تعبیر خواب سگ 🌒 تعبیر خواب سگ خانگی/ تعبیر خواب سگ از دیدگاه امام صادق

تعبیر خواب 🔥 ۰۷ تیر ۱۴۰۰ بدون دیدگاه

تعبیر خواب سگ 🌒 تعبیر خواب سگ خانگی/ تعبیر خواب سگ از دیدگاه امام صادق

تعبیر خواب سگ, تعبیر خواب سگ دنبالت باشه, تعبیر خواب سگ از دیدگاه حضرت یوسف, تعبیر خواب سگ سفید, تعبیر خواب سگ از نظر روانشناسی, تعبیر خواب سگ مرده امام صادق, تعبیر خواب سگ مرده, تعبیر خواب سگ از دیدگاه محمد ابن سیرین, تعبیر خواب سگ خانگی, تعبیر خواب سگ زرد, تعبیر خواب سگ از دیدگاه امام صادق 

تعبیر خواب سگ, تعبیر خواب سگ دنبالت باشه, تعبیر خواب سگ از دیدگاه حضرت یوسف, تعبیر خواب سگ سفید, تعبیر خواب سگ از نظر روانشناسی, تعبیر خواب سگ مرده امام صادق, تعبیر خواب سگ مرده, تعبیر خواب سگ از دیدگاه محمد ابن سیرین, تعبیر خواب سگ خانگی, تعبیر خواب سگ زرد, تعبیر خواب سگ از دیدگاه امام صادق 

تعبیر خواب سگ, تعبیر خواب سگ دنبالت باشه, تعبیر خواب سگ از دیدگاه حضرت یوسف, تعبیر خواب سگ سفید, تعبیر خواب سگ از نظر روانشناسی, تعبیر خواب سگ مرده امام صادق, تعبیر خواب سگ مرده, تعبیر خواب سگ از دیدگاه محمد ابن سیرین, تعبیر خواب سگ خانگی, تعبیر خواب سگ زرد, تعبیر خواب سگ از دیدگاه امام صادق


تعبیر خواب سگ از دیدگاه کلی

سگ در خواب به معنای به سادگی ابراز کردن احساساتی چون پرخاشگری، امیال جسمانی، دوستی و بخش‌هایی از وجودمان است که دور از نظر دیگران نگه می‌داریم اما ممکن است ناگهان غلیان کنند.

همچنین جریان تداوم احساسات طبیعی، خود را وقف کسی یا چیزی کردن، مثلا همسر یا فرزند.

سگ را همچنین راهنما یا نگهبان نیمه پنهان زندگی می‌دانند.


تعبیر دیدن سگ آسیب‌دیده در خواب

دیدن سگ بیمار یا آسیب‌دیده در خواب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که نگران رابطه‌ای در زندگی واقعی‌تان هستید.


تعبیر مشاهده سگ در حال مرگ در خواب

سگ در حال مرگ یکی دیگر از خواب‌های رایج درباره‌ی سگ است. این خواب می‌تواند ناراحت‌کننده باشد، خصوصا اگر آن سگ حیوان خانگی محبوب‌تان باشد.

لوونبرگ می‌گوید این خواب معنی‌اش این نیست که سگ‌تان در آستانه‌ی مرگ است (البته اگر در بیداری یا در خواب نگران سلامتی او هستید باید او را پیش دامپزشک ببرید)، اما ممکن است نشان‌دهنده‌ی رابطه‌ای رو به پایان در زندگی‌تان باشد.

لوونبرگ می‌گوید “مرگ در خواب به معنی مرگ واقعی نیست. دیدن مرگ در خواب به ما کمک می‌کند بی‌خیال شویم.

این خواب تایید می‌کند که چیزی تمام شده و وقت‌اش رسیده که آن را کنار بگذاریم.”

سگ مرده و سگی که دچار نقص عضو شده‌است، دلخراش است، ولی او می‌گوید این فقط یک خواب است.

لوونبرگ می‌گوید “خواب‌ها به طرز وحشیانه‌ای صریح هستند و چیزی را زیباتر از واقعیت جلوه نمی‌دهند.

اگر خوابی ناراحت‌کننده است، با چیزی ناراحت‌کننده در زندگی واقعی‌مان در ارتباط است.

خواب‌ها به شما کمک می‌کند هیجان‌هایتان را بیرون بریزید و با آن‌ها کنار بایید.”


تعبیر خواب دیدن سگ در حال دویدن

دیدن خواب سگی که در حال دویدن است تعابیر زیادی دارد. مهم است تمام صحنه‌ای را که در خواب دیده‌اید به یاد بیاورید: آیا سگ به سوی شما می‌دوید؟ آیا از شما دور می‌شد؟ آیا از سگ ترسیدید؟

لوونبرگ می‌گوید اگر بدون این‌که احساس خطر کنید سگ به سوی شما می‌دوید، می‌تواند نشانه‌ی یک رابطه‌ی جدید در زندگی‌تان باشد.

اگر سگ از شما دور می‌شد، می‌تواند نشانه‌ی رابطه‌ای باشد که در آن احساس دوری می‌کنید. هم‌چنین می‌تواند حاکی از رابطه‌ای در زندگی‌تان باشد که باید هرچه زودتر از آن خارج شوید.

مولر می‌گوید چون بسیاری از ما می‌دانیم حیوانات غریزی‌تر از انسان‌ها عمل می‌کنند، دنبال کردن یک سگ در خواب می‌تواند به معنی تمایلی شدید و ناخودآگاه باشد که می‌خواهد در ذهن بیدارتان تجسم بیابد، اما نمی‌تواند.

مولر می‌گوید “ما در خواب از مغز انسانی و تمام استعدادهایمان استفاده می‌کنیم، اما برای به دام انداختن سگی که به‌طور غریزی برای بقا تلاش می‌کند، کافی نیست.”


تعبیر خواب  دیدن سگ عصبانی

لوونبرگ می‌گوید اگر در خواب دیدید که یک سگ شما را دنبال می‌کند یا می‌ترساند، احتمالا به معنی وضعیتی در زندگی‌تان است که باعث می‌شود احساس قربانی بودن، خشم یا ناتوانی بکنید.

مولر می‌گویند سگ‌ها با حد و مرزها در ارتباط هستند و ذهنیتی بسته دارند.

آیا در زندگی واقعی حد و مرزهایتان در حال محک خوردن است؟ آیا در زندگی‌تان شخصیتی‌هایی بسته و شبیه به رهبر وجود دارد که باعث می‌شود عصبی شوید یا احساس خطر کنید؟

هم‌چنین او می‌گوید دیدن سگ‌های عصبانی در خواب می‌تواند نشانه‌ی ریسکی باشد که از پذیرفتن آن واهمه دارید یا احساس می‌کنید در حال وارد شدن به قلمرویی ناشناخته در لایه‌ای از زندگی‌تان در بیداری هستید.


تعبیر خواب دیدن سگ‌ خانگی

سگ‌ها می‌توانند علاوه بر روابط و وضعیت‌هایی در زندگی، نشانه‌ای درباره‌ی خود ما نیز باشند.

لوونبرگ می‌گوید “همه‌چیز در خواب‌تان واقعا نشانه‌ی چیزی درباره‌ی شما است.”

لوونبرگ می‌گوید دیدن حیوان خانگی فعلی یا قبلی، یا هر سگ آشنای دیگری، می‌تواند نشانه‌ی این باشد که وقتی آن سگ جزیی از زندگی‌تان بود چگونه شخصی بودید.

مثلا اگر در خواب سگی را دیدید که در کودکی‌تان فرار کرده و باعث شده احساس طرد شدن بکنید، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این واقعیت باشد که فعلا در زندگی واقعی‌تان احساس تنهایی می‌کنید.

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که از مولر به عنوان تفسیرگر خواب پرسیده می‌شود این است که آیا دیدن حیوانی که مرده‌ است، روش سلام کردن سگ است یا نه.

جواب او این است: شاید.

مولر می‌گوید “خواب‌ها شخصی هستند. ممکن است دیدن حیوان خانگی که دوست‌اش دارید شما را آگاه کند که او هنوز این‌جا است و از شما محافظت می‌کند.

هم‌چنین ممکن است شیوه‌ی مغز شما برای نزدیک شدن به او یا تلاش برای حفظ ارتباط با آن حیوان باشد.”


تعبیر خواب سگ به عنوان نماد نگهبانی و مراقبت

سگ‌های نگهبان چینی که مجسمه‌های عظیم و با ابهت آن‌ها اغلب به صورت نشسته در بیرون معابد در کشور چین به چشم می‌خورد، نمونه‌هایی بی نقص و عالی از سگ‌های نگهبان هستند.

اگر سگی که در خواب دیده‌اید یکی از آن‌هایی است که با راحتی عجین است و آرام و بی‌آزار به نظر می‌رسد، در آن صورت این خواب ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که بیننده‌ی خواب هم چنین احساسات خوشایند مشابهی را تجربه می‌کند.

او احساس امنیت و رضایتمندی می‌کند. شاید، در عالم بیداری، شخص خواب بیننده از احساس امنیتی بخصوصی برخوردار است.

سگ‌ها نه تنها به لحاظ اسطوره شناسی نماد «نگهبان» هستند بلکه همه‌ی مردم و صاحبان آن‌ها چنان پرورششان می‌دهند که از آن‌ها نگهبانی کنند.

بعضی از سگ ها جوری تربیت می‌شوند که با خشونت و پارس کردن به محافظت از فرد بپردازند.

باید ببینید سگی که در خواب می‌بینید چه کاری انجام می‌دهد. آیا پارس می‌کند؟

اگر چنین است، خواب سگ می‌تواند تلاش برای جلب توجه شما به چیزی اشتباه در ضمیر ناخوداگاه‌تان باشد یا ممکن است بخواهد توجه شما را به وضعیتی نا امن در عالم بیداری معطوف کند.


تعبیر خواب سگ به عنوان نماد راهنما

در عالم بیداری، سگ‌ها اغلب به عنوان حیوانات کمک کننده و همیار استفاده می‌شوند.

در خواب، سگ‌هایی که به راهنمایی افراد در عالم بیداری می‌پردازند، می‌توانند به فرد کمک کنند زوایای پنهان در قلمرو ناخودآگاه خود را کشف کند.

آن‌چه پنهان است می‌تواند به طرز غافلگیرکننده‌ای خوشایند باشد، مانند نعمات و استعدادهای کشف و استفاده نشده. یا اینکه، خواب سگ می‌تواند به جنبه‌های ناخوشایند شخصیت فرد اشاره داشته باشد، یا طرق نیمه‌خودآگاهی که خواب ببیننده از طریق آن‌ها خودش را درگیر خود ویرانی ساخته است.


تعبیر خواب سگ‌ها به عنوان نماد وفاداری

همان طور که پیشتر بیان شد، ویژگی وفاداری با نام سگ‌ها عجین است. وقتی خواب سگ می‌بینید، بررسی کنید که آیا سگ تنها است یا همراهی دارد.

اگر چنین است، و اگر سگ سالم است، آن شخص همراه می‌تواند نماد کسی باشد که شخص خواب بیننده به او اعتماد یا باور دارد. پس مطمئن شوید که پایه‌های این اعتماد مستحکم است.

اگر سگی که خواب دیده‌اید به نوعی زخمی شده باشد، می‌تواند نشانه‌ی خیانت، سوء استفاده از اعتماد، یا رابطه‌ای به مشکل خورده‌ی شما با شخصی باشد که همراه سگ است.

اگر سگ زخمی هیچ همراهی نداشت، خواب بیننده باید بررسی کند ببیند آیا در عالم بیداری درگیر خود-تخریبی شده است یا نه.


تعبیر خواب سگ‌های سیاه

از آنجایی که سگ به نوعی با عالم اموات در ارتباط است، و از آنجایی که رنگ سیاه اغلب به عنوان نماد مرگ و سوگواری استفاده می‌شود، این کاملا محتمل است که این دو با هم (سگ و رنگ سیاه) پیام آور مرگ باشند.

تغییر و انتقال اغلب خسرانی را در بر دارند. اگر به عنوان مثال، یکی به مکان جدیدی نقل مکان کند تا شغل یا رابطه‌ای را پی بگیرد، از دست دادن دوستان که از این تغییر ممکن است حاصل شود را می‌توان از دیدن سگ سیاه در خواب تعبیر و برداشت کرد.


تعبیر خواب دیدن سگ سفید

سفید رنگ مثبتی است و سگ نماد دوستی و سعادت است. وقتی این دو با هم در خواب کسی ظاهر شوند حاکی از رابطه‌ی او با خانواده یا دوستان در ذهن ناخودآگاه‌شان هستند.


تعبیر خواب دیدن سگ قهوه‌ ای

آیا بر رابطه‌های‌تان کنترل دارید؟ سگ قهوه‌ای معمولا وقتی ظاهر می‌شود که ما احساس عدم کنترل بر روابطمان را داشته باشیم، یا دوستی جدیدی را در افق زندگی خود ببینیم.


تعبیر خواب دیدن سگ چند رنگ

سگ‌های چند رنگ در خواب اغلب نشانگر تعابیر مختلفی در رابطه با هر رنگ هستند. بدیهی است که تعبیر آن‌ها کمی دشوارتر است.


تعبیر خواب دیدن سگ طلایی

سگ‌های طلایی رنگ یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و وفادارترین سگ‌ها شناخته می‌شوند. خواب آن‌ها را دیدن برای یک رابطه دوستی مهم شگون خوبی دارد.


تعبیر خواب سگ خبیث

اگر در خواب ببینید سگ خبیث است و/یا غر غر می‌کند، این کابوس نشان دهنده‌ی درگیری و تضاد درونی در شخص ببینده‌ی خواب است. همچنین ممکن است نشانه‌ی خیانت یا عدم صداقت نیز باشد.


تعبیر خواب سگ بیمار

اگر در خواب سگی بیمار را ببینید این خواب می‌تواند نماد غفلت از یک دوستی باشد.

اگر سگ مرده بود یا در حال مرگ بود، در آنصورت به معنی از دست دادن دوستی خوب یا روبه افول گذاشتن غرایزتان است.


تعبیر خواب دم تکان دادن سگ

خواب دیدن سگی که دمش را تکان تکان می دهد یا دور خودش می چرخد بیانگر این است که شما یک موقعیت را به طوری موثر مدیریت نمی کنید.

شما زمان زیادی را صرف تلاشی می کنید که نتیجه بخش نیست.


تعبیر خواب گاز گرفتن سگ

اگر خواب ببینید سگی دست‌تان را گاز می‌گیرد این خواب نماد بی‌وفایی است.

این که خواب ببینید کسی را سگ گاز می‌گیرد نشانه‌ی وقوع خیانت است. شما احساس می‌کنید که این شخص فریبتان داده است.


تعبیر خواب سگ خوشحال

دیدن سگی که از خوشحالی پارس می‌کند در خواب نشانه‌ی شعف و فعالیت اجتماعی است.


تعبیر خواب نزاع و درگیری سگ‌ها

دیدن نزاع و درگیری سگی در خواب حاکی از آن است که مایوسانه جنبه‌ای از وجود خود را انکار می‌کنید و احساس خجالت و شرمساری دارید.

خواب درگیری سگ‌ها نشانه‌ی تضاد علایق بین شما و یکی از نزدیکان‌تان است. باید از این وضعیت دوری کنید.


تعبیر خواب کشتن سگ

سگ‌ها می‌توانند نشان دهنده‌ی مسائلی باشند که قرار است از شما سبقت بگیرند و شما را زیر فشار بگذارند.

گاهی سگ‌ها می‌توانند آدم‌های بی اخلاقی باشند که می‌شناسیدشان. کشتن سگ با دست‌های‌تان نشان از آن دارد که عزم‌تان را جزم کرده‌اید تا مسائل و مشکلاتی که تا سر حد مرگ عذاب‌تان می‌داد را برطرف کنید.


تعبیر خواب حمله سگ

اگر مورد حمله کسی واقع شده‌اید، یا این رویا خشم و انتقادهای نیشدار آن‌ها را به تصویر می‌کشد و یا در این رویا خشم و پرخاشگری خودتان به تصویر کشیده شده است.


تعبیر خواب سگ قلاده به گردن

این خواب بیانگر غرایز کنترل یا مهار شده یا غرایزی هستند که به آن‌ها تعلیم داده و جهتشان داده‌ایم، یا بخش‌هایی از وجودمان که عقب رانده و مهار شده‌اند.


تعبیر خواب توله سگ

جوانی، سبک سری، غلیان عواطف و هیجانات. این تصویر در رویا ممکن است نمایانگر یک کودک یا احساس هشدار به آن کودک باشد، آبستنی فرزند شخص دیگر، شکنندگی‌ و وابستگی و نیازها، این تصویر می‌تواند نیاز خود شما را به عشق ورزیدن یا مراقبت از چیزی و یا بر عکس به تصویر بکشد.


تعبیر خواب سگ از دیدگاه  کارل گوستاو یونگ

دیدن سگ در خوابتان نمادی از شهود(بینش)، وفاداری، سخاوت، حفاظت و راستی است.

خواب بیانگر این است که ارزش های قوی و تنش های خوب شما، شما را قادر می سازد که در دنیا پیش بروید و موفق شوید.

خواب دیدن سگ ممکن است بیانگر کسی در زندگی تان باشد که این ویژگی ها را داشته باشد. تعبیر دیگر این است که دیدن سگ در خوابتان بیانگر مهارتی است که شما ممکن است رد کرده یا فراموش کرده باشید.

اگر سگ هار باشد و/یا غر غر کند، بیانگر یک کشمکش درونی با خودتان است. ممکن است بیانگر خیانت و عدم صداقت باشد.

اگر سگ مرده باشد یا در حال مردن باشد، به معنی از دست دادن یک دوست خوب یا غریزه تان است.


تعبیر خواب سگ از دیدگاه  محمد بن سیرین

سگ در خواب دیدن، دشمن دون فرومایه است، اما مهربان بود و سگ ماده در خواب زن فرومایه بود و سگ سیاه دشمنی بود از عرب، و سگ سفید، دشمنی بود از عجم.

اگر بیند که سگ بر وی بانگ می کرد، دلیل که از دشمنی سخنی زشت شنود.

اگر بیند که سگ او را بگزید، دلیل که او را از دشمن گزند رسد. اگر دید جامه او به آب دهان سگ آلوده شد، دلیل است از دشمنی خسته شود.

اگر دید جامه او بدرید، دلیل که در مالش نقصان پدید آمد. اگر بیند که گوشت سگ میخورد، دلیل که دشمن را به دشمنی دیگر دفع کند.

اگر بیند سگی را نان همی داد، دلیل است که روزی بر وی فراخ شود. اگر بیند سگ با وی نزدیکی نمود، دلیل که دشمن در وی طمع کند.

اگر بیند که سگ بر وی تکیه کرده بود، دلیل است بر دشمنی فرومایه اعتماد کند و کار او را نصرت دهد.

اگر دید که شیر سگ می خورد، دلیل که ترس و بیم سخت به وی رسد و باشد که با دشمن او را خصومت افتد.

اگر بیند که سگ از وی می گریخت، دلیل است دشمن از وی برحذر بود.

اگر بیند که سگی ماده درخانه او درآمد، دلیل که زنی فرومایه را به زنی کند.

اگر دید که سگی جامه او را به دندان بگزید، دلیل است مکروهی بر وی رسد.


تعبیر خواب سگ به روایت امام جعفر صادق

دیدن سگ درخواب بر چهاروجه بود:

اول: دشمن.

دوم: پادشاه طامع.

سوم: دانشمند و خادم بدفعل.

چهارم: مردمان غماز.


تعبیر خواب سگ از دیدگاه  منوچهر مطیعی تهرانی

سگ اگر آشنا باشد حمایتگر و دوست است و چنان چه نا آشنا و بیگانه باشد، خطرناک و مزاحم. در خواب نیز عینا همین حالت پیش می آید.

چنانچه در رویای خود سگی دیدید که مطیع و رام است و به دنبالتان می آید و سخن و اشارات شما را می فهمد امنیت دارید و خواب شما خبر می دهد که آسیب نمی بینید و دوستی از شما حمایت می کند و اگر دوست نزدیکی دارید می توانید به او اعتماد کلی داشته باشید، زیرا سگ آشنا و مطیع و آرام دوست تعبیر می شود.

چنان چه در خواب سگی ببینید که بیگانه است و او را ندیده اید و نمی شناسید، باید نگران اطرافیان خویش باشید؛ چرا که احتمالا نسبت به شما حسن نیت ندارند.

اگر سگ بیگانه بود و به شما حمله کرد، خواب شما می گوید دشمنی پست و دون و آزار رساننده در کمین شما است که لازم است از او حریم بگریزیدو دور بمانید.

صدای سگ بدگوئی و سیاست و فحش و ناسزا است و چنان چه در خواب صدای سگی را بشنوید ولی سگ را نبینید، نشان آن است که از شما بد می گویند، غیبت می کنند و توطئه ترتیب می دهند.

سگ اگر آشنا و رام باشد و بانگ و صدا راه بیندازد فحش و ناسزا است و خواب شما می گوید با یک نفر برخوردی نا مطلوب خواهید داشت که او نسبت به شما سخنان زشت می گوید و دشنام می دهد.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments