مهم ترین اخبار اقتصادی ۸ تیرماه سال ۱۳۹۸ / هر واحد بیت کوین ۱۰۸ میلیون سود دارد

اخبار 🔥 ۰۸ تیر ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

مهم ترین اخبار اقتصادی ۸ تیرماه سال ۱۳۹۸ / هر واحد بیت کوین ۱۰۸ میلیون سود دارد

مهم ترین اخبار اقتصادی ۸ تیر : در این مطلب از بخش اخبار ورزشی در وبسایت ویکی ویو به آخرین خبرها از وضعیت سود هر واحد بیت کوین در ایران میپردازیم.

هر واحد بیت کوین ۱۰۸ میلیون سود دارد

بلومبرگ با اشاره به استقبال از تولید بیت کوین در ایران به دلیل برق ارزان نوشت: استخراج هر واحد بیت کوین در ایران با برق ارزان ۱۰۸ میلیون تومان سود عاید معدن کار بیت کوین می کند.

به نقل از بلومبرگ، روندی که برای ایجاد واحدهای ارز مجازی بیت‌کوین استفاده می‌شود، آنقدر برق مصرف میکند که باعث افزایش مصرف برق ایرانی‌ها شده و فشاری بی سابقه بر شبکه های برق گذاشته است و مقامات را مجبور کرده عرضه برق به این اصطلاح مزارع تولید ارز دیجیتال را کاهش دهند .
همایون حائری، معاون وزیر برق و انرژی وزارت نیروی ایران گفت معدنکاران بیت کوین در ایران از نرخ برق یارانه‌ ای بهره می برند و حتی از مساجد هم که برق را رایگان می گیرند سوء استفاده می کنند .
سخنگوی شرکت برق گفت:« مصرف برق کشور در همین ماه ۷ درصد افزایش یافته است» .

مهم ترین اخبار اقتصادی ۸, هر بیت کوین ۱۰۸ میلیون سود دارد, بیت کوین, ارز دیجیتال

مهم ترین اخبار اقتصادی ۸, هر بیت کوین ۱۰۸ میلیون سود دارد, بیت کوین, ارز دیجیتال

تولید هر بیت کوین معادل مصرف سالانه ۲۴ خانه در تهران برق مصرف می کند یا معادل مصرف برق یک خانه در تهران به مدت ۲۴ سال .
یارانه هر کیلووات برق ۵۰۰۰ ریال است یعنی تولید یک واحد بیتکوین حدود ۳۵۰ میلیون ریال با یارانه دولتی هزینه می‌برد یا حدود ۲۷۰۰ دلار .
بیت کوین ۱۱۷۷۰ دلار در ایران در روز جمعه معامله شد که ۳۸ درصد در همین ماه و بیش از ۲۰۰ درصد بصورت سالانه افزایش داشت . بر این اساس استخراج هر واحد بیت کوین ۸۳۰۰ دلار یا به عبارتی ۱۰۸ میلیون تومان در ایران درآمد دارد.
وزارت نیروی ایران قصد دارد تعرفه ای خاص برای استخراج کنندگان بیت کوین وضع کند تا هزینه تولید آن کاهش یابد و فشار بر شبکه‌های برق کم شود. برق بسیاری مزارع تولید ارز دیجیتال در سراسر کشور قطع شده و دستگاه های استخراج بیت کوین توسط مقامات مصادره شده اند .
ایرانی‌ها برای دور زدن تحریم‌های آمریکا به ارزهای مجازی روی آورده اند. این تحریم‌ها دسترسی آنها را به ارز کم کرده است. بانک مرکزی ایران استفاده از ارزهای مجازی را در معاملات سال گذشته منع کرد و اعلام کرد نگران پولشویی و جرائم مالی است .

منبع : تسنیم

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments