پایتخت ۶ / همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت / آخرین اخبار سریال پایتخت ۶

تلویزیون ، سینما و تئاتر 🔥 ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ یک دیدگاه

پایتخت ۶ / همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت / آخرین اخبار سریال پایتخت ۶

پایتخت ۶ ، سری جدید از مجموعه پایتخت بوده که فیلمبرداری آن با بازیگری محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، مهران احمدی، بهرام افشاری، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی و سارا و نیکا فرقانی کلید خورد.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

پخش سریال “پایتخت” در عید سعید فطر

۱۳۹۹/۲/۲۸

پیشنهادی که می‌تواند جدی گرفته شود تا قول سازندگان سریال “پایتخت” هم تا حدودی انجام شود.

به گزارش برنا ؛سریال “پایتخت” محبوب‌ترین سریال این سال‌های تلویزیون در نوروز ۹۹ به فصل ششم رسید اما با توجه به شرایط خاص رخ داده تصویربرداری این سریال به پایان نرسید تا پایتختی‌ها برای اولین بار قصه‌شان را ناتمام بگذارند و قول پخش ادامه سریال در چهار قسمت را برای عید سعید فطر بدهند.

اما شرایط مساعد نشد و با ماندگاری اوضاع گروه تولید سریال “پایتخت” به دلیل شرایط موجود نتوانستند تصویربرداری فصل ششم و به خصوص چهار قسمتی را که سیروس مقدم قول آن را به مخاطبین داده بود انجام دهند و عملا برای عید سعید فطر نمی‌توانیم شاهد پخش چهار قسمت سریال “پایتخت” باشیم لذا با توجه به اینکه این مجموعه تلویزیونی با بازخوردهای بسیاری در پخش نوروزی‌اش روبرو بوده و این قول به مخاطبین سریال داده شده تا “پایتخت” بعد از ماه مبارک رمضان و در عید سعید فطر مجددا روی آنتن برود، پیشنهاد می‌شود که دو نسخه ۹۰ دقیقه‌ای خلاصه از قسمت‌های پخش شده در نوروز آماده و برای پخش از شبکه یک سیما در عید سعید فطر روز آنتن برود.

به هر حال این سریال بارها با پخش تکراری نیز کهنه نمی‌شود و سالها شاهد این بودیم که هر کدام از فصل‌های سریال در دقایق کوتاه در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شوند بدیهی است که پخش دو نسخه ۹۰ دقیقه‌ای سریال “پایتخت” در عید سعید فطر نیز می‌تواند جالب و جذاب باشد به شرط آن که عوامل سازنده سریال “پایتخت” نیز علاقه مند باشند مجددا سریال‌شان را همراه با مردم از آنتن شبکه یک ببینند.


پایتختی ها در حال ضبط قسمت‌ های آخر

۱۳۹۹/۰۱/۱۹

بازیگران و عوامل سریال «پایتخت۶» با پایان یافتن ایام نوروز هنوز هم با شرایط خاص و در قرنطینه، مشغول ضبط هستند.
در فیلم جدیدی که بهرام افشاری در شبکه های اجتماعی منتشر کرد نشان میدهد که بازیگران پایتخت در حال ساخت آخرین قسمت سریال هستند


بدلکاران قسمت تعقیب و گریز شب گذشته سریال «پایتخت»!

۱۳۹۹/۰۱/۱۴

بدلکاران سریال پایتخت 6

بدلکاران سریال پایتخت ۶


پایتخت ۶در نوروز ۹۹ تمام نمی‌شودف قسمت آخر طلب مخاطبان!

۱۳۹۹/۰۱/۱۲

سیروس مقدم اعلام کرد قسمت پایانی مجموعه «پایتخت ۶» بعد از تعطیلات نوروز ۹۹ و در اولین روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی کند، ساخته می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


فروپاشی اخلاقی در «پایتخت»

۱۳۹۹/۰۱/۰۸

جعفر گودرزی منتقد سینما و تلویزیون در گفتگویی در باره سریال پایتخت بیان کرد:

وقتی سری ششم مجموعه ای ساخته می شود یعنی نسبت به آن اقبال وجود داشته است اما در مقابل، باید با پشتوانه و تعهد و وسواس بیشتری ساخته می شد. ما تازه می فهمیم بار اصلی فصل های قبلی سریال روی دوش زنده یاد خشایار الوند بوده که جامعه و مردمش را می شناخته و در پرداخت موضوعات و نقد آسیب های اجتماعی درست عمل کرده است.

وی اضافه کرد: «پایتخت ۶» سریالی پر از پرخاش، عصبیت و خودخواهی آدم هاست و همه در آن دروغ می گویند. درحالیکه فصل اول این سریال سر و شکل خوبی داشت و خانواده آن حتی در شرایط سخت خوشبخت بودند. در میان خانواده های فعلی «پایتخت» آدم خاکستری وجود ندارد و حتی کاراکتر هما هم دروغ می گوید، احترام شخصیت ها رعایت نمی شود و حتی به سخره گرفته می شود و بی احترامی به یک اصل بدل شده است.

اعتیاد یکی از معضلات اجتماعی ماست اما اینجا پرداخت به آن خروجی مناسبی ندارد و نشان می دهد ما صرفا به خط قرمزها نزدیک شده ایم

گودرزی با اشاره به طرح قصه های مرتبط با مواد مخدر و نام بردن از تریاک در سریال به دفعات نیز گفت: اعتیاد یکی از معضلات اجتماعی ماست اما اینجا پرداخت به آن خروجی مناسبی ندارد و نشان می دهد ما صرفا به خط قرمزها نزدیک شده ایم بدون اینکه نقد آسیب شناسانه داشته باشیم. صرفا مطرح می شود که از رحمان و رحیم مواد گرفته شده است. یا ارسطو گرفتار معضلی می شود که در همه این قصه ها نقد به صورت آسیب شناسانه رخ نمی دهد.

وی در پاسخ به خروجی نهایی قصه ها و نمایش پیامد اتفاقات در انتهای سریال عنوان کرد: تکلیف برخی موضوعات را باید با سرعت بیشتری مشخص کرد و طولانی شدن آن کارکردش را از دست می دهد.

این منتقد سینما و تلویزیون گفت: ما در این سریال بیشتر با یک طنز کلامی مواجهیم تا طنز موقعیت و برای همین حتی با عنوان و آوردن نام خواننده های آن طرف آب شوخی می شود درحالیکه نقد آسیب شناسانه ای باز هم مطرح نمی شود.

وی در واکنش به تصویری از شخصیت ها که قرار است به جامعه نزدیک باشند، گفت: اتفاقات جامعه می تواند در سریال بازتاب داشته باشد اما خروجی این بازتاب باید مشخص باشد. مخاطب از آنچه می بیند تاثیر و الگو می گیرد و صرف نمایش این تصویر می تواند به تخریب روح و روان نوجوان و جوان منجر شود. به ویژه که مشخص نیست شناسنامه این شخصیت ها چرا یک باره با این تغییرات مواجه شده است. نمی شود هما را در پنج فصل زنی عاقل ببینید و بعد در فصل ششم به آدمی بدل شود که حتی به همسرش دروغ بگوید و چرا دروغ از درو دیوار خانه نقی بالا می رود؟

گودرزی با اشاره به اعتقادات و ارزش های خانواده و تناقض هایی که در داستان مطرح می شود عنوان کرد: این خانواده افرادی پایبند به اصول بوده اند اما رحمت که می خواهد با فهیمه ازدواج کند بدون اینکه عقد کند دائم در این خانواده حضور دارد. او چه جایگاهی دارد و چرا یک باره همه به این هنجارها بی اعتنا شده اند و فقط پسران فهیمه هستند که به حضور او اعتراض دارند؟

تعداد بالای مخاطب اهمیت آسیب های سریال را بیشتر مشخص می کند

۱۳۹۹/۰۱/۰۸

وی اضافه کرد: اگر به قول صداوسیما این سریال ۷۵ درصد مخاطب دارد اهمیت این نکات بیشتر مشخص می شود چراکه کارکرد و تاثیر سریال طنز از ملودرام بیشتر است. الان نگاه کنید و ببینید دیالوگ ها و شوخی های مردم با این سریال چقدر در فضای مجازی دست به دست می شود.

گودرزی با اشاره به شوخی های دیگر سریال نیز گفت: در بخشی از سریال در آب زمزم از آب شهری ریخته می شود این شوخی با اعتقادات مردم است و اصلا مشخص نیست چه می خواستند بگویند.

وی در پایان بیان کرد: این سریال همه این بی اخلاقی ها را مطرح می کند اما باید بگوید چه کسی مسبب اینهاست و این شخصیت ها تحت تاثیر چه اتفاقی یا محیطی به اینجا رسیده اند. این شخصیت ها همه به یک فروپاشی اخلاقی رسیده اند درحالیکه مشخص نیست به چه دلیلی بوده است.

منبع : خبر گزاری مهر


اعتراض بهرام افشاری به سانسور در «پایتخت ۶»

بهرام افشاری بازیگر نقش بهتاش به سانسور در سریال « پایتخت ۶ » اعتراض کرد.

این بازیگر نوشت: لطفا خواهشا انقدر سانسور نکنید. من دیگه رررردددد دادم.

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

اعتراض بهرام افشاری به سانسور در «پایتخت ۶»


پایتخت ۶؛ از اهدای عضو بابا پنجعلی تا ویروس کرونا!

۱۳۹۸/۱۲/۲۶

مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در هر فصل تغییراتی را در قصه، شخصیت‌ها و گریم‌ها صورت می‌دهد و این بار همه این تغییرها موجب متفاوت شدن این سریال شده است.

مجموعه تلویزیونی «پایتخت» از سال ۹۰ تا همین الان یکی از سریال های پرمخاطب تلویزیون و سی و یکمین سریال سیروس مقدم در مقام کارگردان بوده است. مقدم که قبل و بعد از سریال «پایتخت» آثار شاخص دیگری را مثل زیر هشت، تا ثریا، روز حسرت، اغما،‌ نرگس، ریحانه، پلیس جوان، مسافر و … را در کارنامه کاری اش داشته است، در اغلب سریال هایش خانم ها نقش محوری را ایفاگر بودند و روی مقام و جایگاه زن در اجتماع ارزش ویژه ای قائل بود.

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

پایتخت ۶؛ از اهدای عضو بابا پنجعلی تا ویروس کرونا

اما او در سریال پایتخت شخصیت های اصلی سریالش را دو مرد قرار داد، دو مرد به نام های نقی و ارسطو که پیش برنده این سریال هستند. سریال «پایتخت۶» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می شود. در این گزارشی مروری بر اتفاق های مهم و جدیدی که قرار است در فصل شش این سریال رخ دهد داشتیم:

تله فیلمی که سریال شد

نوروز سال گذشته قرار بود یک تله فیلم یا همان نسخه سینمایی از سریال پایتخت پخش شود اما فوت ناگهانی خشایار الوند نویسنده این سریال و عدم شرایط روحی مساعد در عوامل و سازندگان باعث شد تا چند ماه بعد خبری مبنی بر تولید پایتخت ۶ را در رسانه ها شاهد باشیم.

نویسنده ای که از تئاتر آمد

همین موضوع باعث شد تا نویسنده های این سریال به دنبال نویسنده جدیدی بروند که اتفاقا یکی از معیارهایشان برای انتخاب این نویسنده حضور او در عرصه هنرهای نمایشی بود. تنابنده و مهرانفر یا همان زوج هنری سریال پایتخت سال گذشته نمایشی را به نام مولن روژ در پردیس تئاتر باغ کتاب اجرا کردند و نویسنده این اثر آرش عباسی بود که قبل تر نمایش های بسیاری را در حوزه تئاتر به نگارش درآورده بود. و بیش از آنکه با آثار تصویری شناخته شده باشد در عرصه نویسندگی در تئاتر نام و شهرت خوبی دارد و می توان گفت «پایتخت۶» اولین کار جدی او در مقام نویسنده یک سریال تلویزیونی و البته مناسبتی است.

عباسی اما برخلاف پنج فصل قبلی سریال پایتخت کار نگارش را به تنهایی پیش می برد. البته ناگفته نماند از ابتدا قرار بر این بود تا نویسنده های دیگری نیز در کنار عباسی قرار بگیرند و علیرغم مذاکره با چند نویسنده از جمله حسن وارسته که چند فصل قبل این سریال را به همراه گروهی متشکل از خشایار الوند، کوروش نریمانی، امیرحسین صادقی و … پیش می بردند، اما در نهایت بنا شد تا عباسی به سرپرستی محسن تنابنده این سریال را به نگارش درآورد.

ادامه دار بودن کل کل های بین نقی و ارسطو

از سالی که فصل اول پایتخت پخش شد تا فصل ۵ نقی و ارسوط یکی از زوج های هنری و البته ماندگار قاب سیما بودند که اتفاقا در ذهن مخاطبان نیز به جایگاه خوبی رسیدند. دو پسرخاله شمالی که یک خطی اش هم شاید برای عده ای خنده دار باشد. مهرانفر در همان سال های ابتدایی بازی خود در این نقش گفته بود نقش ارسطو شبیه به یکی از پسرخاله هایم است که در شمال زندگی می کند. سریال پایتخت در کنار اینکه قصه چند خانواده شمالی را روایت می کند اما محوریت آن روی رفاقت، دعوا، جنجال و ماجراهایی است که در اصل بین این دو پسرخاله رخ می دهد.

شاید بتوان گفت سریال پایتخت بدون حضور این زوج بی معنی باشد همان هایی که زمان دوستی شان شاید کمتر از دعوا و بگو مگوهایشان باشد و برخی اوقات تا حدی دعوایشان بالا می گیرد که مخاطب را کلافه می کنند اما در نهایت یا یک روبوسی ماجرا ختم به خیر می شود. سوار شدن نقی بر ماشین دیپلمات تا پوشش متفاوت ظاهری از دیگر تفاوت های این شخصیت با فصل های قبلی است. همچنین ارسطو که گویی کسب و کارش را تغییر داده و با تیپ و ظاهر متفاوت تری به نسبت فصل های گذشته با یک ماشین آخرین مدل در خیابان های مازندران تردد می کند.

لهجه و نوع گویش شمالی ها؛ عامل موفقیت

شاید یکی از نقاط قوت این سریال که از سریال های بومی سازمان صداوسیما به شمار می رود، ادای لهجه و گویش خطه مازندران توسط بازیگران آن است. بازیگرانی که همگی از تئاتر به تلویزیون آمدند و روی اغلب لهجه ها تسلط بالایی دارند. از محسن تنابنده که بیشتر تیپ بازی می کند تا مهرانفر که در چند کار با همین لهجه شمالی حاضر شد و نسرین نصرتی که از میان خانم ها تسلط زیادی روی لهجه اش دارد. اما از این میان هما با بازی ریما رامین فر و همچنین دو قلوها لهجه ندارند و این از همان ابتدا در شخصیت و قصه نوشته شده بود.

آغاز قصه با فوت باباپنجعلی

قصه فصل ششم سریال پایتخت با فوت بابا پنجعلی آغاز می شود. روزی که تولید پایتخت ۶ قطعی شد قرار بر این بود که با فوت پنجعلی، بهبود وارد قصه شود. با فوت بابا پنجعلی و اهدای اعضای او آغاز می شود.

گریم هایی که متفاوت شدند

یکی دیگر از اتفاق هایی که این بار و در فصل جدید این سریال رخ داده است، گریم متفاوت هر کدام از شخصیت های سریال است. از مدل موی رحمت و نقی گرفته تا نوع پوشش بهبود و بهتاش و … همه در این فصل دستخوش تغییراتی در جهت جدید شدن این سریال در قاب تصویر شده است.

رحمت با فهیمه ازدواج می کند؟

اولین حضور هومن حاجی عبداللهی در سریال پایتخت به سکانسی برمی گردد که معرفی شغل او بود. رحمت خروس باز! او یکی از شمالی هایی بود که از راه پرورش خروس کسب و کاری برای خود راه انداخته بود تا جایی که به همراه سه برادر دیگرش به نام های رحمان رحیم و رامین یک ماشین شاسی بلند خریده و به صورت اشتراکی از آن استفاده می کردند.

ماجرای او با خانواده معمولی از جایی قوت گرفت که نقی قصد قربانی کردن خروس سیاهی داشت و از قضا همان خروسی که خریداری کرد، خروس رحمت بود. خروسی که به گفته خودش در مسابقه های لیگ برتر مقام نخست را کسب کرده بود. همین آغاز قصه ای پر از چالش برای ورود این شخصیت به قصه سریال بود. در ادامه و رفته رفته حضور رحمت در این سریال پررنگ تر شد تا جایی که یکی از خواستگاراهای جدی فهیمه معمولی بعد از فوت همسرش بهبود شد. اما اتفاق جدیدی که قرار است در فصل ۶ این سریال رخ دهد، ‌ازدواج رحمت است که باید دید او با فهیمه ازدواج می کند یا نه؟

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

رحمت با فهیمه ازدواج می کند

آیا نقی به دنبال سیاست می رود؟

اما یکی از ماجراهایی که در فصل ششم به چشم می خورد، سیاسی شدن نقی است. او که در هر فصل یک تجربه متفاوت را داشته، به نظر می رسد این بار دلش خواسته به سراغ سیاست هم برود. اما الهام غفوری تهیه کننده پایتخت در این باره می گوید: او زندگی معمولی و روزمره خود را می گذراند و سیاسی هم نمی شود. هرچند اگر وزیر یا نماینده مجلس می شد بامزه می شد اما نه.

«الهام غفوری» تهیه کننده سریال «پایتخت ۶» درباره ادامه تصویربرداری این سریال گفت: این روزها سکانس های پایانی سریال را در تهران مقابل دوربین بردیم و بزودی ضبط مان به پایان می رسد.

غفوری البته خیلی نسبت به لو رفتن داستان پایتخت دل خوشی ندارد و عنوان می کند: نمی دانم چرا هنوز سریال شروع نشده قصه های عجیب و غریب از فضای مجازی بیرون می آید. تیم پایتخت مثل همیشه تمام تلاش خود را کرده تا اثری درخور به مخاطبان ارائه دهد و این بار هم همینطور پیش رفته ایم. امیدوارم در این شرایط مردم در خانه بمانند و از دیدن پایتخت لذت ببرند.

پایتخت؛ سریالی که همیشه مناسبتی است

تنها سریال تلویزیون که تنها در مناسبت های مهمی از جمله ماه رمضان و عید نوروز پخش می شود سریال پایتخت است. سریالی که با وجود رگه های کمدی در فصل چهار در ماه رمضان و در سی قسمت بروی آنتن رفت و با اینکه قصه ها تا حدودی رمضانی بود اما با استقبال زیادی مواجه شد.

کرونا به پایتخت هم رسید

پایتخت یکی از سریال هایی است که اتفاق های روز در قصه آن به صورت ویژه به چشم می خورد. از حضور داعشی ها در فصل پنج می توان این را به خوبی متوجه شد. از آنجایی که مدتی است ایرانی ها با ویروس کرونا درگیر هستند و این ویروس به شمال هم رسیده است سازندگان این سریال نوروزی بر آن شدند که بخشی از قصه سریال را به درگیری و شیوع این ویروس اختصاص دهند.

بهبود با کوله باری از حاشیه برمی گردد

یکی از شخصیت هایی که تنها در دو فصل از این سریال حضور موثری داشت و بار طنز را به دوش می کشید، مهران احمدی بود که برای اولین بار نقش متفاوتی را در قالب یک سریال تلویزیونی ایفاگر شد. مردی ساده با موهایی کم و چهره ای بانمک. بعد از حضور او در فصل سه این سریال و درست زمانیکه در جنگل بانی تیر به کمرش اصابت کرده بود، از این سریال جدا شد و مشغول اولین فیلم سینمایی اش شد.

بعد از آن و حالا برای اضافه کردن هیجان هایی به قصه قرار است از قسمت ۸ وارد قصه پایتخت شش شده و قطعا با ورود او اتفاق های جدیدی خواهد افتاد، از سرنوشت همسرش فهیمه تا پسرانش بهبود و بهروز و همچنین دو پسربچه آفریقایی که با خود از آفریقا می آورد و سایر اعضای خانواده. همچنین بازیگر نقش بهروز پسر فهیمه و بهبود نیز تغییر کرده است و پسری با سن و سالی حدود ۱۰ سال از اهالی مازندران ادامه نقش او را بازی می کند.

جواد خیابانی هم بازیگر پایتخت شد

بهرام افشاری که با بازی در این سریال به اوج محبوبیت رسیده است، در فصل دوم از شروع بازی اش در ادامه نقش فصل ۵ گام برداشته است با این تفاوت که این بار شغلی پیدا کرده است و به خاطر قد بلندی که دارد دروازه بان تیم نساجی مازندران شده است. جالب است بدانید تصاویری که از حضور بهتاش در زمین ورزشگاه آزادی ضبط شده است درست قبل از مسابقه بین دو تیم نساجی مازندران و پیروزی تهران مقابل دوربین رفته است. در این مسابقه جواد خیابانی به عنوان بازیگر مهمان پشت میکروفون قرار گرفت و دقایقی از این بازی با حضور بازیگر پایتخت را گزارش کرد.

بهنام بانی نیز پایتخت نشین شد

یکی دیگر از افرادی که در فصل جدید از این سریال به عنوان کاراکتر خود ایفای نقش می کند، بهنام بانی خواننده کشور است. او که بیشتر قطعه های اجرا شده اش شاد و مفرح است در میانه مراسم عروسی رحمت به اجرای چند قطعه می پردازد.

سریال «پایتخت ۶» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری و بازی محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، سارا و نیکا فرقانی، سلمان خطی و … در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما بروی آنتن می رود.


زمان پخش سریال پایتخت در نوروز ۹۹

۱۳۹۸/۱۲/۱۹

سیروس مقدم کارگردان باسابقه تلویزیون فصل ششم از مجموعه تلویزیونی پایتخت را برای نوروز ۹۹ تدارک دیده است. پایتخت ویژگی‌های خاص و متفاوتی دارد که مخاطبان هر ساله منتظر ساخت این سریال هستند.

در این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، مهران احمدی، بهرام افشاری و سارا و نیکا فرقانی اصل بازی می‌کنند.

مجموعه تلویزیونی پایتخت تا به امروز در پنج فصل قصه خانواده‌ای را تعریف می‌کند که علی‌رغم تمام مشغله‌های معیشتی و اجتماعی، در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و توانسته رتبه اول بیشترین رضایت مردم را برای خود کسب کند.

فصل ششم مجموعه تلویزیونی پایتخت در ۱۵ قسمت برای پخش در نوروز ۹۹ ساخته شده است و طبق ساعت هر ساله این شبکه، ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

سریال پایتخت ۶ به کارگردانی سیروس مقدم در ایام نوروز ساعت ۲۴ از شبکه تماشا به روی آنتن می‌رود.

عوامل این مجموعه عبارتند از: نویسنده فیلمنامه: آرش عباسی، طراح و سرپرست نویسندگان فیلمنامه و مشاور کارگردان: محسن تنابنده، کارگردان سیروس مقدم، مدیر فیلمبرداری: فرشاد گل‌سفیدی، طراح گریم: مجید اسکندری، مدیر تولید: محمد اتحادی، جانشین تولید: محمدرضا آهی بهرام.


اولین تیزر از پایتخت ۶؛ از بازگشت بهبود تا مجلسی شدن نقی

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

در این تیزر بخش هایی از سریال پایتخت را مشاهده می کنید که نقش متفاوت بازیگران این سریال را برای اولین بار تا حدی مشخص می کند


«پایتخت» به تهران رسید

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

تصویربرداری سریال «پایتخت» در شیرگاه مازندران به پایان رسید.

تاکنون بیش از ۹۰ درصد از این سریال تصویر برداری شده است و ادامه تصویربرداری این سریال قرار است در تهران انجام شود.

فصل ششم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در ۱۵ قسمت برای پخش در نوروز ۹۹ از شبکه یک سیما ساخته می‌شود./مهر


توقف “پایتخت” نوروزی تکذیب شد/ تصویربرداری بالای ۷۰ درصد

۱۳۹۸/۱۲/۱۵

بنابر اعلام روابط عمومی سریال “پایتخت”، هیچ مشکلی وجود ندارد و ۱۵ قسمت نوروزی این سریال تلویزیونی روی آنتن خواهند رفت.

تاکنون حدود ۷۰ درصد از سریال تصویربرداری شده و تدوین نیز به صورت همزمان پیش می‌رود.


جدیدترین عکس های سریال پاتخت ۶

۱۳۹۸/۱۱/۰۶

کم کم با فرا رسیدن سال جدید ، به شروع فصل جدید پایتخت نزدیک می شویم. تازه ترین عکس ها از سریال «پایتخت ۶» که قرار است نوروز ۹۹ از تلویزیون پخش شود را با هم می بینیم.

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

عکسی جالبی از عروسی رحمت در سریال «پایتخت ۶»

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

عکسی از ارسطو عامل و رحمت در سریال پایتخت ۶

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

سارا و نیکا در پشت صحنه پایتخت ۶

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

جدیدترین عکس از مراسم عروسی رحمت در سریال «پایتخت ۶»


اولین عکس از مهران احمدی در «پایتخت ۶»

۱۳۹۸/۱۱/۰۶

محسن تنابنده اولین عکس از مهران احمدی که نقش بهبود را در «پایتخت ۶» ایفا می‌کند، منتشر کرد.

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود

پایتخت ۶, همه چیز درباره فصل ۶ سریال پایتخت, پایتخت ۶ کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت ۶, پایتخت ۶ کی شروع می شود


خداحافظی محسن تنابنده و احمد مهرانفر از تلویزیون!

۱۳۹۸/۱۰/۲۵

پس از حواشی اخیر ، محسن تنابنده و احمد مهرانفر هم اعلام کردند که پس از فصل ششم سریال پایتخت دیگر هیچگونه همکاری با تلویزیون نخواهند داشت

خداحافظی محسن تنابنده و احمد مهرانفر از تلویزیون

خداحافظی محسن تنابنده و احمد مهرانفر از تلویزیون


محسن تنابنده گفت : پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

۱۳۹۸/۱۰/۲۴

محسن تنابنده بازیگر سریال پایتخت گفت: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

بازیگر نقش نقی معمولی اعلام کرد:

در پی توهین هایی که به رخشان بنی اعتماد و باران کوثری درتلویزیون رخ داد پس از پایان تصویربرداری «پایتخت ۶» دیگرهیچ همکاری باتلویزیون نخواهم داشت.

هم اکنون هم چاره ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» نداریم. / برترینها

فیلم برداری پایتخت ۶ و حضور بهتاش فریبا در دروازه نساجی

۱۳۹۸/۱۰/۰۶

در یکی از دیدارهای باقی مانده از هفته دوازدهم لیگ برتر، پرسپولیس از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف نساجی رفت.

بهرام افشاری، بازیگر سریال پایتخت که قرار است در فصل جدید این مجموعه، در نقش دروازه بان نساجی قائم شهر ظاهر شود به همراه عوامل این سریال در ورزشگاه حضور یافت و برای دقایقی به ایفای نقش پرداخت. وی با عنوان «بهتاش فریبا» در این نقش بازی می کند که با بهتاش فریبا، ستاره سال های دور استقلال و مربی و سرپرست سابق این تیم تشابه اسمی دارد.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

فیلم برداری پایتخت ۶ و حضور بهتاش فریبا در دروازه نساجی

 

او با محافظ سر معروف پتر چک، دروازه بان اسبق تیم های آرسنال و چلسی در این نقش ظاهر شد و به همین خاطر با لقب پتر چک، از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفت و متقابلا برای آن ها چندین دسته گل پرتاب کرد.

پایتخت ۶ کی پخش می شود ؟

این سوال رو باید از صحبت های محسن تنابنده و دیگر عوامل سریال پایتخت و از مصاحبه هایی که انجام میدهند پیدا کنیم. محسن تنابنده به عنوان بازیگر ، طراح و سرپرست نویسندگان از جمله عوامل اصلی سازنده این مجموعه است که در مصاحبه های مختلف همیشه سه عامل را برای ساخت سری جدید پایتخت متذکر شده است. اول خواست صدا و سیما، دوم خواست مردم و در نهایت یافتن سوژه ناب برای نوشتن فیلمنامه ایی جذاب.

البته ​تهیه کننده مجموعه‌های «پایتخت» از توافق نهایی برای پخش «پایتخت ۶» برای نوروز ۹۹ خبر داد.

 

نگارش قسمت ۶ به پایان رسید

«آرش عباسی» که این روزها به همراه محسن تنابنده نگارش این سریال را به عهده دارد در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که تاکنون نزدیک به ۶ قسمت را نوشته است و مابقی که حدود ۱۵ قسمت است را به طور روزانه می‌نویسد. به عقیده او شکل پایتخت به گونه‌ای است که باید دید قصه‌ در چند قسمت به پایان می‌رسد.

 

آغاز تصویربرداری از اوایل آذرماه در شمال کشور

تصویربرداری «پایتخت ۶» به کارگردانی سیروس مقدم در شیرگاه مازندران آغاز شد. در اولین سکانس‌ های این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی و سارا و نیکا فرقانی اصل حضور دارند.

گروه تولید این سریال قرار است بعد از تصویربرداری در شیرگاه و بخش‌هایی در تهران راهی یکی از کشورهای اروپایی شوند. فصل شش سریال «پایتخت» توسط آرش عباسی به نگارش درآمده است و گروه تولید هنوز با نویسنده دیگری قرارداد نبسته‌اند. مرحوم خشایار الوند، حسن وارسته، کوروش نریمانی، امیرحسین صادقی از نویسنده‌هایی بودند که در این شش فصل قصه‌های پایتخت را به نگارش درآوردند.

به غیر از علیرضا خمسه بقیه بازیگران فصل گذشته در این فصل نیز حضور دارند. مجموعه تلویزیونی پایتخت به تهیه‌کنندگی الهام غفوری از سال ۹۰ تا ۹۷ در ۵ فصل از شبکه یک سیما بروی آنتن رفت.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

آغاز تصویربرداری از اوایل آذرماه در شمال کشور

 

خلاصه ای از داستان پایتخت ۶

در اینجا خلاصه ای از اتفاقات پیش رو در سریال پایتخت ۶ به نقل از آرش عباسی

مرگ باباپنجعلی اتفاق خوشایند و ناخوشایند

محسن تنابنده بازیگر و سرپرست نویسندگان «پایتخت» در گفت‌وگویی که با یک برنامه تلویزیونی داشت، به عدم حضور باباپنجعلی و مرگ او در فصل ۶ اشاره کرد. شخصیتی که به عقیده بسیاری شاید کارکرد خود را از قصه و همراهی این خانواده از دست داده بود. اما نمی‌توانیم منکر این شویم که بابا پنجعلی در فصل‌های نخست رنگ و بوی جدیدی داشت و خیلی‌ها نقی را به واسطه احترامی که به پدر می‌گذاشت، دوست داشتند.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

مرگ باباپنجعلی اتفاق خوشایند و ناخوشایند

 

قطعا با تغییر نویسنده و بعد از گذشت ۶ فصل از ابتدای این سریال برخی اتفاق‌های جدید در بخش نگارش و نوع چیدمان قصه‌ها و شخصیت‌ها در کنار هم رخ داده است. یکی از این اتفاق‌های پر از سوال و جالب توجه حضور گروه تولید در اروپا، اضافه شدن ۳ بازیگر جدید و حضور مهران احمدی به شکل جدید در فصل ۶ پایتخت است.

حضور ۳ بازیگر جدید

در هر فصل از این سریال تعدادی بازیگران جدید اضافه و حذف می‌شوند. از جمله آنها می‌توان به حذف باباپنجعلی بعد از ۵ فصل اشاره کرد. اما عباسی می‌گوید که کاراکترها به همان شکل و شمایل قبلی پیش خواهند رفت و شخصیت‌های قبلی همگی در این فصل هم حضور دارند، اما ۳ کاراکتر جدید به سریال اضافه خواهند شد که هنوز بازیگرانشان انتخاب نشده است. به این دلیل که قصه در شمال کشور می‌گذرد طبیعتا این سه کاراکتر جدید هم برای همان خطه هستند که در کنار این آدم‌ها زندگی می‌کنند. البته در تمامی این فصل‌های پایتخت به همین شکل بوده است و در کنار کاراکترهای اصلی کاراکترهای دیگری هم حضور داشتند.

بازگشت بهبود و ایجاد یک ابهام

یکی از اتفاق‌هایی که قرار است در فصل جدید پایتخت رخ دهد، بازگشت شخصیت بهبود با بازی مهران احمدی است. مهران احمدی که همسر خواهر نقی را ایفا می‌کرد در فصل چهار و به طور ناگهانی از این سریال جدا شد. دلیل سازندگان ایفای نقش همزمان او در یک فیلم سینمایی بود و در خلال قصه سیروس مقدم گفت: در قسمت قبلی ما اعلام کردیم بهبود سارس گرفته و به آفریقا رفته است و حین آموزش و پرورش فیل فوت کرده و جسد او را آتش زده اند. اما او برمی گردد و چگونگی برگشتن او هم بامزه است. یکی از من پرسید قرار است برای این فصل به آفریقا برویم، اما من به او گفتم که آفریقا را به سریال می‌آوریم و قصه جذابی دارد که خود بهبود هم در آن هست و روح نیست.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

مهران احمدی در سریال پایتخت ۶

 

در قسمت ابتدایی فصل چهار برای بهبود مجلس ترحیمی برگزار کردند. حال بعد از عدم حضور این بازیگر در دو فصل، در نبود شخصیت بابا پنجعلی این نقطه ابهام وجود دارد که نویسنده در فصل جدید چطور می‌خواهد از حضور او رونمایی کند که قطعا این یکی از نکات ویژه و جذاب برای مخاطبین پایتخت در فصل ۶ خواهد بود.عباسی در اینباره می‌گوید: یادم است زمانیکه کاراکتر بهتاش به سریال اضافه شد مردم ارتباط خوبی با او برقرار کردند. در این فصل می‌توانیم این کاراکتر را در بهبود ببینیم، مطمئنا بازگشت بهبود بعد از گذشت دو فصل، شکل تازه‌ای به کار می‌دهد.

دوری از فانتزی در یک سریال کمدی

تا به الان و در این ۵ فصل «پایتخت» گاهی فانتزی‌هایی از جمله کاریکاتورهایی که برای زندگی شخصی ارسطو و از دست دادن همسرش طراحی شده بود، وجود داشته است. اما این بار نویسنده سریال با رد این موضوع می‌گوید: خیلی تلاش کردیم تا در این فصل از فانتزی دوری کنیم و معتقدم در سریالی که مردم با آن به خوبی ارتباط برقرار کردند دیگر فانتزی جواب نمی‌دهد. حتی هیچ کس جایگزین شخصیت پنجعلی نشده است و در خواب و رویا هم او را نمی‌بینیم، اما ترفندهایی چیده شده که از نبودش هم به نحو احسن استفاده شود.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

احمد مهرانفر در فصل ۶ سریال پایتخت

 

«پایتخت ۶» سفر به اروپا را تجربه می‌کند

گروه تولید پایتخت تا به حال سفرهای مختلفی را تجربه کرده‌اند و غیر از جنوب کشور و شهرستان قشم، به چین و ترکیه نیز رفته‌اند اما در فصل جدید طبق گفته نویسنده قرار است گروه تولید به همراه چند بازیگر اصلی به اروپا سفر کنند و سکانس‌های کوتاهی را در یک کشور اروپایی مقابل دوربین ببرند. دلیل انتخاب اروپا این است که یکی از کاراکترهای اصلی بنا به قصه مجبور است به اروپا برود و به همین دلیل قصه هم درآنجا ضبط خواهد شد. در شرایطی که ممکن است هزینه‌های بالای تولیدی به گروه تحمیل شود، باید گفت که از قبل برنامه‌ای برای سفر به اروپا نداشتیم اما به اقتضای نقش و قصه مجبور شدیم، البته هنوز مشخص نیست که قرار است کدام بازیگران به این سفر بروند.

قصه‌ای اجتماعی با نقد سیاسی و اقتصادی

اغلب نقد سیاسی و اجتماعی چاشنی فصل‌های متعدد پایتخت بوده است و شاید همین هم یکی از دلایل موفقیت و پرمخاطب شدن این سریال است. اما نویسنده فصل ۶ پایتخت، این سریال را کاری اجتماعی می‌داند که تا به حال تجربه نگارش در این ژانر را هم داشته است. حتی او این شب‌ها یک تئاتر با نام «پارتی» را نویسندگی و کارگردانی می‌کند که موضوعی اجتماعی دارد. لازمه پایتخت وجود نگاه اجتماعی است به این دلیل که کاراکترهایش کاراکترهایی هستند که در دسترس‌اند و با تمامی مشکلات امروزی جامعه فعلی دارند زندگی می‌کنند. در نتیجه خنده‌دار می‌شود اگر مثل آدم‌های امروزی گرفتاری‌های امروزی و از جنس آنها نداشته باشند و اقتصاد و سیاست در نوع نگاهشان دخیل نباشد.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

چهره ای متفاوت از محسن تنابنده در سریال پایتخت

 

ساخت تله فیلم در نبود خشایار الوند/ استفاده از ایده‌های خشایار الوند

همانطور که می‌دانید قبل از فوت خشایار الوند قرار بود در شب نوروز سال ۹۸ شاهد یک قسمت از سریال پایتخت باشیم، اما با از دست دادن این نویسنده محقق نشد. در شرایطی که متن‌های این تک قسمت موجود است، عباسی می‌گوید که این احتمال وجود دارد تا همان یک قسمت با اینکه پایان‌بندی مشخصی ندارد یک روز بالاخره ساخته شود. او می‌گوید که در متن‌هایی که نوشته است از آن یک قسمت استفاده نکرده است، اما قطعا از ایده‌های خشایار الوند استفاده می‌کند.

پایتخت 6, همه چیز درباره فصل 6 سریال پایتخت, پایتخت 6 کی پخش می شود, زمان پخش پایتخت 6, پایتخت 6 کی شروع می شود

مرحوم خشایار الوند

 

قصه‌ای با محوریت خانواده

این سریال همیشه یا از شمال شروع شده و یا از شهرها و کشورهای دیگری آغاز و بعد به شمال رسیده است و شهر شمال یکی از شهرهای اصلی در این سریال به شمار می‌رود. ساختار این سریال با قصه‌های تو در تو شکل گرفته است. اما نویسنده معتقد است پایتخت از بنیان و استحکام خانواده حرف می‌زند و این آدم‌ها هستند که در کنار یکدیگر مفهوم پیدا می‌کنند و پایتخت دارد نقدی به زندگی امروزی می‌زند و سعی دارد تا دوباره خانواده‌ها را دور هم جمع کند.

در این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، مهران احمدی، بهرام افشاری، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی و سارا و نیکا فرقانی اصل به ایفای نقش پرداختند.

برچسب ها
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments