مهم ترین اخبار سیاسی ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۸

اخبار 🔥 ۰۴ تیر ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

مهم ترین اخبار سیاسی ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۸

جدال لفظی علی لاریجانی و نماینده شاهین شهر در مجلس

مهم ترین اخبار سیاسی : درگیری لفظی لاریجانی و نماینده شاهین شهر

مهم ترین اخبار سیاسی : درگیری لفظی لاریجانی و نماینده شاهین شهر

مهم ترین اخبار سیاسی  : جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۴ تیر مجلس شورای اسلامی با حاشیه‌های کوتاهی همراه بود به نحوی که در این جلسه و در جریان بررسی جزئیات الحاق موادی به قانون اصل ۴۹ قانون اساسی (اعاده اموال نامشروع مسئولان) جدل لفظی کوتاهی بین علی لاریجانی رئیس مجلس و حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، پس از پیشنهاد غلامرضا کاتب، نماینده گرمسار و تذکر او درباره پرداخت اموال نامشروع مسئولان در راستای کاهش فقر، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در تذکری خطاب به لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت گفت که اگر از تمام مجلس و نمایندگان بپرسید، این قانون و اموال نامشروع مسئولان صرف فقر می‌شود، اگر همه نمایندگان می‌دانستند که موضوع این طرح چیست هرگز با آن مخالفت نمی‌کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس خطاب به لاریجانی تصریح کرد: نوع رفتار شما با نوع پیشنهاد کاتب این پیام را به مردم القا می‌کند که اصلا آنها نمی‌دانند در مجلس چه اتفاقی افتاده، بنابراین پیشنهاد کاتب باید به صورت مکتوب چاپ می‌شد و در اختیار نمایندگان قرار می‌گرفت و نباید شفاهی مطرح می‌شد.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: اگر آقای کاتب پیشنهاد رفع ابهام برای پیشنهاد آقای قاضی‌زاده را مطرح کرده حرفم را پس می‌گیرم در غیر این صورت شما اشتباه کرده‌اید.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس در حالیکه از اظهارات حاجی‌دلیگانی عصبانی شده بود با لحن تندی خطاب به وی گفت: ما اشتباه نکردیم، شما قضاوت نکنید، آقای کاتب به عنوان یک نماینده پیشنهاد جایگزین را مطرح کرده، اینکه می‌گویید نمایندگان متوجه پیشنهاد کاتب نشده‌اند و رای نداده‌اند را از کجا آوردید؟ این حرف‌ها را از کجا می‌گویید؟

لاریجانی اضافه کرد: این حرف شما درست نیست، نمایندگان رای داده‌اند، اینکه شما می‌گویید رفتار ما و کاتب، مگر ما چه رفتاری داشته‌ایم؟ آقای کاتب پیشنهاد رفع ابهام داد و من هم آن را خواندم.

رئیس مجلس تاکید کرد: اگر این موضوع تغییر کند، تاثیری برای من ندارد، موضوع این قانون در قالب بودجه سنواتی مطرح می‌شود، من که مدافع این اموال مصروف نیستم.

وی اضافه کرد: آقای حاجی دلیگانی این حرف درست نیست، در بودجه سنواتی این مسئله مطرح است، فرض کنیم حرف شما درست باشد اما یک نماینده حق دارد که نظرش را اعلام کند و شما هم حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر حرف بزنید، حرف شما درست نیست.

لاریجانی در پایان خاطر نشان کرد: حرف شما به جا نیست و حتی رفتار شما نیز شعاری است. موضوع فقر از این ماده حذف شده است. آقای حاجی، شما مدعی نمایندگان شده‌اید و می‌گویید آنها نفهمیده‌اند و فقط شما می‌فهمید!

منبع : تسنیم


مهم ترین اخبار سیاسی  : رئیس جمهور آمریکا در حالی پس از انهدام پهپاد متجاوز به حریم هوایی ایران، بار دیگر از مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران سخن به میان آورده بود که در اقدامی شتابزده و خلاف اصول سیاسی، با صدور یک فرمان اجرایی، رهبر انقلاب اسلامی ایران، بیت رهبری، هشت فرمانده سپاه پاسداران و وزیرامورخارجه ایران را تحت تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا قرار داد.

مهم ترین اخبار سیاسی : ترامپ، رهبر جمهوری اسلامی را تحریم کرد

مهم ترین اخبار سیاسی : ترامپ، رهبر جمهوری اسلامی را تحریم کرد

به گفته ترامپ، این تحریم‌ها مشمول دفتر مقام معظم رهبری و هشت فرمانده سپاه پاسداران مشتمل بر سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و پنج تن از فرماندهان نیروی دریایی سپاه نیز می‌شود.

پس از اعلام این تحریم آمریکا، استیون منوشین وزیر خزانه‌داری ایالات متحده از تحریم جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در همین دوره تازه تحریم‌ها خبر داد. این دوره تازه تحریم‌ها در حالی به بهانه واکنش ایران به تجاوز پهپاد گلوبال هاوک به حریم هوایی و آب‌های سرزمینی ایران اعلام شد که دونالد ترامپ پس از این پاسخ ایران، بار دیگر نمایش مذاکره داده و ادعا کرده بود آماده مذاکره بدون پیش‌شرط است؛ ادعایی که با توجه به تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی به عنوان «ابزار مذاکره» بیش از پیش با تردید در صداقت همراه می‌شود.

منبع : تابناک

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments