شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

اخبار 🔥 ۱۰ دی ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به ۴۰۳ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به ۴۰۳ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون ۱۶۵ بیمار در بیمارستان های کرونایی استان بستری هستند که ۷۴ بیمار مبتلای قطعی هستند و از این تعداد ۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۱۱۴۶ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۳۹۹ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج که شامل تست های pcr و سریع بودند حدود ۳۲ درصد نمونه ها مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، لنده و دنا می باشند.
یزدان پناه عنوان کرد: در طی مدت ۱۱ماه شیوع کرونا مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش بسزایی در کنترل بیماری داشته اند و از این پس نیز تنها با همکاری مردم بیماری کنترل می شود.
وی ادامه داد: تمام شهرهای استان های مجاور استان (فارس، اصفهان و خوزستان) در وضعیت زرد هستند ولی شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه در وضعیت نارنجی باقی مانده اند و با توجه به افزایش تجمعات امید به تغییر وضعیت از نارنجی به زرد کم رنگ شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: متاسفانه عادی انگاری بیماری، کاهش رعایت شیوه‌های بهداشتی در بین برخی از افراد و افزایش تجمعات از عوامل  خطر افزایش شیوع بیماری در استان است که می‌طلبد شهروندان بدون استفاده از ماسک جایی نروند، به جز برحسب ضرورت از منزل خارج نشوند، فاصله فیزیکی را رعایت کنند و از حضور در مکان های پرخطر اجتناب کنند تا شاهد کاهش موارد مبتلا و مرگ و میر به این ویروس نوپدید و خطرناک باشیم.
انتهای پیام

همچنین بخوانید:  حفاران غیرمجاز اشیای عتیقه دستگیر شدند

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments