پاستیل خانگی 🥘 طرز تهیه انواع پاستیل بدون گلوکز، با پودر ژله و با بستنی

تنقلات و شکلات ۰۱ مهر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

پاستیل خانگی 🥘 طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز و با گلوکز / طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله / پاستیل خانگی با بستنی / خواص پاستیل

پاستیل خانگی : در این مطلب از بخش آموزش آشپزی و طرز تهیه انواع تنقلات و شکلات به پاستیل, طرز تهیه پاستیل, پاستیل خانگی, پاستیل خونگی, طرز تهیه پاستیل خانگی, پاستیل خانگی بدون گلوکز, پاستیل خانگی بدون قالب, فیلم طرز تهیه پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, خواص پاستیل می پردازیم.

با ما همراه باشید.

پاستیل خانگی, پاستیل خونگی, طرز تهیه پاستیل خانگی, پاستیل خانگی بدون گلوکز, پاستیل خانگی بدون قالب, فیلم طرز تهیه پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, علت چسبناک شدن پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, پاستیل, طرز تهیه پاستیل, پاستیل خانگی شف طیبه

پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, پاستیل, طرز تهیه پاستیل, خواص پاستیل

پاستیل خانگی بدون گلوکز

مواد اولیه پاستیل خانگی بدون گلوکز:

 • اسانس یا رنگ خوراکی به میزان لازم
 • پودر ژلاتین ۴ قاشق غذاخوری
 • آبمیوه یا نوشابه یک فنجان
 • شکر ۲ فنجان
 • آب یک فنجان

طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز:

پودر ژلاتین را با آب مخلوط کرده و به روش بن ماری، روی بخار حل کنید تا شفاف شود. شکر و آبمیوه یا نوشابه را هم روی حرارت گذاشته و بجوشانید. پس از آن اسانس و یا رنگ را اضافه کنید.

ژلاتین حل شده را به آبمیوه و شکر افزوده و به هم بزنید. مواد را در قالب های شکلات ریخته و به مدت دو تا سه ساعت در یخچال بگذارید تا بسته شود.

برای جدا کردن پاستیل ها، کمی شکر یا پودر شکر روی آنها بریزید و از قالب درآورید و در یک ظرف در دار بریزید. این پاستیل را با طعم های مختلف می‌توانید بدون نگهدارنده تهیه کنید.


پاستیل خانگی با بستنی

پاستیل و مارشمالو و راحت الحلقوم از انواع تنقلات پرطرفدار و محبوب هستند و اگر شما به تهیه انواع خوراکی های متنوع علاقه مند هستید بهتر است از طرز تهیه این نوع دسرها غافل نشوید.

مواد لازم پاستیل خانگی با بستنی

 • پودر ژلاتین : یک قاشق غذاخوری
 • پودر ژله : یک بسته
 • شکر : یک قاشق غذاخوری
 • گلوکز : یک قاشق غذاخوری
 • بستنی : ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری
 • آب سرد : دو سوم پیمانه
پاستیل خانگی, پاستیل خونگی, طرز تهیه پاستیل خانگی, پاستیل خانگی بدون گلوکز, پاستیل خانگی بدون قالب, فیلم طرز تهیه پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, پاستیل, طرز تهیه پاستیل

پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, پاستیل, طرز تهیه پاستیل, خواص پاستیل

طرز تهیه پاستیل خانگی با بستنی

برای تهیه پاستیل خانگی ابتدا درون ظرفی مناسب آب سرد بریزید سپس پودر ژلاتین و شکر و پودر ژله را به آب سرد اضافه کنید و مخلوط این مواد را روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا یکدست شوند.

گلوکز را به مخلوط این مواد بیفزایید و هم بزنید تا به طور کامل شفاف شوند و مخلوط مواد را از روی حرارت بردارید و بستنی را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا بستنی درون مواد حل شود.

در مرحله بعدی طرز تهیه پاستیل در کف ظرفی مناسب نایلون را پهن کنید و روی نایلون را مقداری چرب نمایید و مایه پاستیل را درون ظرف بریزید توجه داشته باشید که ارتفاع مواد باید کم باشد سپس ظرف حاوی پاستیل خانگی را درون یخچال قرار دهید تا سفت شود و بعد از سفت شدن مایه پاستیل آن را به کمک چاقو به صورت نوار ببرید و رول کنید همچنین می توانید مایه پاستیل به شکل دخواه خود برش دهید و در این مرحله پاستیل های خانگی آماده سرو می باشند.

نکات طلایی برای تهیه پاستیل خانگی

اگر پاستیل ها را به مدت ۲۴ ساعت درون ظرف در بسته قرار دهید به یکدیگر نمی چسبند.

در دستور تهیه پاستیل خانگی می توانید مایه پاستیل را بعد از آماده شدن درون قالب های مخصوص به تهیه پاستیل که در شکل های مختلفی وجود دارند بریزید.

در طرز تهیه پاستیل خانگی می توانید گلوکز را حذف کنید ولی اگر از گلوکز استفاده کنید پاستیل ها کشدارتر می شوند.

بعد از افزودن بستنی به مایه پاستیل اجازه دهید تا بستنی به آرامی درون مایه حل شود و مخلوط مواد را زیاد هم نزنید زیرا لایه سفید روی ژله ایجاد نخواهد شد.

پاستیل های خانگی را می توانید تا ۳۰ روز درون ظرف در بسته و در یخچال نگهداری کنید و ۳۰ دقیقه قبل از مصرف پاستیل ها از درون یخچال بیرون آورید.

توجه داشته باشید که پاستیل ها اگر بیرون از یخچال قرار بگیرند کپک می زنند بنابراین به اندازه نیاز پاستیل ها را از درون یخچال بیرون آورید.

گلوکز مایع را می توانید از لوازم قنادی تهیه نمایید.


طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله

مواد لازم پاستیل خانگی با پودر ژله

 • ۱ بسته پودر ژله دلخواه
 • ۲ ق.غ. پودر ژلاتین
 • ۱ پیمانه آب سرد
پاستیل خانگی, پاستیل خونگی, طرز تهیه پاستیل خانگی, پاستیل خانگی بدون گلوکز, پاستیل خانگی بدون قالب, فیلم طرز تهیه پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, پاستیل, طرز تهیه پاستیل

پاستیل خانگی, طرز تهیه پاستیل خونگی, طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز, طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله, پاستیل خانگی با بستنی, پاستیل, طرز تهیه پاستیل, خواص پاستیل

طرز تهیه پاستیل خانگی با پودر ژله

در بعضی رسپی ها از گلوکز هم استفاده میشه یا مقدار شکر اضافه، ولی من همیشه این مدلی درست میکنم و راضی ام. خیلی هم سریع آماده میشه. میتونید به جای آب از آب میوه ی متناسب با طعم ژله تون استفاده کنید.

ابتدا پودر ژله با طعم دلخواه تون رو همراه دو قاشق پودر ژلاتین توی کاسه ای بلوری ریخته و مخلوط کنید و بعد آب سرد رو بهش اضافه کنید.
بعد به روش بن ماری یعنی حرارت غیر مستقیم بخار آب، یعنی ظرف رو روی در کتری در حال جوش قرار میدیم و هم میزنیم یا اینکه برای مدت ۱ دقیقه با حداکثر توان در ماکروویو میگذاریم تا تمام ذرات ژلاتین حل شود و مایع کاملا شفافی بدست بیاد.

با قاشق از مواد داخل قالب های کوچک و سیلیکنی شکلات میریزیم. با این اندازه مواد تقریبا ۱۵ تا گل کوچک پاستیل درست میشه. اگر قالب سیلیکنی نباشه هم میشه ولی خارج کردنش از قالب سخت تره. نیاز به چرب کردن قالب هم نیست.

البته اگر قالب تون نو هستش، برای اولین استفاده اونو بشورید و خشک کنید و کمی چرب کنید و بعد استفاده کنید.

دقت کنید که اول قالب رو توی سینی بزارید چون بعد که با مایع پرش کنید دیگه نمیشه جابه‌جاش کرد و موادتون می ریزه! بعد که قالب ها پر شد اونو توی فریزر به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بزارید. بعد راحت از قالب جدا کنید.

زمان موندن توی فریزر بستگی به سایز قالب داره. من توی یک قالب بزرگ هم درستش کردم و بعد با چاقو برش زدم. پس اگه قالب شکلات ندارید ناراحت نباشید!

یه پیشنهاد! میتونید ژله آلوورا رو به این روش درست کنید و بعد توی ۳ تا کاسه جداگانه بریزید و به هر ظرف چند قطره رنگ مجاز خوراکی بزنید! بعد توی قالب بریزید.


خواص پاستیل

یک کارشناس ارشد تغذیه معتقد است: مصرف پاستیل به ترمیم مفاصل در بزرگسالان کمک می‌کند.

یک کارشناس ارشد تغذیه در کرمانشاه معتقد است: مصرف پاستیل به ترمیم مفاصل در بزرگسالان کمک می‌کند.

یک کارشناس تغذیه در خصوص مصرف پاستیل‌ها که نوعی آبنبات ژله‌ای و با طعم‌های مختلف است، اظهار داشت: پاستیل برای تمامی رده‌های سنی مفید است و با توجه به وجود ساختمان ژلاتینی در آن، می‌توان از این شیرینی جهت ترمیم مواد از دست رفته مفاصل بهره گرفت و دردهای استخوانی را کاهش داد.

وی در ادامه تصریح کرد: ژلاتین، گلوکز، رنگ‌ها و طعم دهنده‌های مجاز، ترکیبات اصلی پاستیل را تشکیل می‌دهند که هیچ یک برای سلامت بدن مشکل خاصی را به همراه ندارند.

وی گفت: ژلاتین موجود در پاستیل دارای ساختمان پروتئینی حاوی اسید آمینه‌های ضروری برای بدن است.

در خاتمه گفت: همچنین برخی از انواع پاستیل حاوی ویتامین C و مولتی ویتامین هستند و از سوی دیگر وجود کم مواد شیرین کننده در این شیرینی، آن را تبدیل به یکی از بهترین تنقلات برای کودکان کرده که به مراتب از هله هوله‌هایی که کودکان استفاه می‌کنند بهتر است.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments