بسته حمایتی کرونا / بسته معیشتی کرونا / زمان واریز بسته حمایتی کرونا

اقتصادی 🔥 ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بسته حمایتی کرونا / بسته معیشتی کرونا / زمان واریز بسته حمایتی کرونا

بسته حمایتی کرونا, بسته معیشتی کرونا, زمان واریز بسته حمایتی کرونا, ثبت نام بسته حمایتی کرونا, بسته حمایتی کرونا به چه کسانی تعلق می گیرد, جزئیات بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب دیده از کرونا, اعلام زمان واریز بسته حمایتی کرونا, چه کسانی یارانه کرونا می گیرند, واریز بسته حمایتی کرونا

طبق تصمیم دولت قرار است به ۳ میلیون نفر از اقشار کم درآمد، ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض پرداخت شود.

با شیوع بیماری کرونا در کشور، بسیاری از مشاغل تعطیل و صاحبان این مشاغل دچار ضرر و زیان شدند.

بسته حمایتی کرونا, بسته معیشتی کرونا, زمان واریز بسته حمایتی کرونا, ثبت نام بسته حمایتی کرونا, بسته حمایتی کرونا به چه کسانی تعلق می گیرد, جزئیات بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب دیده از کرونا, اعلام زمان وایز بسته حمایتی کرونا, چه کسانی یارانه کرونا می گیرند, وایز بسته حمایتی کرونا

بسته حمایتی کرونا, بسته معیشتی کرونا, زمان واریز بسته حمایتی کرونا, ثبت نام بسته حمایتی کرونا, بسته حمایتی کرونا به چه کسانی تعلق می گیرد, جزئیات بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب دیده از کرونا, اعلام زمان واریز بسته حمایتی کرونا, چه کسانی یارانه کرونا می گیرند, واریز بسته حمایتی کرونا


مشمولان بسته معیشتی کرونا مشخص شدند

۱۳۹۹/۰۱/۱۴

میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایتی دولت:
با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته شد که بسته معیشتی کرونا با مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای برخی از خانوار‌ها واریز شود.
شناسایی خانوار‌های نیازمند بر عهده وزارت رفاه بود که این شناسایی صورت گرفت و برای نیم دهک پایین جامعه که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بودند، واریز شد.
این خانوار‌ها از لحاظ درآمد در پایین‌ترین سطح قرار داشتند و شغل، مسکن، خودرو و درآمد نداشتند/ باشگاه خبرنگاران


بسته‌های حمایتی دولت برای جبران پیامدهای اقتصادی کرونا

۱۳۹۸/۱۲/۲۷

اگرچه کرونا این روزها کسب و کارهای زیادی را تا مرز تعطیلی برده اما دولت تلاش کرده تا با حمایت‌های عملی خود، ‌فشار بر معیشت این افراد را به حداقل برساند و در این زمینه بسته‌های مختلفی تعریف کرده است.

دولت برای کاهش فشار به زندگی این افراد و کمک نسبی به معیشت آنها بسته‌های حمایتی تعریف کرده که قرار است پیش از تحویل سال کهنه و استقبال از سال جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

یکی از این اقدامات بسته حمایتی دولت از اقشار آسیب‌پذیر برای جبران پیامدهای ویروس کرونا است.

در این زمینه، سازمان برنامه و بودجه از اختصاص دو بسته برای اقشار کم برخوردار که شامل کمک ماهیانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای ۳ میلیون ایرانی فاقد درآمد ثابت و وام یک تا دو میلیونی ۴ درصدی بدون ضامن برای ۴ میلیون نفر شاغل آسیب‌دیده همچون کارگران و اصناف خبر داده است.

در بسته اول قراراست به خانوار یک نفره ۲۰۰ هزار تومان،‌خانوار دو نفره ۳۰۰ هزار تومان،‌خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان،‌خانوار چهار نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوار شش نفره ۶۰۰ هزار تومان به حساب یارانه سرپرستان خانوار واریز شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این رابطه گفته که حدود ۱.۵ میلیون خانوار توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده‌اند و اولین بسته حمایتی در برابر زیان‌های ناشی از کرونا را دریافت خواهند کرد.

در بسته دوم نیز پرداخت وام کم بهره به ۴ میلیون خانوار آسیب دیده از کرونا در دستور کار دولت قرار دارد.

رئیس جمهوری در جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان بخش خصوص گفت که تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی بدون درخواست تضمین و با کارمزد ۴ درصد برای ۴ میلیون خانوار کم درآمد و پرداخت ۸ درصد کارمزد اضافی آن از سوی دولت به بانک‌ها به منظور حمایت از این خانوارها که کرونا زندگی آنها را تحت تاثیر قرار داده،‌ پرداخت می‌شود.

این صحبت‌ها نشان می‌دهد کارمزد این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و بنابراین فشار مالی به بانک‌ها وارد نخواهد شد بلکه دولت است که این اختلاف سود را پذیرفته و از منابع خود پرداخت خواهد کرد.

البته این تسهیلات غیر قابل نقد و برای خرید کالا خواهد بود.

از سوی دیگر به منظور کمک به حفظ ظرفیت‌های تولید و عبور از بحران کرونا، ‌بانک مرکزی به بانک‌های عامل دستور داده تا اقساط وام‌های بانکی را تا سه ماه به تعویق بیاندازد.

بانک مرکزی مصادیق کسب و کارهایی را که مشمول سه ماه تعویق اقساط وام‌هایشان می‌شوند را نیز اعلام کرده که شامل ۱۰ رسته کسب و کار مختلف است.

مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری مانند هتل‌ها، ‌تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری،‌ دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، ‌تولید و توزیع پوشاک، ‌مراکز و مجتمع‌هایومرزشی و تفریحی،‌ مراکز تولید،‌ توزیع و فروش صنایع دستی و همچنین مراکز توزیع آجیل، ‌خشکبار،‌ قنادی، ‌بستنی و آب میوه از جمله کسب و کارهایی هستند که می‌توانند تا سه ماه از فرصت امهال اقساط بانکی استفاده کنند.

از سوی دیگر، ‌دولت به منظور حمایت از بخش بهداشت و درمان کشور،‌۳ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان کمک نقدی به وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا پرداخت شده است.

این موارد شامل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت به بیمه سلامت جهت تسویه مطالبات دانشگاه‌ها،‌۱۰۰ میلیارد تومان به اورژانس کشور برای خرید آمبولانس، ۳۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد دانشگاه‌ها،‌۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش ویژه کادر درمانی، ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران، ۴۸۰ میلیارد تومان برای پرداخت به سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و ۵۳۰ میلیارد تومان نیز به ستاد ملی کرونا پرداخت خواهد شد.

منبع : ایرنا


بسته حمایتی کرونا

۱۳۹۸/۱۲/۲۶

به گفته نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ۷ میلیون نفر شناسایی شده اند که قرار است تحت حمایت ۲ بسته معیشتی ویژه قرار بگیرند.

بسته اول به سه میلیون خانواده پرداخت می شود.

با دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد در سه مرحله به سه میلیون خانواده از اقشار کم برخورداری که کسب و کار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده و درآمد ثابتی ندارند، پرداخت شود.

قرار است، نخستین بسته حمایتی تا پیش از پایان اسفندماه در اختیار افراد مشمول قرار می‌گیرد که با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی و یا ثبت نام شده اند. دو بسته حمایتی دیگر نیز در ابتدای سال آتی، در اختیار مشمولان این طرح قرار خواهد گرفت.

حسین میرزایی سخنگوی ستاد تبصره ۱۲ بودجه سال ۹۹ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه شناسایی و پرداخت بسته حمایتی دولت به مشمولان گفت: با دستور رئیس جمهور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول شناسایی خانواده های مشمول بسته حمایتی جدید دولت شده است.

وی افزود: از نظر فنی تمام تحلیل ها برای شناسایی افراد مشمول انجام شده است و هر زمانی که دستورالعمل پرداخت بسته حمایتی ابلاغ شود، امکان پرداخت وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت این بسته حمایتی در ساعت ۲۴ روز سه شنبه به افراد مشمول پرداخت خبر داد.

مبلغ بسته حمایتی کرونا به تفکیک تعداد افراد خانوار

براین اساس میزان بسته حمایتی به خانواده طبق جدول ذیل خواهد بود:

بسته حمایتی کرونا, بسته معیشتی کرونا, زمان واریز بسته حمایتی کرونا, ثبت نام بسته حمایتی کرونا, بسته حمایتی کرونا به چه کسانی تعلق می گیرد, جزئیات بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب دیده از کرونا, اعلام زمان وایز بسته حمایتی کرونا, چه کسانی یارانه کرونا می گیرند, وایز بسته حمایتی کرونا

مبلغ بسته حمایتی کرونا به تفکیک تعداد افراد خانوار

همچنین قرار است به ۴ میلیون نفر بین یک و نیم تا ۲ میلیون تومان وام قرض الحسنه با اقساط ۳۰ ماهه و پرداخت ماهیانه ۸۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

این وام بدون ضامن است و اقساط آن از کارت یارانه پرداخت می‌شود.

این وام ۱۲ درصد سود دارد که ۸ درصد آن را برنامه و بودجه پرداخت می‌کند. روز‌های پایانی اسفند ماه زمان پرداخت بسته حمایتی از افراد آسیب دیده از کرونا است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments