کوکی هندوانه 🥘 طرز تهیه کوکی هندوانه ویژه شب یلدا / آموزش کوکی هندوانه / شب یلدا

کیک و شیرینی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

کوکی هندوانه 🥘 طرز تهیه کوکی هندوانه ویژه شب یلدا / آموزش کوکی هندوانه / شب یلدا

کوکی هندوانه, طرز تهیه کوکی هندوانه ویژه شب یلدا, آموزش کوکی هندوانه, شب یلدا, کوکی هندوانه ویژه شب یلدا, کوکی, کوکی کره ای, آیسینگ

کوکی هندوانه / با آموزش یک نوع دیگر از کوکی های شب یلدا در خدمت شما هستیم. در این آموزش با این سرفصل ها در کنار شما هستیم.

مواد اولیه

طرز تهیه خمیر

رنگ آمیزی خمیر

نکات مهم

آموزش کوکی هندوانه

آموزش کوکی هندوانه ویژه شب یلدا

 

مواد اولیه :

کره ……………………… ۱۵۰ گرم

پورد قند الک شده …….. ۱۰۰ گرم

تخم مرغ ……………….. ۱ عدد

وانیل …………………… ۱/۲ قاشق مرباخوری

آرد ……………………… ۳۰۰ گرم

بیکینگ پورد …………… ۱/۲ قاشق مرباخوری

مواد اولیه کوکی هندوانه

مواد اولیه

 

طرز تهیه خمیر :

برای شروع ، کره از قبل خارج شده از یخچال را که به دمای محیط رسیده به مدت ۳ دقیقه با دور تند همزن بزنید تا کرم رنگ و حجیم شود. شما می توانید از مارگارین (کره گیاهی) به جای کره استفاده کنید. ۱۰۰ گرم پودر قند الک شده را (کمی بیشتر از ۳ / ۴ پیمانه) به کره زده شده اضافه و مجددا ۳ دقیقه دیگر با دور تند همزن هم بزنید. سپس ۱ عدد تخم مرغ به دمای محیط رسیده و ۱/۲ قاشق مرباخوری وانیل را هم اضافه و مجددا  ۳ دقیقه با دور تند همزن هم بزنید. دقت کنید زمان همزدن با دور تند همزن را رعایت تا کوکی شما در پایان بوی کره ندهد. ۳۰۰ گرم آرد (۲ پیمانه پر) را یکبار الک و با ۱/۲ قاشق مرباخوری بیکینگ پودر مخلوط کنید.

همچنین بخوانید:  چیز کیک شکلات و نسکافه 🥘 طرز تهیه چیز کیک یخچالی نسکافه و شکلاتی شیک و مجلسی با بیسکوییت

مخلوط آرد و بیکینگ پودر را در سه مرحله به مواد کوکی اضافه کنید. قسمت اول و دوم را با همزن مخلوط کنید. و قسمت سوم رو باید با نوک انگشت به خورد خمیر بدید چون خمیر در این مرحله سفت شده و نمیتونید دوباره از همزن استفاده کنید.

خمیر کوکی هندوانه

خمیر آماده شده کوکی هندوانه

 

رنگ آمیزی خمیر :

خمیر را ابتدا به ۲ قسمت مساوی و بعد یکی از قسمتها را دوباره به دو قسمت تقسیم کنید. به قسمت بزرگ رنگ خوراکی ژله ای قرمز اضافه و با نوک انگشت رنگ را به خورد خمیر دهید. یکی از دو قسمت کوچکتر باقی مانده را بی رنگ و به قسمت دیگر رنگ سبز ژله ای اضافه و دوباره با نوک انگشت رنگ را به خورد خمیر دهید. خمیر های آماده را جداگانه در کیسه فریز قرار داده و برای ۱۵ دقیقه در یخچال نگهداری کنید. شما می توانید خمیر را از روز قبل آماده و روز بعد فرم داده و بپزید.

رنگ آمیزی خمیر کوکی هندوانه

رنگ آمیزی خمیر

 

خمیرهای آماده را بعد از ۱۵ دقیقه از یخچال خارج کنید. خمیر قرمز را به طول ۲۵ سانت لوله کنید. خمیر بی رنگ را به ابعاد ۲۵x14 سانت باز کنید. محل درز پیچیدن خمیر رو حتما با انگشت صاف کنید. خمیر سبز به ابعاد ۲۵x16 سانت باز کنید. حتما بعد از اتمام کار ، خمیر لوله شده را در پلاستیک بپیچید و ۱ ساعت در یخچال نگهداری تا خمیر سفت شده و به راحتی برش بخورد.

باز کردن خمیر کوکی هندوانه

باز کردن خمیر

 

آماده کردن خمیر برای برش زدن کوکی هندوانه

آماده کردن خمیر برای برش زدن

 

بعد از ۱ ساعت خمیر را از یخچال در آورده و برشهای نیم سانتی بدهید. سپس هر دایره را از وسط نصف کنید. کف سینی فر را کمی چرب کرده و کوکی ها را با فاصله در سینی بچینید چون پس از پخت ممکن است به هم بچسبند. فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد از قبل روشن کنید تا خوب گرم شود. سینی را برای حداکثر ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا کوکی ها بپزند. حتما بعد از ۱۰ دقیقه در فر را باز کرده و کوکی ها را چک کنید. توجه داشته باشید رنگ کوکی ها فقط در حدی که زیر کوکی نیم درجه تیره تر شود کافی می باشد. یکی از نشانه های پخت کوکی جابجا شدن آسان کوکی ها در سینی فر است.

برش خمیر کوکی هندوانه

برش خمیر

 

همچنین بخوانید:  گوشفیل خانگی 🥘 طرز تهیه شیرینی گوشفیل خانگی برای ماه رمضان

نکات مهم :

  • حتما از آرد سه صفر استفاده کنید

به هیچ عنوان خمیرهای کره ای رو ورز ندید ،وگرنه خمیر روغن میندازه و بیسکوییت شما سفت میشه
تاکید میکنم حتما با نوک انگشت آرد باقی مانده رو به خورد خمیر بدید.
برای اینکه مطمئن بشید خمیر آماده کار هست از یک چنگال کمک بگیرید اگه رد چنگال روی خمیر باقی موند یعنی خمیر آماده است. تا اینجا خمیر کوکی آماده شده میتونید به هر شکلی که دوست دارید کاتر بزنید و بپزید.
نکته مهم اگه خمیر بعد از برش دادن نرم شده بود دوباره ۵ دقیقه سینی رو با خمیرهای کوکی در یخچال بذارید تا کوکی ها | خودشونو بگیرن و بعد بلافاصله از یخچال دربیارید و بذارید توی

 

رسیپی و دستور طرز تهیه : خانم سوزان شریعت


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of