شرح ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا از زبان اتحادیه اروپا

اخبار 🔥 ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

شرح ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا از زبان اتحادیه اروپا

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از الی گشت یکی از ملزومات هر کشور در چند ماه اخیر، آماده سازی و ایجاد فضایی آرام و ایمن در فرودگاه ها بوده است. در واقع، اگر دقیق تر به این مسئله نگاه کنیم متوجه می شویم که رقابتی ملموس در میان کشورها بر سر این که کدام یک فرودگاه پاکیزه تر و ایمن تری در مقابل کرونا دارند در گرفته است. در حال حاضر می توان دید که بزرگ ترین و معتبر ترین و بروز ترین فرودگاه های جهان در مقابل ویروس کرونا کمر خم کرده اند و بسیاری نتوانسته اند همچنان راه چاره ای برای بازگشایی مجدد شان پیدا کنند. از طرفی، فرودگاه هایی نیز در فهرست فرودگاه های جهان وجود دارند که باز هم با فراهم کردن امکانات و پرتکل های سرسختانه همچنان نتوانسته اند اعتماد کافی را از جانب مشتریان و مسافران خود برای اجرای مجدد پروازها جلب کنند.

ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا

فرودگاه های ایران، آشیانه های امن برای پرواز

در میان تمام دلواپسی ها و نا امیدی های خطوط هوایی و فرودگاه ها در جهان، خبری از طرف اتحادیه اروپا با این خبر که ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا را تصدیق می کرد در یورونیوز منتشر شد که می توان آن را با تمام سختی ها و فشارها و تحریم های ناعادلانه به عنوان نقطه عطفی در صنعت هواپیمایی در نظر گرفت. در فهرستی که اتحادیه اروپا از فرودگاه های جهان به عنوان ایمن ترین فرودگاه ها منتشر کرد، نام فرودگاه های ایران به وضوح به چشم می خورد. برنامه های مدون برای ضد عفونی کردن هواپیماهای ایرانی در فرودگاه ها برای بسیاری از کشورها نوعی الگو عملی به حساب آمده و بسیاری از فرودگاه های جهان توانسته اند از این طرح و برنامه به خوبی استفاده کنند. البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که هدف از انتشار این فهرست به منظور اطمینان خاطر دادن به مسافران هوایی در جهان است و وجود چنین فهرستی، موردی را از پرتکل های ایمنی و بهداشتی برای مقابله با کرونا در قرودگاه ها برطرف نمی کند. اما اقدامات لازم مانند ساخت و پرداخت فضایی مناسب برای قرنطینه مسافران مبتلا و در اختیار گذاشتن مواد ضدعفونی کننده به فرودگاه های کشور را نمی توان نادیده گرفت. شاخصه های مهم آژانس ایمنی و بهداشت حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا در فرودگاه های اروپا و جهان، در واقع میزان مبتلایانی است که در تاریخ های اخیر و بعد از شیوع ویروس کرونا وارد کشور شده اند است که ایران در مقایسه با دیگر کشورها در رتبه مناسب تری قرار دارد و توانسته اقدامات لازم را برای جلوگیری هر چه بیش تر از مبتلایان به کشور داشته باشد. البته ناگفته نماند که در پی نام فرودگاه های ایران، فرودگاه های کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان، کویت، ترکیه و قطر نیز در میان کشورهای خاورمیانه به چشم می خورد. امید است با اقدامات مستمر و رعایت نکات بهداشتی از جانب مسافران هوایی فرودگاه های ایران، میزان ورود مبتلایان به کشور با کاهشی بیش از قبل رو به رو شود.

 

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments