌سازی‌ کلید بخورد.

او توضیح داد: قرار است دولت در گام اول ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را تسویه کند و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی وعده داده با پرداخت ۲۵ هزار میلیارد از طلب این سازمان همسان‌سازی‌ را آغاز کند.

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس همسان‌سازی‌ در دو سطح افزایش حقوق کسانی که دریافتی کم دارند و افزایش حقوق کسانی که دریافتی شان فاصله زیادی با آخرین حقوق شان پیدا کرده، دنبال می‌شود.

او همچنین با اشاره به اصلاح تبصره یک ماده ۷ قانون کار گفت: این اصلاح گامی در راستای امنیت شغلی بود.

محجوب عنوان کرد: بحث تعیین حقوق و دستمزد از دیگر موضوعات مهم کارگری است. فاصله زیادی بین دستمزد حقیقی و دستمزد واقعی کارگران وجود دارد.

او با تاکید بر ضرورت حضور در انتخابات گفت: قهر کردن با انتخابات به نفع طرف مقابل ماست. هر قدر از انتخابات فاصله بگیریم زیان می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری ایلنا


افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان بر اساس همسان‌سازی

۱۳۹۸/۱۱/۱۲

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد که با اجرای طرح همسان‌سازی به صورت میانگین حدود ۲۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود.

به گزارش خانه ملت، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: برای اصلاح حقوق‌ها با مشکل جدی رو‌به‌رو هستیم، زیرا هر کسی در هر طبقه‌ای تلاش دارد تا از حقوق و دستمزد خود دفاع کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: معمولا در مراکز تصمیم‌گیری درباره حقوق و دستمزد، اشخاصی با حقوق‌های پایین حضور ندارند، بنابراین باید با اعمال فشار برای انجام این کار حرکت کرد.
او با بیان اینکه برای افزایش حقوق‌های پایین باید محترمانه به حقوق‌های بالا دست نزنیم، اظهار داشت: طرح‌های مختلفی از سال گذشته برای اصلاح حقوق‌ها به استثنای اعضای هیات‌های علمی و قضات که جایگاه ویژه کاری و علمی دارند، مطرح و اعلام شد که حقوق‌های پایین باید افزایش یابد، اما در مقابل حقوق‌های بالا با درصد کمتری افزایش پیدا کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه به رغم اینکه تلاش کرده کار خوبی را انجام دهد، اما این مصوبه عادلانه، کافی و کامل نیست زیرا افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها، بیشترین تاثیر و افزایش را بر حقوق‌های بالا خواهد داشت و براین اساس نمایندگان مانند سال گذشته پیشنهاداتی را برای اصلاح این مصوبه در زمان بررسی بودجه در صحن مطرح خواهند کرد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تاکید براینکه سال گذشته با وجود ۶ ماه پیگیری در مجلس اما در نهایت دولت قانون اصلاح حقوق و دستمزد را به درستی اجرا نکرد، بیان داشت: قانون اصلاح حقوق‌ها حدود ۷۰ درصد اجرا شد و پایه حقوق‌ها به دو میلیون تومان رسید.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: دولت باید براساس قانون ۴۰۰ هزار تومان به اضافه ۱۰درصد در کنار بحث همسان‌سازی یعنی در مجموع حدود ۸۰۰ هزار تومان حقوق‌های پایین را افزایش می‌داد، اما متاسفانه این ارقام به شکلی در کنار هم قرار گرفت که در نهایت تنها ۵۰۰ هزار تومان اضافه شد.
او ضمن تاکید براینکه رقم مشخصی را باید برای افزایش حقوق‌های پایین تعریف و درصدی را هم مانند سال قبل در کنار آن قرار داد، گفت: اینگونه حقوق‌های پایین با عدالت بیشتری افزایش پیدا می‌کند.
حاجی بابایی در ادامه با اشاره به تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ گفت: سال گذشته حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی تخصیص داده شد اما این مبلغ به شکلی توسط دولت محاسبه شد که تغییر چندانی ایجاد نکرد.
او تاکید کرد: اکنون هم اگر بخواهیم ۶ هزار میلیارد تومان را میان بازنشستگان تقسیم کنیم، حدود ۲۰۰ هزار تومان به صورت میانگین به آنها اختصاص پیدا خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری ایلنا


عیدی بازنشستگان یک‌سومِ کارگران شاغل است

۱۳۹۸/۱۱/۱۲

مهدی مجیدی با انتقاد از کارمندی بودن عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: بایستی مسئولان سازمان تامین اجتماعی به موضوع ورود کرده و مشکل را حل کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از دغدغه‌های اصلی در ماه‌های پایانی سال، بحثِ «عیدی» و مبلغ آن است. مزدبگیران شاغل و بازنشسته، معمولاً با حقوق بهمن ماه خود مبلغی را به عنوان عیدی یا پاداش پایان سال دریافت می‌کنند که میزان آن برای کارگران شاغل بیشتر از کارمندان و بازنشستگان است. اما پایین بودن میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی یا همان کارگران بازنشسته نسبت به کارگران شاغل به دغدغه‌ای برای این گروه از بازنشستگان تبدیل شده است؛ چرا کارگران بازنشسته، پایان سال که می‌رسد، «کارگر» به حساب نمی‌آیند؟!
براساس قانون کار، عیدی کارگران شاغل، برابر شصت روز آخرین حقوق دریافتی است مشروط بر اینکه از نود روز حداقل مزد کارگران تجاوز نکند. با این حساب، مبلغ ریالی آن برای سال جاری، حداقل ۳ میلیون و ۳۲ هزار تومان و حداکثر عیدی، ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان است.
اما براساس روال همیشگی، بازنشستگان تامین اجتماعی که همگی آنها زمانی کارگر بوده‌اند، به اندازه کارمندان دولت عیدی می‌گیرند؛ میزان این عیدی برای سال جاری، براساس آنچه در پیوست‌های لایحه بودجه آمده است، ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
این بی‌عدالتی، مورد انتقاد بازنشستگان و فعالان آنهاست؛ اما سوال اینجاست که کانون‌های بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان نمایندگان قانونی بازنشستگان، در این زمینه چه اقداماتی صورت داده‌اند؟ مهدی مجیدی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) در این رابطه می‌گوید: مشکل از قوانین موجود است؛ پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق رقم کارمندان دولت، هر سال مورد اعتراض بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده است؛ این روند برای افرادی که عمری تحت پوشش قانون کار فعالیت کرده‌اند، بسیار ناعادلانه است.
به گفته‌ی وی، از آنجا که بازنشستگان، تحت پوشش قانون کار بوده‌اند نه قانون استخدامی کشوری، در زمان بازنشستگی هم باید کارگر محسوب شوند ولی متاسفانه پرداخت عیدی آنها را به مصوبه هیات وزیران و دولت موکول کرده‌اند که این اصلاً درست نیست.
مجیدی تاکید می‌کند: برابرسازی عیدی کارگران بازنشسته با کارگران شاغل، یک مطالبه‌ی جدی است و کانون‌ها نسبت به این مساله فعال بوده‌اند؛ کانون تهران و کانون عالی بازنشستگان هرگز نسبت به موضوع بی‌تفاوت نبوده‌اند؛ مذاکرات و نامه‌نگاری‌هایی صورت گرفته اما متاسفانه هیچ‌کدام تا امروز به نتیجه نرسیده است.
برای سال بعد موضوع را اصلاح کنند
به گفته‌ی وی، از طرفی در مورد افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی، براساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، هرسال همان میزان افزایش دستمزد شورای عالی کار برای حداقل‌بگیران تامین اجتماعی در نظرگرفته می‌شود اما زمان پرداخت عیدی که می‌رسد، عیدی کارگری شامل حال بازنشستگان نمی‌شود.
او ادامه می‌دهد: بازنشستگان می‌گویند چرا افزایش مستمری ما براساس مصوباتِ شورای عالی کار است اما عیدی ما کارمندی است و دولت برایمان تصمیم می‌گیرد!
مجیدی تاکید می‌کند: حداقل از سال بعد بایستی این موضوع اصلاح شود. مسئولان سازمان تامین اجتماعی باید نسبت به موضوع حساسیت داشته باشند و عیدی بازنشستگان را به اندازه شاغلان و برمبنای حداقل حقوق کارگری در نظر گرفته بگیرند تا این عیدی بتواند بخشی از هزینه‌های زندگی بازنشستگان را حداقل در پایان سال پوشش دهد؛ زندگی بازنشستگان در پایان سال و شب عید، بسیار پرهزینه است و عادلانه نیست که عیدی آنها یک سوم کارگران شاغل باشد.

منبع : خبرگزاری ایلنا

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments