پیام‌های تسلیتی برای درگذشت سیامک شایقی

تلویزیون ، سینما و تئاتر 🔥 ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

پیام‌های تسلیتی برای درگذشت سیامک شایقی

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا در پی درگذشت سیامک شایقی (کارگردان )، کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن عکاسان و بازیگران سینمای ایران پیام‌های تسلیت مخابره کردند و موزه سینما نیز عکس‌هایی از این هنرمند را که در آرشیو داشت،منتشر کرد.
پیام‌های تسلیتی برای درگذشت سیامک شایقی

در پی درگذشت سیامک شایقی (کارگردان )، کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن عکاسان و بازیگران سینمای ایران پیام‌های تسلیت مخابره کردند و موزه سینما نیز عکس‌هایی از این هنرمند را که در آرشیو داشت،منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، در متن پیام تسلیت کانون کارگردانان سینمای ایران آمده است: «”آخرین سپاس من از سینما است که به من بسیار آموخته و دلگرمی داده و به تفکراتم غنا بخشیده است.” این آخرین سخن سیامک شایقی در مراسم شب بزرگداشتش است که تیرماه ۹۸ توسط کانون کارگردانان سینمای ایران برگزار شد.
اکنون با نهایت تاسف باید اعلام کنیم که به سوگ این کارگردان آرام و محجوب سینمای ایران نشستیم.
سیامک شایقی که با فیلمهای «جهیزیه برای رباب»،  «ستاره و الماس» ، «رنو تهران ۳۹»، «راه و بیراه»، «درکمال خونسردی»، «مادرم گیسو» ، «باغ فردوس پنج بعدازظهر» و… جایگاه ماندگاری در سینمای ایران‌ به دست آورده بود، پس از چند سال مبارزه با بیماری سرطان صبح امروز (۲۷ فروردین ماه) درگذشت و دوستدارانش را تنها گذاشت.
کانون کارگردانان درگذشت این همکار عزیز ، کارگردانان بااخلاق و فعال صنفی را به خانواده محترمش و اهالی سینما تسلیت می‌گوید.
به دلیل شرایط و عدم برگزاری مراسم ختم، کانون کارگردانان مراسم ترحیم مجازی این کارگردان فقید سینما را  برگزار خواهد کرد که اطلاعات بیشتر آن اعلام خواهد شد.

پیام تسلیتی از سوی انجمن بازیگران سینمای ایران

«بازگشت همه به سوی اوست

بسیار تلخ و اندوه‌بار است از دست دادن سیامک شایقی عزیز در این روزگار غم‌انگیز که حتی مجال بدرقه و بدرودش نیست.
کارگردانی شریف و توانا که با آثارش نام و خاطره‌ای خوش و ماندگار از خود در تاریخ سینمای معاصرمان بر جای گذاشت.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران،این سوگ را به خانواده محترم ایشان ، همه همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می نماید.

انجمن عکاسان سینما و پیامی در فقدان سیامک شایقی 

انجمن عکاسان سینما در پیامی درگذشت سیامک شایقی را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:
«درگذشت سیامک شایقی کارگردان و تهیه کننده با سابقه سینمای ایران را تسلیت می‌گوییم.
هنرمندی که همواره جایگاه ویژه‌ای نزد عکاسان سینما داشت.فقدان این هنرمند را به جامعه هنری تسلیت عرض می کنیم و برای بازمانگان آن مرحوم صبر و اجر آرزومندیم.»

موزه سینمای ایران ضمن تسلیت درگذشت سیامک شایقی کارگردان سینمای ایران، عکس هایی از پشت صحنه فیلم‌های «جهیزیه‌ای برای رباب»، «راه و بیراه»، «در کمال خونسردی»، «شراره» و «ابرهای ارغوانی» از ساخته های زنده یاد «سیامک شایقی» که در آرشیو موزه سینمای ایران نگهداری می شود را منتشر کرد.

سیامک شایقی که در سن ۶۵ سالگی و به دلیل عوارض سرطان درگذشت، چند روزی بود به کما رفته بود.

سال گذشته خبرهایی از ساخت یک مستند از او به نام «خانه دوست اینجاست» درباره خانه سینما و با حضور فاطمه معتمدآریا و همسرش منتشر شده بود.

او فیلم‌های خاطره‌انگیزی را در کارنامه کاری خود دارد از جمله «جهزیه‌ای برای رباب»، «در کمال خونسردی» و «باغ فردوس پنج بعدازظهر»،«مادرم گیسو»، «خواب زمستانی»، «ماه در جنگل»، «ابرهای ارغوانی»، «ستاره و الماس» و«شراره» از دیگر فیلم‌های این کارگردان هستند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments